Opinie o Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. w Elbląg Mazurska 45

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Meble - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. w Elbląg Mazurska 45

2 deseczki i styropian

Po wczorajszych wypłatach to się odechciewa do tego (usunięte przez administratora)Cały miesiąc (usunięte przez administratora)a firma rzuci ci jakiej 3200 marnej wypłaty. W biedronce moja znajoma zarobi więcej na kasie niż ja w tym burdelu. A potem się dziwią że ludzi do pracy nie ma. Nikt kto przyjdzie tu do pracy to po pierwszej wypłacie ucieknie jak zobaczy ile się tu zarabia. Tragedia ten zakład się robi.

Bylypracownik Nowy wpis

Znajomi mi od początku odradzali pójście tam do pracy, ale ja nie słuchałem bo zachęciły mnie "wielkie pieniądze", "premie" i zniżki pracownicze. Niestety nie posłuchałem ich jak mówili (usunięte przez administratora)... Jeśli ktoś ma uprawnienia na UDT IWJO to może zapomnieć o jeździe większymi wózkami - wszystkie tam są już zajęte dla stałych pracowników. Co będziesz robić jako nowy pracownik? Po pierwsze: dźwigać Po drugie: dźwigać, aha i jeszcze po trzecie: dźwigać. Przychodzisz pierwszy dzień stajesz na owijarki, następne dni pracujesz z drugą osobą macie paleciaka elektrycznego i jeździcie kompletując zamówienie - jedziesz pod regał i ręcznie przerzucasz np. 8 kartonów komody i dalej jedziesz na następne regały, na koniec z 4 palet załadowanych meblami składacie jeden wg. standardów (krótkie, długie, grube, cienkie). Dodatkowo dochodzi kompletacja zamówień, czyli: przywozi wózek paletę z towarem 1/2 i 2/2, i dwie osoby składają na jedną paletę wg. instrukcji z kartki, paczki oczywiście ważą 20,22,25,27,30,32 kg, dźwigasz sam tak jak druga osoba. Wynagrodzenie pracownika? Śmiesznie niskie pieniądze, zniżki na meble które łamią się w kartonie, premie, które odrabiasz na koniec miesiąca (żeby dostać premię musisz mieć 100%, tam mają telewizory i na nich są wyniki, gwarantuje, że jako nowy pracownik ani razu nie zrobisz 100% pod rząd.), zapomnij o wolnym bo tam nie ma ludzi do pracy, tak samo premia za obecność, nie możesz wziąć ani jednego dnia wolnego, tym bardziej lekarskiego. NIE POLECAM.

Były pracownik Nowy wpis

Czego Ty nie rozumiesz ? Przemiał jest wszędzie czy to w tej firmie czy w innej.Problem jest taki że ludziom nie chce się robić , chcieliby dostawać pieniądze za nic i nie mieć żadnych obowiązków i najlepiej chodzić do pracy w kratkę. Co do zastraszania i gnębienia to chyba masz złe informacje , ja tam pracowałam i wiem że jest wymagająca i stanowcza , ale na pewno nie gnębi . Więc to że jest kobietą to nie znaczy że masz ją hejtować , bo w tym momencie to robisz.

2 deseczki i styropian Nowy wpis

Na jakie wsparcie w Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
SoonbyteS

Chciałbym powiedzieć że Paweł kierownik magazynu akcesoriów to zwykły brodaty gbór co wydziera mordę bo ktoś zapomniał co ma zrobić nic nie można mu powiedzieć bo zaraz afera osoba nie kompletna do bycia kierownikiem traktuje pracowników gorzej niż (usunięte przez administratora) życie ci żeby cie (usunięte przez administratora) z tej firmy

Były operator.
@SoonbyteS

Ale że kiełas tak by się zmienił? Za moich czasów to był gość na poziomie. Ludzie poszli by za nim w ogień. Zdarzały mu się odpały jak coś konkretnie spartoliliśmy, ale przeważnie zawsze z uśmiechem do pracownika, szacunkiem. Nie dał skrzywdzić nikogo ze swoich ludzi.Sam też zapierdzielał jak dzik. Może dopadło go już zmęczenie zawodowe? Bo nie sądzę, że kasa czy stanowisko mogły by go zmienić. Pamiętam go jako człowieka, który stawał w jednym szeregu z magazynierem i w tej swojej napiętej na brzuchu koszuli w kratkę kompletował zlecenia jak brakowało rąk do pracy.

Czy jest możliwość pracy w Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. na część etatu?

Mlody

Na część etatu nie na cały etat tak chyba ze sprawdz w tej firmie ochroniarskiej lub sprzątającej może tam szukają na część z tego co wiem to ma produkcji napewno nie cały etat tylko

Czy w Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Michal

Tak jak wywalili starych cwaniaków przyszła nowa ekipa rządząca jest całkiem inaczej normalni przede wszystkim KULTURALNE odzywki do pracowników

Pragnę uprzejmie podziekować firmie Wójcik Fabryka Mebli za to że po wielu latach pracy potraktowano mnie jak (usunięte przez administratora) wręczając wypowiedzenie. W pierwszej chwili miałem iść do sądu i sprawa była wygrana, ale trafiła się okazja wyjazdu za granicę i położyłem na nich laskę. Nie mam czasu dla Piotrusia i jego (usunięte przez administratora). Teraz przynajmniej wiem że trzeba było rzucić te pracę lata temu i wyjechać do Niemiec. Pracujemy tutaj z żoną w branży meblarskiej, zarabiając na start 2x więcej niż u papudraka. Nikt nie goni, nie szkaluje, a opowieści o pracy dla Wójcików w Polsce są przyjmowane z niedowierzaniem. (usunięte przez administratora) jak to mówią. Szybciej, szybciej, więcej, wiecej. To dla robili z produkcji.(usunięte przez administratora) Można przecież tam jak Furtakowa być pół roku na zwolnieniu i mieć pracę. Albo jak Narowiczowa co wywala ludzi łamiąc prawo, bo firmę stać na kolejną przegraną sprawę. I jak mówił Cywil, tu nie potrzeba fachowców tylko małpy co wkładają elementy do maszyny. Patrząc na jakość wyrobów WFM już ten cel jest bliski. Zatem pozdrawiam serdecznie wszystkich miernych ale wiernych pracowników. Róbcie jak robicie, a garb wam sam wyrośnie. Ps. Jak tam premia świąteczna? Dali chociaż po tysiaku, bo nam tak, ale euro.

Powiesz czemu cię zwolnili? Bo chyba musiał być jakiś powód jak tyle lat pracowałeś. Prócz ciebie ktoś jeszcze dostał wypowiedzenie czy tylko ciebie tak potraktowali?

@Michał

W pewnym okresie wywalono w taki czy inny sposób wielu pracowników.

Wojtek

Urszula człowiek pracuje żeby zarobić na rodzinę , na opłaty ITP , urszula, nie wiesz jak pracownika zastraszyć - :)

Paulina
@Wojtek

No, zgadzam się, jeszcze na raty kredytu co skoczyły niejednemu o tysiaka. Nie wiem, o jaką Urszulę chodzi Ci, ale chciałam poprosić, czy możesz napisać, jaka jest podstawa pakowacza, ile premii i bonusu frekwencyjnego, czyli w kupie ile płacą? Mój facet się przymierza składać cv.

Czy pracownicy w Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

✌️

Tak dogadują się. Przez osoby trzecie , najlepiej z zarządu.

@✌️

Nie wiem czy dobrze interpretuję. Tak słaba atmosfera, że aż mediatorów tu trzeba czy o co chodzi?

@Aneta

Jeden na drugiego donosi do trzeciego. Proste?

Jak w Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Magda

To kwestia sporna, znam osobę która od kilku miesięcy stara się o awans szkolenie, a jak to jest przeprowadzone to szkoda gadać. Widać nie kompetencję kierowników, mistrzów. Jakakolwiek wiedza nie jest przekazywana, a za chęć zdobywania, jesteś karana. Nie poważni ludzie

Urszula
@Magda

aha czyli najlepiej siedzieć cicho i się nie wychylać z szeregu? masakra... jak wy to psychicznie wytrzymujecie?

Hha
@Urszula

Chyba każdy się przyzwyczaił do obecnego stanu rzeczy...

Irena
@Hha

ci co się nie przyzwyczaili to pewnie odchodzą ?

Elpaso

Nie ma czegoś takiego jak awans w tej firmie tam roboli potrzebują

@Elpaso

Ale chyba bycie robolem jak to ujmujesz a sam w sobie awans to się przecież chyba nie wyklucza? Ale faktycznie widzę po doniesieniach, że trudno tu gdziekolwiek przeskoczyć w hierarchii. Czyli że co, ze swoją pozycją tutaj od samego startu trzeba się już na zawsze godzić? :/

Jerry
@Aneta

Nom jak nie wiesz, nowo zatrudiony pracownik na okresie probnym juz ma szkolenie na operatora.

@Jerry

Poważnie? A taki operator ile tu zagrania tak właściwie?

Młody
@Jerry

Poto ma szkolenie aby wiedział jak obslyzc maszynę gdy stanie lub operator będzie na chorobowym

Jerry
@Młody

Ale Ty powaznie mowisz ? sa ludzie ktorzy czekaja na szkolenia i sa pomijani, a taki ktory "teoretycznie" nie bedzie mial przedluona umowa wybija sie przed szereg ludzi ktorzy wczesniej powinni zastepowac operatora ?

DPS

Praca jedynie nastawiona na pracowanie szybciej i szybciej jak za karę. Atmosfera stypa. Liczy się ilość nie jakość.

@DPS

Nie umiem sobie wyobrazić połączenia atmosfery stypy i tego jak ludzie cisną w przyśpieszonym tempie w robotą...Jak myślisz, co konkretnie wpływa na tę atmosferę stypy tutaj?

DPS
@Aneta

Szczerze nie wyobrażam sobie skupiania się wyłącznie na tym aby wyrobić normę i dążyć do premii za wszelką cenę. Praca na akord . Za takie pieniądze to ludzie powinni robić swoje ,a nie mieć przed sobą hasło wyrób normę ,bo dostaniemy po (usunięte przez administratora) Za duża gonitwa .

@DPS

A to nie zdarzają się tutaj jacyś chorzy pracoholicy co by jak najwięcej chcieli z tej roboty wyłuskać?

Hah
@DPS

Pracuj wiecej zarób mniej nowe motto?

Natalia
@Hah

No to słabe motto. A jakie mają ogólnie wynagrodzenie? Pytam z ciekawości.

Weteran

Pracując w takiej gonitwie po 20 latach człowiek wygląda jak wrak. Pieniądze nie są warte zdrowia . Chcesz pracować to pracuj, ale za każdym razem oczekiwania względem pracy będą coraz większe. Rób więcej, musi być norma . Gdyby za wyrabia normy premia wynosiła tysiąc złotych to może było by warto ,ale tak kolorowo nie jest . Na dłuższy okres pracy nie polecam . Taka branża, niestety nikt nie będzie się liczyć z człowiekiem , że mogą boleć plecy. Masz robić i jeszcze powiedzą , że się nie starasz. Gdyby było inne podejście do pracowników to firma by dużo zyskała, a że wszyscy są nastawieni na normy ,a nie optymalną pracę no to niestety później ludzie nie potrafią się cieszyć wracając do domu z pracy.

@Weteran

Odpowiadajac na pytanie, bo to banda (usunięte przez administratora) patrzac ja jakies magiczne cyferki wykresy ktore nic nie daja, nie wspominajac ze polowa prokukcji nie raportouje wykonanych zadac sa przekonani o czym ? Oni wroza z fusuw, przeszedl by sie taki jeden z drugim na produkcje zobaczyl jak wyglada, a nie sobie teorie tworzyl na podstawie wykresow, hmmm dzisiaj nietoperz jutro papuga. To ze maja kontrakty z firmami sie skoczy bo raczej sami tego nie ogarneli. Poprostu (usunięte przez administratora)

Bobek
@Marek

Na jakiej podstawie wyciagasz takie wnioski ?

AJ

Ludzie dziwią się , że ktoś się zwalnia ,ale nie zdają sobie sprawy , że taka praca nie jest dla każdego.

✌️

Atmosfera . Zastraszeni pracownicy. A L K rządzi podobnie jak Putin.

Urszula
@✌️

czemu zastraszani? piszesz tak jakby pracowały tam dzieci, a nie dorośli ludzie. nie rozumiem jak można się dawać... odwagi nie macie czy co??

@Urszula

Strach szeroko pojęty jakoś to trzyma.

Marzena
@✌️

no ale przed czym strach? Jakaś jedna osoba wprowadza taki strach czy to ogólnie polityka przełożonych żeby pracownicy się bali?

odp. na temat "postoju"

kwestia złej organizacji,planu produkcji i logistyki(nie wiążąc z transportem), Nowe (usunięte przez administratora) nie widzą w czym jest problem, wgl nic nie wiedzą(potrafią podejść, pytać co idzie, które, kiedy i za ile gotowe????) rutynowe zebrania nie dotyczą ważnych kwesti, tylko zbędne pie....e próbą wydojenia) jest wyzysk pracowników, ogólnikowo "byl"rzekomo" nadmiar(pospiech produkcji i pakowania tez ma wpływ) i braki materiałów (plotki)* a więc i przestój hah, produktywność oraz jakość ostatnio poszła w 4literki, prezes i pracownicy nie zadowoleni. Marne próby modernizacji(dodatkowe koszta) a "GÓRA" ślepa, brak szacunku i wzglednych płac wobec pracowników wiąże się z brakiem jakości oraz resztą problemów, które się mnożą.. czekać tylko, aż (usunięte przez administratora)

Jan
@odp. na temat "postoju"

Postój...właśnie o co tu chodzi...i tak siedziec na bezplatnych urlopach?prawie miesiąc...wiesz coś wiecej? Co się ddzieje

Paulina
@Jan

Mieliście miesiąc przestoju i to nie w trakcie izolacji na początku pandemii?? szok. Tłumaczenie, że to przez wcześniejszą szybszą produkcję mebli, no chyba nie kupujecie tego :3 Z czego wyście żyli przez ten miesiąc bezpłatnego urlopu? ;0

Alek

Firma całkiem ok. Jest nowy Dyrektor, który podchodzi do ludzi z szacunkiem i zrozumieniem. Potrafi wszystko wyjaśnić. Nie ma dla niego równych i równiejszych. Bardzo wymaga od swojej kadry. Mam nadzieję, że to się nie zmieni. Widać, że ma duże doświadczenie a nie to co poprzedni dyrektorzy. Zarobki podobna maja byc wieksze, zobaczymy.

@Alek

To dobrze ze można dogadać się szefem bo to dla mnie podstawa dobrze wykonanej pracy. Wiesz ile mogą podwyższyć wypłaty? Ze 20% się uda?

Jaka atmosfera jest między działami w Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o.?

Darek

Straszne ze tak człowiek w czerwonym kubraczku odnosi się do innych sposob który to pokazuje można wziąć z filmów o obozach zagłady gdy kapo wyzywał sie na więźniach. Pewnie tak jest bo tego chce sam właściciel

Były_Pracownik

Mogę wypowiedzieć się jedynie na temat pracy na magazynie - krótko rzecz ujmując - (usunięte przez administratora) i kiła. Po pierwsze, stawka na start 13,50/h brutto (do tego niby 30% premii do każdej godziny) co już zdaje się mieć mało co wspólnego z prawem bo w sumie ledwo daje stawkę minimalną ( do której nie powinny się wliczać dodatki i premie). Po drugie. Premia za obecność - ucinana w przypadku odmawiania pracy w dni dodatkowe - 3 z 5 kolejnych sobót, co jest skrzętnie ukrywane przez kierowników i kadry przy rozmowie o pracę. Potencjalny pracownik dowiaduje się wtedy bowiem, że premia za obecność zależy od frekwencji za czas określony w umowie (nie zaś, że włącza się w to również czas dodatkowy - nadgodziny) Druga rzecz to premia uznaniowa (za wyniki i wyrabianie normy) - tu nie ma zasady. Jedni dostają, inni nie dostają. I nikt nie jest w stanie jasno określić dlaczego. Brygadziści na magazynie to delikatnie mówiąc banda głupków. Niektórzy wyglądają jakby dopiero od pługa oderwani. Bardziej interesuje ich to, kto donosi niż to, kto i jak efektywnie pracuje. O tym czytałem wcześniej. O tym się niestety przekonałem z autopsji. Podejście do pracownika jak do śmiecia. Przytoczę choćby sytuację sprzed dwóch tygodni... 21.02.2020 - w piątek, dzień po tłustym czwartku rozdano wczorajsze pączki informując, że sobota wolna. Tego samego dnia między 21:30 a 22 kierownicy rozdzwonili się do wszystkich, że jednak jest obowiązkowa sobota i to na Żuławskiej (nie pojawisz się - tracisz premię). 24.02 (poniedziałek) początek zmian nocnych. o godzinie 19:30 sms - dziś macie wolne, jutro wypiszcie sobie urlopy. Dzień później podobnie, jednak połowa zmiany zostaje odesłana do domu dopiero po przyjściu do pracy, bez wcześniejszej informacji. (usunięte przez administratora) kiła, nie polecam. Firma oparta na kłamstwie, wyzysku, donosicielstwie, braku szacunku i ciągłym ściganiu się z normami. PS. Niech Panie z HR dadzą sobie spokój z pisaniem sprostowań, a lepiej pomyślą dlaczego ostatnio ląduje u nich na biurku tyle wypowiedzeń.

Obserwator
@Były_Pracownik

Dziś widziałem jak pan w czerwonej kamizelce poniżał grupkę młodych ludzi na przyuczeniu, między innymi kazał młodej dziewczynie ściąć włosy bo tu jej są nie potrzebne dosłownie się darł na nią,jego sposob rozmowy był przerażający agresja krzyk i obrażanie wyglądał jak bandyta z więzienia.To przerażające że tacy ludzie rządzą pod 11 rampa.

Sławuś

Co wy gadacie, przecież w tej firmie szanuję się koleżeństwo, każdy chce sobie pomagać i jest mile nastawiony do reszty. Tak samo jak organizatorzy, zawsze są pomogą pomocą. Nic tylko chwalić.

...
@Sławuś

Bez noża nie podchodź :)

Sławuś
@...

oj w żarty to obróciłeś, a co nie jest tak jak napisałem ? moze chcesz coś dodać od siebie ?

@Sławuś

Tak pomogą ci jak sprzedajesz kolegów

Zostaw merytoryczną opinię o Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. - Elbląg

• Jak się pracuje w Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 5 ocen.

Wójcik Fabryka Mebli Sp. z o.o.