Opinie o SoftServe Poland Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy SoftServe Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w SoftServe Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SoftServe Poland Sp. z o.o. w Wrocław

Bri

"A ile chce Pani zarabiać?" Czy warto odpowiadać: "najniższą krajową"? Sami nie podają wynagrodzenia, więc szukają "tanich pracowników", talenty i kwalifikacje są na kolejnych miejscach. To tak jakby się pytać klienta, żeby podał kwotę za ile chce kupić produkt, bo mu się oferty nie zaproponuje.

@Bri

@Bri wysokość wynagrodzenia w naszej firmie jest uzależniona od wielu czynników, takich jak technologia, w której pracujesz, Twoje doświadczenie oraz dodatkowe umiejętności czy certyfikaty, które posiadasz. Oczywiście ważne są również Twoje oczekiwania, dlatego pytamy o nie podczas rozmowy. Staramy się, żeby nasze wynagrodzenia cały czas pozostawały konkurencyjne.

byly pracownik
@Bri

akurat SoftServe płaci tyle ile musi, warto powiedzieć więcej, bo jak będą zdesperowani to i tak zapłaca (są w stanie nawet odmowić by za 2tygodnie zadzwonić, że zmienili zdanie :)).

Jeremy
@Bri

Wywodzi się to z tego, że firma jest Ukraińską, gdie nie ma takiej praktyki jak widełki. Miałem wcześniej kilka ofert z Ukrainy z relocate'em, identycznie - brak widełek.

@Jeremy

Polskie firmy też nie podają często widełek. Zresztą oferty od SoftServe są na NoFluff, można sobie sprawdzić, ile dają.

Ananas

Miałam okazję brać udział w 2 procesach rekrutacyjnych, więc chętnie podzielę się opinią. Z góry zaznaczam - to, że nie przyjęłam ofert nie oznacza, że nie byłam zainteresowana. Po prostu pewne życiowe okoliczności spowodowały, że nie zdecydowałam się na ofertę od SS. Generalnie proces rekrutacji jest całkiem standardowy: rozmowa z rekruterem, rozmowa techniczna, rozmowa z managerem. Pierwsza odsiewa kandydatów - działa to w 2 strony oczywiście. Jest możliwość dowiedzenia się dużo o firmie i możliwe, że już po tych informacjach sami nie chcemy brnąć w proces dalej. Druga rozmowa jest czysto techniczna - jest trochę o doświadczeniu, lecz to głównie sprawdzian umiejętności. Co ciekawe - pytania są życiowe, praktyczne, a nie tylko sucha teoria albo modne buzzwordy. Po tym etapie dostaje się opinię pisemną o tym, jak nam poszło, gdzie oceniono nas pozytywnie, gdzie negatywnie, gdzie firma widzi miejsca do potencjalnej poprawy (z ich perspektywy). Następna jest rozmowa z managerem, pod którego będziemy podlegać - tam dowiadujemy się jak działa organizacja, hierarchia, obowiązki, rozwój itp. To rozmowa w 2 strony - padają pytania do kandydata, kandydat też ma możliwość pytania o dowolny, interesujący go temat. Potem już tylko kwestia finansów i decyzja go/no go. Ogólnie, pomimo rozbudowania procesu uważam go za ok. Jest czas na sprawdzenie umiejętności, dostajemy naprawdę szczerą (a nie tylko miłą) opinię, na ostatniej rozmowie chętnie odpowiadali na wszystkie postawione pytania. Może faktycznie trochę to rozciągnięte w czasie (30 min 1 rozmowa, 1-2h 2 rozmowa, 1-2h 3cia rozmowa + przerwy między nimi), chociaż mi to nie przeszkadzało. Wolę dokładnie dowiedzieć się co mnie czeka, żeby potem było jak najmniej zaskoczeń w nowej pracy.

Malami
@Ananas

Jak długo czekałaś na odpowiedź po drugim etapie?

@Malami

Feedback po rozmowie wysyłamy w ciągu dwóch dni roboczych. Pozdrawiamy!

Malami

Czy na stanowisko BA potrzebują osoby technicznej? Jak wygląda sprawdzenia takich umiejętności? jakieś wskazówki?

@Malami

Hej, to stanowisko nie jest skierowane wyłącznie do osób technicznych, jednak wymagana jest znajomość procesu wytwarzania oprogramowania, Agile/Scruma i narzędzi do zarządzania backlogiem oraz wymaganiami klienta. Podczas rekrutacji sprawdzana jest znajomość narzędzi BA, umiejętności miękkie (zarządzania czasem, ryzykiem, negocjacji etc.) oraz poziom języka angielskiego. Model kompetencyjny w SoftServe bazuje na BABOK, dlatego przed rozmową warto tam zajrzeć :)

Anonum
@SoftServe HR Team

A jak dlugo sie czeka na wynik feedback po takiej rozmowie technicznej? Bo juz czekam prawie tydzień.

@Anonum

Feedback po rozmowie wysyłamy w ciągu dwóch dni roboczych. Jeżeli osoba prowadząca rekrutację nadal się z Tobą nie skontaktowała, napisz proszę na HRMarketingPoland@softserveinc.com - zbadamy sprawę :) Pozdrawiamy!

Franciszek

Jakiś czas temu bardzo negatywnie ocenialiście tę firmę. Jestem ciekawy jakie macie spostrzeżenia na ten temat w tym momencie. Jakie są teraz warunki pracownicze?

@Franciszek

Firma pokazała, że jest stabilna i przygotowana na kryzys. Nie było masowych zwolnień, ani cięć płac. Był chwilowy przestój w podwyżkach, ale teraz już wszystko wraca do normy. Pieniądze ogólnie dobre, atmosfera super. Niby duża firma, ale jest kameralnie, wszyscy się znają.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

pracowniksoftserve

UoP lub B2B, wynagrodzenie powyżej średniej rynkowej dla stanowiska, wnioski urlopowe bez problemu akceptowane. Pensja wypłacana w terminie, często parę dni wcześniej.

pracowniksoftserve

W firmie jestem od kilku miesięcy i nie mogę powiedzieć nic złego. Mimo całej koronawirusowej sytuacji proces zdalnego(!) przeszkolenia, wdrożenia i późniejszej pracy był świetnie zorganizowany. Ścieżka rozwoju, w tym perspektywy awansu, są określone, a warunki finansowe bardzo dobre.

Czy Soft Serve Poland Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Oferują umowę o pracę lub b2b.

Kazik

Firma udaje Amerykańską, ale to tak naprawdę Ukraińskie korpo ze wschodnią mentalnością. Większość osób od których zależy Twoja przyszłość ma na imię Yurii czy Oksana i siedzi na Ukrainie, a jako jednostka w Polsce nie masz za wiele do gadania. W mailach wszyscy zwracają się do siebie "Kolego/Koledzy", ale mimo oficjalnej grzeczności, nikogo specjalnie nie obchodzisz - twoje życie jest zarządzane w uber, korpo systemie, ktory wysyla Ci maile z informacja co dalej sie z Tobą stanie. Warunki finansowe spoko, socjal i indywidualizam na minimum tego co oferują inne firmy, czuć opór Ukraińskich zwierzchników, przed inwestowaniem w pracowników (człowiek sowiecki takich rzeczy nie potrzebuje ;)). Praca dla ludzi bez większych ambicji, raczej nie ma opcji, na większe awanse , a te które są oparte są o lol-koncepcje z sufitu, które funkcjonują tylko w firmie i nie występują na rynku (potrafią mega-ogarnięte osoby sklasyfikować na kwalifikacyjnej jako juniora, bo na Ukrainie, żeby być developerem, trzeba mieć 5 lat doświadczenia, nwet gdyby gość wymiatał a dana technologia tyle nie istniała na rybnku :D). Zeby zostac seniorem/architektem trzeba sie zapisac i zdac ich program Ablition, co na rynku absolutnie nic nie znaczy, ale za to miejsca sa ograniczone i zalezne od widzimisie gostka, którego widziałeś dwa razy w życiu. Zrezygnowałem z braku możliwości awansu i korpobiurokrację, która wykończy każdego, kto nie ma mentalności niewolnika :)

@Kazik

Większość naszego zespołu stanowią Intermediate i Senior Developerzy - z dużą wiedzą i chęcią do ciągłego rozwoju. Przed dołączeniem do SoftServe każdy przechodzi tzw. technical interview, podczas którego sprawdzamy umiejętności kandydata. Dzięki temu osoby, które nie mają wieloletniego doświadczenia komercyjnego, klasyfikowane są zgodnie z tym co potrafią w rzeczywistości. Dbamy o to, aby nasi pracownicy mieli dostęp do ciekawych projektów i nowych technologii. Jednym z najważniejszych benefitów pracy w naszej firmie są zdefiniowane ścieżki kariery. Nasz system bazuje na mapie, na której każdy z pracowników może dosłownie ‘wyklikać’ swoją ścieżkę rozwoju. Taka mapa w przyjazny i transparenty sposób pokazuje kryteria konieczne do awansu, m.in. wymagania techniczne, znajomość języka angielskiego, a także termin najbliższej oceny pracowniczej. Narzędzie to dodatkowo odsyła do wszystkich materiałów niezbędnych do przygotowania się do ewaluacji. Oferujemy także możliwość zmiany projektu, czy nawet ścieżki kariery. W ramach naszej firmy istnieje również tzw. SoftServe University. Pod jego parasolem realizowane są projekty, które mają na celu wspieranie naszych pracowników w zdobywaniu nowych kompetencji. Mamy własnych specjalistów od e-learningu, certyfikacji, szkołę językową, tzw. obozy (boot camps) dla managerów oraz centrum komunikacji międzykulturowej itd. W zespole SoftServe mamy też osoby (Talent Success Lead), które na każdym etapie kariery zawodowej wspierają naszych pracowników w zdobywaniu nowych kompetencji. Wszystkie zasady związane z możliwościami rozwoju, zmianą projektu czy awansem są przejrzyste i takie same dla wszystkich pracowników, niezależnie od projektu, technologii, poziomu zaawansowania czy kraju, w którym pracują. Dba o to nasz loklany, polski zespół managerów, który w ramach globalnej struktury współpracuje z managerami z wielu krajów, m.in. Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Bułgarii czy Wielkiej Brytanii.

Dzizas
@SoftServe HR Team

Czemu ciągle uparcie twierdzicie, że można zmienić projekt ?! Przecież to nie jest prosta sprawa, znam kilka osob które próbowały, ale czas zmiany projektu dluzyl się okropnie i udalo się ale nie natychmiast tylko po blisko roku ! Tak macie seniorow, bo w SS jest lepiej zwolnić się i wrócić jako senior niż piąc się nieskoniecznie dlugo po tej waszej ścieżce rozwoju i zdawać dodatkowo egzaminy. To jest chore i nie jest to normalne.

@Dzizas

Dajemy pracownikom możliwość zmiany projektu czy w ogóle ścieżki kariery. Jeśli tylko pracownik zgłosi nam taką potrzebę, robimy wszystko co w naszej mocy, żeby mu pomóc. Na rotację trzeba czasem chwilę poczekać - mamy przypadki, w których zmiana projektu trwała miesiąc, ale i takie, w których zajęło to np. 4 miesiące. Zawsze konsultujemy termin z pracownikiem i szukamy takiego projektu, który będzie mu w pełni odpowiadał.

True
@SoftServe HR Team

A jak dlugo siedzi bez projektu, to w końcu dostaje wypowiedzenie ;)

Pika

Management to masakra! Nie wiem jak to stalo ale bardzo negativnie wsystko teraz

Guest
@Pika

Tak jest (

to i owo

Spoko firma, ciekawe projekty, a przede wszytskim super ludzie. Na pewno będą szukać nowych osób, bo firma się ciagle rozrasta.

@to i owo

Fajnie, że tak miło wyrażasz się o firmie. To dobra rekomendacja dla przyszłych pracowników. Masz rację, pracodawca szuka nowych pracowników. Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/softserve-poland-sp-z-o-o,21755 jest oferta dla księgowego. Może mogłabyś napisać bardziej szczegółowo o warunkach zatrudnienia, a w szczególności o wynagrodzeniu i przysługujących benefitach.

Tomasz
@to i owo

A czy możesz powiedzieć coś więcej na temat samej pracy? Interesuje mnie głównie system wynagradzania i możliwość rozwoju. Słyszałem też, że oprócz wynagrodzenia przewidziane są jakieś benefity. Napiszesz bardziej szczegółowo na ten temat?

Olala

A może ktoś coś powiedzieć o pracy i finansach w dziale księgowości ?

@Olala

Pracodawca poszukuje obecnie pracowników do działu księgowości? Przeglądałem internet i nie znalazłem żadnych aktywnych ogłoszeń, dlatego zainteresowało mnie Twoje pytanie. Słyszałeś może, aby było wolne miejsce na to stanowisko?

Mi

A jest ti może, kto jest w Soft serve Project managerem? Jak sie pracuje? Zastanawaim sie nad aplikowaniem...

Remik
@Mi

Pracuję w SoftServe od 4 lat na stanowisku managerskim i zdecydowanie mogę polecić firmę wszystkim PMom i nie tylko. Przede wszystkim ogromną zaletą jest praca w środowisku projektowym, gdzie PM pracuje ze wszystkimi aspektami projektu (zakres, budżet, pensje, rotacje, etc) oraz jest równocześnie managerem liniowym dla członków swojego zespołu. Dodatkowo mamy bardzo dobrze zorganizowane organizacje wspierające (SDO, PMO, QMO, itp.), które świetnie wspierają PMów i zespoły projektowe w realizacji swoich zadań. Firma bardzo szybko rośnie, dlatego aktywnie szukamy nowych PMów.

true
@Remik

Szkoda, że firma nie reaguje odpowiednio jak zdarzają się PMowie rodem jak z PRLu - nie będę rozwijać tej myśli. Ludzie przez takich zmieniają firmę, a powinno zmienić się PMa.

@Remik

Twoja pozytywna opinia może zachęcić potencjalnych kandydatów do złożenia CV. Czy są obecnie przyjęcia, a jeśli tak to na jakie stanowiska? Należy mieć doświadczenie w programowaniu i zarządzaniu siecią, czy można przejść odpowiednie szkolenia w firmie i nabrać kompetencji? Zachęcam Cię do dyskusji.

Mati
@Piotr

Chciałbym złożyć CV, warto się tam zaczepić? jaka kasa i atmosfera, można się czegoś nauczyć?

@Mati

Mam nadzieję, że ktoś odpowie zarówno na Twoje, jak i moje pytania. Przez ten czas chciałbym dowiedzieć się, czy masz jakieś informacje związane z pracą w firmie Soft Serve Poland? Ciekawi mnie, dlaczego akurat w tej firmie chciałbyś pracować, więc może podzielisz się tymi informacjami na forum. Zachęcam.

Kate

A mi pracuje sie naprawde dobrze, firma jest bardzo dobrze zorganizowana i przyjemnie sie tu pracuje. Duzo mozliwosci rozwoju i ciekawe projekty. Dla mnie na plus :) Jak w kazdej firmie jest cos do poprawienia, ale bilans plusow i minusow, zdecydowanie na korzysc SoftServe. Fajne miejsce i ciesze sie, ze tu trafilam.

acont

SoftServe daje duże możliwości rozwoju. Jasno określona ścieżka kariery, wsparcie pracowników, którzy chcą się rozwijać (czy to na ścieżce technicznej, czy jako liderzy). Projekty różne - są i bardzo ciekawe i mniej. Projekt można zmienić jeśli pierwszy nie podpasuje. Ogólnie bardzo dobre wynagrodzenie (pewnie zależy co ktoś sobie na początku wynegocjował i z tego pułapu startuje do kolejnych podwyżek), ale nie ma zdecydowanie na co narzekać ;)

TrueStoryBro
@acont

Błagam nie ściemniaj z tą zmianą projektu, bo nie jest to wcale takie proste jak piszesz. Prędzej znajdziesz ciekawsza pracę poza firmą niż zmienisz projekt.

Kris

Ile obecnie w firmie jest osób bez projektu ? Ile czasu zajmuje znalezienie projektu ? Jak wygląda proces szukania projektu, czy pracownik dostaję informacje z HR i co dalej ? Kto decyduję o tym czy akurat ja się nadaję do tego projektu ? Softserve czy klient ?

Aneta
@Kris

Cześć, liczba tych osób mocno się zmienia i zdecydowanie można powiedzieć, że pracujemy w dynamicznym środowisku :-). Przede wszystkim zależy nam na tym, aby z osób czekających na projekt tworzyć gotowe zespoły. Dzięki temu mamy pewność, że jesteśmy gotowi na rozpoczęcie nowego projektu. Jeśli chodzi o czas znalezienia nowego projektu, to wchodzi w grę kilka czynników, jednak jedną z istotniejszych kwestii jest to, że zatrudniamy osoby nie tylko pod konkretny projekt, ale także do firmy w ogóle. Wtedy też podczas okresu wypowiedzenia poszukujemy nowego projektu, a osoba z pierwszym dniem pracy jest do niego już przypisana. Wiemy, że jedną z najmniej pożądanych rzeczy w IT to znudzony inżynier, dlatego w okresie 'przejściowym' proponujemy szereg aktywności: szkolenia techniczne i/lub biznesowe, certyfikaty, projekty wewnętrzne (które są projektami w nowych technologiach, które mają usprawnić działania wewnętrzne lub chcemy przekonać klienta do pewnych rozwiązań), mentoring itd. Projektu poszukuje specjalnie dedykowana do tych aktywności osoba na stanowisku Talent Success Lead. Ona również na co dzień sprawuje opiekę nad wszystkimi naszymi pracownikami. O ostatecznym zaakceptowaniu osoby do projektu decyduje zazwyczaj Project Manager w SoftServe, jednak jako że zależy nam na dobrej współpracy z klientem na projekcie w przyszłości, staramy się wypracować rozwiązanie, które satysfakcjonuje obydwie strony. Pozdrawiam

Aneta

Tak, obecnie mamy otwartych sporo rekrutacji: od stanowisk analitycznych, poprzez managerów po oczywiście specjalistów IT :-). Zapraszam do zapoznania się ze stroną oraz zakładką 'job openings'. Mamy kilka możliwości współpracy, gdzie największą popularnością cieszy się b2b oraz umowa o pracę. Pozdrawiam

Pytajnik

A jak wygląda sprawa przenoszenia między projektami ? Jeśli np. pracownikowi nie odpowiada projekt i chciałaby go zmienić ? I co w sytuacji, gdy projekt się kończy, czy może być tak, że firma zwalnia takiego pracownika mimo, że ma umowę na czas nieokreślony ? Przecież projekt to czasami 20 osób a nie tylko jedna...

Ktoś, kto pracuje w frmie i wi
@Pytajnik

Nikt nie zwalnia wartościowych ludzi. Bywały momenty gdy więcej niż 10 ludzi miało zakończony projekt i znalazło się w rezerwie. Chyba żadna szanująca się firma IT na rynku nie zwalnia ludzi, którzy prezentują sobą dobre kompetencje, wiedzę i profesjonalizm.

Klaudia

Zastanawiam się nad aplikowaniem do firmy. Słyszałam, że firma w swojej polityce często zatrudnia pracowników na tzw rezerwę i wtedy szuka projektu. Jak wygląda to później ? Czy HRy szukają takiej osobie projektu ? Słyszałam, że obowiązuje jeszcze system wewnętrznych rekrutacji, że oprócz rozmowy technicznej przed dostaniem się do firmy, później są rozmowy wewnętrzne z klientem, który to decyduje czy dana osoba nadaje się do projektu. Czy to prawda ?

Goniec
@Klaudia

Ostatnimi czasy firma nie zatrudnia na rezerwę. Wszystkie aktualne wakaty są przypisane do konkretnych projektów i szukają konkretnych ludzi ;) Co do samej rezerwy to gdy już człowiek się tam znajdzie, bo np wyjdzie z projektu i nie ma w bieżących wakatu z jego profilem to HRy dość intensywnie szukają roboty dla tej osoby. Niemniej jednak jeśli potencjalny nowy projekt nie odpowiada oczekiwaniom to może odmówić uczestnictwa - wtedy leci propozycja do kolejnego. Wewnętrzne rekrutacje to co najwyżej testy wiedzy 'motywujące' do awansowania w strukturze. Rozmowy z klientem tak czy owak są w każdym projekcie, ale zwykle klient jeśli ma zapłacić za projekt, to równoważnie płaci za czas tych ludzi, więc też dość logicznym jest, że wybiera osoby które chce spośród tych przedstawionych przez firmę, aczkolwiek nie spotkałem się jeszcze z rozmową kwalifikacyjną z klientem do projektu :D

ehh
@Goniec

To chyba mamy zupełnie inne info albo pracujemy w zupełnie innej firmie :)

Agnieszka

@Pracownik, czy za wykazanie się w jakimś projekcie, o którym piszesz w swoim wpisie, Soft Serve Poland może docenić swojego pracownika w jakiś sposób? Np. poprzez podwyżkę, premię lub awans? Proszę Cię o wypowiedź w tej kwestii. Będzie ona ciekawa i ważna dla osób interesujących się zatrudnieniem u tego pracodawcy.

Wszystko zależy do jakiego projektu trafisz w tej firmie. Są projekty, gdzie góra ma Cię w d. a są też takie, gdzie manager dałby się pokroić za swoich ludzi.

opiszesz jakie są projekty?

@anonymous

Nie mogę opisać bo mamy podpisane NDA. Mogę tylko powiedzieć, że są bardzo różne. Czasem robisz projekt dla dużej firmy zatrudniającej setki ludzi a czasem dla małego klienta, z którym mamy nadzieję się rozwinąć. Są krótkie projekty - robisz coś przez parę miesięcy, projekt się kończy i idziesz do innego. Są też długoterminowe, ludzie potrafią spędzić parę lat w jednym. Firma daje możliwość przeskoczenia do innego projektu jeśli w jednym projekcie wyczerpiesz się psychicznie. Każdy projekt rządzi się swoimi prawami.

Zostaw merytoryczną opinię o SoftServe Poland Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w SoftServe Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SoftServe Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SoftServe Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 10 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SoftServe Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w SoftServe Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SoftServe Poland Sp. z o.o.