Opinie o PORREAL Polska sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy PORREAL Polska sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie PORREAL Polska sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PORREAL Polska sp. z o.o. w Warszawa

Aro Nowy wpis

była dobra firma Porreal w której liczył się pracownik i był odpowiednio doceniany...ale co dobre musi się skończyć i nastały czasy Strabag pfs

Rafał

Ktoś z Was wie może, jak obecnie wygląda sytuacja w firmie PORREAL Polska? Chciałem dowiedzieć się, czy firma poszukuje może nowych pracowników, ponieważ oficjalna strona pracodawcy jest nieaktywna. Ktoś ma najświeższe informacje?

Urszula Nowy wpis
@Rafał

Strona jest nieaktywna, ponieważ firma PORREAL Polska w czerwcu weszła w skład grupy Strabag.

Rafał Nowy wpis
@Urszula

Czyli obecnie firma PORREAL Polska działa pod zupełnie inną nazwą? Skoro rzekomo w czerwcu firma weszła w skład grupy Starbag to mogłabyś napisać co zmieniło się, jeżeli chodzi o strukturę zarządzania? Wszystkie dotychczas pracujące osoby utrzymały swoje stanowiska?

Urszula Nowy wpis
@Rafał

Zmieni się wkrótce nazwa - trwa oczekiwanie na jej ujawnienie w KRS. Wszystkie osoby pracują, tak jak dotychczas. Zmieni się wyłączenie nieco skład zarządu.

Szukający pracy

Dzień dobry, Czy coś się zmieniło od ostatnich wpisów? Jak się pracuje? Czy są premie roczne? Jak Szefostwo?

Rafał
@Szukający pracy

Większość opinii osób, które inni piszą na forum jest pozytywna. W ten sposób można na ich podstawie wnioskować, że w firmie nie jest źle. Niestety nic nie wiem o premiach rocznych. Może ktoś z obecnych pracowników mógłby podpowiedzieć koledze i napisać, jak wygląda sprawa z wynagrodzeniem i dodatkami? Ja również chętnie dowiem się czegoś więcej na ten temat.

Janek
@Rafał

A może wiecie coś na temat rekrutacji? Szukałem informacji, ale niestety nic nie znalazłem...

Urszula
@Szukający pracy

Premie są uznaniowe i wypłacane po przepracowanym pełnym roku kalendarzowym. Dla ambitnych i faktycznie mocno zaangażowanych w drodze wyjątku wcześniej. Na koniec listopada są wypłacane premie / dodatki bożonarodzeniowe (w wysokości 1-miesięcznego wynagrodzenia dla stałych pracowników, a dla nowych proporcjonalnie do okresu zatrudnienia).

@Rafał

Premie są zapisane na papierze w regulaminie pracy. Są uznaniowe. A więc od 0% do 100%. Należy o tym koniecznie zawsze pamiętać. "Łaska pańska na ostrym koniu jeździ" jak podpowiada przysłowie. W szczególności jeśli nie jesteś fanem japońskiej motoryzacji........

Technik
@Piotr

Co ma do rzeczy motoryzacja? A czy samochody służbowe są tylko dla Dyrekcji czy jakaś grupa pracowników ma do dyspozycji np w wyjazdach na awarie itp itd.

@Technik

Japońska motoryzacja ma bardzo duże znaczenie w szczególności jeżeli chodzi o wypłatę premii. Wszystko zrozumiesz jak zostaniesz przyjęty do pracy. Powodzenia.

@Technik

Jeżeli już tam jesteś i dalej nie kojarzysz spytaj przełożonego

Zofia

@Nick, jesteś zadowolony z pracy. Czy uważasz, że firma daje możliwość rozwoju i mając odpowiednie wykształcenie, staż pracy i doświadczenie można liczyć na awans i podwyżkę? Porreal szuka pracownika na stanowisko technik obiektu w trzech lokalizacjach: Warszawa, Poznań i Wrocław. Pracodawca oferuje stabilne warunki zatrudnienia, umowę o pracę, konkurencyjne wynagrodzenie w zależności od posiadanych kwalifikacji, możliwość szkoleń i rozwoju zawodowego, pakiet socjalny. Czy uważacie tę propozycje pracy za atrakcyjną? Piszcie jeśli zdecydujecie się na aplikację.

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie PORREAL Polska sp. z o.o.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik działu księgowo-rozliczeniowego
Kancelaria Prawna Solace

Chętnych do pisania negatywnych opinii jest zawsze sporo. Jednak do pisania pochwał z reguły jest ich niewielu. Jak widać jest tu sporo dobrych opinii, ale chcę dołożyć także swoją w 99,9% pozytywną opinię. Z mojego doświadczenia w porreal mogę powiedzieć, że to świetna praca. Przede wszystkim zespół jest zgrany i są tu ludzie, którzy mogą na sobie polegać! Centrala czasem ma lepsze, czasem gorsze pomysły, ale trzeba przyznać, że stara się dostosować do bieżącej sytuacji i w razie czego pomóc. Zarobki może nie powalają, ale premie są tym elementem, który mocno podbija średnią :)

Zofia

@Pracowniczek jeden, dziękuję za Twoją szczegółową opinię. Czy mógłbyś dodać jakiego rodzaju umowy są podpisywane z pracownikiem? Czy można liczyć na stabilne zatrudnienie i kontrakty długoterminowe? Jak wygląda atmosfera w pracy i relacje ze współpracownikami? Jesteś z nich zadowolony? Czy poleciłbyś tego pracodawcę innym osobom szukającym zatrudnienia?

Pracowniczek jeden
@Zofia

Z tego co mi wiadomo to wszyscy albo zdecydowana większość ma umowy o pracę. Atmosfera jest świetna, więc zdecydowanie polecam firmę.

Wieloletni

Jako pracownik z ok 10 letnim stażem w firmie zgadzam się z pozytywnymi opiniami. Nie miałem do tej pory do czynienia z bardziej uczciwym pracodawcą. Nigdy nie było opóźnień w wypłatach. Dodatkowo firma co rok daje podwyżkę. Nie jest to duża kwota, ale zawsze :)

Robert

Tak bardzo skrajnie różne opinie, że zupełnie nie wiem co sądzić! Idealnych firm nie ma i wszędzie mogą zdarzyć się trudne momenty.

Abc
@Robert

Sugeruję zawierzyć większości pozytywnych opinii, a nie jednemu obrażonemu ex pracownikowi, który co chwilę wypisuje bzdury i nie wie, że podatki należy płacić :) a później rozpowiada bajki, jak to sam sobie rzekomo finansował pakiety medyczne i multisportu XD

ex pracownik
@Robert

Osobiście proponuję spróbować i samemu ocenić. Zacząć od technika a prawda szybko wypłynie. W tej firmie było dobrze dopóki w zarządzie byli sami Austriacy a firma obsługiwała biurowce własnego koncernu. Od momentu, gdy wycofał się jeden porządny Austriak, pozostał "drugi garnitur" zarządu plus Polacy. A co może Rodak w zachodnim koncernie, mający władze - opisałem. Gdy Sz.P. nie wierzy moim wpisom , polecam Biblię i opowieść o "niewiernym Tomaszu" :-)

ex pracownik

Witam wszystkich interlokutorów . Moje wczesniejsze posty, opisujące dogłębnie atmosferę w tej firmie, zostały usunięte przez Admina (nie wiem dlaczego, tzn. wiem, koncern dba o wizerunek i zrobi wszysko aby go chronić) , ja jednak znalazłem je na konkurencyjnym portalu, gdzie można się z nimi zapoznać, dlatego nie powtarzam wpisów. Odnośnie wypowiedzi Zofia - to na 95 % Prokurentka firmy / ta od telefonicznego "masz zapier.....lać" i oficjalnych maili "Drogie Koleżanki i Koledzy"/ + pracownicy / mają tych IP sporo/. kierownik obiektu trafnie ocenił sytuację w firmie z wyjątkiem opłat za bonusy, bo te informacje każdy dostawał do podpisu i zgody. Dodam jedynie, że premie otrzymywałem pracując niepełny rok i są one przydzielane na "widzimisię" Austriaka - członka zarządu. Polscy prokurenci NIE MAJĄ nic do powiedzenia w tej firmie. Ściśle mają wykonywać polecenia Austriaka- inaczej wylot. Raz jeden zdarzyło się w 2016 r. ,że kierownicy obiektów nie otrzymali premii świątecznej /100% / za brak wprowadzenia bzdurnego systemu KATA. Wg. mojej wiedzy Inspekcja pracy jest tam widywana. Uff... nazwano mnie "sfrustrowanym byłym pracownikiem". Moi drodzy - na rynku pracy za wasze stawki, to możecie zatrudniać ludzi z przystanku tramwajowego - i tak się dzieje. Garstka ma godne stawki - i są to ci, którzy splamili się podpieprzaniem kolegów. Ach, zapomniałbym. Jest takie przysłowie: "Kto pod kim dołki kopie , sam w nie wpada" . Pozdrawiam. PS. Bezcennym doświadczeniem w tej firmie było nawiązanie kontaktów rynkowych, które teraz procentują a dodając samozaparcie anty-porreal-owskie.... ;-) ;-)

Zofia

@Pracownik @Pracownik_PORREAL Cieszą mnie pozytywne opinie. Może ktoś z Was chciałby rozwinąć kwestię pakietu socjalnego oferowanego pracownikom firmy Porreal Polska? Detale mogą skutecznie zachęcić użytkowników szukających obecnie pracy do aplikowania do tego konkretnego pracodawcy.

Pracowniczek jeden
@Zofia

@Zofia Osoba pisząca te negatywne elaboraty, to sfrustrowany były pracownik (prawdopodobnie wiem który), więc wypowiedzi należy podzielić na pół i wyciągnąć pierwiastek, to może wyjdzie fragment prawdy. Z benefitów pracowniczych firma proponuje pakiety medyczne w wersji „singlowej” i rodzinnej (po wyrażeniu oczywiście wcześniej zgody na objęcie pakietem). Całość pakietów opłacana jest przez pracodawcę. W brew temu co pisze pan sfrustrowany za pakiety pracownik nie płaci, ale są one przychodem do opodatkowania podatkiem dochodowym, więc pretensje do fiskusa, a nie oszczerstwa rzucane na pracodawcę… Karty mutlisport są współfinansowane przez firmę, pracownik ma tego świadomość bo wniosek o wydanie karty zawiera informację o kwocie jaką dokłada i analogicznie jak powyżej tu także fiskus się kłania. Jeśli chodzi o premie to sytuacja wygląda następująco: pracownik od razu jest uwzględniany przy premii świątecznej w wysokości do maksymalnie 1 wynagrodzenia wypłacanej proporcjonalnie do przepracowanego okresu (jeśli ktoś zaczyna np. w połowie roku, to połowa premii). PO PRZEPRACOWANYM PEŁNYM ROKU wchodzi się w system premii uznaniowych, które są wypłacane 2 razy do roku i wynoszą do maksymalnie 75% miesięcznego wynagrodzenia. Wszystkie premie w tym świąteczna nie są stałymi obligatoryjnymi wpisanymi w umowie i za każdym razem muszą być zaakceptowane przez centralę. Co do finansowania nauki czy szkoleń to tylko o firmie dobrze świadczy, że chce w pracownika inwestować i go kształcić. Co dziwnego jest więc w „lojalkach”? No chyba, że ktoś zakłada, że firma ma być frajerem, który opłaci całość nauki, a pracownik zaraz po jej zakończeniu pójdzie w podzięce za zaufanie pracować do konkurencji???

Kierownik Obiektu

Jak czytam opinie to widzę kto z Pracowników pisze a kto z kierownictwa. Firma mało poważna prawdą jest brak zaplecza serwisowego w większości trzeba było korzystać z własnych narzędzi bo w firmie albo brak albo uszkodzone co tez świadczy o jakości usług bo nie raz działało się tylko na prowizorkę. Smieszny pakiet za który trzeba samemu płacić firma załatwia tylko kwestie grupową ale jak chcesz przyłączyć się do opieki zdrowotnej czy multisportu płacić musisz sobie sam:). Premie są tylko w opowiadaniach więc wolał bym się tym nie sugerować przy podejmowaniu współpracy z tą mało rzetelną firmą. Co do zespołu to nie ukrywam część pracowników z głowa na karku doświadczeni i mają umiejętności ale większość to uliczna łapanka bez doświadczenia o czym świadczą też posty poprzedników gdzie prawdą jest by stać się karierowiczem musisz albo włazić w (usunięte przez administratora) po czym i tak oszukają), albo jak to widać po pierwszych tygodniach pracy w rodzinie pracuje się lepiej. Śmieszy mnie fakt iż firma kusi tak atrakcyjnym wynagrodzeniem a już w pierwszych tygodniach pracy słuchać o warunkach w jakich starsi stażem pracują, mnie osobiście finanse nie zachwycały bo na rynku FM można takie stawki dostać na starcie wystarczy pochodzić na rozmowy i zaraz się oczy otwierają a pracownicy w wieloletnim stażem pracują tylko by dotrwać do emerytury nic innego w tej firmie osiągnąć się nie da. Rotacja pracowników świadczy sama o sobie wystarczy popatrzeć początkiem roku ile było zwolnień i ogłoszeń na nowe stanowiska, tu akurat nie dziwi mnie dlaczego tak wygląda sytuacja bo młodzi dostają ofertę na obiekt a są jak pionki w szachownicy z dnia na dzień rzucani po obiektach i nigdy nie wiesz gdzie jutro masz przyjść do pracy. Śmieszne podejście kierowników co mają pracownika za (usunięte przez administratora) którym można sobie podetrzeć tyłek by zarządca nie przyczepiał się do pracy( a i tu wiele do życzenia można spokojnie walić prywaty idąc za kierownikiem który w czasie pracy umawia prywatne roboty i albo w godzinach albo po robi na własną rękę). Co do szkoleń to najlepszy sposób by po takich stawkach zablokować pracownika lojalkami gdzie nie raz taniej wyjdzie samemu zrobić szkolenie niż podpisywać lojalkę dla tej firmy. Osobiście pracując w tej firmie odradzam osobą mającym jakiekolwiek ambicję bo zostaną na wejściu wrzucone do kosza a liczą się tylko tabelki kopiowane bez sprawdzania z dnia na dzień. Plotki i Bajki w tej firmie to codzienność więc warto nagrywać kabaret w codzienności pracy. Firma jak kolega poniżej napisał ma ambicje w kosmos bez odpowiedniego przygotowania nawet gotowych obiektów nie umieją przejąć. Nie wróżę przyszłości z takim podejściem jak nie zmienią się ludzie na wyższym stanowisku, A nie ma się tez co dziwić jak Kierownik regionalny jest dodatkowo kierownikiem ma obiekcie i pracownikiem fizycznym bo mało zarabia i trzeba brać kilka etatów. Śmiech. pozdrawiam dobrych chłopaków bo to jedyne co było w tej firmie rzetelne.

Pracownik_PORREAL

Jako długoletni pracownik firmy, który przeszedł kilka szczebli kariery mogę śmiało powiedzieć (napisać), że firma PORREAL (dawnej FMP) otwiera drogę dla ambitnych ludzi w każdym wieku. Możliwość dofinansowania kursów, szkoleń, szkoły itp. pozwala podnosić kwalifikacje i awansować. Podczas pracy wypłata zawsze była na czas a system premiowania wpływa mobilizująco dla zespołu. Do pracy używany jest profesjonalny sprzęt znacznie ułatwiający prace. Dodam że firma bazuje na umowach o pracę na normalnych zasadach z pakietem socjalnym.

Pracuję w firmie Porreal Polska i jedyne co mogę napisać to że, jest to firma bardzo solidna i rzetelna. Poza wynagrodzeniem które oczywiście wpływa regularnie na konto to firma proponuje również: premię, prywatną opiekę medyczną (pełen pakiet) oraz kartę multi sport. Dla osób chcących rozwijać się zawodowo firma opłaca również różne kursy podnoszące kwalifikację np. studia lub kursy językowe, itp..

Zofia

@ex pracownik Zależy nam na tym, aby umieszczane na forum opinie były jak najbardziej wiarygodne. Zarzut awansowania pracowników w zamian za donosicielstwo brzmi bardzo poważnie. Czy jesteś w stanie napisać nam, dlaczego masz taką opinię? Mam również pytanie do innych pracowników firmy Porreal Polska. Na stronie firmy nie znalazłam żadnych informacji o naborze na nowych pracowników. Może ktoś z Was wie coś o trwającej rekrutacji? Zapraszam również do dzielenia się opiniami o współpracy z tą firmą.

FM
@Zofia

@Zofia, w Porreal szukają techników - ogłoszenie jest / było na popularnym serwisie z ogłoszeniami o pracę.

Firma bardzo uczciwa. Podpisuje prawie wyłącznie umowy o pracę. Kasa co miesiąc na czas. Dodatkowo zapewniają pakiet prywatnej opieki medycznej.

Zostaw merytoryczną opinię o PORREAL Polska sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w PORREAL Polska sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PORREAL Polska sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

PORREAL Polska sp. z o.o.
3.4/5 Na podstawie 18 ocen.

PORREAL Polska sp. z o.o.