Opinie o Jit Solutions Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Jit Solutions Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Jit Solutions Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jit Solutions Sp. z o.o. w Gdynia

J

Cytując klasyka: firma z czarnej listy, zamykam. Forma prowadzenia rekrutacji to jakiś żart: sami piszą na linkedin do kandydatów, wyłudzają CV, potem przez 3 miesiące trzeba się wręcz prosić o odpowiedź, czasami pani odpisze, czasami jej się nie chce i trzeba się przypomnieć za tydzień... Uważam, że firmie powinien się przyjrzeć Urząd Ochrony Danych Osobowych.

Niedoszły zatrudniony

Potwierdzam inne opinie, rekrutacja to nieporozumienie. Cały proces przebiegł w porządku, ostatnim etapem miała być rozmowa z klientem. Po kilku tygodniach wracają z informacją, że klient "jednak wycofał się z poszerzania zespołu". Po kilku miesiącach sami się odzywają i proponują wrócić do tematu bo klient się 'reaktywował'. Ok, spotkanie z Panią z HR a po spotkaniu wracają z informacją że "klient jednak będzie szukał kogoś mniej doświadczonego". Sami chyba nie wiedzą kogo szukają i tylko wyłudzają dane o kandydatach. Na koniec obiecali wrócić do mnie z informacjami o innym projekcie, ale to chyba była taka informacja na pocieszenie bo żadnego kontaktu później już nie było.

Ciekawy

Znowu były zwolnienia w JIT? Czy dużo osób poleciało tym razem?

Jakub
@Aleksandra

Pracuje w JIT prawie 2 lata i nic nie wiem o większych zwolnieniach. Oczywiście jest duża rotacja, ale JIT to typowa firma outsourcingowa z 400 osobami na pokładzie. To jest normalne, że 10 osób przychodzi i 10 odchodzi. Nagroda za 10 lat pracy oczywiście jest, ale do tej pory dostali ją tylko nieliczni - można ich policzyć na palcach dwóch rąk.

Ja to teraz się zastanawiam czy po prostu czasami nie dochodziło to jakichś pomyłek podczas rekrutacji? W jednym wątku napisano, że całkiem inny projekt był przedstawiony na rozmowie a całkiem inny miał wyjść w rzeczywistości. Tutaj ma się jednego rekrutującego czy może jest to zmienne? Teraz ostatnio jakie projekty wam przedstawili? Jak je oceniacie?

Były pracownik Nowy wpis

Firma wprowadza w błąd odnośnie tego do którego projektu rekrutuje.

Stwierdzasz to na własnym przykładzie? O jakie wprowadzanie w błąd w trakcie rekrutowania do projektu chodzi? miałeś po prostu cos nieco inaczej niż sadziłeś? W jakim zakresie?

Były pracownik Nowy wpis

Na własnym przykładzie. Całkowicie inny projekt niż to przedstawiano na rekrutacji.

O pracę w mieście Warszawa nie jest łatwo, dlatego czy możecie coś powiedzieć o firmie Jit Solutions Sp. z o.o.?

Robert G.

Aplikowałem na stanowisko testera. Od kontaktu/aplikacji wszystko zamknęło się w niecałych 2 tygodniach. Na plus: - bardzo szczegółowy opis stosu i projektu już w samym ogłoszeniu @Pracodawca - jeszcze więcej informacji o projekcie podczas rozmowy z Patrycją z HR, ponadto BEZ zbędnych pytań typu: jakim drzewem chciałbyś być ;-) - rozmowa techniczna, prowadzona przez Przemka w bardzo fajnej atmosferze, luźnej, ale konkretnej, kończąc wiesz, że z kimś takim chciałbyś właśnie pracować - bardzo szczegółowy i szybki feedback (4 dni robocze) Na minus: - zastanawiałem się nad tym dłużej i trudno mi wskazać cokolwiek negatywnego w tym procesie Pomimo nie otrzymania oferty, patrząc obiektywnie był to jeden z najlepszych procesów rekrutacyjnych w jakim brałem udział.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Ciekawy

Znowu były zwolnienia w JIT? Czy dużo osób poleciało tym razem?

Oski
@Ciekawy

Znów? Czy to znaczy, że w tej firmie jest duża rotacja ? Ale czemu. Chodzi o to że projekty się kończą? Bo tak było kiedyś pisane. Czy ktoś z obecnych pracowników mógłby napisać, jaki jest mniej więcej przeciętny staż pracownika?

Długoletni
@Oski

JIT od zeszłego roku świętuje dziesięciolatki. Bardzo dużo ludzi z długim stażem.

Klarysa
@Długoletni

A cos więcej o tym świętowaniu napiszesz? w jaki sposób jest to celebrowane? Jak teraz wyglądają wobec tego podwyżki stażowe? I co do tych nowych osób, to jak są one mimo wszystko przyjmowane? ma ktoś jakieś wrażenia z ostatniego okresu by się nimi podzielić?

Długoletni
@Klarysa

Ci, którzy przepracowali 10 lat dostają w prezencie wypasione zegarki. Są podziękowania, tort i bąbelki.

Aleksandra
@Długoletni

I to motywuje pozostałych ludzi do tego by zostać na dłużej? Jeden pan mimo wszystko pytał wcześniej o rotacje, to nikt w sumie się co do niej nie odniósł. Jaka część ze wszystkich to osoby o mniejszym stażu? I na jaki konkretnie rozwój można liczyć, że ludzie na tyle zostają jak to opisujecie?

Jakub
@Aleksandra

Rozczarowany

Mimo pozytywnego PR w sieci i licznych benefitach i zapewnieniach o kontakcie to po rekrutacji kontakt się urywa i nie ma żadnego feedbacku

Niedoszły zatrudniony

J

Skrajnie toksyczne miejsce. Koleżkostwo, kumoterstwo, obgadywanie pracowników i jednoczesne przekonanie o tym, że firma jest najlepsza. Żenada, radzę omijać.

Grabaż

Po 2 latach pracy w projekcie, wjechał klasyczny (usunięte przez administratora) od jednego z klientów. Dowiedziałem się, że jestem zerem i nie nadaje się do tego projektu. Od jednego "Software Architecta" dowiedziałem się, że tak już jest, powinien przyjąć to na klatę i nie marudzić. Nie dziękuje.

@Grabaż

A przytoczysz szerzej okoliczności w związku z tą sytuacją? Nie zrozumiałam chyba co konkretnie masz przyjąć na klatę, w czym był problem z klientem? Firma mogła mieć na to jednak jakiś wpływ czy nie bardzo?

Kandyda

Jedna z gorszych firm outsourcingowych w trójmieście. Jeśli rekrutujesz się do Nordei to polecam próbować przez innych pośredników. Lepsze stawki i poważne traktowanie kandydatów. JIT totalne rozczarowanie…

@Kandyda

co takiego miało miejsce na tej rozmowie, ze padła taka opinia? masz na myśli jedynie stawkę, którą Ci zaproponowano czy coś jeszcze zaszło? na podstawie jakich kwalifikacji była oferowana, są jakieś szczególne, na które firma zwraca uwagę?

(usunięte przez administratora) w kwestii projektu (inny niż na rekrutacji).

Weronika

Trudno zrozumieć, można się tylko domyślać. Mimo wszystko opiszesz przebieg tego całego projektu? W czym rzecz? jak obecnie są one realizowane?

Po rozmowach również technicznej brak feedbacku. Zapytałem sam czy jestem przyjęty czy nie. Informacja ze są nowe ustalenia z klientem i moja kandydatura będzie prezentowana. Brak dalszej odpowiedzi przez dwa tygodnie. Nie polecam

Stefan
@Kandydat

Opowiesz, jak przebiegała rozmowa rekrutacyjna? Najbardziej to ciekawi mnie, czy rekruterzy w jakiś sposób sprawdzali Twoją wiedzę i umiejętności, które mogłyby przydać się na stanowisku. Weź coś opowiedz :D

kandydat

Nie polecam brać udziału w procesie rekrutacji. Po wstępnym feedbacku - kontakt się urwał, zero odpowiedzi. Słaby standard jeśli chodzi o rekrutacje.

@kandydat

To czekaj, wyjaśnisz co oznacza wstępny feedback, że nagle coś się urwało?

@Weronika

Była odpowiedz o pozytywnym przejściu rozmowy technicznej, moja kandydatura miała zostać wysłana do klienta. I cisza.

@Kandydat

I kiedy to było? Dawno, że nie ma sensu czekać?

Dev

Nie polecam, firma rekrutuje na zasadzie losowanych pytań. Rekruter nie zna projektu i jego problemów aby dobrze zrekrutować pracownika.

@Dev

A jakie pytania Ci dali, że Ci tak nie podeszły?

CAND

Cały proces rekrutacyjny z początku sprawiał wrażenie normalnego, standardowego. Po rozmowie poinformowano mnie, w jakim terminie mogę się spodziewać feedbacku. Po upływie tego czasu- zero wiadomości. Tydzień później otrzymałxm od rekruterki telefon, na który nie mogłxm odpowiedzieć w danym momencie. Pomimo oddzwonienia- brak kontaktu od ponad miesiąca, zero feedbacku, totalnie mnie zignorowano. Potraktowano mnie jak backuopwego kandydata. Słaby standard rekrutacji, nie polecam.

@CAND

W sumie to słabo, ale widocznie ona pierwsza strzeliła focha. :( Ale ogólnie to jak czułaś się po rozmowie? Wierzyłaś, że Ci coś zaproponują czy właśnie sama byłaś niepewna?

Czy coś się zmieniło w firmie? Czy polecacie na początek drogi w IT?

Czy w Jit Solutions Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

marian

Oczywiście, że tak, szkolenia są bardzo szerokie, zarówno jeżeli chodzi o wewnętrznych trenerów jak i możliwości zapraszania trenerów z zewnątrz.

Na jakie benefity można liczyć w Jit Solutions Sp. z o.o.?

Mike

Jesteś zwykłym tchórzem rzucając takie oskarżenia i nie podając swoich danych osobowych. To bardzo krzywdzący komentarz i powinien być od razu zdjęty.

TańcząceImadło

To może ja odpowiem na pytanie. W JIT możesz liczyć na praktycznie wszystkie oferowane obecnie na rynku benefity - karty sportowe / opieka medyczna / ubezpieczenie / nauka j. angielskiego / imprezy integracyjne / szkolenia / eventy sportowe / prezenty na urodziny, na dzień kobiet czy dzień chłopaka. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie :)

RBB

Wyznania expracownika (usunięte przez administratora) W firmie mało jest seniorów, zaś osoby ze stanowisk kierowniczych, odstawiają niefajne sytuacje. W niektórych działach naprawdę bywa koszmarnie pod względem stresu i nazwijmy to "upolitycznienia firmy". Historie o tym, że w wielu przypadkach juniorzy i midzi mają znacznie większą odpowiedzialność, to niestety prawda. Pieniądze nie są złe (acz też nie jakieś super fantastyczne, ot stawki mniej więcej rynkowe), ale jeżeli macie inną opcję, to polecałbym raczej tę drugą opcję. Co do pracowników, to z tego co mi wiadomo, dużo znajomych osób zostało usuniętych po ostatniej fali zwolnień.

Zostaw merytoryczną opinię o Jit Solutions Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w Jit Solutions Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Jit Solutions Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Jit Solutions Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Jit Solutions Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Jit Solutions Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 49 ocen.
  • Al. Zwycięstwa 96/98
    81-451 Gdynia