Opinie o Jit Solutions Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Jit Solutions Sp. z o.o., a także Klientów firmy. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Jit Solutions Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jit Solutions Sp. z o.o. w Gdynia

Pytanie Nowy wpis

Jak wygląda ścieżka kariery w Jit Solutions Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Pytanie Nowy wpis

Czy w Jit Solutions Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

marian Nowy wpis
@Pytanie

Oczywiście, że tak, szkolenia są bardzo szerokie, zarówno jeżeli chodzi o wewnętrznych trenerów jak i możliwości zapraszania trenerów z zewnątrz.

Na jakie benefity można liczyć w Jit Solutions Sp. z o.o.?

Mike

Jesteś zwykłym tchórzem rzucając takie oskarżenia i nie podając swoich danych osobowych. To bardzo krzywdzący komentarz i powinien być od razu zdjęty.

TańcząceImadło Nowy wpis
@Pytanie

To może ja odpowiem na pytanie. W JIT możesz liczyć na praktycznie wszystkie oferowane obecnie na rynku benefity - karty sportowe / opieka medyczna / ubezpieczenie / nauka j. angielskiego / imprezy integracyjne / szkolenia / eventy sportowe / prezenty na urodziny, na dzień kobiet czy dzień chłopaka. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie :)

RBB

Wyznania expracownika (usunięte przez administratora) W firmie mało jest seniorów, zaś osoby ze stanowisk kierowniczych, odstawiają niefajne sytuacje. W niektórych działach naprawdę bywa koszmarnie pod względem stresu i nazwijmy to "upolitycznienia firmy". Historie o tym, że w wielu przypadkach juniorzy i midzi mają znacznie większą odpowiedzialność, to niestety prawda. Pieniądze nie są złe (acz też nie jakieś super fantastyczne, ot stawki mniej więcej rynkowe), ale jeżeli macie inną opcję, to polecałbym raczej tę drugą opcję. Co do pracowników, to z tego co mi wiadomo, dużo znajomych osób zostało usuniętych po ostatniej fali zwolnień.

Rozmowa kwalifikacyjna
Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Jit Solutions Sp. z o.o. na stanowisko Spedytor Międzynarodowy FTL bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Konkurencja

Również nie polecam. JIT to zwykły pośrednik. Lepiej zatrudnić się bezpośrednio u ich klientów (na przykład w Nordei). W JIT jak skończy Ci się projekt u klienta to jesteś zwalniany. Sam fakt, ze w lutym i marcu zwolnili łącznie ponad 20 osób. Nawet osoby, które były w firmie ponad 2, 3 lata...

@Konkurencja

(usunięte przez administratora) wypisujesz. Ani nie jest prawdą, że zwolnili ponad 20 osób ani to, że jak się kończy projekt to jesteś zwalniany. No ale Twój nick wszystko zdradza :-)

Jk
@Pracownik

Poniższe komentarze potwierdzają sytuacje w jit

ABCDE
@Konkurencja

Zwolnienie aż 20 osób nie miało miejsca. Jak kończy się projekt to są projekty wewnętrzne rozwijane w czasie 'spoczynku' i przeważnie jest to bardzo krótki czas - mniej więcej w przeciągu 2 tygodni osoba dostaje nowy projekt u klienta

Jk
@ABCDE

Chyba firma zapomniała jak to zwolniła tyle osób... poczytajcie sobie niżej komentarze to może Wam się przypomni....

ABCDE
@Jk

Dlaczego napisałeś nieprawdę? Dlatego, że też jesteś z konkurencji? :-)

Programmer

To jest hejt, czy wręcz nawet mowa nienawiści - ten wpis kompletnie nic nie wnosi, tylko źle świadczy o autorze. Takie komentarze sobie darujmy.

obserwator

Fajne te komentarze, takie nie za dojrzałe :) Wnioskuję, że firma wiele traci żegnając się z takimi pracownikami :)

Efik
@Programmer

Do Którego wpisu konkretnie się odnosisz? Gdzie tu hejt i nowa nienawiści. Nie używaj słów których znaczenia nie znasz. Warto czasem otworzyć słownik wyrazów obcych

Marcin
@Efik

@Efik, zauważ, że pod opinia, pod którą dodałeś swój komentarz została usunięta przez administratora, więc tego do czego odnosi się @Programmer już tutaj nie widać. Miał rację, dlatego też właśnie zostało to usunięte przez administratora. Myślę, że @Programmer rozumie te słowa, ale tutaj polecałbym troszkę więcej logicznego myślenia i zastanowienia, czy na pewno to co piszemy jest sensowne. Pozdrawiam.

chris

(usunięte przez administratora)na rozmowę o podwyżce czeka się ok 1.5 miesiąca (!), obiecują podwyżkę a następnie po spełnieniu wszystkich oczekiwań zasłaniają się równością płac, wiekiem pracownika (!) i oferują niższą podwyżkę niż wcześniej uzgodniona, jeśli... spełni się kolejne wymagania i poczeka kolejne pół roku. Ogólnie ściema. Firma od około roku mocno stawia na osoby niedoświadczone, wpychając je klientom jako midów. O ile kiedy zatrudniałem się, w każdym zespole przeważali seniorzy i midzi, obecnie jest to jeden senior, mid a reszta to juniorzy lub stażyści. Rewelacja z ostatniej chwili - firma nie chciała wypuścić pracownika, starając się zasabotować jego ofertę (brawo!) u nowego pracodawcy, a kiedy się nie udało i się zwolnił, zwolnili z dnia na dzień jego narzeczoną :) Jedyna rzecz na jaką nie można narzekać to projekty (bo są często ciekawe) i w większości bardzo fajni ludzie w zespołach. Podsumowując, firma ma dobry PR i branding - ale im więcej mówi o 'human factor of IT', tym mniej o to dba.

Wawka
@chris

Słyszałem plotki, że nie pozwolą przejść do klienta bo w końcu trzeba ich utrzymać przez b2b.

ktoś
@Wawka

Do klienta można przejść, jeżeli dojdzie do porozumienia pomiędzy klientem a JITem. Takich transferów było sporo pomiędzy różnymi klientami. W samych umowach jest zapis o zakazie konkurencji (przynajmniej na b2b)

William
 Rekomendacja

Pracuję już jakiś czas w tej firmie i mam naprawdę pozytywne odczucia. Mój projekt jest fajnie prowadzony, mam przyjemność współpracować z fajnymi i zdolnymi osobami. Podoba mi się też struktura organizacyjna, która zamiast namnażania stanowisk promuje osoby, które w naturalny sposób przebijają się ze swoimi opiniami i rozwiązaniami. Osoby pracowite z ambicjami mogą tutaj naprawdę rozwinąć skrzydła.

Kandydat

Dowiedziałem się ze firma zwolniła bardzo dużo osób w lutym i w marcu. Czy w ostatnim czasie też firma zwolnieniła kolejnych pracowników?

Zatrudnialiśmy ich

Gdy przeczytałem informacje o zatrudnianiu nowych, (usunięte przez administratora) pracowników, to nagle wszystko zrozumiałem. Zrozumiałem, czemu były w projekcie problemy z najmniejszymi zmianami, wycieki pamięci i zabugowana aplikacja, a przejęty kod był po prostu do wyrzucenia i tak zagmatwany po roku, że nie dało się go rozwijać bez przepisania kodu. Zdecydowanie odradzam tą firmę, jesteśmy zmuszeni sami teraz pisać aplikację od początku, bo ta doszła do momentu, gdzie nie da się jej ani rozwijać, ani naprawić w rozsądnym czasie. (usunięte przez administratora)

X
@Zatrudnialiśmy ich

Nie zaprzeczam, nie potwierdzam, ale taki komentarz "jako firma" może dodać każdy - bez info o tym jaka to firma taki komentarz nic nie wnosi bo nie ma żadnego potwierdzenia

haha
@X

Niby jak chcesz się dowiedzieć jaka to firma? Facet / babka ma pewnie swojego szefa, jakby ktokolwiek cokolwiek napisał to by pewnie miał duże problemy u siebie w pracy... Jego / jej wypowiedź się zgadza z tym, co można przeczytać poniżej, zwłaszcza o delegowaniu juniorów jako midów i seniorów

KtosTam
@haha

Delegowanie juniorow jako seniorow? Watpie, klient ma wglad w dokumentacje oferowanego do projektu pracownika wiec widzi ile lat ma dosw. Miedzy juniorem a midem moze rzeczywiscie byc niewielka roznica, ale to inny temat

Ktos Inny
@KtosTam

Możesz mieć juniora z 3letnim doświadczeniem i seniora z 3letnim doświadczeniem. Widziałem wielu juniorów z 10letnim stażem, bo klepali całą karierę ten sam kod. Bierzesz kogoś słabego, i twierdzisz, że jest midem. Inna sprawa, że zwykle firmy jak biorą takich pracowników, to dlatego, że nie mają pracowników albo kompetencji. Więc jak mają sprawdzić ich poziom?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Jit Solutions Sp. z o.o.?

Z
@Pytanie

W tej kwestii firma idzie pracownikowi bardzo na rękę - sam wybierasz co wolisz - B2B / UoP / etc

Mediator

Wyciąganie wniosków o pracodawcy na podstawie wpisów w takim miejscu jak GoWork, gdzie każdy anonimowo może napisać co chce, jest czymś kompletnie niemiarodajnym. Jeśli ktoś jest zainteresowany aplikowaniem, to moim zdaniem najlepiej zaaplikować i na spotkaniu zapytać wprost o sprawy, które czytając GoWork zwróciły naszą uwagę i nas niepokoją, a potem obswerwować reakcję i odpowiedź drugiej strony. Wprawny obserwator i słuchacz wyciągnie odpowiednie wnioski i sam oceni czy jest dobrze czy źle, a jeśli ktoś nie jest wprawny w takiej ocenie, to trzeba trochę o tym poczytać i się przygotować. Ja bym nie odrzucał żadnej firmy tylko i wyłącznie na podstawie tego, co tutaj można przeczytać.

@ja Zakładam, że już nie pracujesz i uważam, że to dobrze świadczy o firmie, że pozbywa się takich "wartościowych" pracowników.

radek

Tak się nie robi. Proste. Strzał w kolano. Branża huczy! Employer branding - mniej niż zero. To się mocno odbije na jakości przyszłych pracowników. Kazdy się zastanowi przynajmniej dwa razy zanim zaaplikuje.

Duhalo

Może troszkę więcej detali dla potencjalnych nowych kandydatów?

Kuba
@Duhalo

Ja też prosiłbym Was o więcej szczegółow na temat tego, co się obecnie dzieje w Jit. Jest naprawdę tak źle? Nie warto aplikować?

Szczerze
@Kuba

Nie warto. Ludzie traktowani są jak przedmioty. Wyrzucani z dnia na dzień, bez jakiegokolwiek powodu. Nie ważne czy mają umowę o pracę na czas nieokreślony czy b2b. Jeśli ktoś ceni sobie stabilne zatrudnienie szczerze odradzam. Do tego nie liczy się czy jesteś ambitny i świetnie wywiązujesz się z obowiązków, jeśli chcesz coś osiągnąć w Jit to musisz wychodzić w (usunięte przez administratora)odpowiednim osobom.

Kuba
@Szczerze

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Do takich miejsc wchodzić nie mam zamiaru. Jeśli tak jest, to rynek sam to zweryfikuje. Takie standardy nie powinny przystawać do firm funkcjonujących w tej branży, no ale żeby to zrozumieć potrzeba trochę poczytać i nauczyć się o tym czym jest EQ.

dev

A jaki to ma związek z firmą Jit Team? Nasuwa mi się w tym momencie jedno: co ma piernik do wiatraka?

Tomasz

Human Factor of IT, bo im więcej humanów w firmie tym więcej marży firma bierze. Wynikiem tego jest bardzo niski poziom pisanego oprogramowania, bo jedyne co się liczy to robienie ticketów z JIRY. (usunięte przez administratora)

Rekomendacja

Pracuję w firmie Jit od kilku lat i mogę się podzelić taką opinią: 1) W żadnej firmie wcześniej nie czułem się tak dobrze - atmosfera jest fajna, nikt nie patrzy na nikogo z góry - relacje są partnerskie. 2) Firma naprawdę dba o pracowników - dział HR jest praktycznie cały czas otwarty, z każdym problemem można iść i pogadać - wystarczy chcieć. 3) Jest to pierwsza firma, w której widzę taki nacisk na integrację i ogólnie pojęty socjal - imprezy firmowe, rodzinne - wspólna Wigilia i mikołaj wręczający dzieciakom prezenty.. nigdzie czegoś takiego nie widziąłem. 4) W chwili kryzysu jaki mamy teraz firma walczy do końca o każdego pracownika. 5) Miałem bardzo ciężki początek w JIT - z powodu niefortunnego niedomówienia moja sytuacja była bardzo skomplikowana, ale z czasem JIT przekonał mnie do siebie (i moją rodzinę). Mogę polecić tą firmę. Odnośnie ocen dotyczących JITu to wystarczy zobaczyć opinie na temat KAŻDEJ, DOWOLNEJ firmy w Polsce - 90% komentarzy jest negatywnych. W większości ludzie dodają opinie w momencie gdy się rozstają z firmą w złych stosunkach. A wiele naprawdę WIELE można załatwić zwykłą rozmową.

Chris Morris
@Pracownik

1) W żadnej firmie wcześniej nie czułem się tak dobrze - atmosfera jest fajna, nikt nie patrzy na nikogo z góry - relacje są partnerskie. -zgadza się, czasami sa spiecia ale to normalne 2) Firma naprawdę dba o pracowników - dział HR jest praktycznie cały czas otwarty, z każdym problemem można iść i pogadać - wystarczy chcieć. -zgadza sie / nie zgadza się, niżej opisane starania o podwyżki to nie tylko gadanie a niestety prawda, poza tym to ok 3) Jest to pierwsza firma, w której widzę taki nacisk na integrację i ogólnie pojęty socjal - imprezy firmowe, rodzinne - wspólna Wigilia i mikołaj wręczający dzieciakom prezenty.. nigdzie czegoś takiego nie widziąłem. -zgadza sie 4) W chwili kryzysu jaki mamy teraz firma walczy do końca o każdego pracownika. -no chyba sobie zartujesz w tym momencie. Walczeniem nazywasz wyrzucenie kilkunastu osob z dnia na dzien (a kilka same odeszlo)? Brak rozmow o obizenie pensji, przejscie na czesc etatu, brak o zawieszenie, brak jakiejkolwiek rozmowy o planach tylko bez zadnego ostrzezenia wypowiedzenia 5) Miałem bardzo ciężki początek w JIT - z powodu niefortunnego niedomówienia moja sytuacja była bardzo skomplikowana, ale z czasem JIT przekonał mnie do siebie (i moją rodzinę). -argument nic nie wnosi, brak kontekstu Mogę polecić tą firmę. Odnośnie ocen dotyczących JITu to wystarczy zobaczyć opinie na temat KAŻDEJ, DOWOLNEJ firmy w Polsce - 90% komentarzy jest negatywnych. W większości ludzie dodają opinie w momencie gdy się rozstają z firmą w złych stosunkach. -tak, ale sa one uzasadnione - wypowiedzenia z dnia na dzien, starania sie o podwyzki ktore koncza sie fiaskiem. Zauwasz ze wystawili je tez osoby pracujace nadal. Wiadome jest, ze na tego typu stronach sa glownie negatywne opinie, ale jest to tez dobra lekcja dla firmy zeby wskazane obszary poprawic, cnie? A wiele naprawdę WIELE można załatwić zwykłą rozmową. -dokladnie, rozmowa o problemach firmy, mozliwosci redukcji etatow, rozmowy o podwyzki, chwila...to juz gdzies bylo

Darwin
@Pracownik

Ten kawałek o walce o każdego pracownika mogłyście sobie dziewczyny odpuścić. Osoby na stażach mające praktycznie zerowe szanse na bycie zatrudnionym w aktualnej sytuacji na rynku zostały zwolnione, a niektórym z nich nie zostały przedłużone umowy, które mieli do końca marca, bez większego uprzedzenia. Dodatkowo wspaniała atmosfera zwolnień, wszyscy zaproszeniu do biura na jedną godzinę czekali w kolejce po wypowiedzenie i uścisk dłoni prezesa (nie zostali poinformowani w jakim celu jest to spotkanie, sami się musieli domyślać patrząc na to jak Jit potraktował wcześniej inne osoby). Myślę, że dobrą firmę która docenia i szanuje pracowników, jest human forward oraz fair stać by bylo na utrzymanie kilku stażystów. Ale trzeba jeszcze chcieć z nimi porozmawiać o różnych opcjach i możliwościach. Zwykła rozmowa mogłaby tu wiele załatwić.

@Darwin

"wszyscy zaproszeni do biura na jedną godzinę czekali w kolejce po wypowiedzenie i uścisk dłoni prezesa (nie zostali poinformowani w jakim celu jest to spotkanie" Trochę jak jak w fabryce parówek w UK....takie sprawy wymagają delikatności, empatii, zrozumienia. A gdzie był Human Factor?

Seba

Jeżeli nie zależy Ci na rozwoju, a uwielbiasz grać w fifę i piłkarzyki to Jit Team to idealna firma dla Ciebie. Mają też inne gierki na playstation - rocket league, spiderman i wiele innych - więc nawet mimo nudnych projektów jest jak się rozerwać.

@Seba

nowi stażyści będą zachwyceni.

Aktualny pracownik

Pracuje w JIT od kilku lat i niestety ta firma zmieniła się na gorsze. Właściciele, z którymi kiedyś był super kontakt, przez kasę totalnie odpłynęli - kupno motorówek, jakiś campingów na Helu. Nie skupiają się na ludziach, na rozwoju biznesu. HR tez niestety tego nie ogarnia. Jest tam dużo młodych osób ale nastawionych głównie na rekrutacje zatrudnianie kolejnych pracowników żeby kasa się zgadzała. Niby jest Human factor of IT ale to w stosunku do klientów a nie do pracowników. Jako pracownik dopóki nic nie chcesz, nie masz problemu to jest ok. Szkoda bo firma kiedyś faktycznie wyróżniała się na tle innych ale potem zaczęła się wyróżniać, nowym logo, skarpetkami z logo czy pączkami w ładnych pudełkach.

Ukryta Prawda

JIT to taka firma, w której kolesiostwo, kłamstwo, narcyzm oraz hipokryzja niektórych osób, to hasła które powinny być wymalowane na ścianach zamiast „human factor of IT”. Niestety to też taka firma, w której projekty są słabe oraz robione metodą CTRL+C i CTRL+V. Swoją opinię - kiedy niezgodna z linią partii - lepiej przemilczeć, aby nie zostać zwolnionym.

ciekawy

Czy ktoś wie co to za zamieszanie w JIT? Słyszałem, że dużo ludzi dostało wypowiedzenie.

Stefan
@ciekawy

To pewnie akcja na rzecz „Human Factor of IT”.

Rozbawiony
@ciekawy

Taka to sytuacja, że firma ma pieniążki na usuwanie niewygodnych komentarzy ale na to zeby zapewnić pracownikom poczucie bezpieczeństwa już najwidoczniej nie starczyło. Ale najważniejsze to głosić podniosłe hasła: We are Fair, the biggest value for us are people, human factor itp. idt. Śmieszne ????

Zostaw merytoryczną opinię o Jit Solutions Sp. z o.o. - Gdynia

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Jit Solutions Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 47 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Al. Zwycięstwa 96/98