Opinie o Egnyte Poland Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Egnyte Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Egnyte Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Egnyte Poland Sp. z o.o. w Poznań

Rzetelna informacja po procesie rekrutacji. Mimo że nie otrzymałem oferty, na pewno spróbuje raz jeszcze za jakiś czas.

Bożena
@Piotr

Czyli feedback po rekrutacji jest? No No, rzadko spotykane. A może zdradzisz jakie warunki ci zaoferowali jeśli zdążyłeś dotrzeć do tego etapu wgl??

Mi tam się podoba ;)

Nie do końca wiem, skąd biorą się niektóre dziwne oceny na tej stronie. W Egnyte jestem od ponad roku i bardzo sobie chwalę. Z plusów - ciekawe, wymagające projekty; fajna ekipa i solidna (choć nie konkuruje z najlepiej płacącymi) pensja. Ceni się też to, że firma nie próbuje ściągać ludzi na siłę do biura - jest możliwość pracy zdalnej z dowolnego miejsca, mimo, że biuro otwarte dla chętnych. Jednym minusem jaki może mi przyjść do głowy to to, że w zależności od zespołu, czasem trafia się jakieś spotkanie w godzinach późnopopołudniowych lub wczesnowieczornych.

Specjalista ds. Rekrutacji IT

Jakiiś czas temu (jakoś na wiosnę? Wczesnym latem?) zaczepiła mnie pani Operations Manager z polskiego Egnyte. Jako że posiadam duże doświadczenie w rekrutacji (głównie IT) rozmawiało nam się dość fajnie. Ale mam sporo zastrzeżeń, dlatego podziękowałem. Firma wygląda mi na typowe korpo z ostro ustawionymi targetami na delivery software'u (żeby nie użyć słów "programistyczny kurnik", ale te cisną mi się na usta). W dodatku odniosłem wrażenie, że musi być duża rotacja także w HRach/rekrutacji, skoro ciągle kogoś szukają do zespołu, i bynajmniej nie mówię o Polsce tylko o Egnyte ogólnie. Na plus - dość ciekawe technologie. Na minus - niskie stawki powodujące rotację w IT i wspomniane wyżej ciśnienie.

Antoni

Zatrudniają ludzi z Indii, a dla zdolnych Polaków brak miejsc. Naprawdę zaczyna to być deprymujące, że we własnym kraju człowiek nie może liczyć na zatrudnienie, mimo posiadania odpowiednich kompetencji.

Timon
@Antoni

To i tak nic w porównaniu do centrali w U.S. Do tego niska ocena w glassdoor i słabe recenzje.

Firma Egnyte Poland Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Senior QA Automation Engineer. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Inżynier Wsparcia Uslug IT/ IT Service Desk Specialis
Zielona Góra
LUG Light Factory Sp. z o. o.
(2087 opinii)
Joanna

Egnyte Poland jest spółką działającą w sektorze projektowania systemów komputerowych i usług powiązanych. Spółka działa na rynku polskim od 2013 roku. Nigdzie nie widać informacji o prowadzonych rekrutacjach. Dajcie znać, jak pracuje się w tym miejscu i czy trzeba mieć doświadczenie?

BackDev
@Joanna

Są rekrutację, nawet na staż była ostatnio. W czasie procedury rekrutacyjnej firma wysyła zadanie do zrobienia i tydzień czasu na oddanie. Po zrobieniu i odesłaniu zadania kontakt z rekruterem się urywa. Tak to w skrócie wygląda.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Egnyte Poland Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Belerek

Praca jest 100% biurowa wiec auto niepotrzebne

Czy dyżury międzyświąteczne w Egnyte Poland Sp. z o.o. obstawiają najmłodszymi stażem?

Odpowiedź

Tak, obstawiają najmłodsi, którzy nie zdążyli wystawić urlopu na czas. Poproszę o kolejny zestaw pytań :)

Hej, piszecie ze klimat jak w ohydnym korpo? Powiecie coś więcej co to znaczy, co tam się dzieje? Zastanawiam się nad praca u nich, a atmosfera jest dla mnie ważna

rekrut
@Kandydat

Najlepiej udaj się tam na rozmowę, zobaczysz klimat. Po ludziach niestety widać skrycie i sztuczność w zachowaniu. Wiele osób zdradza postawę zastraszonych, coś tam słabo działa.

@rekrut

Dzięki, zastanawiam się czy warto poświęcać czas na rozmowę. Rozumiem, ze tez aplikowałes / aplikowalas i to wrażenia ze spotkań rekrutacyjnych?

rekrut
@Kandydat

Rekrutację oceniam subiektywnie 3/10, typowa korporacyjna pod zapotrzebowanie w danej chwili, męcząca i stresująca. Moja zasada jest taka - jaka rekrutacja taka praca i dobrze, że to się w większości sprawdza ;) Ale dziwne że, zastanawiasz się nad straconym czasem na rekrutacje, a słaby klimat w którym przyjdzie Ci pracować 8h dziennie już może być? xD w takim razie zapytaj o wynagrodzenie za stracony czas, wiele firm płaci.

@rekrut

Bardziej sprawdzam czy wnioskujesz po samej rozmowie rekrutacyjnej czy tez wiesz od środka co tam się dzieje. Dzięki za info.

Hej, czy ktoś z obecnych bądź byłych pracowników jest w stanie powiedzieć coś więcej o atmosferze w Egnyte i odnieść się do opinii o ohydnym korpo i nożach za plecami?

Ziomuś programista

Pełno jest takich firm na loklanym rynku jak oni. Wylądował zagraniczny statek kosmiczny, postawił swoją bazę, wsadzili na stołki spółka dyrektorów, maltretingowcy narobili szumu jak ta marka jest zarąbista. Wszędzie pełno studentów, absolwentów.

Czy Egnyte Poland Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Z tego co mi wiadomo, to można wybierać między B2B a UoP

OLIMP

A macie aktualna wiedzą czy rekrutują ? Można próbować swoich sił?

L.
@OLIMP

Tak: https://www.egnyte.com/jobs/jobs.html

osełka

Ściemniacze i golcy z wiatrem w kieszeniach. Ich górne stawki nawet nie zadrapią dna widełek oferowanych przez inne firmy. Oferta startowa (zapewne by wymacać desperację kandydata) - czwórka na b2b to nawet nie jest żart. Rekrutacyjne niunie dmą balon prezencji aż powietrze huczy, cóż z tego, bęben jest również pusty w środku i dlatego głośno dudni. Nie polecam.

Lubię się pośmiać

Lol 4k na b2b? Musiałeś być cienki jak skóra węża :D

no
@osełka

na fluff są podane oficjalne widełki przez Egnyte 8-14k brutto UoP regular/senior zatem jak to jest naprawdę?

@osełka

Gratuluję wyczucia. Dokładnie tak jest. Ściema i prezencja oraz sztuczne uśmiechy. Klimat jak w ohydnym korpo - każdy trzyma nóż za plecami. Co drugi to konfident. Jaki pan taki kram.

TCG

moim zdaniem kolega od 4k b2b najwyraźniej miał ból (usunięte przez administratora) Przyszedłem do tej firmy mając odpowiedni poziom wiedzy i doświadczenia, podałem stawkę i tyle dostałem. Płacą ponad to co jest w pozku. Poważnie. Zwykły gość w polskiej firmie dostaje nawet połowę tego co oferuje Egnyte. Nie wierzycie ?Wpadnijcie na ich stronę. Co do samej pracy. Pasjonująca. Ciągle jest coś nowego do roboty. Można się rozwijać. Do tego budżety na konfy i szkolenia. Atmosfera na 5+. Benefity itd. Moim zdaniem praca jest na 5-tkę. Robiąc wcześniej dla polaczków mam niesmak co do tego jak można traktować ludzi. W egnyte przychodzę do pracy z uśmiechem, robię swoje i wychodzę. Chce się wstać rano, żeby tam być. Firma robie też eventy. Jest pizza, piwko, jakieś meetupy itd. Można powiedzieć, że na wzór amerykański. Jeśli ktoś szuka roboty, żeby odklepać i wyjść to bez sensu składać papiery. Można umieć mniej, ale ważne, że ktoś chce się rozwijać i mieć realny wpływ na to co robi i co z tego wychodzi.

kwadrat
@TCG

oj coś to bardzo zalatuje HRem... @TCG, jesteś niepoważny. Wolę się sugerować nawet oceną z GW kogoś z bólem ***y, niż wpadać na stronę firmy i wierzyć opinii wystawionej sobie samym.

@kwadrat

Nie jestem z HRu i mam sporo doświadczenia w pracy z Polskimi firmami na poznańskim rynku. Nie wierzysz? Napisz https://pl.linkedin.com/in/gracjanborowiak

Artur
@TCG

Fajnie, że kolega ma odwagę się ujawnić. Większości pewnie się to nie spodoba lub wręcz napisze, że "śmierdzi HRem". Jak będę miał jakieś pytania, to pewnie się odezwę. Dzięki.

@TCG

Do czasu. Ty zadowolony śpisz, a HR nie ustaje w wysiłkach szukając tańszego Hindusa lub kogoś z Ukrainy na Twoje miejsce. To czysty biznes w najgorszym wydaniu.

Ja, Jarząbek

Typowy kurnik programistyczny. Managery to tacy sadystycznie uśmiechnięci nadzorcy, czujesz się obserwowany jak w obozie. Kochają spotkania i długie dyskusje - lubią pokazywać jacy są ważni i "pomocni". Skutki ich "pracy" to zwiększony stres u pracowników. Niczego pozytywnego więcej nie zauważyłem. Bez nich pracowałoby się lepiej. Poza robotnikami tyrającymi niczym na galerze, po open spejsach biegają zagraniczni. Ci też kochają długie uczone dyskusje, w rezultacie niczego nie wnoszące. Nad wszystkim góruje złotousty szef, który dużo mówi i niewiele z jego obietnic wynika. A jeśli chcesz podwyżkę, to szukaj nowej pracy, bo robią wszystko po kosztach. Jeśli myślisz że taniej się nie da - to nie znasz Hindusów. Praca dla cierpliwych lub uzależnionych od Prozaca. Pamiętaj o uśmiechu - każdy kto przestaje się uśmiechać, jest obserwowany i oceniany.

Karo

Zdecydowanie polecam :)

mitoe

@TCG, przejrzałem webarchive - faktycznie była taka oferta za 4k+, ale nie na devsa, tylko Build Automation Engineer (widły 4-8k). Zatem gostek mógł być rozżalony, ale generalnie nie skłamał. Nieco więcej oferowali pythoniarzom (6-10k), albo junior IOS (5.5-11k). Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że górne widełki to jest zanęta. Ogólna tendencja to minimum do kwoty z grubsza w środku. A górnych widełek nie dostaniesz, bo zawsze znajdzie się dowolny wykręt. I na koniec, opinie negatywne są zawsze nieco bardziej wiarygodnie, bo piszą je ludzie którym zależy na podzieleniu się informacją (i czasem z zemsty, co nie wyklucza jej wiarygodności). Ludzie zadowoleni z pracy rzadko tu zaglądają, a pochlebne peany smaruje zazwyczaj HR. @kwadrat słusznie zauważył, nie wierzy się opiniom wystawionym sobie samym. Dla mnie firma już zalatuje smrodkiem i nie polecam - nie brałem i nie będę brać udziału w rekrutacji - przy czym jest to tylko moja osobista opinia, nikt nie musi się z nią zgadzać.

@mitoe

Decyzja o tym, czy założysz papiery czy nie zawsze zależy od ciebie. Wypowiedziałem się tylko dlatego, że nie zgadzam się z oceną 2/6 wystawioną na zasadzie "nie wiem, ale się wypowiem". Kwestie widełek to sprawa indywidualna i zależy od Twoich umiejętności. Wystawienie ocen z zemsty to nie jest wiarygodna odpowiedź, bo zawsze będzie zawierać elementy mające zniechęcić czytającego. Rzadko kiedy takie oceny zawierają plusy. Osoba, która odchodzi z firmy z negatywnymi emocjami przelewa zwyczajnie swoje żale na papier. Reszta osób zwyczajnie tu nie zagląda i z tym się zgadzam.

Cezary

Podpowiedzcie czy firma rekrutuje?

Podpowiedzcie czy firma potrenuje pracowników? Warto starca się?

osełka

sprawdź sobie kwotę na nofluffs śmiechaczku. właśnie tyle oferują.

Zostaw merytoryczną opinię o Egnyte Poland Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Egnyte Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Egnyte Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Egnyte Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 7 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Egnyte Poland Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 56 ocen.
  • Mostowa 11
    61-854 Poznań