Euro24 Sp. z o.o Sp.K

3.8 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o Euro24 Sp. z o.o Sp.K

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Jacek Półtorak

Pracownik firmy - Dyrektor Operacyjny

13.09.2023 03:09

Czym zajmuje się Państwa firma?

Jacek Półtorakikona wywiad

Specjalizujemy się w międzynarodowym przewozie towarów, pełniąc rolę kluczowego ogniwa w skomplikowanym łańcuchu dostaw na arenie europejskiej. Nasza siła tkwi nie tylko w zaawansowanych rozwiązaniach logistycznych, ale przede wszystkim w ludziach. Zatrudniamy profesjonalistów, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Dla tych, którzy dołączają do naszego zespołu bez wcześniejszego doświadczenia, oferujemy rzetelne wdrożenie, kompleksowe szkolenia oraz wsparcie doświadczonych trenerów wewnętrznych. Dzięki temu każdy członek naszej ekipy ma możliwość rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności, przyczyniając się jednocześnie do sukcesu całej firmy.

W jakich miastach Państwo działacie?

Jacek Półtorakikona wywiad

Nasza siedziba główna znajduje się w Rzeszowie, ale działamy również w innych kluczowych lokalizacjach w Polsce oraz za granicą, w miejscach takich jak Niemcy, Hiszpania czy Wielka Brytania.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Jacek Półtorakikona wywiad

Założyciele firmy, od zawsze zafascynowani światem logistyki i transportu, dostrzegli potrzebę rynku na profesjonalne usługi transportowe. Inspiracją były liczne podróże, obserwacje rynków zagranicznych oraz chęć dostarczania klientom najwyższej jakości usług w zakresie transportu i spedycji.

Jak wyglądały początki firmy?

Jacek Półtorakikona wywiad

Początki firmy Euro24 były skromne, ale pełne pasji i determinacji. Historia firmy rozpoczęła się od floty zaledwie dwóch samochodów dostawczych, które realizowały transporty dla szwajcarskiej spedycji. Były to czasy, kiedy każde zlecenie było wyzwaniem, a każdy sukces budował fundamenty dla przyszłości firmy. Dwa lata później, z determinacją i wizją rozwoju, firma postanowiła uruchomić własną spedycję. To był przełomowy moment, który pozwolił na pozyskanie pierwszych kontraktów na obsługę producentów z branży automotive. W miarę upływu czasu firma zdobywała coraz większe doświadczenie, co przekładało się na rosnącą renomę w branży. Z czasem Euro24 stało się symbolem szybkości, terminowości i bezpieczeństwa. Firma zyskała zaufanie wielu klientów, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Co wpłynęło na rosnącą renomę firmy i sukces?

Jacek Półtorakikona wywiad

Za sukcesem firmy stoją ludzie - zespół pełen pasji, zaangażowania i profesjonalizmu. To pracownicy tworzą firmę, dlatego z rozwagą dobieramy naszych specjalistów, zwracając uwagę czy do nowych wyzwań podchodzą z entuzjazmem i zaangażowaniem. Dziś, patrząc wstecz, można powiedzieć, że historia Euro24 to opowieść o marzeniach, determinacji i ciężkiej pracy. To historia o tym, jak mała firma transportowa przekształciła się w renomowaną markę w branży logistycznej.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Jacek Półtorakikona wywiad

EURO24 działa w dynamicznej i konkurencyjnej branży spedycyjnej i transportowej, która jest jednym z kluczowych filarów globalnej gospodarki. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie płynności przepływu towarów między producentami a konsumentami, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Dzięki temu możliwe jest funkcjonowanie globalnych łańcuchów dostaw, które pozwalają na sprawne dostarczenie produktów z jednego końca świata na drugi. Nasze otoczenie biznesowe składa się z wielu kontrahentów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Współpracujemy z firmami z różnych sektorów gospodarki, od branży automotive, przez aviation, aż po sektor meblowy czy chemiczny. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczać kompleksowe rozwiązania logistyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Branża logistyczna dokładnie oddaje to w jakiej aktualnie kondycji jest gospodarka, a jak wiemy, obecnie stoi ona przed licznymi wyzwaniami w całej Europie. Konkurencja w naszej branży jest duża, rynek spedycyjny i transportowy w Europie jest zdominowany przez wiele firm, zarówno dużych korporacji, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Jednak dzięki naszemu doświadczeniu, profesjonalizmowi oraz ciągłemu dążeniu do doskonałości, udało nam się zdobyć zaufanie wielu klientów i wyróżnić na tle konkurencji.

Z jakimi wyzwaniami mierzą się Państwo na co dzień?

Jacek Półtorakikona wywiad

Specyfika tej branży wiąże się z wieloma wyzwaniami. Musimy dostosowywać się do ciągle zmieniających się przepisów, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Często towary muszą być przewodzone przez kilka krajów, co wymaga skoordynowania działań wielu podmiotów. Współczesna branża transportowa i spedycyjna coraz bardziej polega na zaawansowanych systemach informatycznych, które pozwalają na monitorowanie przesyłek w czasie rzeczywistym, optymalizację tras czy automatyzację wielu procesów.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Jacek Półtorakikona wywiad

Euro24 charakteryzuje się strukturą, która odzwierciedla nasze zaangażowanie w dostarczanie najwyższej jakości usług w różnych obszarach działalności. Aktualnie zatrudniamy ponad 120 pracowników, w tym kierowców i pracowników biurowych w Polsce oraz za granicą. W skład naszej organizacji wchodzi kilka kluczowych działów, takich jak Dział Operacyjny, Dział Księgowy, Monitoring, Marketing oraz HR, czy IT, które mają swoje siedziby w naszym głównym biurze w Rzeszowie. Jeśli chodzi o zatrudnienie, to największą grupą są spedytorzy, dyspozytorzy i kierowcy międzynarodowi z kategorią C oraz C+E. Wynika to z naszego głównego profilu działalności oraz rosnącego zapotrzebowania na specjalistów w tych obszarach. Nasza firma stale poszukuje nowych talentów, dlatego jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do naszego zespołu, zachęcamy do składania CV przez naszą oficjalną stronę www.euro24.co. Jednak warto również śledzić portal GoWork, na którym regularnie pojawiają się nasze aktualne ogłoszenia rekrutacyjne. Nasza rozbudowana struktura oferuje wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie? Kto odpowiada za rekrutację?

Jacek Półtorakikona wywiad

Rekrutacja to dla nas proces kluczowy, bo to tam spotykamy i poznajemy naszych potencjalnych pracowników. Dbamy by treść ogłoszenia jak najlepiej odzwierciedlała charakter pracy i obowiązków. Rekrutacja może mieć od jednego do trzech etapów. W przypadku kierowców międzynarodowych, rekrutację prowadzi menedżer działu FTL i zazwyczaj jest to rozmowa u nas w firmie. Stanowiska biurowe to dwu lub trzyetapowa rekrutacja, prowadzona przez osobę z działu HR oraz menedżera danego działu. Podczas spotkań rekrutacyjnych dbamy o to, by jak najlepiej poznać kompetencje kandydata, jego preferencje zawodowe oraz potencjał. Nie bez znaczenia są również motywacje oraz plany rozwoju zawodowego. Ze swojej strony staramy się, by nasz kandydat jak najwięcej dowiedział się o nas i o stanowisku oraz wyszedł ze spotkania z pozytywnymi wrażeniami, nawet jeśli jego kandydatura z różnych przyczyn nie zostanie zaaprobowana. Dbamy o to, by każda osoba, która brała udział w rozmowach, otrzymywała feedback o tym, co dzieje się z jej kandydaturą.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Jacek Półtorakikona wywiad

Zależy nam, by każdy kto zaczyna u nas pracę, bez względu na stanowisko, otrzymał solidne wdrożenie i wsparcie. Nasi kierowcy mogą liczyć na opiekę ze strony specjalistów ds. floty, jak również menadżera działu FTL czy spedytorów. Dla pracowników biurowych przygotowujemy pakiet szkoleń wdrożeniowych, który różni się w zależności od stanowiska. Kładziemy nacisk na poznanie firmy i jej działalności, otoczenia biznesowego oraz wyzwań i planów, kolejno wszystkich działów i zależności między nimi, sposobów komunikowania się i realizowania zadań. Mamy również opiekunów i trenerów wewnętrznych, którzy dbają o uczenie i adaptację nowego pracownika. W proces wdrożenia za każdym razem włączani są menadżerowie zespołów, którzy odpowiadają za sprawne przeprowadzanie szkoleń, dbają o szczegóły i to co najważniejsze – dobre samopoczucie i zadowolenie nowego pracownika.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Jacek Półtorakikona wywiad

Od początku roku prowadzimy rekrutacje zarówno na stanowiska kierowców międzynarodowych kat C, C+E oraz stanowiska biurowe. Każdy proces rekrutacji jest ogłaszany zarówno na dedykowanych portalach, jak również w Social Mediach oraz na naszej stronie w zakładce kariera. Stanowiska pojawiają się wraz z zapotrzebowaniem, najczęściej są wynikiem planów rozwojowych firmy, tudzież zmian jakie wprowadzamy w strukturze organizacyjnej. Jesteśmy w trzecim kwartale roku, więc sporo rekrutacji już za nami, ale ciągle szukamy np. doświadczonych spedytorów międzynarodowych. Zachęcamy do śledzenia naszej strony i Social Mediów, tam zawsze znajdziecie Państwo aktualne oferty pracy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Jacek Półtorakikona wywiad

Wierzymy, że doskonalenie kompetencji pracowniczych to zapewnienie sobie nie tylko rozwoju biznesowego i dobrych wyników, ale przede wszystkim zaangażowania i lojalności ze strony pracowników. Do rozwoju podchodzimy bardzo szeroko, a przede wszystkim indywidualnie. Dobrą praktyką są u nas rozmowy podsumowujące, półroczne lub roczne, podczas których określamy cele rozwojowe i ustalamy ich realizację. Pracownicy młodsi stażem mają możliwość uczenia się warsztatu od specjalistów i ekspertów. Ci na wyższym poziomie wiedzy często korzystają ze szkoleń zewnętrznych czy webinarów. Organizujemy również dedykowane szkolenia wewnętrzne, do prowadzenia których zapraszamy uznanych trenerów z branży. Sami również kształcimy trenerów. Nasi pracownicy mogą dzielić się swoją wiedzą, a my zapewniamy im możliwości sprawdzenia się jako prowadzący.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Jacek Półtorakikona wywiad

W Euro24 nieustannie podążamy ścieżką postępu i innowacji. Wizja dalszego rozwoju obejmuje nie tylko ekspansję geograficzną, ale także inwestycje w specjalizacje i konkurencyjność, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku i naszych klientów. Znaczący wzrost zleceń z roku na rok jest wprost proporcjonalny do wzrostu zatrudnienia i ten trend utrzymuje się od wielu lat. Nasza współpraca z renomowanymi firmami produkcyjnymi, w tym z liderami branży automotive i aviation, czy też z sektora meblowego, chemicznego, wystawienniczego oraz innych branż produkcyjnych, podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie wysokiej jakości usług i stanowi kluczowy element naszej strategii biznesowej. W oparciu o te partnerstwa, kształtujemy długoterminowe plany rozwoju, mając na uwadze nie tylko ekspansję, ale przede wszystkim zaspokojenie potrzeb naszych klientów i utrzymanie standardów na najwyższym poziomie.Patrycja
Pracownik

Pracę w Euro24 rozpoczęłam od 3 miesięcznego stażu. Bardzo dobrze wspominam sam proces rekrutacji, który odbył się w przyjemnej atmosferze i z jasno określonymi warunkami współpracy. Podczas całego okresu próbnego mogłam liczyć na pomoc oraz wsparcie mojej przełożonej. Po odbyciu stażu dostałam propozycję kontynuowania kariery w Euro24. Firma daje mi bardzo dużą swobodę w moich działaniach, mam szansę na rozwój dzięki szkoleniom, a także możliwość pracy ze świetnymi ludźmi. Atmosfera jest luźna i przyjazna, a dzięki integracjom czasami bardzo imprezowa:) Polecam tego pracodawcę.

Pracodawca

@CD

Zachęcamy do złożenia CV. Obecnie prowadzimy rozmowy, więc jeśli tylko kandydatura spełnia podstawowe oczekiwania, to kontaktujemy się bardzo szybko i zapraszamy na spotkanie. Zazwyczaj pierwsza rozmowa jest w formie online. To okazja by dowiedzieć się sporo o stanowisku i firmie, jak również uzyskać odpowiedzi na pytania np. takie jak powyżej.

Mr. Greed
Pracownik

Firma godna polecenia. Atmosfera super. Duże tempo czasem, ale to jest specyfika zawodu, wiec nie narzekam. Wyplata na czas, dobre warunki premiowe.

ZeGaR
Kandydat
@Mr. Greed

To znaczy jakie te warunki premiowe są

Nicks
Pracownik

Pracuje tu ponad 2 lata jako spedytor. Praca jest ciężka i często pod presją czasu ale tak wygląda transport. Najważniejsze jest dla mnie to że zawsze jest ktoś kto pomoże i doradzi w trudnych sytuacjach- nie zostawiają pracownika samemu sobie. Jest dział sprzedaży, hr i dispo - oni zajmują się pilnowaniem ładunków co jest mega ułatwieniem dla spedytora. Polecam jako pracodawcę.

poszukujacy pracy spedytor
Kandydat
@Nicks

Już jestem po 1 kontakcie telefonicznym. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, rozmowa miła i profesjonalna. Dzięki za podpowiedzi, trzymaj kciuki i mam nadzieję, ze do zobaczenia w Euro24 :)

transportovsky
Pracownik

Przyjazna atmosfera, przejrzyście ukazana ścieżka rozwoju pracownika, benefity. Polecam Euro24 jako pracodawcę.

Patrycja
Pracownik

Pracę w Euro24 rozpoczęłam od 3 miesięcznego stażu. Bardzo dobrze wspominam sam proces rekrutacji, który odbył się w przyjemnej atmosferze i z jasno określonymi warunkami współpracy. Podczas całego okresu próbnego mogłam liczyć na pomoc oraz wsparcie mojej przełożonej. Po odbyciu stażu dostałam propozycję kontynuowania kariery w Euro24. Firma daje mi bardzo dużą swobodę w moich działaniach, mam szansę na rozwój dzięki szkoleniom, a także możliwość pracy ze świetnymi ludźmi. Atmosfera jest luźna i przyjazna, a dzięki integracjom czasami bardzo imprezowa:) Polecam tego pracodawcę.

xxx
Inne
@Patrycja

Ciekawi mnie jak to wygląda po okresie próbnym. Można już dostać umowę na czas nieokreślony czy przedłużają o rok jakoś? Taka nowa umowa wiąże się już z podwyżką? A jeśli tak to jak dużą?

Pracodawca

@xxx

Dzień dobry, po okresie próbnym proponujemy umowę na czas określony. Czas trwania zależy od działu oraz stanowiska i może wynosić od 6 do 12 miesięcy. Zazwyczaj przejście z jednej umowy na kolejną wiąże się ze wzrostem wynagrodzenia. Kwoty są ustalane indywidualnie i zależą od wielu czynników np. szybkość uczenia się i wdrażania się na stanowisku, stopień samodzielności, poziom zdobytego doświadczenia.

CD Nowy wpis
Inne
@Euro24 Sp. z o.o Sp.K

Jeśli zależy to od stanowiska to jak to będzie wyglądało odnośnie spedytora? Widzę, że została dodana oferta do Internetu. Mam na myśli Katowice w tym momencie, te nabory to rozwój czy bardziej rotacja? Ile mniej więcej teraz rekrutacja może potrwać?

Nowy wpis

Pracodawca

@CD

Zachęcamy do złożenia CV. Obecnie prowadzimy rozmowy, więc jeśli tylko kandydatura spełnia podstawowe oczekiwania, to kontaktujemy się bardzo szybko i zapraszamy na spotkanie. Zazwyczaj pierwsza rozmowa jest w formie online. To okazja by dowiedzieć się sporo o stanowisku i firmie, jak również uzyskać odpowiedzi na pytania np. takie jak powyżej.

Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Jak jest z pakietem medycznym w Euro24 Sp. z o.o Sp.K? Można dołączyć rodzinę?

Nowy wpis

Pracodawca

@Pytanie

Tak, do pakietu medycznego można dołączyć rodzinę.

Stach
Pracownik
 Pytanie

Czy euro 24 płaci ryczałt za spanie w kabinie i nocne jazdy

8

Pracodawca

@Stach

Dzień dobry, wypłacamy, zgodnie z przepisami w tym zakresie ryczałt za tzw. godziny nocne, nadliczbowe oraz tzw. wynagrodzenie za dyżur i jeżeli jest to konieczne, również wyrównania ww. składników. Wypłacane jest również wynagrodzenie za pracę oraz inne świadczenia należne pracownikowi z tytułu delegowania do innych krajów, zgodnie z przepisami poszczególnych państw.

Nocny kojot
Pracownik

Pracuje w Euro24 od prawie roku.Nie moge narzekac.Armosfera przyjazna,w razie problemòw można liczyć na wsparcie innych spedytorów.Wynagrodzenie wypłacane zawsze na czas.Ogólnie pracodawca na plus

Dzienny kojot
Pracownik
@Nocny kojot

Nocny kojot, pełna zgoda, ja też nie narzekam ani na pracę ani na firmę. Mam to, na co się umówiłem, ekipa zgrana, atmosfera w porządku, a jak potrzebuję w czymś pomocy to ją otrzymuję. A wy hejterzy, jeśli nie macie nic konkretnego do powiedzenia i nie potraficie sklecić prostego zdania, to zachowajcie swoje mądrości dla siebie.

Były kierowca
Pracownik
 Pytanie
@Dzienny kojot

A możesz mi powiedzieć jak długo pracujesz ??

Dzienny kojot
Pracownik
@Były kierowca

Wystarczająco długo, żeby wyrobić sobie opinię. Kilka lat. To w sam raz, żeby dużo zaobserwować co się dzieje i porównać do innych firm.

2
 Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowę kwalifikacyjną w Euro24 Sp. z o.o Sp.K masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Spedytor międzynarodowy?
Damian Zygarlicki
Były pracownik

Obserwuję firmę Euro24 od dłuższego czasu i znam wiele osób co pracowały w tej firmie nie tylko stanowiska kierowcy kiedyś miałem chęci do pracy aby z nimi współpracować lecz tam w biurze jest taka rotacja że oni sami się głupia w tym co robią. Moim zdaniem pracuje za dużo osób nieodpowiedzialnych na swoim stanowisku . Pamiętam jak ta firma otwierała się kiedy jeszcze pracowałem PP PKS Rzeszów zapowiadali się bardzo fajnie auta w najwyższym wyposażeniu dla kierowcy kiedy inni pracodawcy nie brali takich aut czekałem dłuższą chwilę obserwowałem z boku jak się sytuacja rozwija co chwilę słyszałem że ktoś się przyjął zaraz się zwolnił. Firma dbająca o renomę trzyma pracowników za wszelką cenę już nie chodzi mi o kierowcę ale też o pracownika biurowego jeśli wykazuje chęci do pracy , ale obserwując firmy euro24 stwierdzam że coś jest nie tak bo sponsorują każdego, A jak byłem pytać o pracę to mi zaproponowano takie warunki jakbym dopiero ukończył kurs, co nie ukrywam że parę razy pomogłem kierowcy z tej firmy w różnych sytuacjach ponieważ mam jakieś doświadczenie nie uważam się za wszystko wiedzącego jak co niektórzy. Właściciel firmy musi zastanowić się nad polityką firmy ponieważ taką mnie prowadzi nie prowadzi do niczego dobrego lecz nie mi jest zdecydować jak on ma prowadzić firmę ale mam możliwość wystawić opinię . Pozdrawiam serdecznie Damian Zygarlicki z Rzeszowa

Euro24
Pracownik
@Damian Zygarlicki

Dziękujemy za podzielenie się spostrzeżeniami na temat naszej firmy. Zawsze doceniamy konstruktywną krytykę, ponieważ pomaga nam to identyfikować obszary, które wymagają naszej uwagi. Rozumiemy Pana obawy dotyczące rotacji pracowników, jednak w każdej dynamicznie rozwijającej się organizacji, czasami dochodzi do zmian personelu, czy to ze względu na decyzje tych osób, czy ze względu na decyzje firmy. Mamy także na pokładzie osoby związane z nami od wielu lat i takie współprace bardzo sobie cenimy. Chcielibyśmy jednak podkreślić, że nasza firma zawsze stara się szanować i doceniać doświadczenie i umiejętności każdego pracownika, niezależnie od stanowiska. Przykro nam, jeśli nasze propozycje nie spełniły Pana oczekiwań. Co do wsparcia i sponsoringu, to na takie działania mogą sobie pozwolić jedynie firmy o stabilnej pozycji na rynku, to także sprowadza się do faktu, iż strategia zarzadzania firmą Euro24 ma się dobrze, o czym świadczą liczby nowych klientów, które z roku na rok rosną. Ma Pan oczywiście prawo do własnej opinii, cenimy ją i dziękujemy za jej przekazanie. Zespół Euro24

Mr. Greed
Pracownik

Firma godna polecenia. Atmosfera super. Duże tempo czasem, ale to jest specyfika zawodu, wiec nie narzekam. Wyplata na czas, dobre warunki premiowe.

Rafał
Inne
@Mr. Greed

Coś więcej o tej premii możesz napisać? Ja też myślę tam aplikować ale faktycznie nikt nie napisał o poziomie wynagrodzenia konkretnie. Ile na start na rękę? To że wypłata na czas to fajnie ale te warunki premiowe brzmią całkiem przyjemnie stąd moje pytanie :D Jakieś szczegóły?

Niecierpliwy
Kandydat
@Rafał

Rafał ja z nimi gadałem kiedyś o pracy. W zależności co możesz zaproponować jako spedytor dostaniesz niezłą kasę. Podstawa zależy od tego ile wniesiesz, prowizja +/- 10%

kkghj
Były pracownik
@Rafał

Im więcej zarobi firma, tym mniej ty dostaniesz. Nieważne, że coś będzie ustalone, bo zawsze znajdą się koszty firmy dopisane na kolanie, które będziesz musiał ponieść ty i twój dział, wszystko abyś tylko za dużo nie zarobił. A jak się na coś umówisz, to najlepiej zapomnij o tym na następny dzień, bo wszystko jest bardzo płynne, szczególnie ustalenia finansowe.

Spedytor
Pracownik
@kkghj

Pracuję w Euro24 jako spedytor ponaf 2 lata i system premiowy mam zapisany w umowie. Zgadzało się zawsze jak do tej pory.

Nowy
Kandydat
 Pytanie
@Niecierpliwy

Co to znaczy ? : zależy ile wniesiesz ? Chcą, żeby dać im klientów czy mają klientów od swojego działu handlowego ?

Spedytor w Euro24
Pracownik
@Nowy

Hej Nicierpliwy, klientów pozyskuje dział handlowy. Jeżeli przyprowadzisz swoich to będzie atut dla Ciebie, ale tego firma nie wymaga. Co do opinii powyżej na temat finansów, to rozliczanie premii jest przejrzyste, natomiast jeśli chodziło o inne kwestie między pracodawcą a pracownikiem, to moja rada jest taka, aby ustalenia spisywać w formie podsumowania mailowego, ale ta zasada dotyczy wszystkich biznesowych rozmów. Szkoda, że na GoWork przychodzą głównie Ci, którzy potrzebują się pożalić, ale tak już działamy jako ludzie. Z mojej perspektywy widzę, że firma rozwija się w dobrym kierunku i dba o pracowników i relacje z nimi. Rzeczy, które w przeszłości nie działały są teraz zmieniane i poprawiane, a widomo, że nie wszyscy ludzie lubią zmiany („bo po co coś zmieniać, jak zawsze tak było”) i dlatego pojawiają się głosy niezadowolenia.

CzarnyCharakter
Pracownik
@kkghj

Jak firma więcej zarabia to świadczy tylko pozytywnie o pracy wykonywanej przez pracowników po kierowców włącznie. Rzeczy, na które sie umawiasz z pracodawcą są spisane na umowie. Kazda strona podchodzi do swoich obowiązków profesjonalnie. Wynagrodzenie w terminie.

ZeGaR
Kandydat
@Mr. Greed

To znaczy jakie te warunki premiowe są

Pytanie
 Pytanie

Jaki dress code obowiązuje w Euro24 Sp. z o.o Sp.K?

Euro24
Pracownik
@Pytanie

Dzień dobry, pracownicy mają swobodę w wyborze stylu ubierania się do pracy. Kierujemy się ogólnymi zasadami, dbając o wygodę i komfort, przy czym pamiętamy, że jesteśmy w pracy i reprezentujemy firmę.

Nicks
Pracownik

Pracuje tu ponad 2 lata jako spedytor. Praca jest ciężka i często pod presją czasu ale tak wygląda transport. Najważniejsze jest dla mnie to że zawsze jest ktoś kto pomoże i doradzi w trudnych sytuacjach- nie zostawiają pracownika samemu sobie. Jest dział sprzedaży, hr i dispo - oni zajmują się pilnowaniem ładunków co jest mega ułatwieniem dla spedytora. Polecam jako pracodawcę.

poszukujacy pracy spedytor
Pracownik
 Pytanie
@Nicks

Dzięki Nicks, obserwuję Euro24 od jakiegoś czasu. Czy wiesz może jak przebiega rozmowa rekrutacyjna?

Nicks
Pracownik
@poszukujacy pracy spedytor

Sa 2 etapy i dość szybka odpowiedź - przynajmniej w moim przypadku. A co to pytań to standardowo o doświadczenie i wykształcenie.

poszukujacy pracy spedytor
Kandydat
@Nicks

Już jestem po 1 kontakcie telefonicznym. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, rozmowa miła i profesjonalna. Dzięki za podpowiedzi, trzymaj kciuki i mam nadzieję, ze do zobaczenia w Euro24 :)

transportovsky
Pracownik

Przyjazna atmosfera, przejrzyście ukazana ścieżka rozwoju pracownika, benefity. Polecam Euro24 jako pracodawcę.

Były kierowca
Były pracownik
 Problem

Praca w tej firmie to firmie to jakieś nieporozumienie, chwilę jestem juz w branży transportowej i takiej niepoukładane pracy, takiej złej komunikacji na relacji kierowca-biuro jeszcze nie spotkałem. Pieniądze w miarę na czas zawsze są, ale przyczepianie się o wszystko i ucinanie kasy to norma. Z takim podejściem i nastawieniem to nawet te banery "zatrudnię kierowców" na plandekach nie pomogą, bo kierowców nie będzie. Nie polecam.

Euro24
Pracownik
 Pytanie
@Były kierowca

Czy próbowałeś wyjaśnić Twój problem z przełożonymi? W Euro24 ze względu na dynamiczny rozwój zespołów wprowadzamy sporo zmian i usprawnień procesów współpracy. Branża transportowa przechodzi trudny czas, w związku z czym staramy się na bieżąco reagować i dostosować biznes do dynamicznie zmieniających się okoliczności. Szkoda, iż Twoja ocena naszej współpracy nie była satysfakcjonująca dla Ciebie, jednak możemy zapewnić, że jedynie rozmowa i dwustronna komunikacja daje możliwość wspólnego porozumienia. Tymczasem życzymy Ci powodzenia na nowej drodze zawodowej.

Dominika
Inne
@Były kierowca

O co chodzi z tym ucinaniem kasy? Za co może zostać coś potrącone? I w sumie jak takie sytuacje są potem tłumaczone? Z góry dzięki za odpowiedź.

Euro24
Pracownik
@Dominika

Dominika, najczęstsze sytuacje, w których następują potrącenia wynikają z niezastosowania się do przepisów prawa przez kierowcę. Takich sytuacji nie ma potrzeby dodatkowo tłumaczyć, gdyż uzasadnienie wynika jasno z oficjalnych pism opisujących podstawę kary finansowej.

Joanna
Inne
@Euro24

Niezastosowanie się do przepisów prawa? Nie rozumiem? Podaj jakiś przykład i wytłumacz o co chodzi

Euro24
Pracownik
@Joanna

Najlepszym przykładem jest niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego, z czego bezpośrednio wynikają kary finansowe.

Dariusz
Inne
@Euro24

Czyli potrącacie kierowcom za mandaty? A jak ich nie ma to wtedy pieniądze są wypłacane w całości czy jeszcze inne kary są przewidziane?

Kierowca
Pracownik
@Dariusz

Każde nawet zarysowanie auta równa się z potrąceniem kasy

Anon
Kandydat
 Pytanie

Witam Czy aktualnie są wolne miejsca na stanowisko kierowca międzynarodowy CE? Jakie warunki pracy oraz wynagrodzenie oferuje firma?

Euro24 _ HR
Pracownik
@Anon

Dzień dobry, tak trwają aktualnie rekrutacje na stanowisko kierowca międzynarodowy. Szczegóły znajdzie Pan na stronie https://euro24.co/kierowcy/ lub pod nr tel. 601735605.

Kamila
Inne

ktoś widzę, że pytał o kierowcę międzynarodowego i to chyba jakaś synchronizacja, bo mnie spedytor by interesował. było ogłoszenie 3 miesiące temu na międzynarodówkę. wiem, że napisali o pracy stacjonarnej ale czy ktoś orientował się w jakiś hybrydach? i zarobek na nowy rok to jaki może ewentualnie wychodzić?

Euro24 _ HR
Pracownik
@Kamila

Kamila możliwość pracy w systemie hybrydowym zależy od danego stanowiska, obszaru odpowiedzialności oraz doświadczenia. Zapraszamy do wysłania CV na https://euro24.co/kariera/. Gdy będziesz już w procesie rekrutacji, udzielimy Ci informacje na temat możliwości pracy hybrydowej na stanowisko, na które aplikowałaś.

Wacuś
Kandydat
 Pytanie

Witam, Ktoś powie,czy warto być w tej firmie kierowcą międzynarodowym?

Administrator

Firma Euro24 Sp. z o.o Sp.K poszukiwała pracowników na stanowisko Specjalista Ds. Rekrutacji. Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny? Czy komuś udało się podjąć tę pracę?

Anna
Pracownik
@Administrator

Odpowiadając na pytanie administratora rekrutacja na stanowisko specjalista do spraw rekrutacji składała się z III etapów. Jestem osobą, która przeszła wszystkie etapy, na które składały się m.im rozmowa on-line oraz rozmowa w siedzibie firmy. Od września podjęłam pracę na w.w stanowisku i jestem bardzo zadowolona zarówno z pracy jak i atmosfery panującej w firmie. Pozdrawiam

twoweeks
Kandydat
@Anna

Pierwsze wrażenie bywa złudne, po dwóch tygodniach można co najwyżej napisać o pierwszych wrażeniach a nie o zadowoleniu.

Anna
Pracownik
@twoweeks

#twoweeks odsyłam do SJP gdzie przeczytasz, że zadowolenie to "uczucie przyjemności wywołane spełnieniem się pragnień lub pomyślnym obrotem jakiejś sprawy". Więc jest to moje subiektywne odczucie o którym pozwoliłam sobie napisać.

Renata
Inne
@Anna

Hej, a powiedziałabyś jak te rekrutacje przebiegają, jaka panuje atmosfera na nich? Te spotkanie online to na czym polegało, ile ludzi było po drugiej strony kamerki?

Anna
Pracownik
@Renata

Rekrutacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Stres był minimalny a to wszystko dzięki osobie prowadzącej rekrutację. W spotkaniu online uczestniczyło tylko dwie osoby (ja oraz rekruter). Była to swobodna rozmowa, oparta na wzajemnej interakcji.

Nick
Były pracownik

Pracowałem w firmie Euro24 jakiś czas. Prace w biurze oceniam pozytywnie - można dowiedzieć / nauczyć się sporo nowych rzeczy. Z atmosferą bywa różnie w zależności od dnia / problemów powstałych przy danym zleceniu. Co do zarobków, to uważam ze są one nieproporcjonalne do ilości obowiązków na stanowisku oraz tempa pracy. Ludzi pracujących przy obsłudze zleceń jest zdecydowanie za mało w stosunku do ilości oddziałów/spedytorów jakie posiada firma - wiąże się to przeważnie z tym ze musisz monitorować / realizować 70-100 zleceń w zależności od sezonu- nie wydaje się to dużo, jednak pod każdym z tych zleceń kryje się kierowaca / spedytor od którego musisz uzyskać informacje jaki jest bieżący status zlecenia. Praca jest wykonywana w systemie 8h - w grę wchodzi jeszcze dyżur weekendowy w trybie tzw. home office - wiąże się to z tym ze osoba na stanowisku dyspozytor zostaje na sobotę / niedziele z cała firma i ze wszystkimi zleceniami sama. Co do pracy w weekend bywają takie dni (najczęściej soboty), że możesz pracować od 6 do 22 - co szczerze mówiąc jak na jedna osobę jest mega wyczerpujące - owszem masz po takim weekendzie tydzień wolnego, ale szczerze mówiąc nie uważam aby to było tego warte. Podsumowując: polecam pracę w Euro24 głównie osobom młodym, które rozpoczynają swoją karierę zawodowa - nie jest to praca na całe życie - niewątpliwym plusem jest to, ze można nauczyć się pracy pod presja czasu oraz ogólnej kultury / dyscypliny pracy. Zasadniczym minusem jest tempo pracy oraz zarobki.

Euro24 _ HR
Pracownik
@Nick

"Nick" dziękujemy Ci za pozytywne słowa na temat Euro24 oraz szczerą opinię na temat przestrzeni do poprawy. W kwestii tempa i ilości pracy masz 100% racji, jest jej co raz więcej i mamy nadzieję, że ta tendencja się nie zmieni . Klientów przybywa dużo, z czego się cieszymy. Dostrzegamy problem ilości pracy i dlatego otworzyliśmy wiele nowych wakatów. W tym miesiącu tylko do działu monitoringu (dyspozycja) przychodzą dwie nowe osoby. Kolejne rekrutacje trwają. Wdrożona została także przejrzysta ścieżka rozwoju dla każdego pracownika. Oznacza to, iż każdy dokładnie wie co firma od niego oczekuje na kolejnych etapach współpracy, i co powinien zrobić, aby więcej zarabiać. Pracownicy mają jednocześnie możliwość wyróżnić się dzięki dodatkowym zadaniom premiowanym. Takie komentarze jak Twój są dla nas niezwykle istotne w procesie rozwoju naszej organizacji. Dziękujemy za wspólny czas pracy i życzymy Ci sukcesów na dalszej ścieżce zawodowej :)

Zaciekawiony
Kandydat
 Pytanie

Jak się pracuje spedytorom i dyspozytorom w tej firmie ? Duże wymagania i obowiązki ?

Euro24 _ HR
Pracownik
@Zaciekawiony

Cześć :) Jeżeli jesteś zainteresowany(a) pracą na stanowiskach spedytor lub dyspozytor, zaaplikuj i wyślij do nas swoje CV przez stronę: https://euro24.co/kariera. Podczas rozmów rekrutacyjnych będziesz mieć okazję zapytać osobiście o wszystkie aspekty pracy na preferowanym przez Ciebie stanowisku :)

Zaniepokojony
Pracownik
 Pytanie

Gdzie jest wypłata? Dlaczego co miesiąc jest inny termin wypłaty diety? Bądźmy poważni, ludzie mają zobowiązania, kredyty, rachunki do zapłaty, tak się nie robi :( to jest bardzo kłopotliwe.

Ewelina
Inne
@Zaniepokojony

A wedle umowy to którego powinniście mieć wypłatę :/ ? I ile Wam tak zwlekają?

Zaniepokojony
Pracownik
@Ewelina

Na umowie jest tylko informacja do kiedy wypłacana jest podstawa natomiast dieta nie jest ujęta żadnym zapisem.

Euro24 _ księgowość
Pracownik
@Zaniepokojony

@Zaniepokojony, zmiany w terminie wypłat nie wynikają ze złej woli ani z jakichkolwiek celowych zabiegów Euro24. Opóźnienia, o których wspominasz, wiążą się ze zmianami w przepisach, z których bezpośrednio wynikają dłuższe terminy pewnych procesów. Otóż w związku ze zmianami w przepisach od 2 lutego 2022 przedsiębiorca nie może już skorzystać z możliwości wypłacania kierowcy należności w postaci delegacji lub tzw. diet, która nie jest opodatkowana, ani „oskładkowana”. Oznacza to, iż firmy transportowe mają obowiązek wypłacić drugi element wynagrodzenia do ostatniego dnia następnego miesiąca za miesiąc poprzedni. Czyli np. za marzec 2022 do 30-04-2022 r. Do tego czasu firma transportowa zobowiązana jest do wywiązania się z procedury ustalania końcowego wynagrodzenia, w tym do naliczenia tzw. podstawowego wynagrodzenia - wypłacanego najczęściej do 10 dnia następnego miesiąca za miesiąc poprzedni; przekazania kompleksowych danych przez firmę zewnętrzną - czasookres przekazania od 10 do 14 dni roboczych. Mamy nadzieję, że udało się nam wyjaśnić przyczyny takiej sytuacji. Jeszcze raz podkreślamy, iż opóźnienia nie są wynikiem wewnętrznych decyzji organizacji Euro24. Jeżeli będziesz zainteresowany, oczywiście możemy udostępnić szczegółowy opis omawianej wyżej procedury.

Marcin
Inne
@Euro24 _ księgowość

Dzień dobry. Czy zatrudniają Państwo również niedoświadczonych kierowców? Na początek chciałbym zacząć od transportu krajowego, a jak nabiorę wprawy zająć się międzynarodowym. Nie ma innej możliwości, by nabierać doświadczenia, jak tylko jeżdżąc. Proszę o odpowiedź.

Euro24
Pracownik
 Pytanie
@Marcin

Dzień dobry Marcin, na tą chwilę mamy otwarte wakaty jedynie na stanowiska dla kierowców międzynarodowych. Jakie uprawnienia posiadasz?

Dyzma
Pracownik
@Zaniepokojony

Jakim trzeba być niemotą żeby o swoje pieniądze ska łac na forum. Idź człowieku do szefa i zapytaj. Ręce opadaja

Gfd
Pracownik
@Zaniepokojony

Ale z ciebie nieudacznik zyciowy

Pozytywna
Kandydat

Witam, Uczestniczyłam w ostatnim czasie w rekrutacji w Euro24. Dwa spotkania rekrutacyjne przebiegały w bardzo przyjaznej i partnerskiej atmosferze. Ogromny plus za indywidualne podejście i otwartość na kandydatów. Z pewnością atutem jest to, że firma informuje o każdym etapie rekrutacji w terminie uzgodnionym. Bardzo dobry kontakt mailowy i telefoniczny. Szczerze polecam.

Dział HR | Euro24.co
Pracownik
@Pozytywna

Dziękujemy za tą opinię :) To dla nas bardzo ważne, aby każdy kandydat miał dostęp do informacji na temat każdego etapu jego rekrutacji.

Mayday
Kandydat
 Pytanie

Witam na jakie zarobki można liczyc na stanowisku spedytor międzynarodowy?

Dział HR | Euro24.co
Pracownik
@Mayday

Mayday, wysokość zarobków spedytorów międzynarodowych zależy od wielu czynników takich jak: doświadczenie, wiedza, specjalizacja, wiedza branżowa, itd. Jeżeli jesteś zanteresowany(a) szczegółami zapraszamy do aplikacji oraz rozmowy :)

Pytanie
 Pytanie

Jaka jest stawka początkowa w Euro24 Sp. z o.o Sp.K? 8 listopada na Praca.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Kierowca Międzynarodowy.

Dział HR | Euro24.co
Pracownik
@Pytanie

Dzień dobry, w sprawie szczegółów dotyczących oferty pracy na stanowisko Kierowca Międzynarodowy zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 601 735 605.

Zostaw merytoryczną opinię o Euro24 Sp. z o.o Sp.K - Rzeszów

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Euro24 Sp. z o.o Sp.K?

    Zobacz opinie na temat firmy Euro24 Sp. z o.o Sp.K tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Euro24 Sp. z o.o Sp.K?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 7 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Euro24 Sp. z o.o Sp.K
Przejdź do nowych opinii