Opinie o ABB Business Services Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie ABB Business Services Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ABB Business Services Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB Business Services Sp. z o.o. w Kraków

Krk

Zadowolenie zależy od działu. Pracowałam tam 3 lata. Polecam osobom niedoświadczonym. Nie doceniają pracowników. Nadgodziny zależne od działu w jednych płatne w drugich do odbioru. Słabo płacą. Nie ma szkoleń. Odrazu wrzucają na głęboką wodę ze względu na brak ludzi. Duża rotacja. TL są zazwyczaj pozytywni. Trzeba kombinować, aby awans dostać. Benefity: luxmed, karta mpk, my benefit. Bonus i wysokości +/- 1,5 tyś. raz do roku- zależy od oceny rocznej i relacji z TL, podwyżki inflacyjne i 2 duże imprezy. Brak premii. Dziury zapycha się studentami.

Janek
@Krk

Zgadzam się, aczkolwiek TL nie są pozytywni, oj nie.

nick Nowy wpis

Dzień dobry. Zdecydowanie odradzam pracę w tej firmie. Niedługo składam wypowiedzenie. Wykańczanie pracowników na niższych stanowiskach, praca w godzinach nadliczbowych. Niekompetentni managerowie. Zmiany w firmie przeprowadzane w sposób chaotyczny i byle jak - całkowity brak profesjonalizmu. Ogólnie żenada.

Pomocny Nowy wpis

Czy w ABB praktykuje się on-calle w nielegalnej w Polsce formie jak to bywa w wielu innych firmach? Mam na myśli, czy pracownicy muszą brać dyżury po 24 i więcej godzin? Zgodnie z polskim prawem czas dyżuru nie wlicza się do ustawowego czasu odpoczynku między zmianami, który wynosi minimum 11h, ale wiele firm niestety tego nie przestrzega…

Były Nowy wpis

Pracowałam w polskich HR kilka lat temu. Jest tam taka rotacja, że z zespołu, który wtedy liczył ok. 50 osób, nie został prawie nikt. Nie wiem jak inne działy, ale u nas była (i wiem, że wciąż tam jest) (usunięte przez administratora) Team leaderzy bez umiejętności miękkich, nie umiejący dawać informacji zwrotnej oprócz 'czemu ten ticket jest czerwony?’. Brak perspektyw rozwoju, zarobki poniżej rynku, oprócz wybrańców, którzy byli w dobrym miejscu o dobrym czasie. Zespół ma dostępy do wynagrodzeń innych pracowników co tylko zwiększa frustrację i ciche konflikty wewnątrz. Nie ma komu przekazać feedbacku bo ta toksyczna struktura zaczyna się w samej CH (co za firma zatrudnia tak wysoko osobę posądzaną w innej firmie o (usunięte przez administratora) Z pozytywów-poznałam tam dużo świetnych ludzi, z którymi kontakt mam do dziś.

Krk

Kraks
@Krk

Podpisuję się rękami i nogami pod tą opinią. Sama prawda! :)

@Krk

Bonus zależy od procentu, który masz w umowie i jest zależny od stanowiska. Jest procentem od wynagrodzenia rocznego.

Dokładnie

Zuzanna
@-

A ty ile tam pracowałeś? I w jakim dziale?

Janek Nowy wpis
@Krk

Zgadzam się, aczkolwiek TL nie są pozytywni, oj nie.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.

Czy w ABB Business Services Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Wie ktoś czy w firmie są jakieś bodatkowe bonusy na święta? Jeśli tak to w jakiej wysokości?

Jak długo czekaliście na odzew z ABB Business Services Sp. z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

Anonowy

Mi oddzwonili następnego dnia

@Anonowy

Tak szybko się zdecydowali? To był tylko jeden etap czy jak to wyglądało w praktyce?

Kierownik

Kierownictwo zabroniło korposzczurką pisać źle na forum o firmie czy tak nadupiacie overtajmy ze nie macie czasu kiedy sie pozalic?

@Kierownik

to nie to, po prostu korposzczurki znają zasady ortografii, a Ty zapewne jeszcze nie.

korpo

pracowałam w ABB krótko ale bardzo miło wspominam. Zmieniłam bo pojawiło sie lepsze oportjuniti Dział HR przełożeni świetni- miałam 2 każdy zarąbisty. Bardzo pomocni. Bardzo. Potrafią przeprosić jeśli sami coś kopali , Kasa? zależu jaka komu pasuje- ja dostałam taką ze chodziłam 10 cm nad ziemią bo nei wiedziałamze tak można, Praca z domu- no problemo Urlopy- no problemo Sama praca bardzo spoko- pakiet wszystkich szkoleń na starcie. Nie wiem czy to domena HR cy tych TL ale wpoprzedniej firmie tak nie było. Tu przyszłam i od razu szkolenia z poszczególnymi osobami z różnych tematów, którymi będe się zajmować.To było wspaniałę doświadczenie Jest chaos bo faktycznie mało ludzi dużo roboty. Moja TL siedziałą po kilkanaście godzin. I serio nie miałą czasu. Zawalona strzasznie. Zespół też. Ale wszyscy staraliśmy sobie pomagać. Polecam

Jaki jest styl zarządzania w ABB Business Services Sp. z o.o.?

Ministerstwo Dezinformacji

Jest kilka: - chaos - chaos z zagranicy - kurczak z obciętą głową - Cyberpunk2077 oraz mój ulubiony: - powiemy że dostarczone a będziemy naprawiać w locie

Chimera

Zdecydowanie odradzam. Takiej firmy jeszcze na oczy nie widziałam. Źle zarządzana, źle zorganizowana - nieuczciwi i zakłamani ludzie.

Cerber
@Chimera

@Chimera Siora odstaw piguły przed pisaniem albo rozdaj wszystkim, bo jak tylko jedna osoba się dobrze bawi to reszta krzywo patrzy. A tak na serio to jakieś konkrety? Bo taką opinię mogę wystawić każdej firmie bo każda ma taki jeden zespół, takiego jednego kierownika niezgułę.

Czy pracodawca ABB Business Services Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

sceptyk

Tak. Groźbą utraty pracy.

Koko

Tak, są np. dofinansowania np. do szkoleń w wys. 3000zl/osobę w skali roku. Istnieje możliwość dofinansowania również studiów podyplomowych przez ABB oraz zrobienia certyfikatu Six Sigma bezpłatnie.

Na jakie benefity można liczyć w ABB Business Services Sp. z o.o.?

Kraks

Pakiet dość standardowy, co mc pula punktów która może być rozdysponowana na usługi/bony przez specjalna stronę, do tego prywatna opieka medyczna (najtańszy pakiet więc szału nie ma), ubezpieczenie. Nic szczególnego, jeżeli nie masz specjalnych wymagań lub jesteś studentem to standard :)

Koko

Multikafeteria Mybenefit, bilet miesięczny MPK, Luxmed, grupowe ubezpieczenie na życie w AXA.

Reporting specialist

Dział finansowy - reporting Ogólnie tragedia. Masa nadgodzin, siedzenie po nocach, duuuużo za mało ludzi, brak awansów, wielka rotacja, rozwiązaniem na wszystko są studenci. Managerów/TL też jest za mało, nie mają czasu dla pracowników. Od początku zatrudnienia co msc słyszę, że będzie lepiej bo ... coś tam. No i lepiej nie jest. Inne działy mają trochę lepiej, ale też bez szału. Czemu tu siedzę i narzekam? -Z początku wierzyłem, że może faktycznie zmiany/usprawnienia pomogą, -przyszedł Covid i wolałem nie zmieniać pracy, -a ogólnie to nie chciałem w CV krótkiego okresu pracy w jakiejś firmie, Aktualnie poszukuje nowego miejsca.

Czy pracownicy ABB Business Services Sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

<sarkazm>

Co tydzień są wspólne wyjścia gdzieś biegamy po knajpach w poszukiwaniu idealnego grogu. Śpiewamy szanty. Co odważniejsi wyruszają na wyprawy, na których walczą z Kejsami, KejPiAjami itp. Taki korpo standard pomimo pandemii.

Karol

@kandydat a jak ogólnie atmosfera ? jest ok czy nerwowo ?

HR kuleje i to strasznie. Jak firma, która nazywa sama siebie międzynarodową i te ich wszystkie naj może pozwolić sobie na takie nieudolne działanie działu, który jest ich wizytówką? Po rozmowie z managerem odpowiedź miałem dostać do 2 tygodni. Gdybym się nie upomniał to do tej pory bym czekał. Po miesiącu czekania dowiedziałem się, że niestety ale nie biorą mnie, bo za dużo kasy chcę. Panie z hr widocznie pytają „czy ta kwota jest do negocjacji” dla jaj, albo żeby po prostu odbębnić. Niepoważni ludzie, szkoda czasu.

Dojna krowa
@Kandydat

Można negocjować jeśli jest co. Nie wiem jaka wartość podałeś i jak to się miało do wyniku rozmowy kwalifikacyjnej. Może nie poszło za dobrze a podałeś cenę jak za CEO. Nie wiem. Weź tez poprawkę na przełom roku. Ludzie ledwo co wrócili po świątecznych urlopach.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w ABB Business Services Sp. z o.o.?

W gts do tej Pory był fajnie ale zmiany, zmiany.. Finanse kiepsko, hr kiepsko, is spoko, procurement raczej też

Bardzo mało profesjonalny zespół HR w Krakowie. Ubiegałem się o stanowisko managera. Po pierwszej rozmowie z przedstawicielką HR przeszedłem do drugiego etapu na którym rozmawiałem z kolejną panią z HR i managerem z zagranicy. Na tej rozmowie dowiedziałem się że dostane odpowiedz w ciągu siedmiu dni. Odczekałem dwa tygodnie i napisałem maila do osoby z HR z która wcześniej się kontaktowałem. Odpowiedź została udzielona przez inną osobę z tego działu (prawdopodobnie przełożona osoby do której pisałem wcześniej), że rekrutacja nadal trwa i skontaktują się ze mną zaraz po zakończeniu procesu. Mija już drugi miesiąc po mojej rozmowie bez żadnej odpowiedzi z ABB HR Kraków. Uważam, że bardzo nieprofesjonalnie podchodzą to tematu rekrutacji i nie powinni marnować czasu kandydatów w ten sposób. Pozdrawiam i mam nadzieje, że ktoś się tym zajmie.

Rafał
@Tomek

Niestety, nie tylko HR tak tu działa... Brak organizacji w organizacji, że tak powiem ;) Współczuję i z fartem!

Michal

Witam. Tu przekleje pytanie bo drugi wątek trochę martwy. Czy moglibyście napisac coś wiecej o stanowisku IS Service Manager (Service Domain)? Generalnie interesuje mnie zakres obowiązków, organizacja pracy zespołu, bezpośredni przełożeni? No i stabilność dzialu IT? Czytam że teraz jakas transformacja z hitachi, ze szykuja się zwolnienia. Starsznie dużo ogłoszeń na SM i wychodzą te same co kilka miesięcy juz od dłuższego czasu. Taka rotacja(ludzie odchodza czy są zwolnienia) czy ekspansja? Pracuje 10 lat za rozsądną stawkę w małej (około 40 programistów i konsultantów, mam 12 osobowy zespół) polskiej firmie it. Nigdy nie pracowałem w korpo. Lubie robotę swoją i zastanawiam sie czy warto zmienić pracę za 1500 więcej i możliwości rozwoju które u mnie sie już wyczerpały :)

Zostaw merytoryczną opinię o ABB Business Services Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w ABB Business Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ABB Business Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB Business Services Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ABB Business Services Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ABB Business Services Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ABB Business Services Sp. z o.o.