Była pracownica

Na starcie - przemyślcie dobrze zanim wpakujecię swój czas i wysiłek w tą firmę, wieczne pretensje i niezadowolenie brygadzisty. Zamiast motywować pracownika, zatrzymać go, zachęcić, woli obrabiać (usunięte przez administratora) z kolegami. Mowa tu o panu z 4 brygady. Żenada jak tu traktowane są kobiety, wieczne komentarze dotyczące wyglądu, itd. Kurw... zajmijcie się robota. A i Panie B , proszę się przyjrzeć stałym pracownicą które na zmianie, w czasie pracy walą do ryja ostro. Żal

Witam, Praca w tej firmie: Generalnie jest bardzo dobra atmosfera, dużo pozytywnych osób, z ogromnym poczuciem humoru także pośmiać się czasami można i do do łez. Sama praca jak to praca jest coś do wykonania i się to robi. Osoby z dłuższym stażem mają szansę przejść pod główną firmę. Inną sprawą jest że staż tutaj nie jest kluczowym aspektem a umiejętności i zaangażowanie i nie mam tu na myśli wazeliny jak to niektórzy piszą. Poszczególni pracownicy wykazują chęć do podejmowania bardziej ambitnych zadań które obarczone są większą odpowiedzialnością, czasami bardziej się napracują niż pracownicy "na taśmie" ale w ten sposób uczą się już konkretnego fachu. Żeby myśleć o lepszych pieniądzach trzeba udowodnić że taki pracownik radzi sobie z takimi zadaniami, szybko się uczy. Czyli pracownicy którzy potrafią logicznie i merytorycznie myśleć, posługują się narzędziami bezproblemowo, zadają pytania i są ciekawi danego zagadnienia są częściej doceniani. Firma oferuje dużo szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych za które pracownik nie płaci. Obecna sytuacja związana z pandemią trochę hamuje ten proces.. Ale Firma nie zaproponuje tego pracownikowi który: - notorycznie chodzi na L4 - często go niema w pracy tzw NN ( swoją drogą w innych firmach z NN się wylatuje a tutaj jakoś ludzie nadal pracują co dla mnie jest fascynujące - jeśli ktoś niedbale podchodzi do swoich obowiązków lub nie przestrzega podstawowych zasad BHP Leniuszki zawsze będą pisać że jest źle bo samo to że musi pracować już jest problemem jaka ta praca by nie była. Moja rada dla osób które chcą się rozwinąć. Na hali są różne urządzenia w zależności od działu. Wózki jezdniowe, urządzenia pomiarowe, maszyny wtryskowe, drukarki, suwnice, spawarki, frezarki, tokarki, automatyka, elektryka i wiele innych. Zapytaj kierownika co zrobić aby się dostać na takie stanowisko jakie ci się najbardziej podoba a taśma to nie jest szczyt Twoich marzeń. Nie ufasz kierownikowi to zapytaj pracownika który takie narzędzie obsługuje jak on to zrobił, kto mu pomógł co sam musiał zaprezentować aby pracować na konkretnym stanowisku. kierownik produkcji to specyficzny człowiek ale z perspektywy czasu jak długo pracuje w tej firmie to mogę z czystym sumieniem stwierdzić że ma na uwadze dobro pracownika a że się czepia to taka jego robota, trzeba pamiętać że on też ma przełożonych. Dlatego rozmowa z nim też pomoże i przekieruje do odpowiednich osób. Firm jest na etapie rozwoju. Trwa rozbudowa więc będzie więcej pracy. System 4 brygadowy wiadomo ma swoje plusy i minusy ale istnieje on w wielu firmach.

Ktoś tam

Nie polecam tej firmy. Troszkę mam tam przepracowane i wydaje mi się, że mogę śmiało wyrazić swoją opinię. Minusów jest więcej niż plusów :)

Ilona

Proszę by szefostwo sprawdziło jak się zachowuje pani szlachcianka z kontroki jakości i ile osób przez nią rezygnuje z pracy

Marian
@Ilona

Chyba raczej przez brygadziste z 2 brygady bo ma niego szkoda slow najwieksze rotacja na tej bryganie i wszystko przesz brygadziste

Popieram Nowy wpis
@Marian

W 100%

Jaro

Daro nie nadaje się na brygadzistę, gnoi ludzi i nawet gdzie podwójnie są obsadzone stanowiska na innych brygadach daje jedną osobę.

obserwator
@Jaro

A może daje jedną osobę bo jest doświadczona i sobie poradzi i nie stęka jak większość ludzi. Widać że ktoś tu szuka dziury w całym i szuka problemów gdzie ich nie ma. Na innych brygadach nie ma problemów??? Na pozostałych brygadach jest po 5 wakatów, NN i L4 i to jest super!!! Ci co chcą pracować to będą pracować a lenie i kombinatorzy zawsze będą narzekać

Daro Nowy wpis
@obserwator

On się nie nadaje do funkcjonowania w społeczeństwie co dopiero na brygadziste

Jak wygląda ścieżka awansu w Schoeller Allibert Sp. z o.o.?

@Pytanie

Witam. Trzeba donosić na kolegów/koleżanki oraz informować o wszystkim przełożonych (brygadzistę, kierownika itp.)

Tez_Pracownik
@Pracownik

Tez tu pracuję i jakoś nie słyszałem o tym. Czy ciebie ktoś prosił o donoszenie czy ty tak sam od siebie donosisz?

Stary pracownik
@Pytanie

Scieżka awansu? Jeśli masz na myśli przejście z pod agencji pod firmę to musisz znać się dobrze z brygadzistą i mu się podlizywać. Co do samego awansu, to nie ma tam takiego czegoś.

Tez_Pracownik
@Stary pracownik

Ludzie, o co wam chodzi? Przeciez nikt nikogo nie zmusza do pracy w tej firmie. Idzcie sobie gdzie indziej. Za chwilę będziecie blagać, żeby was ktos was w ogole zatrudnił. Ja nie narzekam - mam stałą umowę, robie swoje i nikomu się nie podlizuję. Pamiętajcie, droga wolna!

Muchomor
Klient
@Pytanie

Trzeba dobrze trzymać z ludźmi, którzy są wyżej.

@Pytanie

Tu nie ma żadnego awansu z tym społeczęństwem się ludzie nie rozwinięcie. To naprawdę nie imponuje. Przeczytajcie moje opinie dalej to są szczere opinie nawet nie złośliwe. Ta firma to aż wstyd dobrze by było jak by ktoś inny przeją tę firmę zanim się zamknie i zniszczenie. Mam coś wspólnego z tą siecią w innym państwie ale czegoś takiego to jeszcze nie widziałam co tam zobaczyłam. Tak ludzie nie mają szkół do tego co tam robią więc tam się niczego nie dowiecie jak ktoś się interesuje tą branżą.

@Stary pracownik

Brygadzista w tej firmie ma problemy typu niedorozwój umysłowy.

@Tez_Pracownik

Stałą umowę posiadasz bo na razie tatuś Scholler Allibert patologiczne maną dzieli. Takie obroty ma ta firma że jeszcze bardziej działasz na szkodę Państwu niż jak byś na bezrobociu siedział. Faktycznie ludzie wchodzą i wychodzą jak do galerii to dopiero zdobycz.

@$$$$$

I jeszcze ma taki kapitał zakładowy dzięki takim pracownikom jak ty . Stoi nisko. I jeszcze Tobie powie że droga wolna. Beszczelność

@Stary pracownik

Wódkę z nim wypij albo do pracy piwo przynieś jak ostatnio tam byłam to bezdomny Bogdan tak załatwiał maszyny u Brygadzisty Bogdana. Ten co mówi jak dziecko chodzi po mieście brudny i do tego śmierdzi.

Słownik Nowy wpis
@$$$$$

Wstyd(usunięte przez administratora)ć jest tyle błędów ortograficznych w jednym komentarzu. Widać że ty masz szkole :)

olala
@Pracownik

Czytając tę opinię to mam wrażenie , że to jakiś kosmos otóż prawda jest taka że tam się nie szanuje ludzi a głównie chodzi mi tu o ludzi zatrudnionych z agencji pracy liczą się tylko układy jakie się ma z brygadzistą można zażywać środki psychoaktywne , pić alkohol i to jakby za przyzwoleniem brygadzisty nie ma jakiejkolwiek kontroli pod tym kierunkiem ustawianie ludzi na maszynach to następny problem na ciężkie maszyny ustawiane są kobiety a na maszynach gdzie praktycznie nie ma co robić tylko odkładać skrzynki stawiane są tzw, ulubieńcy brygadzisty.Przejście pod firmę to też jakaś ściema bo o tym decyduje brygadzista tak samo o zwolnieniu pracownika tu nie liczą się umiejetnosci tylko to czy jesteś kobietą czy mężczyzną i czy masz układy z brygadzistą , więc możesz być tzw.łamagą, nie wydajną ale ważne że masz układy i już możesz być pewny że cię nie zwolnią.Jest jeszcze jedna sprawa co razi w oczy to wynoszenie skrzynek z zakładu i to nie tylko skrzynki również taśmy montażowe ,kaptury ,folie na skale hurtową to już stało się rutyna nie ma absolutnie żadnej kotroli nad tym wszystkim.nie powiem atmosfera jest nawet ok ale nie na tym polega tam praca aby bawić się to jest praca a nie plac zabaw dużo można by pisać uważam te akurat to wpływa na atmosferę na tym zakładzie zajmują się sprawami mniej ważnymi i czasami ludzie mają dość i sami odchodzą.Dopóki to się nie zmieni to tam wiecznie będzie trudna atmosfera więc niech koordynator produkcji zacznie przeglądać kamery po one tam są to dużo się dowie i sam dojdzie do wniosku że wcale tam nie jest tak różowo jak się twierdzi\

Hehe
@Pracownik

Bzudry. Ciekawe kto kazał Ci napisać ten komentarz. Jak już tak chwalisz to napisz z której brygady jesteś :)

DeTe
@Pracownik

Narzekacie, narzekacie ale jak kiero pyta czy chcecie się szkolić na maszynach albo iść na wózek widłowy to jakoś chętnych ni ma. Dajecie tylko suche obietnice żeby tylko przedłużyć kolejną umowę. Zwalniają tylko ludzi leniwych, elczterowiczów, pijoków i nnkowiczów. Atmosfera jest spoko.Jednym się chce pracować a innym nie i tyle w temacie. Jak twierdzicie że jest żle to zapytajcie kolegów z innych firm czy mają tyle "okazji" na fajkę co tutaj.

ellllla
@olala

wracam kolejny raz po zmianach i zwolnieniach. Zakład jak zakład atmosfera zależna od brygad, tam gdzie trafiłam brygadzista to jedyny chyba uczciwy bo inni rzeczywiście słyszałam, ze tolerują nawet wspólne picie. U mnie zawsze grzeczny wypad z pracy kiedy poczuł, uczciwie stawia sprawę, zawalisz to bój się, już sama mina mówi za niego, ale jak jest wszystko ok to spoko człek nawet podwiezie autem jak potrzeba.Słyszałam że u innych (usunięte przez administratora) itp ale tutaj raczej regularne zmiany na taśmie. Pracowali też z rodziny i zawsze mamy podobne zdanie. a zwolnienia to z gory idą sama widziałam jak kierownik brał tel gdyby znowu gora przyjmowała. tak wiec dyrekcja nie szanuje pracownikpw, ale oni też młodzi gniewni nie szanują nikogo ani niczego.

@Pracownik

Firma na etapie rozwoju? I ty jesteś jej pracownikiem? To powiem że wcześniej to firma była pod inną nazwą. W dodatku pracują w niej te same osoby co w tamtej w Bytomiu. A etap rozwoju sobie daruj porównaj sobie kapitał zakładowy tego zakładu z innymi chyba raczej poraz kolejny jedna z tych do zamknięcia.

@$$$$$

Tą w Bytomiu zamknęli bo maszyn się nie nadawały do użytku i przenieśli bo tam się sieć rozczepiła .I nowa sieć zmieniła nawet lokalizację. To jest wyrzucanie pieniędzy w błoto.

@$$$$$

Joanny znak więc jeszcze do tego nie życzę sobie żeby takie osoby mnie poznawały a sobie takich znajomości nie robiłam.

@$$$$$

Ja potrafię ustawić te maszyny i jak widzę co wy robicie to ... Szok

@Pracownik

Dobro pracownika jak tam wogóle nie ma czegoś takiego jak BHP. Jeździ tymi formami facet nad głowami ludzi. Do obcinania jakiś niepotrzebnych części gróbych do tego służy tapeciak albo ostry scyzoryk.Zamiast specjalny nożyk żeźbiarski. Butle z gazem są w pełnym obrocie dziwię się że jeszcze ktoś tego nie wysadził. Czym mniejsze tym lepiej się huśtają podnosi je zaraz za twoimi plecami jak będziesz mieć szczęście to nią nie zarobisz.

Problem
@Pracownik

Mówię o formach wtryskowych jak będziesz mieć szczęście to nią nie zarobisz. Zakład z nie normalnymi.

@$$$$$

Poważnie była w Bytomiu?? Wow, przecież większość osób to wie. Była inna nazwa? to też dużo osób wie. A czemu się przeniosła, to proszę swoją wiedzę zachowaj dla siebie bo kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz.

@Pracownik

Zapytaj pracownika kierownika?????? Oni wogóle pojęcia nie mają ani o tych maszynach ani o produkcie????? Tam pracuje margines łącznie z kierownikiem to jest wiocha a wiocha to główny ,przestępcy i margines i do tego smród!!!!!

@Pracownik

Mają tam tokarki?????? Mają ale jedną konwencjonalną która służy do robienia płytki z napisem firmy do stęplowania. Czyli tej twojej maszyny stęplującej. Na dodatek część z nich zaliczacie do złomu a one normalnie mogły by chodzić tyle że wy nie umiecie ich robić. Tak więc tokarka stoi i raczej nikt na niej nie pracuję. Klienci walą tam drzwiami i oknami ale chyba w sprawie rozpatrzenia reklamacji.

@Pracownik

Steplarki są spisane na złom. One są dobre ale oni za g.,... na nie

No ja nie wiem
@Pracownik

Wydaje mi się jak by to pisał Adam

Kolega pracownika Nowy wpis
@No ja nie wiem

Albo ten z czerwonym pyskiem

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Czy Schoeller Allibert Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Obserwator

Porażka, na brygadzie u pana K. Same patologiczne brzydkie „szczury” żenada, zrobią wszystko żeby pójść pod „firmę”

@Obserwator

Zgadzam się z poprzednikiem a do tego jeszcze piją na zmianie.

Patrol Jakościowy

Osobiście mam bardzo mieszane uczucia względem tego pracodawcy. Wszystko na początku wydawało się bardzo przyjemne. Natomiast po paru miesiącach pracy niestety wszystko zaczęło się rozpadać, szczególnie z wewnętrznymi relacjami, które są tak ważne, by razem działać i lepiej pracować, by po prostu móc pracować. Jest to bardzo smutne oglądać tak dużą rotację kolegów i koleżanek. Kończy się to tym, że zdecydowana większość osób tam pracujących to bardzo młode osoby, które dopiero muszą się nauczyć zawodu kontrolera jakości. Natomiast te osoby też same muszą się wszystkiego nauczyć, popełniając wiele poważnych błędów, ponieważ już nie ma za bardzo osób z dużym doświadczeniem, które mogłyby przekazać wiedzę nowym osobom. Te osoby sukcesywnie opuszczają tę firmę. Więc pod koniec dnia młode osoby uczą młode osoby zawodu, którego jeszcze same dobrze nie opanowały. Bardzo przykro też przeżyłam sytuację z komunikacją wewnętrzną, której no nie ma. Pierwsze dni wprowadzenia do firmy są rewelacyjne, pełne uśmiechów, żartów, dobrych słów, pozytywnych emocji, obietnic i marzeń, że razem zmienimy świat. Po pewnym czasie to co pozostaje, to więcej obowiązków, niż można zrealizować przez 2 etaty, samotna walka z ustawiaczami oraz pewność, że nikt nam nie pomoże. Natomiast to co mogę zaproponować osobom, które zastanawiają się nad wyborem Schoellera jako miejsca pracy, to ponowne przemyślenie sprawy. Wybór miejsca pracy tylko dla posiadania pracy to jest złe rozwiązanie. Ja też czytając inne negatywne komentarze, muszę się z nimi zgodzić. Ta firma zmienia życie ludzi i to bardzo intensywnie, ale niestety zmienia je w tę negatywną stronę. Proszę, zastanów się bardzo mocno, zanim wybierzesz pracę, gdzie chcesz spędzić parę lat, może dłużej, Twojego życia. W każdym dużym mieście jest wiele wspaniałych firm, gdzie można się rozwijać, nawiązać znajomości, cieszyć się, że przychodzimy do pracy. Niestety to są elementy obce Schoellerowi opinia wcześniejszego nicka ,,Taśma'' masz rację z tym brygadzistą zarostem, ale na innych działach również występuje zjawisko małego świadka koronnego. Czy to dział Techniczny, Procesu a nawet Magazynu. Tu nie ma reguł zastanawiające jest że ludzie współpracują że sobą tyle lat i są wstanie podłożyć sobie świnię.Przykład @ z magazynu przez niego wyleciał St**an. Mało kto o tym wie, ale taka jest prawda. Dlatego zastanów się nad tym czy warto podjąć pracę w Schoellerze.Ja osobiście podziękowałam.

Pulo
@Patrol Jakościowy

Stefan nie wyleciał przez @ tylko miał już swoje za uszami i szukali tylko haka na niego taka jest prawda

Pulo
@Pulo

A po drugie to @lubią na tej firmie a Stefana nie lubiła większa połowa firmy

Bożena
@Pulo

Małpa-zmieniłeś nicka na Pulo i próbujesz się oczyścić, dopisz sobie,, K'' na końcu i wyjdzie słowo które idealnie opisuje ciebie. Nie masz jaj i honoru to że zdradzasz nie tylko kolegów z pracy ale również żonę to wszyscy wiedzą. Gdyby nie St**an to byś rowerem do pracy dojeżdżał bo to on sprowadził Ci auto z Niemiec. Ty nawet prawa jazdy nie masz. Czyli o czymś to świadczy po prostu się tak odwdzięczyłeś. Latałeś z filmem po hali i każdemu pokazywałeś a teraz zgrywasz świętego.

Nowa
@Bożena

Pieprzenie tylko dupska obrabiać potraficie i nagadywac może za niedługo napisze ta osoba że każdy się rucha w tej firmie żałosne to jest @jest w porządku pomocny i za to go lubią wszyscy a nie od razu nagadywac że zdradza hore i podłe

@Bożena

Kolegów to zakład pracy chronionej . A co dana osoba robi prywatnie to człowieku ciekawe rzeczy cię interesują zupełnie jak tych co poszukuję kryminalna. Byłam w środku i większej speluny nie widziałam.

@Nowa

A druga od tej pierwszej nie wiele wartościowsza. Wulgarna nic dziwnego że ten a nie inny zakład. Zobaczenie szerszej perspektywy nie było dane wiadomo z jakiej rodziny.

Nick
@Bożena

Karma wraca, Pan S. Tez był nie lepszy, wiadomo z kim, jeden wielki bu.. del grube patologiczne panny

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

@Pytanie

Co tydzień przez miesiąc.

Ta na nie cały tydzień.

Joanna

Zakład pracy chronionej. Tragedia. Sam margines wiejsko-miejski i (usunięte przez administratora)

Ola
@Ktoś tam

Hej dostałam propozycje pracy ale czytam opinie nie wiem czy warto się przyjąć umowy o pracę śmieszne są co tydzień stawka Mała pozdrawiam

@Ktoś tam

Sam margines społeczny. Bez szkoły do tego. Kompletne zero na każdej ze zmian. W dzisiejszych czasach szkoła zasadnicza oznacza upośledzenie , niedorozwój umysłowy. W dodatku brudna wiocha i margines miejski.

@Ola

Najpierw jeden zakład rozwalony a teraz drugi. Ustawiacze, produkcja,i kierownictwo to z punktu medycyny (usunięte przez administratora)

@$$$$$

Na dodatek paleta lub koszyk to opakowanie?Aaaaaa To zapakuj sobie kanapkę.

@$$$$$

I nie usunięte przez administratora bo to po pierwsze nie wulgaryzm tylko nazwa choroby. No ale w końcu nie państwo do uczeni. Chcą Państwo sobie rozmawiać. A czy państwo widzieli żeby normalna osoba rozmawiała z ludźmi jak z pod mostu?

@$$$$$

Ja tam jeszcze żadnego opakowania nie widziałam. Scholler Allibert w Zabrzu to branża opakowań -palety koszyki to według nich opakowania. Szok

@Ktoś tam

Nie sobie idą wejdą i wyjdą . Jak widzą to środowisko. No i tak robią nawet po pierwszym dniu

@$$$$$

Po paru razy mielą wyprodukowany towar bo 20 latach nie potrafią tego ustawić. Program nawet do maszyn mają zgrany i wrzucają z pendraifa w maszynę który im ktoś dał tyle że do tej geometrii nie potrafią dobrać parametrów. Bez szkoły tłuką 20 lat to jest (usunięte przez administratora).

@$$$$$

Z przemiału to za połowę ceny . Ok Bo klienci się wycofają. Ok?

@Ola

Jaka praca i obroty taka stawka ich już prawie nie stać. Zobaczcie ludzie kapitał zakładowy w porównaniu z innymi firmami. Szok.

@Ola

Wudka albo piwo w tym i zeszłym zakładzie .Czasami są młode osoby pod wpływem alkoholu na hali produkcyjnej to są praktycznie jeszcze dzieci zaczynające karierę. W tym sam wiem jak osoby chodzą do szatni i popijają na czele z kierownikiem.

@$$$$$

A dalszą zmiana parametrów odbywa się na stołach przy palnikach gdzie albo zmniejsza albo zmniejsza średnicę koszyka. Szarpią zlepy z tej maszyny nowiutkiej że aż przewody muszą wymieniać po każdej zbiórce. Po 20 latach pracy na tych maszynach. Później nawet na sprzedaż się te maszyny nie będą nadawały.

@$$$$$

Dalszą zmiana parametrów odbywa się na stołach przy palnikach.albo zmniejsza albo zwiększają średnicę koszyka. A ustawiacz Tomek mierzy suwmiarką rozstaw najpierw ustawiając suwmirkę według rysunku a potem przykłada do koszyka Szok

@$$$$$

Jak 1 mini metr rozbiasz na mniejszą jednostkę na rysunku technicznym to jak ty widzisz ją gołym okiem. Jak ty chcesz wprowadzić parametry do maszyny.

@$$$$$

A rozstaw formy który można zmienić to też ta samą baika

@$$$$$

Tą firmę później można przezbrajać jeszcze w środku i można mieć nowy model koszyka.

@$$$$$

Ja kiedyś to formę wkładałam i mnie nie zajęło to pół dnia jak po szkoleniu Tomaszowi. ok 5min w drodze na swoje stanowiska pracy . Więc nie wiem czy warto mieć taki papier jak ma Tomasz i być Tomaszem. Wy maszyny macie na 4 lata. A no tak patologia.

@$$$$$

Oświeć wszystkich swoją wiedzą... ahh domyślam się że nie posiadasz takiej

Kk
@Ktoś tam

Też nie polecam wyzysk o przerwę jak się nie upomnisz to można wogole zapomnieć pracownika agencyjnego traktują z góry jak śmiecia jak by mogli to by cię zadeptali tu gadają niby normalnie a za chwilę perfidnie widać jak ci tyłek obrabiają i szukają pretekstu żeby tylko zakablowac

Mały
@$$$$$

TAcy są ci tymczasowi niestety. (usunięte przez administratora) i wodorosty. Nic nie umieją i robić im się nie chce a pretensje o wszystko.

Taśma

Nie polecam tej firmy, ciągły stres system czterobrygadowy a kasy mało.Umowy śmieciowe co tydzień nowa. Stoisz na taśmie i okrawasz, opalasz palnikiem (butla 11kg stoi koło ciebie-gdzie tu BHP) skrzynki lub wycierasz ze smaru i innych zabrudzeń(na przerwę śniadaniową musisz się prosić by ktoś cię zmienił) niby nic, ale atmosfera jaka tu panuje,nie jest najmilsza czego można się spodziewać jak tylko alkoholicy, narkodzieci i sprzedawczyki. Brygada czwarta posiada cały ten wachlarz nawet osobiście brygadzista donosi, co się dziwić skoro wspólne wakacje planuje wraz z kierownikiem produkcji o zakupach to nie wspomnę jak mu do domu dowozi. Ostatnio częste są kontrolę np. PIP-u wiadomo że bez umówionego wcześniej spotkania nie wejdą z partyzanta, a czemu ponieważ firma potrzebuję czasu by się przygotować. Bo ludzie którzy tu zaczynają pracę to nawet ubrań ochronnych nie dostają o butach nie wspomnę. Oczywiście wtedy brygadzista informuję o zakazie rozmowy z kontrolą tak by nie powiedzieć za dużo.Ciagłe braki ludzi ale nie ma się co dziwić, po kilku dniach sami dochodzą do wniosku że praca tutaj nie jest taka jaka została im opisana na starcie.Ostatnio nawet to ludzie zza biurka musieli wesprzeć produkcję stojąc na taśmie-chociaż można śmiało powiedzieć że pracowali przez osiem godzin a nie tylko kawa i papieros.Dlatego zastanówcie się czy chcecie tu pracować-według mnie to szkoda czasu, bo doświadczenie jakie wyciągnięcie nigdzie wam się nie przyda.

Początkujący

Witam, wiele opinii na temat pracy fizycznej w tej firmie, ktoś powie jak wygląda praca w biurze? Czy warto aplikować? Pojawiło się ogłoszenie i zastanawiam się nad aplikacją, ale tyle tutaj negatywnych opinii, że sam nie wiem. Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje.

Zadowolony33
@Początkujący

Spoko, warto, naprawdę. Te negatywne opinie piszą często ci tymczasowi, którym nie chce się robić. Byłem tymczasowym, a że dobrze pracowałem, dostałem umowę o pracę. A lewus zawsze będzie lewusem. Powodzenia.

Agnieszka
@Zadowolony33

Dzięki za opinie, napisz proszę czy każdy pracownik czasowy ma szansę na zatrudnienie stałe? I jak to się przekłada na wynagrodzenie?

Muchomor
@Zadowolony33

Pewnie też używałeś wazeliny, to nawet nie chodzi o to czy ktos ma dwie lewe ręce czy nie, najlepsze jest to, że ktoś robi 2 lata i czeka na umowę a dostają ją właśnie wcześniej takie kapuściane głowy.

To kpina

Szukam
@Była pracownica

Hej, a długo tam pracowałaś?

@Była pracownica

Zgadzam się ????. To prawda.

Michał

Podpisuje się tam umowę od pierwszych dni?

Nikoś D.
@Michał

Pierwsze 4 umowy są tygodniowe. potem 2 miesięczne, następna 3 miesięczna, półroczna.... Umowa oczywiście od pierwszego dnia pracy. Firma jest obecnie w rozbudowie. Cały czas potrzebni operatorzy maszyn, widlakowi, drukarze (metoda sitodruku). Dla ambitnych i zaangażowanych możliwość przejścia pod firmę.

Jaki dress code obowiązuje w Schoeller Allibert Sp. z o.o.?

Pracownik12
@Pytanie

Po co zaczynasz ten post? Przecież to tylko ma generować ruch na stronie, a nie naprawdę cię interesuje.

......

Piszą to pracownicy którzy nie wkładają żadnego zaangażowania ze swojej strony przychodzą pod wpływem alkocholu do pracy lub po jego poprzednim dnia spożyciu mają na wszystko w.... z wszystkiego robią problem i co chwilę L4 i nieobecność w pracy bez informacji do przełożonego

......

A co do kierowników nie znam osobiście takich którzy dawali by nowym tyle szans za to że chodzą do pracy w kratkę tak jak im się podoba jeżeli komuś nie pasuje to zawsze można pracę zmienić nie ma ludzi nie zastąpionych ????

....

Niektórzy wolą mieć 3 razy w ciągu miesiąca sraczkę i brać 3 razy L3

@....

Gruba przesada co do brygady 2 , Jeśli ktoś chce pracować to będzie pracować bez względu na warunki lepsze czy gorsze. Niemniej jednak zgodzę się z opinią co do ubrań roboczych,bo doprosić się o ich wydanie graniczy z cudem...

...

Pisać można dużo ale powiedzieć prosto w twarz już strach albo ktoś nie dojrzał do tego żeby pracować proponuje do szkoły (usunięte przez administratora) nie sądzę ????????????zabawki sobie kup i do piaskownicy

obserwator

Bardzo niski poziom profesjonalizmu od strony serwisu jak i "Marka" kimkolwiek jest. Od 26 .05 obowiązuje RODO chyba nie wszyscy na nim byli albo co gorsze nie zrozumieli.

@......

TO WY STALI PRACOWNICY PIJECIE, A SZUKACIE NAIWNYCH I NIE WIECIE CO PISAĆ

@...

Ja prosto w twarz powiedziałam.

I był zdezorientowany.

@...

Zanim z rezygnowałam oczywiście. I zdania nie zmienię do końca życia.

@$$$$$

Jak dobrze że już cię nie ma... Takich ludzi jak ty tzw hejterów i spamerów to się powinno tylko na miotłę wysyłać, albo nie sorry przesadziłem bo miotłę byś uszkodził człowieczku. Idz na socjal to jest szczyt twoich możliwości.

Czy w Schoeller Allibert Sp. z o.o. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

@Pytanie

Dostajesz umowę o pracę na okres tygodnia (przez miesiąc). Dodaję, że zatrudnić się możesz przez Manpower bądź Addeco, jeśli chodzi o produkcję.

Jan
@Ktoś tam

Jesteś w stanie napisać coś więcej o pracy na produkcji? Przede wszystkim na początku chciałbym ustalić, czy pracodawca wymaga doświadczenia zawodowego od potencjalnych kandydatów.

@Jan

Żadne doświadczenie nie jest wymagane. Jest dużo osób, które mają tzw. "dwie lewe ręce" i w firmie trzymają się bardzo długo. Praca na produkcji nie jest ciężka. Ogólnie robisz tam piątek, świątek i niedzielę. Dni takie jak 1 i 3 maja, 11 listopada itp. są normalnymi dniami pracy, za które płacą Ci jak za zwykły dzień. Jeden weekend w miesiącu wolny, a tak to w tygodniu wypada bo robisz w systemie 7 dni pracy na 2 dni wolnego ( raz wypadają 3 dni, właśnie wspominany wcześniej weekend). Firma ma skłonności do działań nie zgodnie z kodeksem pracy. Upomnisz się o coś to mydlą Ci oczy aż sprawa ucichnie. Generalnie, nie polecam.

@Pytanie

Tak naprawdę to na produkcję potrzebują (usunięte przez administratora). Mają swoich stałych pracowników w schoellerze i nikogo więcej nie przyjmą na stałe. A jeżeli wezmą to musisz mieć dobre znajomości. Wystarczy że brygadzista zna twoją rodzinę, porobisz 3 m-ce i już dostajesz się do schollera. Inni pracują 2 lata bez rewiru i są zwalniani. A następna sprawa to umowy i to też zależy od brygadzisty czy dostaniesz tydzień, miesiąc czy pół roku. Urlop należy ci za m-cą 2 dni, ale jak sobie nazbierasz to na urlop pracujesz nie na siebie tylko dla schollera, bo kiedy oni mają imprezy ty musisz mieć urlop, a oni mają dniówki. Nie ma takie coś jak postojowe tylko urlop dla nowych. Praca nie jest zła, ale najgorsze jest wykorzystywanie nowych pracowników. Oni szukają naiwnych do pracy, a pani z agencji o wszystkim nie informuje ona jest zadowolona, bo ma zapłacone za każdego nowego pracownika. Gdyby powiedziała prawdę to nic by nie dostała. ZASTANÓWCIE SIĘ NOWI CZY CHCECIE DLA NICH PRACOWAĆ

Ktoś tam

Zgadzam się w 100%. Z tym urlopem na czas ich wyjazdu to firma złamała kodeks pracy. Art.81 KP

Patryk
@anonim

Pracowalem tam 2 miesiace pod agencja umowy byly smieszne co 6 dni nowa umowa pierwszy raz sie z takim czyms spotkalem przez agencje adecco chyba to bylo kiedy po miesiącu powiedzialem co o tym mysle ze chce dłuższej umowy to nagle kurcze po nastepnych 20 dniach babka z agencji do mnie dzwoni ze jak ide do pracy po raz ostatni bo maja redukcje brygad tam przedewszystkim sa szajki tak zwani smerfy w niebieskich bluzkach ja jakies pindzie starej niepodpasowalem w sumie niewazne i ten brygadzista darol haha masakra jakas lubilem tam niektorych ludzi dziewczyny i kilku ziomkow tam mialem nic wiecej

lolo

Praca nie jest zła, warunki nie najgorsze , system czterobrygadowy troche ciężki kawałek chleba ale da sie przyzwyczaić - niestety cała reszta do bani. Jeśli mowa o brygadzistach jednakowej opinii nie mam ..zależy na kogo sie trafi ,jeden nadstawi za Ciebie karku ,a drugi niekoniecznie ☝️???? Na temat Koordynatora i kadrowych można pisać dużo, pan Koordynator wydawać sie może profesjonalnie przykładać sie do swoich obowiązków lecz jest to tylko mydlenie oczu , najmniejszy szczegół prowadzi do bezczelnych uwag, zwraca na najmniej ważne rzeczy , temat pieniędzy i wynagrodzeń pracowników jest ostatnim poruszanym. Atmosfera w firmie jest naprawde dobra, lecz mogli by w końcu przejrzeć kamery (z 3 zmian!) i używać alkomatu od czasu do czasu w trakcie pracy ????

Zuzanna

@Iza, z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś zatrudniona jako pracownik produkcji. Może napiszesz coś na temat swojego stanowiska? Jakie są warunki zatrudnienia? Czy są one dla Ciebie satysfakcjonujące? Czy wraz ze stażem pracy w Schoeller Allibert zmieniają się one?

Iza
@Zuzanna

Praca jako taka nie jest zła ,warunki panujące na brygada są różne zależy na którą brygade się trafi :) praca lekka nie wymagająca zbyt duzych umiejętności nie mniej jednak są przyjmowane osoby nieodpowiednie (alkoholicy,kryinaliści) Zainteresowanie od strony pracodawcy powinno być większe względem pracownika ponieważ w tej chwili jest zerowe. 90% osób pracuje pod agencją ponieważ przejścia pod firmę są z góry zarezerwowane zaledwie dla garstki osób A osobą którym kończy się umowa pod agencją dziękuję się za współpracę. Uważam iż firma powinna wykazać większe zainteresowanie pod względem pracowników.

@Iza

To wy na stałe pracujący bronicie się, napisz kiedy przyjęli do was na stałe. Piszesz same bzdedy. Praca nie jest zła to prawda, ale to wy pracujący tam na stałe słepiecie i wykorzystujecie nowych

Kandydat

Czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje na produkcje i na jakich waruknach ? Czy firma oferuje jakiś system premiowy i pakiet socjalny czy tylko tygodniowe umowy ?

Zostaw merytoryczną opinię o Schoeller Allibert Sp. z o.o. - Bytom

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Schoeller Allibert Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 57 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Fryderyka Wilhelma Redena 5
    41-808 Bytom
  • NIP: 6262499423 KRS: 0000092726
Schoeller Allibert Sp. z o.o.