PKP CARGO SERVICE sp. z o.o.

Opinie o PKP CARGO SERVICE sp. z o.o.

ZRK

Witam , w ogłoszeniu na stronie KARIERA PKPCS jest oferta pracy dla automatyków SRK , gdzie podane jest brutto w wysokości 4800 zł i praca na jednej bocznicy . W związku z tym mam pytanie jak jest naprawdę , czy pracuje się na jednej bocznicy czy trzeba ganiać po wszystkich bocznicach , jakie urządzenia SRK występują na bocznicy w Katowicach i Gliwicach . Serdecznie pozdrawiam.

Kolejorz
@ZRK

Po całej Polsce będziesz ganiał....

Maxfaktor

Mobing mobing i jeszcze raz nerwy jak te ostatnie masz slabe to tam nie idz . Twoje decyzje benda szanowane pos warunkiem ze benda ti te ktore za ciebie posejma . Maja zatrudnionego jednego pracownika ktory jest tez i zwiazkowcem ktory wykona za ciebie wszystko nie ruszajac sie z za biurka

Normalny Kolejarz

anonymous - Trzeba być chory żeby pisać takie bzdury.

Kolejorz

Anonymous, po przeczytaniu twojego tekstu widać, że nie orientujesz się w ogóle w temacie regulacji prawnych obowiązujących w transporcie kolejowym. Podważasz kompetencje maszynisty do przeprowadzenia próby hamulca zespolonego nie ośmieszaj się. Piszesz że firma była kontrolowana przez UTK i pracownicy tego organu nie znaleźli powodu do wdrożenia postępowania wobec tej firmy, to albo firma nie jest taka zła, albo podważasz kompetencje pracowników UTK. Poza tym anonymous jeżeli w tej firmie jest Ci tak źle to prosta rada, zwolnij się i znajdź taką firmę która będzie odpowiadała Twoim "ambicjom"

Will
@Kolejorz

Kolejorz, widać , że jesteś z tych ekonomicznych nie przepisowych i że bardzo Ci zależy na dobrej opinii a nie prawdziwej. Ja na szczęście nie muszę się zwalniać z mojej firmy, także za poradę Ci nie podziękuję, ale pewnego dnia sam się z nią pożegnasz gdybyś się starał jak najlepiej potrafisz. Tak to już jest w tej firmie, że niepotrzebni są fachowcy tylko bezwzględnie posłuszni , najlepiej bez odpowiedniego wykształcenia.

Wiem, że nie płacą pracownikom w Warszawie za dodatkową pracę i ciągną się jakieś sprawy w Sądzie o wypłacenie należności .Pracownicy narzekają na dyskryminację (usunięte przez administratora) Robi.

Bogdan

@Były pracownik, rozumiem, dziękuję za opinię. Proszę jednak, abyś w swoich wypowiedziach przestrzegał zasad obowiązujących na forum - regulamin znajdziesz tutaj: https://www.gowork.pl/regulamin @anonymous, rozumiem, że pracujesz w PKP cargo service w Katowicach. Czy nie ma problemu z uzyskaniem umowy o pracę w tym miejscu?

Bogdan

@Pedro, możesz jeszcze coś więcej napisać o pracy w firmie? Rozumiem, że praca jest ciężka i zarobki Cie nie satysfakcjonują, a jak jest z innymi aspektami pracy? Czy zatrudnienie jest stabilne, w oparciu o umowę o pracę? Dostrzegasz jakieś pozytywne strony?

@Bogdan

Zatrudnienie zależy od przetargu , jak przegrają to do widenia . Na dzień dzisiejszy przetargi są na dwa lata , taka stabilna praca . Co do atmosfery to trochę nerwowo , bo masz nad sobą władze np. Z kopalni co ludzie są w pożądku i baranów z pkp cs co jeżdzą po tobie jak po szmacie , bo wchodzą w (usunięte przez administratora) nadsztygarą kopalnianym . Ogólnie ludzie się zwalniają.

Zarobki pkp cargo service. Maszymista na szlaku 3200 . Maszynista bocznica 2600-2700. Dyżurny 2500-2300. Ustawiacz 2200-2300. Manewrowy 2000 są to kwoty z dodatkami do kieszeni , jak przepracujesz ponad 4lata . Za każde dodatkowe stanowisko dokładają ze 150zł . Przypominam są to kwoty co dostajesz na ręke. To co podałem niedotycz pracowników co przeszli z pkp , plk mztk , oni mają raz więcej .

Bogdan

@kol, długo już pracujesz w PKP cargo service? Co jeszcze możesz dodać na temat pracy w tej firmie? Czy ktoś z Was także pracował lub pracuje w PKP cargo service? Jak oceniacie tego pracodawcę i oferowane przez niego warunki? Zachęcam do podzielenia się z nami swoją opinią!

Normalny Kolejarz

Jesteś "prędki", co ? Ty "kolego" się nie ośmieszaj. Zarabiasz grubo powyżej 4,5 tysiąca, dorabiasz 1,5 tysiąca na umowie zleceniu w LokoTrain i piszesz, że zarabiasz poniżej ludzkiej godności? Powiedz to tym którzy zarabiają 2,5 tysiąca w Biedronce i zasuwają cały dzień bez przerwy. Nie mają czasu nawet napić się herbaty. Ty siedzisz w ciepełku z nogami na pulpicie i jeszcze narzekasz? "Pan Maszynista Wielki", który za taką kasę nie potrafi utrzymać rodziny, który nie wie co to usługa trakcyjna. Poczytaj, doucz się, a później kogoś oskarżaj. Inaczej robisz z siebie idiotę. Mam nadzieje że cię zwolnią i znajdziesz pracę, gdzie nie będziesz pracował za "marne ochłapy".

Prawda
@Normalny Kolejarz

Prawda jest taka, że takich jak SIAKARAMASKA jest mało. Na bocznicy większość maszynistów (starych) ma zasadniczego ok. 3500 zyla, do tego dodatek jednoosobowy ok. 400 zyla, węgiel 164, szkodliwy 200 i reszta z premią 100 zyla. Czyli ok. 4400 brutto. Co innego jak robisz nadgodziny. Wtedy jeszcze może tysiąc wpadnie. Ostatnio jest dużo nadgodzin i pieniędzy też więcej. Jakieś 300 mniej mają nowi maszyniści A1 i prowadzący pojazdy. Gorzej jak cię wyślą gdzieś dalej od domu bo na bocznicach za dojazd nie płacą. Na Budryk trzeba z Gliwic dojechać, a to już 25 kilometrów. Maszyniści w pociągach to zupełnie inna bajka. Ci mają spoko po dyszce tylko żona nie wie kiedy zrobić kolacje, o 20tej, czy o 22giej.

kol
@Normalny Kolejarz

Wychodzi około 6000zl brutto w dwóch firmach... Na rękę może ponad 4k to tyle co ustawiacz w prywatnej firmie.

Pedro

Praca w systemie równoważnym tak ,że zarobki bez nadgodzin- chyba że ktoś jest chętny się zajechać to parę wpadnie o ile nie wywala ci pod koniec okresu rozliczeniowego.Zarobki na ogłoszeniu piękne a życie po przyjęciu pokazuje co innego.Dwa grafiki- jeżeli chodzi o czas pracy (miesięczny i potem tygodniowy )więc co inteligętniejsi powinni wiedzieć o co kaman.

Bogdan

Jakie widzicie wady i zalety pracy w PKP cargo service? Czy firma oferuje szkolenia podnoszące kwalifikacje? Można skorzystać z benefitów pozapłacowych? Co możecie powiedzieć na temat wynagrodzenia? Każda wasza opinia będzie pomocna dla osób aktualnie szukających zatrudnienia.

młody

Panowie ile manewrowy na start dostaje u was na rękę z dodatkami ?

Cześć . Na jakie zarobki netto można liczyć po zdaniu szkolenia na maszyniste w obrębie bocznicy ? . W ogłoszeniu jest 3100brutto ale czy jakieś dodatkowe dochodzą do tego ?

@Zainteresowany

Generalnie na bocznicach maszyniści nie zarabiają dużo. Jako zupełnie nowy może zarobisz 4 tysiące. Ich wynagrodzenie brutto (z wszystkimi dodatkami) mieści się w przedziale od 4 do 5 tysięcy i jest w zależne od wielu czynników. . Jak bocznica pracuje w ruchu ciągłym przez cały tydzień, to masz szanse na dodatek za pracę w niedziele i święta, a jego trochę jest. Jeżeli pracuje tylko w dni robocze tego dodatku nie dostaniesz. Jeżeli pracujesz w jednoosobowej obsadzie dostaniesz dodatek za taką pracę. To ok. 300 do 400 zł na miesiąc. Dalej, zależy na co się szkolisz. Czy na prowadzącego pojazdy w obrębie bocznicy, czy masz licencje i szkolisz się na kat. A1. W tym pierwszym przypadku, nie masz szans by rozwijać swoje kwalifikacje i zwiększać zarobki. Jeżeli szkolisz się na A1 masz w przyszłości szanse zrobić B2 i wtedy świat się otwiera.

Zostaw merytoryczną opinię o PKP CARGO SERVICE sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w PKP CARGO SERVICE sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PKP CARGO SERVICE sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP CARGO SERVICE sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP CARGO SERVICE sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w PKP CARGO SERVICE sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP CARGO SERVICE sp. z o.o.