PKP CARGO SERVICE sp. z o.o.

Opinie o PKP CARGO SERVICE sp. z o.o.

Koty za płoty

Może już czas skończyć z obsadzaniem stanowisk przez krewnych i znajomych Królika".

Witam. Jak tam warunki pracy dla dyżurnego ruchu w PKP Cargo Service? Może mi ktoś opowiedzieć?

Incubus

Chciałbym w swoim imieniu bardzo "podziękować" zarządowi firmy za naprawdę wysokie premie za miesiąc maj-jest naprawdę coraz lepiej kwota 80 złotych za przepracowany miesiąc bez zwolnienia L-4 po prostu zbiła mnie z nóg i nie potrafię znależć słów wdzięczności dla naszego zarządu !

Nie
@Incubus

Faktycznie zaszaleli..!Ale w tej firmie to raczej norma !Zero Docenienia!Więc niech się nie dziwią że Mają taką opinię!

Mechanik
@Incubus

Ja miałem 50 zł brutto )))))

Ciekawy
@Incubus

Za co płacą wam premię ? Macie akord czy premia wynika z zysku firmy ?

Niezadowolony
@Ciekawy

W zasadzie nie wiem za co nam płacą premię. Ja dostałem 50 zł ale prawie cały miesiąc siedziałem w domu na przestoju. Za przestój dostałem 100 procent wynagrodzenia. Nie jest tak źle, bo w CARGO obniżyli wszystkim wypłatę o 10%, w CTL o 20%, a w Kolpremie o 50% a u nas nic. Ale i tak straciłem bo nie było nadgodzin.

Dżon

80zł stary to się ciesz bo ja kiedyś dostałem 20zl i 92gr

Darek

Nie macie pozytywnej opinii o firmie ale może to warto poprawiać niż tak narzekać?

Niki
@Darek

Jak Twoim zdaniem można coś poprawić skoro nie masz ku temu żadnej motywacji ze strony pracodawcy. Nie masz motywacji bo nie jesteś szanowany. Człowiek który jest traktowany jak niewolnik i zastraszany wypala się jak też zaczyna szukać innej pracy. Znam tą firmę i zapewniam Cię że wielu którzy odeszli do konkurencji mają większą motywację jak też awans . Rozejrzyj się i sam powiedz że właśnie tak jest ponieważ CS nie jest super firmą.

Incubus
@Darek

ja takich próbujących poprawić pracę w firmie znałem kilku -musieli odejść....

Doda

Niki piszesz Człowiek który jest traktowany jak niewolnik. To dlaczego tam jeszcze pracują setki ludzi ? Z tego co wiem mają ok. tysiąca pracowników. Są tacy głupi czy może jest takie bezrobocie że nie można znaleźć lepszej pracy ? Coś mi się wydaje, że wcale tak nie jest. Ludzie mają swój rozum, a roboty jest wszędzie mnóstwo. Idziesz i masz robotę na drugi dzień. Lenie zawsze będą narzeka i szukać pracy według zasady: nic nie robić a zarobić.

Uuu
@Doda

Większość tych ludzi co jeszcze są, to pracują całe życie na kolei. Z moich obserwacji wynika że w żadnej innej pracy nie dali by sobie rady,. Tryb pracy w Cargo jest bardzo specyficzny ciężki do opisania, zatrudniając się tam poczułem się jakbym cofnął się w czasie. Wynagrodzenie porazka, ,,starzy" pracownicy (nie wszyscy) mają wysokie grupy za szuranie całymi dniami a młodzi ciągną zakład na przód. Mentalność tych ludzi jest poniekąd dziwna bardzo roszczeniową wszystko im się nalezy, ale jak tylko coś zarząd zabierze premie czy niedzielę to siedzą cicho. Obstawiam że to kwestia czasu a pomału poszczególne zakłady z grupy Cargo będą zamykane w szczególności cargotabor, jak to mówił pewien mistrz,, ten kto robi to trzeba go batem aby wiecej, bo ten kto się o..... to i tak nic już nie zrobi"

@Doda

Kolego, w cargo zostali ci którym brakuje odwagi żeby poszukać innej pracy lub są na to zbyt leniwi. Poza tym jest siana propaganda "że może u nas nie ma dużych wynagrodzeń, ale za to praca jest pewna i wynagrodzenie na czas" co jest po prostu żerowaniem na ludzkim strachu o utratę pracy. Takie gadki to zwykły bullshit. Zostali też ludzie uwikłani w kredyty i inne pożyczki. Cała reszta ,która ma trochę ambicji i oczekuje czegoś więcej od życia się już z tamtąd zawinęła. A!!! No i zapomniałem dodać że zostali tam jeszcze karierowicze-podpierdalacze, po trupach do celu...

Yak
@Doda

Owszem pracują ,ale większa połowa to pracownicy przed emeryturą...Mający stawki rewelacyjne...!Nowi pracownicy,robią to samo a mają o połowę niższa .!Więc siedzą ...Bo ,gdzie inaczej w tym wieku znajdą pracę...A cała reszta ,która ma swój rozum,to ,może użyje mocnych słów to z reguły osoby ,z marginesu.....!Taki pracownik to skarb...hahahah

Krotki

Praca na 3 zmiany za 2100 zł na rekę, zobowiązania do zapłacenia za kursy które robi pkp na trzy lata w razie zwolnienia płacisz za kurs. Ogólnie nie polecam tej roboty.

Tak
@Krotki

Tak faktycznie było. Zwolnilem się nim mnie obciażyli kosztami kursu około 1500zł

Nowt

Witam, na jakie zarobki może liczyć Robotnik torowy?, dostałem propozycję pracy i nie wiem czy warto..

Biel
@Nowt

@Biel

A jak ta praca wygląda?, czy są delegacje, jakieś dodatkowe profity z tej pracy i jaka atmosfera jest w pracy?

Chętny

Czy CS prowadzi aktualnie rekrutację na stanowisko maszynista? I ile można mniej więcej zarobić? Na jakie godziny się zaczyna pracę? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

@Maszynista

Dziecko przestań stawiać instr. I zobacz jak jest w innych firmach myślę że siegnalbys dna...(usunięte przez administratora)

prawdopodobnie zainteresowany

jakie warunki dla prowadzacego pojazdy w obrebie bocznicy,potrzebuja jeszcze,ktorys z takowych prowadzacych moglby sie wypowiedziec

zinedi

Początki zawsze są trudne więc warto przeczekać bo dobrze się pracuje!

Jacek

Największą zaletą są ludzie z którymi miałem się przyjemność spotkać. Trudno się rozstać. Oddział Bielszowice to miejsce w którym się dobrze współpracowało. Co do zarobków trzeba rok wytrzymać.

Świeżak

Witam, mam zacząć pracę jako mechanik/spawacz na hali. Jakie opinie n.t. pracy ? Są jakieś fuchy po godzinach?

@Świeżak

Oddział Bielszowice. Naprawiasz wagony.

Grażyna

Witam. Ktoś wie.,ile będą płacić na kolejarza?

@Grażyna

100zł. Nie ma pieniędzy...

Franc
@Grażyna

cspkp
@Franc

ZZM zawalczył,szcun dla nich. jeszcze bonu do tego załatwili

zniesmaczony
@cspkp

Najbardziej badziewny ZZM jaki działa, działają jak im matka każe. Śmiechu warte. Nic nie robią a pracownika mają w głębokim no chyba że jest się kolegą przewodniczącego no to inna brocha. Bonów nie załatwili bo niby skąd, jak matka dawała swoim to związki warsztatowe załatwili a nie maszynistów. Jedynie co załatwi ZZM to że (usunięte przez administratora) przyjdziesz do roboty i prowadzi takie śmierdzącego alko do władz i żąda braku konsekwencji do wszytskiego. Gratki dla popierających rozumu.

@zniesmaczony

Ja przewodniczący niedoszły radny i kapuś dyrekcji.. Wolfa po (usunięte przez administratora) całuje żeby ino on miał dobrze... co tydzień jest w dyrekcji i kapuje.. Że jeszcze go nie zdymisjonowali to sìę dziwię.. szkoda słów że ludzie siedzą w tym związku... współczuję ...

Lukasz

Oddzial Katowice zarowno rekrutacja jak i kadry to porazka, czlowiek miesiac czasu czekal na przyjecie, sam zalatwialem szybsze terminy badan lekarskich bo pani tego nie nadzorowala, podczas podpisania umowy i na koncu szkolenia dowiaduje sie ze nie pojde na wybrana bocznice ale na oddalona o ponad 20 km inna, na zapytanie co z dojazdem wymowki iz pracodawca nie zapewnia, nie ma szans by dohechac tam komunikacja miejska na poranna szychte, bardzo niemila rozmowa, brak kompetencji, miesiac czasu zmarnowany a podejscie pracodawcy albo bierzesz albo wypad...praca za grosze ciut pow minimalnej nawet jak masz kwalifikacje zaczynasz od pracownika torowego, wciskaja kit jakich malo radze wybrac glowna spolke pkp cargo gdzie jest dowiz, sa delegacje, kasa lepsza, i od razu masz takie stanowisko jakie kwalifikacje nawet jesli sa one do weryfikacji, niezly balagan tam panuje, imo najgorsza spolko kolejowa z jaka mialem doczynienia

@Lukasz

Masz rację (usunięte przez administratora)firma

DDS

od kwietnia czekamy na pieniądze za posiłki profilaktyczne-czy w końcu ktoś poinformuje pracowników dlaczego ich nie ma ?!

@DDS

Nie i nie będzie spytaj się wolfa

Czarek

Może nie jest idealnie a może źle wybrana praca to główny powód do narzekania?

Nikt

Powie mi ktos jakie teraz pociagi wasza firma prowadzi i jak jest z poczatkiem i koncem zmiany chodzi mi o stanowisko maszynisty.

@Nikt

Jedż do dyrekcji, do dyr. Wolfa to ci powie.. Będzie Ci wychwalał jakie super pociągi mają.. Najlepszy pociąg to KWK Ziemowit na Czeczenie...

Halina

@cspkp, czy możesz napisać, jakie właściwie świadczenia pozapłacowe oferuje swoim pracownikom PKP cargo service? Wielu kandydatów do pracy poszukuje informacji na temat właśnie takich benefitów, które może uzyskać od pracodawcy poza stałą podstawą finansową. Podziel się proszę z innymi użytkownikami wiadomościami na ten temat.

Dyzurna ruchu

Ja tam nie narzekam, ani na pracę, ani na płacę, ani na szefów. Pracuje na bocznicy i jest mi tu dobrze. Kolega maszynista nie narzeka, nawet chwali, zarabia o wiele więcej niż 1500 a ma tylko 4 lata stażu.

Wolf
@Dyzurna ruchu

Na której bocznicy?

Zostaw merytoryczną opinię o PKP CARGO SERVICE sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w PKP CARGO SERVICE sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PKP CARGO SERVICE sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP CARGO SERVICE sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP CARGO SERVICE sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w PKP CARGO SERVICE sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP CARGO SERVICE sp. z o.o.