Opinie o Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. w Szczecin

Mk

Kiedy wreszcie będą jakieś pieniądze??Syndyk nie miała miesiąca na uregulowanie naszych spraw???

Radek
@Mk

To jest Polska, jeszcze dlugo poczekamy.

JużPoUrlopie
@Mk

A czemu tu na formu zadajesz to pytanie ? Dzwoń do firmy, pisz do syndyka - wszystkiego się dowiesz.

Witam co tam się dzienie na fabryce ruszy cos tam? Kupi to ktoś? Szkoda takiej fabryki najlepsza w Szczecinie była,ale jak zwykle panstwo Polskie ma wyje bane na wszystko i na ludzi najważniejsze ze sobie w skarpety pchają.

Hala

Jak widać nadal na hali sa najlepsi pracownicy st3 w śród nich dzieciak ktoey najwiecej krzyczał a nawet nie potrafił i dalej nie potrafi spawac najlepezy szlifierz roku co nagle został spawaczem jest i Stępień co tylko gadal oczywiscie logistyka co porobila uprawniwnia i myślała ze wszystkie rozumy zjadła. Naredziownia jest najwiekszy sciemniacz od sortu smieci a gdzie chlopaki co mieli o tym wszystkim pojecie. A bym zapomnial o Pawełku z BHP to tez jest dobry ściemniacz tylko filmiki i bajera ale jak cos zie dzialo to raczki umywał. Powodzenia tym wszystkim ściemniaczą juz wszyscy z branży o was slyszeli jak żeście sie sprzedali.

Ku....
@Hala

Ty najwiecej możesz powiedzieć o sprzedaniu się,i dobrze o tym wiesz.Jak masz odwagę to powiedz to chłopakom w twarz.Jestem ciekaw czy był byś taki mocny,a nie tu na forum wypisujesz.Tym że tutaj wypisujesz sam udowodniłeś że jestem farmazonem i kłamiesz mówiąc nawet dzień dobry.

Na urlopie
@Hala

Wyczuwam wyraźnie zazdrość. :)

Fardo
@Hala

@Hala Widzę że facet masz wciaż wiele niespelniajacych się marzeń ... flustracja i płodne przemyślenia ogarniają pustą przestrzeń, gdzie powinien znajdować się mózg. Współczuję Ci tej monotoni i wewnętrznej walki w zachowaniu odrobiny człowieczeństwa.

Ciekawy

Czy wszyscy dostali już wypowiedzenia?

@Ciekawy

Witam czy ktos wie cokolwiek kiedy beda wyplacane pieniadze z funduszy gwarancyjnych?

Firestarter

Na razie trzeba czekać na dokumenty od syndyka na których będzie ustalone ile ST3 ci zalega i dokładnie wymienione za co. Po tym można zająć się sprawą wypłaty z FGŚP. Z komunikatów wynika, że to syndyk zajmie się kontaktem z funduszem w naszym imieniu. Trzeba jednak tego pilnować bo nie jestem pewien. Prawdopodobnie fundusz wypłaci tylko część zaległości a reszta po sprzedaży przedsiębiorstwa.

Teraz na Urlopie
@Firestarter

Jaki jest przewidywany przez Ciebie termin ustalenia należności przez Panią Syndyk ?

?
@Firestarter

To niech przysyła bo nie płacili od stycznia ,a potem koronawirus i nic do tej pory nie wypłacili , a nie wszyscy są w komfortowej sytuacji !!!!

Aplikowałeś do firmy Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Konstruktor
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
Pan Czek :)

Osoby ktore zwolnili się z paragrafu, co należy teraz zrobić ? , czekać cierpliwie ?, czy należy gdzieś napisać ? ,może ktoś wie coś wiecej ? Pozdrawiam osoby które jeszcze tu zaglądają ;)

@Pan Czek :)

Pani Syndyk powiedziała żeby sie uzbroić w cierpliwość i też zajmie się osobami które zwolnily sie z paragrafu

Zabieram głos

Marszałek Geblewicz o upadku ST3 Offshore: „Zwykli ludzie stracili pracę w wyniku pandemii niekompetencji PiS-u” - Ta firma sama nie spadła na (usunięte przez administratora) To konkretni ludzie wstawiani z klucza partyjnego są odpowiedzialni – mówił marszałek Olgierd Geblewicz podczas środowej konferencji prasowej. Tymczasem Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, winnych upadku ST3 Offshore szuka w Platformie Obywatelskiej. Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum 31 marca 2020 r. ogłosił upadłość ST3 Offshore. To finał wielomiesięcznych kłopotów tej fabryki fundamentów morskich elektrowni wiatrowych. Uruchomiono ją na Ostrowie Brdowskim w 2015 r. Zatrudniała 500 osób. „Państwo doprowadziło firmę do upadłości i umyło ręce” Pierwszy większościowy właściciel – niemiecki Bilfinger – bardzo szybko wycofał się z zarządzania firmą, ogłaszając, że chce sprzedać swoje udziały. Zdaniem marszałka, to właśnie wtedy, na przełomie 2015 i 2016 r., zaczęły się poważne problemy. - W imię nacjonalizacji wszystkiego państwowy fundusz MARS przejął udziały i przez 3 lata ta firma tak naprawdę wegetowała. Nie odbudowano marki i zaufania, ale je podważono niekompetentnymi decyzjami. Na początku można było szukać inwestora branżowego z sektora OZE, ratować miejsca pracy, podatki. Niestety ważniejsze było pokazanie, że „my wiemy lepiej”. Państwo doprowadziło firmę do upadłości i umyło ręce. W liście do Pana Premiera, nie tylko przywołuję te wszystkie sprawy ośmieszające jego rząd. Żądam, by rozliczył osoby, które w tym czasie w imieniu Państwowych Funduszy podejmowały błędne decyzje menadżerskie. Ta firma sama nie spadła na (usunięte przez administratora) To konkretni ludzie wstawiani z klucza partyjnego są odpowiedzialni. Czy ktoś poniósł odpowiedzialność? Politycy PiS często używają prokuratury przeciwko swoim oponentom, a czy tutaj kogoś rozliczono za błędne decyzje? Zwykli ludzie stracili pracę w wyniku pandemii niekompetencji – oskarża marszałek Geblewicz. PiS przerzuca odpowiedzialność na politycznych konkurentów Zupełnie inny pogląd w tej sprawie ma Leszek Dobrzyński, poseł PiS. W programie „Studio wSzczecinie.pl” mówił, że to osoby związane z Platformą Obywatelską są odpowiedzialne za upadek ST3 Offshore. - Jak rozumiem pan marszałek zgłosi wszystkich współpracowników, którzy niejako od początku w tym wszystkim uczestniczyli – mówił poseł Dobrzyński, pytany o rozliczenie osób odpowiedzialnych za błędne decyzje przy zarządzaniu ST3 Offshore. - Uczestniczyli, moim zdaniem, w dosyć dziwnym gospodarowaniu tą firmą, która została przez państwo polskie przejęta już tak naprawdę w stanie upadłości. Możemy wracać do tych wszystkich historii. Jak ta firma zaistniała? Kto był w jej władzach? Która partia wtedy rządziła? Potrzebny pakiet osłonowy dla pracowników i branżowy inwestor zagraniczny Dużo ważniejsza niż polityczne przepychanki jest obecnie ochrona pracowników. Z końcem maja pracę w ST3 Offshore straci bowiem 175 osób. Marszałek Geblewicz apeluje w liście do premiera Mateusza Morawieckiego, aby objąć ich specjalnym programem osłonowym. Jednocześnie żąda, by minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk przestał podawać nieprawdziwe informacje, jakoby ST3 Offshore było przestarzałą fabryką. Samorządowcy z Pomorza Zachodniego za konieczne uważają włączenie rządowych agencji w poszukiwanie inwestora branżowego, który chciałby kupić fabrykę (w tej sprawie list wysłano również do syndyka zarządzającego fabryką w upadłości). - Jesteśmy gotowi pomóc. Nie szukamy takiego inwestora w wielu krajach. Można w dość krótkim czasie taki rekonesans zrobić. Niestety w ostatnich latach zabito temat promocji gospodarczej za granicą. Kiedyś paszport dyplomatyczny otwierał drogę do negocjacji, dziś są malutkie biura handlowe, to będzie trudne. Potrzeba stworzyć silny zespół do tego, by szukać inwestora zagranicznego. Już wcześniej oferowaliśmy taką pomoc. Nasza propozycja nie została przyjęta – mówił Jacek Wójcikowski, dyrektor Centrum Inicjatyw Gospodarczych. Jaki pomysł mają rządzący? Na razie minister Gróbarczyk przedstawił jedynie mglistą wizję stworzenia, dzięki infrastrukturze i potencjałowi ST3 Offshore oraz pobliskiej MSR Gryfia, zielonej stoczni, w której statki byłyby: budowane (małe jednostki), remontowane i złomowane. Nie wyjaśniono jednak m.in., kto miałby sfinansować wykupienie majątku spółki od syndyka. Konkretnego pomysłu nie przedstawił również poseł Dobrzyński. - Oczekujemy w tej chwili na rozwiązania systemowe. Na rozwiązania, które zapowiedział minister Gróbarczyk. Mam nadzieję, że wkrótce się tego doczekamy i będą to dobre wiadomości, zarówno dla Szczecina, jak i samej firmy – mówił w programie „Studio wSzczecinie.pl”.

Zabieram głos

Zbigniew Gryglas – podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Spółka ST3 Offshore nie jest podmiotem nadzorowanym przez ministra aktywów państwowych. Skarb Państwa nie posiada żadnych udziałów w tej spółce. Większościowy pakiet udziałów posiada fundusz MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Głównym uczestnikiem Funduszu jest Polska Grupa Zbrojeniowa z tym zastrzeżeniem, iż fundusz jest zarządzany przez spółkę zależną od PGZ., tj. MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Ogłaszając upadłość Spółki ST3 Offshore, sąd wyznaczył jednocześnie syndyka, którego zadaniem będzie zakończenie wszystkich spraw spółki, ustalenie listy wierzycieli, a następnie likwidacja jej majątku. Koncepcja ratowania ST3 Offshore zakładała pełne wykorzystanie gospodarcze potencjału tego podmiotu i dalsze funkcjonowanie Spółki ST3 Offshore w oparciu o przemysł okrętowy. Propozycja zakładała wpisanie aktywności tego podmiotu w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym i efektywne wykorzystanie potencjału infrastrukturalnego, ludzkiego i technologicznego trzech podmiotów, tj.: Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia, ST3 Offshore oraz Zakładu Recyklingu Statków Szczecin. Koncepcja ratowania Spółki ST3 Offshore nie została jednak przyjęta przez zarząd spółki, więc sąd ogłosił jej upadłość. Z punktu widzenia ministerstwa aktywów państwowych, jest istotne, aby spółka ST3 Offshore, w ramach upadłości przeszła pełną restrukturyzację prawną, techniczną oraz właścicielską, która pozwoli na kontynuację działalności firmy, jednak już w innych uwarunkowaniach prawnych, w oparciu o jej podstawowe aktywa. W mojej opinii, należałoby efektywnie wykorzystać aktywa tej spółki oraz kontynuować jej podstawową działalność.

Marian Paździoch

Siemanko......nie wiem czy dobrze trafiłem,ale mam prośbę.Czy na poniedziałek mogę zamówić w toalecie na hali produkcyjnej opcje,, all inclusive”czyli papier i mydło będę bardzo wdzięczny.Juz nawet nie proszę o wytarcie deski klozetowej,wytrę sobie sam ten zaschnięty mocz.

K.K
@Marian Paździoch

Nie odpowiadają warunki pracy, to się zwolnij !.

Malarz

Dzwonili do kogoś żeby wstawił się w biurze jutro?? O co chodzi mówiła że syndyk

Guerra
@Malarz

Pani syndyk wysyła listy do pracowników. O telefonach nie słyszałem.

@Guerra

Dzisisiaj dostałem telefon że jutro mam być między 13 a 16 w biurze

@Guerra

Wiadomo co w tych listach się spodziewać?

Wszechwiedzący nie pracujący
@Malarz

Jak czego? To są koperty z zaległymi pieniędzmi i nowa umowa o pracę :))

Mario
@Malarz

I wiadomo po co wzywał syndyk? Co w sytuacji kiedy ja się już rozliczyłem.

@Mario

Wypowiedzenie dawali i musiałem urlop wypisać

Czesiek

Przepraszam orientuje się ktoś czy w tym wspaniałym roku 2020 firma St3 będzie organizować dzień dziecka na pierwszego czerwca.Jeśli tak to proszę o wiadomość ile kiełbas mam kupić .Jeśli mogę doradzić zrzućmy się na podwawelską podsuszaną z cynamonem.

Torunska
@Czesiek

Firmy już nie ma

Rosja

Apeluje o mycie rąk nie trzydzieści sekund a trzydzieści osiem.Podobno wpływa to rewelacyjnie na zabicie zarazków na dłoniach ale i poprawia samopoczucie.Ps:Chciałbym wszystkich zaprosić na wyjazd integracyjny całą firmę St3 do Sochaczewa przewidujemy wspaniałe gry i zabawy.Do wygrania będą tarcze szlifierskie,dyski do fibry i kierpce janosika.Zakwaterowani będziemy w Hotelu ,,Mokasyn” po przybyciu do hotelu na własną rękę w recepcji proszę podać hasło ,,Ciepły Janusz”

Monter

Dzisiaj kasa na kącie

Iza

Jak zgłosić wypadek w pracy skoro on nawet nie wiedział że ma coś w oku?. Swędziało go i dopiero w domu zauważyłam wbite opiłki w oku. On tego nie widział bo ma wielką wadę wzroku. Pojechaliśmy do szpitala. Dostał antybiotyk i dała L 4 na 3 dni.

Bhp
@Iza

Do bhp

Miły

gdzie są odcink z wyplat za grudzień, styczeń, luty itd ? Czy ktoś w Belwederze St3 jeszcze pracuje ? Firma upadła sądownie pod koniec marca ,a są osoby które nadal pracują w biurze St3, co tam robią ? Czy pracują za darmo tak jak większość byłej zalogi ...jest na lodzie... Gdzie są rozliczenia...

Nikt

Ja mam tylko pytanie jak zostaniemy do końca rozliczeni przecież nasz kierowniczek hali rozliczał ludzi w narzędziowni bez pojecia jak działa system i nie widział co ludzie przynosili a obiegowke podpisywał. Potem kto pilnował sprzetu i materiałów. Firma podwykonawcza caly czas pracuje. A kierowniczek wraz z kolegami nierobami poustawiali się w Blacie. I co najlepsze gościu od segregacji śmieci co nie mail pojęcia co robi siedzi teraz w narzędziowni i pracuje dla syndyka. Ja sie pytam CO TO ZA CYRK??????

prawy pan

Gdzie są pieniądze za styczeń, luty itd ? ,w biurze st3 są osoby co tam pracują, ciekawe czy społecznie ... ,za co jest opłacana ochrona, energia elektryczna i inne opłaty ...

A co z milionem dwustoma tysiącami co miesięcznej wpłaty na konto firmy od Blata za dzierżawę hal, przecież to już trwa kilka miesięcy co z tymi pieniędzmi

beny luczija

Syndyk musi coś jeść.

ST3

Firmy niektóre się zawijają chyba , pamiętacie klatki do karmienia łososi PTS nam to zlecał ponoć już dali wszystkim wypowiedzenia i umów nie przedłużają ,nie wiem na ile prawda ,ale tak słyszałem od kolegi ,który tam pracuje !!!!!!!

Czesio
@ST3

Jak ty kolegów nie masz

St3 malarnia

ciekawe co na malarni słychać ?

St3 Malarnia
@St3 malarnia

Pewnie cicho i hula tylko wiatr..

Przodownik Pracy

A co jeśli syndyk bardzo skrupulatnie odliczy pracownikom od wynagrodzenia dwa dni strajku? Według zarządu był on nielegalny. Padło pytanie co z tymi dwoma dniami? Mieliśmy się zastanowić ale nikt nie odpowiedział. Trzeba było to odpracować, może firma by nie upadła.

Zostaw merytoryczną opinię o Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 3 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.