Opinie o Factor Law Sp. Z.o.o w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Factor Law Sp. Z.o.o. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Factor Law Sp. Z.o.o o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Kancelarie prawne i doradcy prawni
Kancelarie prawne i doradcy prawni Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Factor Law Sp. Z.o.o w Wrocław

K&F

apropos pytania o wklad kierownictwa w budowanie atmosfery to trochę info o tym jak sie budowało atmosferę wśród kierownictwa właśnie. Na jednym wyjeździe pseudo szkoleniowym szef kazal lazic managerom po ogrodzie z zawiązanymi oczami i przytulać się do drzew a następnie robic wyklejanki z gazet i je prezentować. Managerowie lali z tego długie tygodnie. A potem musieli co tydzień przyklejać emotki reprezentujące humor w zespole ma tablicy i to uzasadniać. Wszyscy przed spotkaniem się z tego nabijali .

Super

(usunięte przez administratora) Tragedia i służebność na każdym kroku. Od czego tutaj zacząć? Firma istnieje na rynku wrocławskim od 2014 roku i była naprawde atrakcyjną firmą przez pierwsze pare lat. Niestety od czasu podziału na 3 różne firmy(koniec 2018), wszyscy menadżerowie z głową pouciekali a polityka firmy zmieniła się diametralnie. Inaczej mówiąc z firmy "rodzinnej" stała się korpo-***. Na miejsce byłych menadżerów wskoczyły osoby które w ogóle nie mają pojęcia jak zarządzać zespołem. Jedyny plus to super koleżanki które poznałam w tej pracy. (usunięte przez administratora), która otwierała Axiom we Wrocławiu została wyrzucona za problemy kadrowe (pod koniec 2018 był bardzo dużo wypowiedzeń ze wzgłedu na długie godziny pracy i niepłatne nadgodzinny. Odeszło około 30% pracowników). Osoba która przejeła role to dziewczyna co ma może 6 lat doświadczenia i na niczym niestety się nie zna. Wcześniej tylko i wyłącznie przeprowadzała rozmowy. Firmy które podpisały umowe z(usunięte przez administratora) dyktują wszystkie warunki. Takich zespołów jest 5-8 od 3 osób po 50. Od tłumaczeń, po wpisywanie danych w Excel po "negocjacje umów". Negocjacja umów polega na copy/paste, czytaniu miliardów bezsensownych procesów, playbooków, drzewek, które zabierają czas i niczemu nie służą. Do tego dochodzi miliony glupot związanych z rozwojem osobistym. Wymyślone tylko po to by coś znaleźć na pracownika i nie dać mu awansu. Management: (usunięte przez administratora) Jedna (usunięte przez administratora) i jej (usunięte przez administratora)dopierają sobie Teamleaderów na podstawie czy są ładni. Jest bardzo zazdrosna o inne, ładniejsze dziewczyny i potrafi to pokazać na codzinnych huddlach. Chodzą słuchy że ten 40 osobowy zespół ma zostać zamknięty bo klient ma mniejsze obroty a menadżment nie daje sobie rady. Potwornie nudne klepanie w formy. (usunięte przez administratora) Wyjazdy lub szkolenia: Nie ma. Wyjazdy do klienta są bardzo rzadkie. I nie ma co się oszukiwać, to pic na wode który zastępuje twój awans. Nie ma żadnych szkoleń ewentualnie internetowe. Nie ma również szkoleń dla team leaderów. Awansy: Robisz swoją stara robote + troche nowych umów. Od 2018 niektóre zespoły w ogóle nie otrzymały awansów. By otrzymać awans musisz się wykazać "czymś ekstra" czyli przez poł roku robisz nadgodzinny lub robisz nie swoją robote. W polskich kancelariach Axiom jest nazywany McAxiomem czyli firma bezsensownych umów. Jak ktoś chce siedzieć, dostawać średnią pensje, przeklejać rzeczy których w ogóle nie rozumie, wypełniac druczki i kłamać menadżerom jak jest super to to jest firma dla niego.

Scrum master
@Super

Kto to huddle master? Co to za rola?

?!?!?!

Merytoryczna opinia która nie narusza regulaminu. Nikt nie został wymieniony z nazywska! Backup starego komentarzu "Wewnetrzne dramaty i dramaciki byly i sa bardzo meczace." Oj to ty chyba nic nie wiesz. Nigdy nie pracowałam w firmie która miałaby więcej dramatów niż ta tutaj A słyszałeś o mailu wysłanym przez żone Site lead'a (brak nazwiska), do wszystkich dziewczyn na stanowiskach kierowniczych żeby się "odwaliły od jej misia" i "że niektóre z nich zaciągneły misia do łóżka na wyjazdach integracyjnych" ? A później (brak nazwiska). poszedł na 3 miesięczny bezpłatny urlop by schudnać... znaczy się liposukcja i spłodzić potomka w ramach przeprosin? A słyszałeś jak pare osób po bardzo trudnym Q4 dostały wypowiedzenie (bez udziału HR) i z płaczem wybiegły na korytarz? A co powiesz o tym jak jedna z menadzęrek (brak nazwiska) sobie wysłała wszystkie templatki umów na swojego prywatnego maila i została oskarżona o corporate spying? A może dziewczyna (brak nazwiska) która na jednej imprezie integracyjnej zaczeła się rozbierać i tańczyć na rurze przy klientach? Teraz siedzi na trzecim lub czwartym macierzyńskim bo wie że za ten wybryk zostanie wyrzucona. A może pamiętasz jak jeden associate (brak nazwiska) z zemsty za brak awansu skasował wszystkie foldery z excelami i templatkami - oraz ich backupy - przez co poleciał przez pomyłke jego kolega z biurka obok?! A co powiesz o stanowisku Huddle master'a (brak nazwiska), koledze Site lead (brak nazwiska), który wymyślał gwiazdki oraz różne tabelki na poranne spotkania? Te wszystkie poranne spotkania gdzie cały team musiał bić brawo jak ktoś dostał maila "You are amazing" bo później management wypomina pracownikom brak zaangażowania. Albo cały team projektów który był traktowany gorzej niż sprzątaczki? Albo jak pracownicy spali po salkach konferencyjnych bo byli tak zmęczeni? A menadżer (brak nazwiska) który pił gorzałe co weekend z Site lead'em (brak nazwiska) a był "przedstawicielem pracowników". On wszystko raportował z imienia i nazwiska kto ma jakieś roszczenia czy problemy. Taki fajny kolega-szpieg. A pamietasz może przewałke z podatkiem na bonus roczny? Albo przewałke na szkolenia dla koleżanki Szefowej HR (brak nazwiska)? A pożar biurka menadżerki (brak nazwiska)? Tak, jakiś anonimowy pracownik powiedział dosyć że jedyny awans w całym zespole dostała menadżerka z A2, a cały team of dwóch lat dostaje tylko coraz więcej pracy. A kure (brak nazwiska ;-) ) w biurze pamiętasz? Dużo mogłabym pisać ale po co? Na rozmowach rekrutacyjnych w innych firmach dyrektorzy wyśmiewają pozycje Axiom czy Factor. Że to taka kuźnia umów dla osób po filologii (po co ten wymóg prawa to ja nie wiem, małpa mogłaby tę robote odwalać) Jedyny pozytyw to taki że opłacają wybranym aplikacje lub jakieś tam certyfikaty.

Nowa

Cześć, Dzięki za obszerny komentarz. Mam 2 pytania, czy zarobki o których piszesz są netto czy brutto oraz jest aktualnie oferta pracy na stanowisko Oversight Manager czy jest to manager I czy II czy może jeszcze jakaś inna pozycja według Twojej opinii? Pozdrawiam

Super
@Nowa

Sa to zarobki brutto. Zalezy od twojego doswiadczenia ale moze to byc i manadzer 1 jak i II

Nie pracuje juz od paru miesięcy ale czy we Wrocławiu będą również zwalniać połowę ekipy? Biura w Niemczech, Belfascie i UK są redukowane na maksa. Znajomi co pracują w Belfascie dostali wypowiedzenia w zeszlym tygodniu. We Wrocławiu podobnie?

odp
@888777

pierwsze słyszę takie rzeczy. Póki co to szukają nowych osób, a nie zwalniają.

Po przejściu pierwszego etapu rekrutacji (rozmowa HR), zrobieniu trwających 3h testów online zostałem poinformowany, że przechodzę do następnego etapu rekrutacji. Rekruterka zaproponowała kilka godzin, zgodziłem się na jakikolwiek termin, tego samego dnia miała oddzwonić z decyzją hiring managera, kiedy odbędzie się trzeci, ostatni etap rekrutacji. Cały dzień cisza. Następnego dnia po moim zapytaniu co dalej z rekrutacją informacja, że jednak nie mogą mnie zaprosić na rozmowę, bo hiring manager nie ma czasu i wybierze kandydata z już umówionych . XD profesjonalizm pełną parą.

test analityczny ( wypełnić formularz google podając różne cechy kontraktu) + test z języka

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Sm

Jakie zarobki jako Contract Analyst? Proszę również o opinie nt. stanowiska. Dziękuję i pozdrawiam.

odp
@Sm

~6k pln na początek. W większości niewymagająca klepanina, jak nie masz lepszego pomysłu na pierwszą pracę to jest ok.

Contract analyst
@Sm

Zarabia na początku 4k brutto. Klepacz prostych durnych rzeczy i excelow

jedna z

Jedyna pozytywna rzecz jaką można powiedzieć o pracy w Axiomie - Factorze to luźna atmosfera. Zarobki przeciętne żeby nie powiedzieć słabe, awanse każdy wie jak trzeba na nie zapracować ;)

Vvv
@jedna z

Tak, atmosfera jest naprawdę fajna i fajni ludzie.

YYY
@Vvv

Jest tak jak wszędzie - są i fajne, rozsądne osoby, ale znajdą się też i typowe korpoludki oderwane od rzeczywistości.

Jaki jest wkład kierownictwa Factor Law Sp. Z.o.o w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Vvv

A jest jakiś?

Pytanie-odpowiedź

No cóż, żaden. Brakuje wśród kierownictwa osób, które rzeczywiście mają pojęcie o zarządzaniu zespołem. Bo nie, uganianie się za pracownikami z tabelkami, ocenami, wykresami wyników, itp nie jest zarządzaniem zespołem.

M$S

Sam widzisz Jarek że na pytanie o dowody np w sprawie jakiegoś maila żony do managerek nie masz odpowiedzi tylko kolejne plotki.

Axiom-nie

Wiekszość zespolowych kolegow i kolezanek "odnalezla sie" w tej rzeczywistosci, byli dobrzy. Byli w stanie sprostac wymaganiom. Owa Korporacyjna rzeczywistosc nie pozwolila na jawny bunt wiec ewakuowali sie przy pierwszej okazji. Z pierwotnego skladu dwudziestoosobowego zespolu zostal jeden lizus bez studiow i moze ktos po filologii. A spotkania przy tablicy, usmieszki, gwiazdki i oklaski za thank you to prawda.

XYZ

Chyba zespół HR dotarł do naszych opinii ???? serdeczne pozdrowienia! Mam nadzieje, ze pracujecie nad niewyplaconymi bonusami ????

@XYZ

Jakie jest oficjalne stanowisko Factora w sprawie tegorocznych bonusów? Mógłby się ktoś w tej sprawie wypowiedzieć?

Nick1

eee tam bonus. Bardziej mnie ciekawi jakie jest oficjalne stanowisko Factora w sprawie nowej Site lead.

Wat?
@Nick1

Chyba nie o tej firmie mowa, ten sam site lead od półtora roku działa...

M$S

Tak to pisał jakiś manager. A jaka to różnica?

Bye bye sraxiom

Gosi K 4 letnie doświadczenie, to podkreślamy JEDYNE doświadczenie zawodowe ????

Fortis
@Bye bye sraxiom

i co z tego ze 4 lata. Można mieć 2 lata doświadczenia i być super w tym co się robi a można mieć 30 i się do danej roboty nie nadawać.

Ka

Witajcie. Napiszcie proszę jak firma patrzy na aplikację adwokacką, czy to pozytyw czy przeszkoda i czy angielski na poziomie b2 jest wystaczający do pracy. Pozdrawiam.

Bruno
@Ka

Co do aplikacji, to nie jest to ani pozytyw, ani przeszkoda, tzn. jest to zupełnie obojętne, bo w tej firmie aplikacja nie jest potrzebna. Co do wychodzenia na zajęcia, to po prostu musisz dogadać się z managerem. Podobno kiedyś za czasów starego Axiomu firma partycypowała w kosztach aplikacji (o ile to nie plotka), ale przy obecnych cięciach kosztów na każdej możliwej "pierdółce" wątpię, aby Factor cokolwiek sypnął groszem. Co do języka, to moim zdaniem samo b2 to trochę mało, tzn. mam na myśli, aby opanować do tego słownictwo prawnicze i biznesowe, to wtedy taki poziom powinien wystarczyć.

Ka
@Bruno

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam

zzz

Skąd macie takie informacje o obniżeniu wynagrodzen o 50% ? Skąd więcie ze CS się zamyka? Pytam z ciekaowści bo ja nic nie słyszałam ani o jednym ani o drugim...

Casi

Czy w tej firmie można pracować zdalnie? Szukam takiej właśnie pracy bo z uwagi na sytuację prywatna muszę byc większość dni w domu. Z góry dziękuję za informacje

ABC
@Casi

Tak i to jest akurat dość komfortowe. Można nawet było zabrać z biura monitory do domu i niezbędny sprzęt jeśli ktoś potrzebował gdy firma przechodziła na pracę zdalną. Managerowie są ok pod tym względem, nie sprawdzają złościwie czy i kiedy jesteś dokładnie przy monitorze (mówie to jako pracownik, nie manager). Po prostu wiesz, że musisz zrobić pewne rzeczy i już (oczywiscie przy 8 h czasie pracy). Jeśli jednak czujesz, że cieżko Ci się pracuje i chcesz iść na spacer w ciągu dnia, to nikt nie będzie Cie z tego rozliczał co do minuty.

Yolo
@ABC

ABC, masz rację, ale nie do końca. Obecnie praca zdalna jest możliwa, ale ze względu na koronawirusa. Jak pandemia się skończy, to skończy się powszechna praca zdalna i nikt w firmie tego nie ukrywa. Wtedy wrócą poprzednie zasady, tzn. praca w biurze, a praca z domu max 2 dni w miesiącu (chyba że manager zgodzi się na kilka dni więcej). Nie wiem, czy osobie, która o to pytała, o taką właśnie pracę zdalną chodzi. Owszem, nikt nie sprawdza, gdzie wychodzisz w ciągu dnia i póki nie przeginasz, wyrabiasz się z pracą i nie robisz zbyt dużo niedogodzin, to nikt Ci głowy nie urwie.

65y
@Casi

@Casi niestety ale @ABC nie mowi prawdy. Mozna pracowac z domu tylko teraz podczas pandemii. Za pare tygodni wszystko wroci do normy czyli: W Axiom / Factor, mozna otrzymac pozwolenie na maksymalnie dwa dni work from home w miesiacu. Powyzej dwoch dni i manager musi sie tlumaczyc. Zeby uzyskac te dwa dni trzeba wykazac ze nie ma sie zaleglosci w pracy ORAZ ma sie wazny powod dla ktorego chce sie wziac home office. Podczas home office, manager bedzie dzwonic by sprawdzic czy jestes przed komputerem. Praca moglabybyc w 100% wykonywana z domu ale managerowie lubia miec swoich pracownikow blisko siebie. Post-scriptum: Zdarza sie tez tak ze manager dzwoni do pracownika o 9pm z prosba o zalogowanie sie na komputer sluzbowy i popracowanie nad czyms pilnym. Jak inni juz odpowiedzieli, niektorzy managerowie rowniez dzwonia podczas L4 pracownika z prosba o dokonczenie umowy.

Cofi

Kto to jest Huddle master? Jest taka rola w firmie?

On

Wiekszosc komentarzy bardzo celna. Niektore, te bardziej personalne troche przesadzone. Przyzwoite miejsce na start dla mlodej osoby bez doswiadczenia ale to tyle. Wewnetrzne dramaty i dramaciki byly i sa bardzo meczace. Co by nie mowic, praca w Axiom tak czy siak deklasuje prace w wiekszosci polskich "kancelarii".

Devil

@Oburzona jakie masz dowody na wszystko co piszesz?

Zic

Czy może ktoś plis powiedzieć o co chodzi z kura w biurze?:-)

Stary grzyb

Axiom to byl Axiom jak caly team liczyl 2 zespoly na poczatku na Pokoyhoffie. Problem nie lezy tak naprawde w lokalnym menadzmencie, tylko w tym ze pozbyto sie dobrych doswiadczonych ludzi w US i UK (Mark i Kate). Mlode wilki z US potem poprawidzily to w zupelnie kiepskim kierunku... Ja wspominam milo, choc pracowalem krotko

Gosik

Z tym smianiem się pracodawców z Axioma to niestety prawda. Byłam na rozmowie jakiś czas temu i jak kazali mi opowiedzieć o dotychczasowym doświadczeniu i zaczęłam mówić o firmie to poprosili żeby ten fragment ominąć i omówić inne... na szczęście to nie moja jedyna firma w CV.

Criss

Nie ma mnie już w tej firmie od 1.5 roku i bardzo się z tego powodu cieszę bo praca tam robiła się nieznośna . Zwłaszcza te poranne obowiązkowe stanie przy tablicy. Dorosłych ludzi się traktowalo jak przedszkolaki- pracy coraz więcej A trzeba było uczestniczyć w tych spotkaniach i na siłę się czymkolwiek chwalić i klaskać. Nie wiem kto to wymyślił Ale to była beznadzieja. W sumie to nawet samemu mi było liderów szkoda jak codziennie rano w popłochu malowali te emotki I na siłę wypytuwali o sukcesy.

Ta firma nie jest kancelaria prawna. Ciężko zatem oczekiwać typowo prawniczej pracy. Zadania polegają na klepaniu Excela i wpisywanie w wykropkowane miejsca z góry określonych rzeczy z Playbooka. A ze i z tym bywają problemy bo np manuale są nieaktuale I nie mozna się ich doprosic to jest chaos i bicie piany - co dość dobrze udaje że coś się dzieje i praca jest nie wiadomo jak ważna. Niestety nie jest i po prawdzie nie trzeba być prawnikiem żeby ja robić. Po co zatem zatrudnia się prawników? Ano bo jest ich pełno na rynku i można się chwalić za granicą jacy to wspaniali ludzie są w zespołach. To głównie tam gdzie obsługiwane jest USA. A jak Europa to zatrudnia się kogo się da byle znal francuski czy włoski- można być po kulturoznawstwie albo księgowości. Niby do tej samej pracy.Wnioski każdy wyciągnie sam.

XYZ

Axiom to wrocławski Amway. Jesli chcecie poczuć prawdziwa korpiarnosfere, przerost formy nad treścią i januszostwo w najczystszym wydaniu, to trafiliście w punkt. Najgorsze były chyba Codzienne obowiązkowe spotkania zespołu przy tablicy, trwające od pol godziny do godziny. Na tablicy trzeba było: a)rysować emotikony symbolizujące nastrój każdego pracownika b) przyklepać magnesy, których kolor odpowiadał pozytywnemu lub negatywnemu feedbackowi otrzymanemu przez pracownika c) wpisywana była liczba umow do „przerobienia”, która szła często w 4 cyfry. Wychodzenie na środek i opowiadanie o swoich pracowniczych korposukcesach (np. Otrzymanie mejla o treści „Thank you”) było nagradzane gromkimi oklaskami. Po prostu sekta. Nie zgodzę sie z tym, ze w Axiomie nie można sie niczego nauczyć. Studia prawnicze na uniwersytecie Wrocławskim daja zdecydowanie mniej. W Axiomie można, jesli sie chce, nauczyć sie podstaw: budowy i struktury umowy czy klauzul. Podkreślam, jeśli się chce i samemu włoży w to pewien wysiłek. Bo szkolen nie ma, a firma jest fabryką umów. (usunięte przez administratora) Ale to był najwspanialszy zespół, z którym do tej poryiwlam przyjemność pracowac. Zawsze można było liczyć na pomoc, dużą dawka humoru, dystans do pracy. Zawsze można było liczyć na pomoc, dużą dawka humoru, dystans do pracy. Nie wszyscy brali udział w wyścigi szczurów. Tych była garstka. Kolegów i koleżanki z zespołu wspominam po prostu jako superzgraba, uśmiechnięta ekipe. Tylko generalnie, w pracy szuka się czegoś więcej tylko generalnie, w pracy szuka się czegoś więcej ????

Kosmitka

Uciekłam już dawno i widzę, że to była najlepsza decyzja :) Trzy lata temu było źle, ale nie aż tak. (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Factor Law Sp. Z.o.o - Wrocław

• Jak się pracuje w Factor Law Sp. Z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Factor Law Sp. Z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Factor Law Sp. Z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Factor Law Sp. Z.o.o?

Kandydaci do pracy w Factor Law Sp. Z.o.o napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Factor Law Sp. Z.o.o
2.1/5 Na podstawie 30 ocen.
  • Kazimierza Wielkiego 3
    50-077 Wrocław