ADM POLAND Sp. z o.o.

Opinie o ADM POLAND Sp. z o.o.

Topik

Ciekawe dlaczego akurat dwa powyższe komentarze są oznaczone pinezkami? Są podejrzanie dość przychylne do opinii firmy, która nijak ma się do rzeczywistości.

HaeR
@Topik

W taki sposób ci ludzie okazują swoją słabość. HR tam jest od lat do bani, brak kompetentnych ludzi, a czarna robota jest robiona przez kontraktorow. Prawdziwa firma to ta, która potrafi się zmierzyć z realnymi problemami, a nie zamiata je pod dywan.

Topik

Mariolka

(usunięte przez administratora) Ponawiam: Jeżeli macie choć odrobinę godności i szacunku dla własnej osoby to nie składajcie CV w tej firmie. (usunięte przez administratora) Niestety nie mogli nam powiedzieć nic więcej oprócz tego, że "wkrótce wszystkiego się dowiemy", poświęcić nam Pracownikom pół godziny więcej i odpowiedzieć na nasze pytania - to też było niemożliwe... Brak szacunku i poszanowania, z których tak są dumni, jest na porządku dziennym. (usunięte przez administratora)Ludzie z faktyczną wiedzą księgową i doświadczeniem, bez powyższych umiejętności nie mają tutaj czego szukać. Obecni pracownicy dostają psie podwyżki, na które muszą harować, nawet za niezapłacone nadgodziny, natomiast więcej kasy owszem oferują nowo przybyłym, także tym bez doświadczenia , (usunięte przez administratora) Posprzątają na chwilę bałagan i tak prędzej czy później sami odejdą. Ahh byłabym zapomniała, że są kursy i szkolenia, (usunięte przez administratora) Takiej okazji już może nie być, dlatego dobrze się zastanówcie nad priorytetami. Jednak wierzę jeszcze w rozsądnych ludzi i sądzę, że cenicie się dużo wyżej i stać Was na normalną pracę.

Zaciekawiona
@Mariolka

A powiedz - dlaczego nadal tam pracujesz jeśli jest tak fatalnie? Nie ma lepszych firm? Po co się męczyć? Pytam, bo zastanawia mnie po co być takim masochistą

Mariolka
@Zaciekawiona

Miałam kilka dobrych propozycji innej pracy. Ale tutaj naobiecywali mi gruszki na wierzbie, a na pestkach się skończyło i to akurat razem z początkiem pandemii. Tak to jest jak człowiek poświęca się dla innych i komuś za bardzo zaufa i się zawodzi... Rynek pracy oferuje to co widzą wszyscy pozostali, a niektóre firrmy nadal wstrzymują się z zatrudnieniami. Także nie dość, że covid to jeszcze wisienka na torcie od ADMu. Wprost idealnie.

Realistka
@Mariolka

Niestety ufać można co do zasady (aczkolwiek nie zawsze) jedynie swoim bliskim, a na pewno nie wielkiej korporacji, której jedynym celem jest generowanie zysku dla akcjonariuszy.

(usunięte przez administratora) zarząd ADM postanowił "odpowiedzieć" na pytania pracowników. Otóż z przykrością informuję iż odpowiedzi, na które trochę czekaliśmy zostały tak kreatywnie ułożone, że pracownicy wciąż nie usłyszeli żadnych konkretnych informacji dot. choćby nazwy partnera strategicznego w Indiach lub firmy outplacementowej(usunięte przez administratora). Zamiast tego usłyszeliśmy opowiadania tych samych bajek tylko innymi słowy. Niestety nie możemy również otrzymać naszych pytań i odpowiedzi na piśmie, choćby w mailu jak nam to wcześniej obiecano, ponieważ muszą się na to zgodzić USA. I tak właśnie wygląda szacunek w tej firmie.

Niestety
@Monika

Amerykańskie korporacje mają niestety wpisane w swoje modus operandi - wejdź, zaoraj i zbuduj nowe. Jestem bardzo ciekawa, co słyszą kandydaci aplikujący na nowe ogłoszenia zamieszczone na linkedin. Czy ktokolwiek z firmy mówi im o sytuacji, czy też nowe pracownicy potrzebni są tylko na chwilę, żeby jakoś dociągnąć do momentu przejęcia procesów przez Indie....?

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie ADM POLAND Sp. z o.o., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Junior Controller? Podziel się swoimi wrażeniami!

W ADM to teraz czas kiedy nie wiesz czy Cię zwolnią, czy Twój dział w ogóle przetrwa, wchodzić komuś bardziej w tyłek czy jednak nadal nie. Są nowi pracownicy, niedawno zatrudnieni, którym tak obiecywano, że firma ma stabilizację i nie planuje redukcji etatów. I baam bomba wybuchła o zwolnieniach. W ten oto sposób traktuje się tutaj ludzi. Najlepiej zrobić głupków z pracowników i tak trzymać do samego końca, a że mamy pandemię to zarząd razem z TL postanowili wciągnąć nas w grę "Wykorzystam cię na maksa, jest presja jest zabawa". Nikt nie będzie się nami przejmował i tym czy masz rodzinę na utrzymaniu czy sam musisz wiązać koniec z końcem, a już na pewno nie przyszłymi nowymi "cyferkami", bo jak sama góra stwierdziła liczą się tylko pieniądze i oszczedzanie na każdym kroku. Na resztę sami sobie odpowiedzcie.

BeholdTheGloryofADM

ADM w pełnej krasie, ale może bardziej amerykański sposób traktowania pracowników - wyrobników. Wycisnąć do oporu, a potem wyrzucić lub przetracic łeb jeśli ktoś ma swoje zdanie i je wyraża. Management w Polsce charakterologicznie w pełni przystosowany do tego modelu zarządzania. Moja rada - unikać amerykańskich koncernów, bo działają w podobny sposób i nie zmieni tego tytuł ACCA golden partner.

Ciekawe

Ciekawe, co usłyszą kandydaci aplikujący na oferty obecnie zamieszczone na pracuj i LinkedIn. Czy będą świadomi tego, że za pół roku mogą stracić pracę...?

Historia

Historia lubi się powtarzać- mam tu na myśli Shared service Carlsberga, który 4 lata temu przeniósł swoje procesy do Indii, po czym wróciły one do Polski że względu na problemy jakościowe. Myślę, że z ADM przerobi tę samą historię, tylko że raczej nikt nie będzie chciał tu pracować po opinii, jaka firma sobie wypracowała w Poznaniu

@Historia

Masz rację, niestety od 1,5 roku procesy z IT w ADM zostały przeniesione w ten sam sposób do Indii właśnie... Już chodzą plotki o tym, że to był błąd stulecia i chcą to wszystko z powrotem przywrócić, bo z Hindusami nie da się dogadać i nie mają zielonego pojęcia o swojej pracy, szybciej sam sobie coś naprawisz niż doczekasz się ich pomocy... Jako IT się nie sprawdzili to jako księgowi dadzą radę? Hmm A zarząd dalej swoje, że to jest standaryzacja i takie nowoczesne podejście.

@Historia

Na znam historię kilku firm, które na przeniesieniu procesów do Indii niezbyt dobrze wyszły i musiały ze wszystkim wrócić do PL. Jednak w ADM dominuje jankeska pewność siebie i przekonanie, że to będzie great success i kupę kasy da się zaoszczędzić. Życzę im powodzenia, bo z tym burdelem jaki mają w swoich procesach Hindusi nie dadzą rady.

Wojciech

Dzisiaj pracownik nie ma żadnych szans na rozwój w tej firmie jedynie dupo lizusy.Jest tylko ustawka stanowisk i podwyżek,reszta ma po prostu tyrać do upadłego albo do czasu aż nie zwolnią bo taki jest właśnie zamiar bo procesy będą przenoszone do Indii. Taka informacja została nam przekazana ,więc czekamy na dzień aż zostaniemy wykopani z ADM Poland :) @Mariolka święta racja

Oj tak
@Wojciech

Żeby przekonać się o donoszeniu i istnieniu "starych" klik, wystarczy powiedzieć głośno jakieś niepochlebne opinie na temat firmy. Radzę siedzieć cicho i nie wychylać się, a co najważniejsze - nie ufać nikomu. Stara ekipa zawsze na powierzchni

Hn

Basiu, przedmówcy chodziło chyba o to, że w ADM lepiej jest siedzieć cicho, jeśli nie chce się dostać pod głowie.... Ja tu nie widzę zachęty do bycia cicho, tylko radę ...

Zalosne.

Ehh, no i znowu kilka negatywnych komentarzy zniknelo. Naprawde myslicie ,ze to cos zmieni? Wrecz przeciwnie. Jak widac nowe negatywne opinie pojawiaja sie lawinowo. Nastroje pracownikow sa takie a nie inne w wyniku dzialan tej firmy. ADM to korpo przez duze K. Firma ,ktora udowadnia ,ze wszystkie negatywne stereotypy o pracy w korpo moga znalesc odzwierciedlenie w rzeczywistosci. Informacja o przenoszeniu procesow tez juz poszla w "swiat". Zalosne proby ratowania miernego wizerunku.

Potwierdzam informacje, z którymi podzieliła się z nami @Mariolka. W firmie jest straszne zamieszanie i każdy boi się, że zostanie za chwilę zwolniony. Cały czas robią dobrą minę do złej gry. Niektórzy TL śmieją nam się w żywe oczy z tej sytuacji, bo sami mają stołki bezpieczne. Żenada po prostu...

Przykro

Jeśli TL nie potrafią okazac nawet odrobiny empatii i dyplomatycznie zachować grobowa minę do złej gry, to tylko mogę współczuć. A wszystkim pracownikom, którzy teraz stresują auta cała ta sytuacja współczuję jeszcze bardziej, bo po tym, co ta firma "oferuje" nie mogę wyobrazić sobie dodatkowych emocji związanych z czekaniem na wyrok

Sama prawda

Niestety powyzsza opinie byla juz usuwana kilkaktotnie. Moze zamiast zglaszac do usuniecia to osoba/ osoby ustosunkuja sie?

GoAndWork

Ciekawe, ile kosztuje usunięcie komentarza z Goworka. Myślę, że z tym właśnie związane są znikające komentarze. Brawo ADM - pieniądze wydane na cenzurę nigdy nie są marnowane.

Ktos

Negatywne komentarze regularnie uduwane.. tak bardzo kadre zarzadzajaca / HR boli prawda? Mysle ze trzeba bylo wczesniej pomydlec ze akcje rodza konsekwencje. ADM w pelni zasluzyl na opinie jaka posiada i usuwanie komentarzy tego nie zmieni.

Dlaczego są usuwane komentarze z tego serwisu? Jak są negatywne, bo prawdziwe to już komuś to musi aż tak przeszkadzać? Bądźcie poważni.

Deleted

Jak to sie dzieje ze kilka negatywnych komentarzy na przestrzeni ostatnich dni zniknelo?

Doswiadczony

Jako doswiadczony pracownik szczerze odradzam. Mialem okazje na wlasne oczy widziec transformacje jaka SSC przechodzilo i dalej przechodzi, mozna tylko powiedziec ,ze jest coraz gorzej. Oblozenie obowiazkami ogromne, mnogosc systemow ksiegowych i narzedzi wspierajacych a pieniadze nijak maja sie do ilosci wykonywanej pracy i zaangazowania. W ADM rzadza od dluzszego czasu uklady. Jezeli planujecie rozwijac sie zawodowo bez podkladania innym klod pod nogi, matactwa, donoszenia i ukladow to nie jest to miejsce dla Was. Kadra kierownicza ostatnimi czasy to wypadkowa lizustwa i politycznych zagrywek i taki wlasnie sposob bycia jest obecnie w ADM promowany. Radze zastanowic sie podwojnie.

Nothing But the truth
@Doswiadczony

Nic tylko podpisać się rękami i nogami. Unikać mam ognia, bo po miesiącu można tylko gromko powiedzieć do siebie "wtf am I doing here" To nie jest firmą dla "standardowych" ludzi, odnaleźć się w niej mogą jedynie jednostki "wyjątkowe". A jeśli się ma pecha, to można zostać złożonym w ofierze całopalnej.

Nareszcie
@Doswiadczony

Nareszcie forum się ożywiło i zaczęło spelniac swoją funkcję informacyjną dla potencjalnych pracowników. Gorąco zachęcam wszystkich byłych i obecnych pracowników do dzielenia się spostrzeżeniami na temat firmy.

Byly zadowolony Pracownik
@Doswiadczony

@Doswiadczony naprawde nie wiem skad tak negatywne opinie. Pracowalem w ADM przez ladnych pare lat i razem z ADM zdobywalem miedzynarodowe kwalifikacje. Chcialbym zeby kazdy pracodawca traktowal pracownikow tak jak ADM. Moze to kwestia ambicji i checi do robienia czegos wiecej. Wynagrodzenie otrzymywalem takie na jakie zgodzilem sie przy podpisywaniu umowy dlatego nie rozumiem Twojego komentarza.

Fajnie
@Byly zadowolony Pracownik

W przypadku ADM trudno mówić o świadomym podejmowaniu decyzji za kwotę wynegocjowaną podczas rozmów rekrutacyjnych, bo nie każdy ma/miał to szczęście zostać poinformowanym, z jakimi oczekiwaniami wiąże się oferowane wynagrodzenie.

Doswiadczony
@Byly zadowolony Pracownik

@byly zadowolony pracownik, celem mojego wpisu bylo podzielenie sie swoim doswiadczeniem ,czyz nie po to jest forum? Nie oczekuje poklasku i zrozumienia od wszystkich, ktorzy ten komentarz zobacza. Jezeli jednak masz tak bardzo odmienne doswiadczenia z ADM to pozostaje jedynie pozazdroscic. Obawiam sie jednak, ze trend w pozostalych wpisach idzie w mocnej ofensywie dla Twojego braku zrozumienia.

About Time
@Doswiadczony

Chyba nadeszła pora, aby management i HR zaczął korzystać z GoWork i przystąpił do kontrofensywy i ratowania wizerunku

Szminka

Cieszę się, że stamtad odeszłam. Jedna z lepszych decyzji zawodowych jaką podjęłam. Firma nie jest absolutnie przyjazna, chyba że trafisz na spoko zespół, ponieważ z reguły ludzie są tam specyficzni, niezbyt mili, laski zmianierowane, dopiero co w trakcie lub po studiach a zachowują się jakby nie wiadomo co w życiu zrobiły, zero pokory. ADM to taka firma na przeczekanie ( jesli ktoś bardzo musi ), by odejść do lepszej pracy, gdzie płacą uczciwie i przede wszystkim jest szacunek w komunikacji...

Juan L.
@Szminka

I am extremely sorry so many of you guys have decided to quit working for our great company. I usually have other things to do, but after spending some time on this website, I am very dissatisfied with the low level of engagement and satisfaction of the employees in Poznań. Steps must be taken to get things right and improve the reputation of the company there. Keep up the good work- ADM is the best company to spend your life at.

Artur

Firma dobra ale wymagająca, praca dla ludzi z ambicjami więc czas zastanowić się czy wybraliście dobrze?

Monique
@Artur

Intrygująco brzmiące słowa "dla ludzi z ambicjami". Klepanie faktur w archaicznych, nieużywanych gdziekolwiek indziej systemach to raczej mało ambitne zajęcie.

Ela

Biorąc pod uwagę zatrudnienie w jakiejkolwiek firmie nie powinno się z reguły zaglądać do miejsc takich jak Gowork. Niestety ale w wypadku ADM SSC negatywne opinie tutaj się znajdujące mają odzwierciedlenie w normalnym życiu biura. Muszę przyznać, że gdyby nie słaba sytuacja na rynku pracy oraz brak wiary we własne możliwości, to już dawno bym stąd uciekła. Ani pieniądze ani atmosfera nie są tutaj nawet przyzwoite. Jest mi niedobrze na samą myśl, że od sierpnia będę musiała wrócić do biura. Czekam na cud który mnie stąd zabierze, a innym chciałabym polecić aby zastanowili się dwa razy zanim przekroczą próg tej firmy.

Sad
@Ela

Droga Elu, będąc przedstawicielem licznej rzeszy byłych pracowników ADM, mogę jedynie podziękować za te szczere słowa i wyrazić współczucie, że nie udało Ci się jeszcze z tejże organizacji uciec. Uwierz w siebie, bo naprawdę warto dać sobie szansę na normalność. Chyba nie ma osoby w Poznaniu, ktora nie słyszałaby o ADM - naprawdę każdy rekruter zrozumie Twoja motywację do zmiany pracy. A GoWork właśnie temu służy, żeby ludzie bez dostępu do firmy od wewnątrz mogłi sobie jakieś zdanie wyrobić.

Independent

Zgadzam sie w pelni - tylko dla ambitnych. Nie startujcie jezeli nie macie wiedzy ksiegowej. Pracowalam w ADM i doceniam wszystko to czego sie tam nauczylam.

@Independent

Hm, bardzo intrygujące stwierdzenie, że pracując w SSC, dajmy na to w dziale AP, można nabyć wiedzę księgową :) może jeszcze powiedzmy, że po SSC (którymkolwiek) można iść bez problemu na stanowisko samodzielnego księgowego :D

Hm
@Independent

Chyba, dział HR zabrał się za pisanie pochlebnych komentarzy, bo opinia o firmie nie jest zbyt dobra w Poznaniu. Ale jakiś świeżo upieczony i nieświadomy absolwent może się na kilka miesięcy zalapie :)

tom

Archaiczne systemy księgowe, pasywno-agresywne odzywki, nieuszeregowane procesy- wszystkiego się dowiadujesz po fakcie, jak czegoś nie zrobisz albo niezgodnie z oczekiwaniami, o których nikt nie informuje za wczasu. Duża rotacja, duży wolumen pracy do wykonania, mała kasa, TL jak się trafi. Praca dobra na start, jak nie masz doświadczenia, ale po kilku miesiącach klepania masz już dość

Lucy
@tom

ADM to idealne miejsce na start kariery zawodowej tuż pod studiach. Doskonały benchmark, po którym można już tylko stwierdzić, że da się pracować normalnie.

Czy w trakcie obecnej epidemii firma ADM umożliwiła pracownikom wykonywanie pracy z domu (home office) ? Z tego co wiem na powierzchni biurowej na Kolorowej jest duża liczba pracowników na open space, czyli ryzyko zarażenia jest duże. Z drugiej strony charakter wykonywanej pracy sprawia, że wykonywanie jej z domu w wielu przypadkach byłoby chyba możliwe?

Curious
@Zainteresowany

Mogę się tylko domyślać, że management niechętnie się na to zgodził z uwagi na ograniczone zaufanie do pracowników, którzy podczas pracy w trybie home office mogą nie dotrzymywać ważnych deadline'ów, które w firmie ADM są wybitnie mocno zaakcentowane.

@Curious

Od trzech tygodni pracujemy zdalnie, jednak są teamy, których praca wymaga obecności w biurze i kilka osób w pracy faktycznie jest. Faktycznie, zapewne były pewne obawy o zamknięcie miesiąca. Tutaj w wielu przypadkach każda godzina się liczy...

;)
@:)

Zgadza się - jako, że każda godzina się liczy, nie ma sensu doszukiwać się w treści ogłoszeń stwierdzeń w stylu "work life balance" :D

Hihi
@;)

O tak, "najlepsze" ssc w Poznaniu. Z kimkolwiek się nie rozmawia na jego temat, nazwa adm wywołuje na twarzy niedwuznaczny uśmiech, który wiele mówi :)

Za moich czasów w niektórych zespołach pracowało się jak na wojnie. Ukłony w stronę niektórych team leaderów. Niepotrzebna spina, pot z czoła się lał. Ktoś pamięta te czasy? Gdy poszedłem do innej firmy to oczy przecierałem, że można pracować zupełnie inaczej.

Nobody

Zdecydowanie polecam popracować kilka miesięcy w ADM. Każda inna praca będzie po tym przyjemnością :)

J0hn
@Nobody

Super firma na początek kariery tuż po studiach, bez zobowiązań i z dobrym zdrowiem. Dla ludzi z doświadczeniem już mniej, bo adaptacja do XIX wiecznego modelu pracy może sprawiać trudności. Koneserom BDSM można z ręką na sercu polecić

J.A.
@Nobody

Z opowiadań moich znajomych, ADM to zabawna organizacja. Zwłaszcza jeśli chodzi o CoE, gdzie ludzi przerzuca się na stanowiskach jak ryby na stoisku w Wuhan. Można wylać pot, krew i łzy, by ostatecznie za rok powtórzyć to ćwiczenie na nowym temacie. Poza tym dużo układów wewnętrznej polityki, z ciekawymi awansami.

@J.A.

Czyli nie doceniają w ADM pracowników, którzy nie mają układów. Dobrze to rozumiem?

Hehe
@Ewa

Jeśli nie ma się pecha, to za ciężka orkę można awansowac, ale raczej bez zmiany wynagrodzenia.

Zostaw merytoryczną opinię o ADM POLAND Sp. z o.o. - Szamotuły

• Jak się pracuje w ADM POLAND Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ADM POLAND Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ADM POLAND Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 7 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ADM POLAND Sp. z o.o.