ADM POLAND Sp. z o.o.

Opinie o ADM POLAND Sp. z o.o.

AR team

Pracuję w obszarze PTC i mogę bardzo polecić ADM. Fajna atmosfera pracy, bardzo dużo możliwości rozwoju i awansu również w innych obszarach GBS. Ciekawe projekty usprawniania procesów, wdrażania systemu SAP. Współpraca z biznes partnerami z całęgo świata. W tej chwili praca wyłącznie zdalna w planach praca hybrydowa.

True
@AR team

No i ten słoik majonezu + butelka oleju raz do roku robią efekt wow

Karol
@True

@True Jest też dofinansowanie do wypoczynku, dostajemy paczki świąteczne, jest Kafetreia MyBenefit, gdzie co miesiąc dostajemy punkty do wykorzystania (można w połowie opłacić kartę Multisport), no i fakt butelka oleju i majonez ????

Dużo nowych wyzwań, codziennie się coś dzieje. Dostałem sprzęt do pracy na home office, ale jak chcę mogę wpadać do biura. Tempo szybkie, no ale bez przesady, da się ogarnąć pracę, jeśli serio mam za dużo na głowie to rozmawiam z Team Leaderem i on mi pomaga. Dodatkowo jest super zespół, który zawsze podpowie co i jak.

Lona

Fakt, premii nie ma, ale dostajemy paczki świąteczne (właśnie czekam na swoją, która ma być dostarczona do domu) plus dostaliśmy dodatkowe świadczenie z funduszu socjalnego, podobnie jak podczas świąt Wielkanocnych -wcześniej były bony, teraz kasa na konto. Jest ok.

Czy w ADM POLAND Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Nagrody

Raz do roku butelka oleju i słoik majonezu. Nie można przegapić

A.N.

Niestety nie ma żadnych premii rocznych/kwartalnych. Wypłacane są tylko zasiłki świąteczne. Ich wysokość zależy od zarobków.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie ADM POLAND Sp. z o.o., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Junior Controller? Podziel się swoimi wrażeniami!
Interesant

Jak wygląda praca w dziale utrzymania ruchu?

HaeR
@Interesant

Jak sama nazwa wskazuje, musisz się utrzymać w ruchu.

Jaro
@Interesant

Coraz gorzej. UR jest traktowane jak zło konieczne. Pracownicy z wieloletnim stażem są pomijani przy podwyżkach, w cenie są ci którzy zawsze mówia "tak szefie", bez względu na to czy mówią prawdę czy nie.

Łysoń

Czy ktoś dalby znać czy ADM zwraca koszty kursów ACCA?. od jakiegoś czasu myślę o tym, ale koszty z kursami to lekko +30tys. Z gory dzieki!

ADM Pracownik
@Łysoń

Tak, ADM zwraca koszty w wysokosci 75% nakladow na kursy ACCA / CIMA lub podobne kwalifikacje. Biorac pod uwage ze nie sa to tanie kwalifikacje uwazam ze jest to calkiem pozytywny benefit wyrozniajacy akurat ADM na tle innych organizacji. Wiele osob skorzystaly z tej sciezki rozwoju wykorzystujac ten program. ADM posiada zreszta certyfikat CIMA oraz ACCA Approved Employer co dowodzi ze faktycznie realnie wspiera studentow tych kwalifikacji.

Łysoń
@ADM Pracownik

ok, dzięki!

FlixNet
@ADM Pracownik

Spoko opcja!

Praca

Czy jest zapotrzebowanie na pracowników? Jeśli tak, to na jakim stanowisku?

@Praca

Tak, w ADM poszukujemy nowych pracowników. Z racji, że jesteśmy w trakcie wdrażania nowego systemu księgowego SAP S4/HANA szukamy osób do działu controllingu i księgowości aby wspólnie ten projekt zrealizować. Zachęcamy do wysyłania CV!

ExPracownik

Sama firma ADM na pierwszy rzut oka wydaje się być obiecującym pracodawcą - podejrzewam, że jest to prawda w odniesieniu do struktur w krajach zachodnich. Biuro w Poznaniu natomiast zostało stworzone w dużej mierze w oparciu o wieloletnich pracowników z polskich podmiotów, które finalnie zostały nabyte przez ADM. Teoretycznie - dobrze, że ludzie dostali możliwość rozwoju. Jednakże w praktyce można to skwitować brzydkim przysłowiem: "trafiło się ślepej kurze ziarno". Oczywiście dużej części managmentu i liderów nie można odmówić kompetencji, jednakże w dużej części nie są to osoby, które nadają się na zarządzanie zespołami finansowymi tak dużych organizacji. Udowadniają to najlepiej losy biura w Poznaniu. Najpierw było niewielkie SSC, potem ADM sypnął kasą z zamiarem stworzenia dużego centrum usług wspólnych, przeprowadzono ogromną rekrutację i obiecywano złote góry, a następnie nowa prezes się z tego wycofała, kreśląc odmienną strategię dla firmy. Zwolniono grupowo większość pracowników, a reszta była źle traktowana - na co nikt kompetentny się w dłuższej perspektywie zgodzić nie może - dlatego też odeszli. Możliwości rozwoju dla doświadczonych pracowników biura bardzo ograniczono, gdyż braki uzupełniano osobami z zewnątrz, z o wiele mniejszymi kompetencjami i doświadczeniem. Bardzo wiele zależy od zespołu, do którego się trafiło. Niemniej jednak, stanowczo odradzam tę firmę potencjalnym kandydatom. Przed poznańskim biurem nie ma żadnych perspektyw, z dużym prawdopodobieństwem zostanie niemalże całkowicie wygaszone - zostanie stałe kółko wzajemnej adoracji, tj. osób wywodzących się z polskich firemek, które ADM nabył w przeszłości. Jeżeli jesteś w stanie znaleźć pracę w zdrowszej organizacji - zrób to i nie rozważaj pracy dla ADM.

Ciekawe
@ExPracownik

Ciekawe dlaczego raz na jakiś czas pojawiają się nowe ogłoszenia do controllingu/księgowości

@Ciekawe

Obecnie ADM realizuje globalny projekt wdrożenia systemu ERP Nowej Generacji - SAP S/HANA. W związku z tym naturalną rzeczą jest, że pojawiaja sie wewnątrz oragnizacji nowe role, które obejmują już pracujący, a na ich miejsce otwierane są rekrutacje zewnętrzne.

Pytajnik

Widzę ofertę pracy na stanowisko spec. ds. logistyki- czy warto ?

Navneet

Niestety po tranzycji procesów do partnera zewnętrznego w firmie bardzo się pogorszyło. Zarząd robi dobrą minę do złej gry i udaje że partner zewnętrzny radzi sobie z procesami, podczas gdy jest masa błędów, opóźnień i eskalacji. Dotychczasowi pracownicy, którzy przekazywali procesy i czuwali nad wdrożeniem partnera zewnętrznego w większości zostali zwolnieni, a ADM po kilku miesiącach szuka teraz nowych pracowników w związku z projektem wdrożenia SAP, o którym trąbiono od kilku lat. Zamiast zachować dotychczasowych dobrych i doświadczonych pracowników, firma woli teraz inwestować w rekrutację, co tylko pokazuje jaki jest szacunek do ludzi. Nowozatrudnieni otrzymują teraz większe wynagrodzenia niż pracownicy którzy pracują w firmie od kilku lat i przeprowadzili kilkumiesięczne wdrożenie partnera strategicznego. Zakres obowiązków też się zmienił i polega teraz na sprawdzaniu i poprawianiu błędów partnera zewnętrznego. Dla ambitnych, chcących się rozwijać i liczących na to, że praca i osiągnięcia zostaną dostrzeżone przez przełożonych - niestety ta firma nie spełni oczekiwań. Dawniej pozytywne aspekty codziennej pracy i kontakty z klientem wewnętrznym rekompensowały minusy i przestarzałe systemy księgowe, ale w tej chwili praca w ADM robi się nie do zniesienia.

Wondering
@Navneet

Nie dziwi fakt, że ta konkretna firma owiana jest już legendarną opinia na mieście. Jeśli ktoś zastanawia się nad aplikowaniem polecam zrobić DOBRY research. Nie wierzcie w bajki na rozmowach rekrutacyjnych, tutaj sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, a "management" nie ma nic do gadania, tylko i wyłącznie wykonuje decyzje jankesow.

Żaneta

(usunięte przez administratora) Nie stosują się do zasad, trzeba im o wszystkim przypominać i po stukroć mówić coś co już było mówione i jest napisane w instrukcjach tzw. DTP/SOP. Obiecują, że się poprawią, ale nigdy poprawa nie następuje (usunięte przez administratora)odchodzą super pracownicy, bo nie wytrzymują tej napiętej sytuacji. Dla tej firmy liczy się tylko i wyłącznie zysk; ja rozumiem że kasa musi się zgadzać, ale że aż takim kosztem pracowników? PR pogarsza się z dnia na dzień i nic tego nie zmieni. Podwyżek nie ma, o awansach zapomnij. (usunięte przez administratora)

Rajesh
@Żaneta

Hello, this is Rajesh

Sap hanna

Czy może ktoś z pracowników wypowiedzieć się w kwestii rolloutu SAP Hana, tj. czy to prawda czy tylko(usunięte przez administratora) szukają na zachętę

@Sap hanna

Dzień dobry, dziękujemy za pytanie. Potwierdzamy, ADM jest w trakcie Rollout SAP-a S4 Hana. W projekt zaangażowanych jest około 900 osób na całym świecie, a Go Live dla spółek pilotowych (w tym jednej polskiej) będzie miał miejsce w październiku tego roku.

Witam planuje ubiegać sie na stanowisko (staz) Cash Manager. Proszę powiedziec jak praca wygląda? O co ewentualnie pytają na rozmowach kwalifikacyjnych??

Czy w ADM POLAND Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

piouogyr

tak

Firma ok , jak ktoś narzeka to zawsze znajdzie powod ,

Znam firmę - pracownik AP

Firma jak kazda a wiec ma plusy minusy Plusy: - dużo integracji po „amerykańsku”, wydarzenia pracownicze, święta , konkursy , owocowe wtorki - elastyczne godziny pracy - dobra praca na start w Księgowości -praca blisko centrum w pięknym budynku (Busines Garden ) Minusy: - brak premii , małe podwyżki (chociaż to zależy od działu ) -praca na Open Space a to oznacza brak możliwości integracji z ludźmi, praca na otwartej przestrzeni, a przez to specyficzny klimat - brak benefitów w systemie home office ( firma nie zwraca wydatków na prąd , internet , itp) - NIESTABILNOŚĆ , zmiany zmiany zmiany!!. Co chwila zmiany struktury , systemów. Nie wiesz co będzie za miesiąc a co dopiero za rok. To jest bardzo słabe . -Kiepski management bez doświadczenia ( poza kilkoma wyjątkami )

Niestabilność
@Znam firmę - pracownik AP

Niestabilność nie jest taka zła. Można się bardzo rozwinąć w co chwila innej spółce. Genialne zarządzanie, traktowanie ludzi instrumentalnie. Tylko polecać.

Kaja

A czy zdarzają się tu przyjęcia kobiet na kierowców?

ZibiBoniek
@Kaja

Chyba na rajdowych.

Rozsierdzony

200 zł bonusu na święta to jak splunąć w twarz. A człowiek liczył, że skoro nie ma imprezy świątecznej to będzie nawet więcej niż w poprzednich latach...

Szczęściarz
@Rozsierdzony

Chłopie, powinieneś się cieszyć, że możesz pracować w tak fantastycznej organizacji. To samo w sobie jest całoroczna nagroda.

Perhaps
@Rozsierdzony

Być może na Wielkanoc firmę zasponsoruje szczepionkę na covid od firmy innej niż Pfizer. Byłoby fajnie

Jane

Wszyscy pracownicy otrzymali dodatek 100% do pensji z tytułu covid, dlatego w pocie czoła pracują i nie mają czasu na komentarze

Hm
@Jane

Anonim pytał, dlaczego ludzie się już nie udzielają na forum. Administrator usunął b taki woods. Dlaczego...?

Kandydatka

A jak oceniacie dzial OTC?

Zostaw merytoryczną opinię o ADM POLAND Sp. z o.o. - Szamotuły

• Jak się pracuje w ADM POLAND Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ADM POLAND Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ADM POLAND Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 7 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ADM POLAND Sp. z o.o.