ADM POLAND Sp. z o.o.

Opinie o ADM POLAND Sp. z o.o.

Qwerty z ADM

Pod nowym kierownictwem (od roku) w firmie bardzo dużo się zmieniło na lepsze. Zmieniła się struktura i są wyższe wynagrodzenia. Do minusów należy zaliczyć przestarzałe systemy księgowe i bardzo niski poziom decyzyjności osób zarządzających - podjęcie każdej decyzji trwa wieki, dlatego zmiany następują powoli. Firma się rozrasta i zmienia, daje szanse na rozwój. Ogólnie jest ok!

Curious
@Qwerty z ADM

Ciekawe czy pisał to krusz z HR czy też z samego miłościwe panującego kierownictwa, co to miękki HR ma w genach.

Marysia

Czym zajmują się w firmie team leaderzy? Jaki jest ich zakres obowiązków ?

Doesn’t matter

Stay away, ludzie , szczegolnie management z lapanki, kadra zarzadzajaca bez pojecia o tym, czym SSC jest, osobiste relacje, promowanie znajomych, slowerm PR pod amerykanskim szyldem, duza szansa, ze nauczycie sie obslugiwac systemy, ktorych nikt juz nie uzywa, kapsula czasu :)

Nastka
@Doesn’t matter

Niestety podpisuję się pod tym z pełnym przekonaniem. ADM bardzo odstaje od innych shared service centers w Poznaniu na co najmniej dwóch płaszczyznach: po pierwsze archaiczne oprogramowanie księgowe i systemy ERP, których jest bardzo wiele i których mnogość powoduje, że w najmniej oczekiwanym momencie coś może się "wysypać" i zapewnić porcję emocji. Po drugie, w zależności od lokalizacji, z jaką przyjdzie Wam pracować, możecie mieć w miarę znośne zamknięcia do tanich, które przy niekorzystnych wiatrach sięgają 14 godzin. Po trzecie, daje się zauważyć coś na kształt kultu ADM wśród pracowników z długim stażem- jest to bardzo osobliwe.

Chris
@Nastka

Pol roku pracy w ADM jest doświadczeniem doprawdy bezcennym - pozwala na osobiste sprawdzenie funkcjonowania w warunkach amerykańskiego korpo, gdzie człowiek jest małym trybikiem, który można w każdej chwili wymienić na inny. Pojęcie contunuous feedback jest tutaj nieznane. Kiedy już jest źle, dostaje się druga szansę, po której kolejnego ostrzeżenia nie należy się spodziewać. Jednym słowem - unikać, chyba, że desperacko szuka się pracy.

Melanie Trump
@Doesn’t matter

Firma godna polecenia dla osób bez zobowiązań rodzinnych lub lubiących kilkunastogodzinny dzień pracy podczas zamknięcia miesiąca. Matki z dziećmi - aplikujecie na własne ryzyko.

MK
@Chris

Znajoma z firmy opowiadała, że tam nawet z działu HR można wylecieć...

Anka

Jak wyglada proces rekrutacji w tej firmie ? Jakich pytan możemy się spodziewać ?

@Anka

Jeżeli będzie im na tobie zależeć, to pytania będą takie, żeby zrobić mylne wrażenie, że w tej firmie jest coś ciekawego i że potrzeba tam jakiejś wiedzy. Małpa z angielskim mogłaby tam pracować.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie ADM POLAND Sp. z o.o., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Junior Controller? Podziel się swoimi wrażeniami!
Bilbo Baggins

Pokrótce: - benefity to korporacyjny standard, - płaca w zależności od stanowiska, widełki zbliżone do innych SSC w Poznaniu, - dobra lokalizacja, nowoczesny budynek (na plus), - istnieje realna możliwość awansu, zarówno w ssc jak i poza, - tragiczny dział HR: nie odpowiada na maile, nie dba o rozwój pracowników (bo nie ma czasu), employee development w tej firmie to pojęcie abstrakcyjne, - podejmowanie każdej decyzji przez management trwa wieki.

Legolas
@Bilbo Baggins

O tak — HR jest tragiczny i powinien być jak najszybciej wymieniony.

@Legolas

Może aż tak drastycznie wyjście nie jest potrzebne. Zapewne jesteś już jakiś czas pracownikiem w firmie ADM SSC EUROPE. Dlatego też dobrze byłoby, jakbyś przedstawił Nam, chociaż pokrótce, tamtejsze warunki pracy. Dostajecie tam jakieś dodatkowe benefity?

Frodo
@Bilbo Baggins

powiedz proszę coś więcej o możliwosciach awansu - będę zobowiązany

Chris
@Wanda

Wanda, to nie jest drastyczne podejście, kolega był bardzo delikatny. Szef tego działu to totalne nieporozumienie. Karierowicz raportujący o "sukcesach", których połowy nikt na oczy nie widział. Dbanie o pracownika? Raczej dbanie o siebie w tym przypadku i jazda na czyichś plecach i pracy. Ścinanie wszelkich możliwych kosztów, czyli pogarszanie warunków, pod pretekstem "optymalizacji zatrudnienia". Odradzam.

Roman
@Chris

Widzę, że relacje z szefem działu nie wyglądają najlepiej. Zastanawia mnie więc, czy osoba sumiennie wykonująca swoje obowiązki może zostać doceniona przez pracodawcę? Chodzi mi tutaj o ewentualne propozycje awansu ze strony pracodawcy.

Evo

Ludzie zacznijmy się cenić co chwile mamy jakieś zmiany podatkowe itp jak w zawodzie księgowego można przyjąć stawkę 3 k to małpa skacząca na drzewie zarabia więcej. Trochę godności i poszanowania dla zawodu. Ja za 3k to mogę przyjść ale na 1/8 etatu.

Najmniej istotne

Nie polecam. Niczego przydatnego sie tam nie nauczysz, dosłownie, ani nie zarobisz jakoś ciekawie. Praca dla ludzi z językami, ale nie po szkołach związanych z finansami czy rachunkowością. Niestety prawda jest taka, że SSC to praca dla ludzi, którzy nie uczyli sie na studiach. Szczególnie nie polecam AP, w tej firmie zrozumiałem, dlaczego w ogłoszeniach jest accountant zamiast po prostu księgowy, accountant nie ma wiedzy księgowej, rachunkowej czy podatkowej, to klepacz faktury za fakturą, nic ciekawego. Ludzie też nudni i zmanierowani w większości. Uważaj co komu mówisz w tej firmie tak na marginesie ; ) Cała specyfika tej pracy nie jest dla ludzi... powiedziałbym żywych, normalni ludzie długo w takich firmach nie wytrzymują. Jeżeli już tam startujecie to chociaż oczekujcie w miarę godnej człowieka stawki, to duża korpo, powinna płacić "porządnie", tym bardziej, że poza tą płacą, multisportem i darmowym dentystą nic ciekawego was tam nie czeka. Szczerze, gdybym wiedział co będę robił i z kim pracował, to bym nie zaczynał nawrt. Nie popełniajcie tego błędu, chyba, że chcecie zobaczyć na czym polegają te magicznie brzmiące i nic poza tym stanowiska pracy typu master data specjalist i wiedzieć na przyszłość, które oferty od razu omijać ; p

Kandydatka

Witam, ubiegam się o stanowisko w ADM SSC w dziale księgowości. Chciałabym się dowiedzieć więcej o warunkach pracy, zarobkach, benefitach. Czy są realne możliwości awansu, jak kształtuje się polityka firmy w kontekście zarządzania przez Team Leaderów? Jaka jest atmosfera w działach i o ogólne wrażenia. Pozdrawiam

Ad.
@Kandydatka

Hej. Warunki pracy - co tutaj konkretnie masz na myśli? Standard biura jest OK, ogromnym minusem są przestarzałe systemy księgowe, których w innych firmach nie uświadczysz (więc sam fakt pracy na takim czy innym systemie może być minusem gdy w przyszłości będziesz szukać innej pracy). Zarobki - raczej poniżej średniej jak na poznańskie SSC, brak rocznych premii i bardzo niskie podwyżki roczne w porównaniu do innych SSC w Poznaniu. Benefity - średnie, jest opieka medyczna i podstawowe ubezpieczenie na życie. Jest też Multisport, ale musisz dopłacić ok. 50 zł miesięcznie. Możliwości awansu - jest szansa na przejście do innego działu, ale nie wiąże się to z podwyżką wynagrodzenia (!!!!!!). Jeśli chodzi natomiast o tzw. "awans pionowy" - tu jest bardzo słabo, trzeba długo "odczekać" aby dorobić się wyższego stanowiska Zarządzanie - nie jest źle, ale raczej nikt tu nie liczy się z opiniami pracowników (co jest niestety raczej standardem jak na SSC). TL - tu wszystko zależy od tego na kogo trafisz, ale nie jest źle. Ogólne wrażenie - ogólnie nie jest źle, ale to nie oznacza, że jest dobrze. Firma raczej na początek, żeby zdobyć doświadczenie i pójść gdzieś, gdzie bardziej Cię docenią. Natomiast jeśli nie masz dużego doświadczenia ani jakiś innych perspektyw na ten moment - to serio nie jest źle.

Aplikantka

Odpowiedziałam na ofertę pracy na księgowego do firmy. Zadzwoniono do mnie przez telefon i umówiono się ze mną na rozmowę kwalifikacyjną. Pani z którą rozmawiałam obiecała przysłać mi wiadomość mailową potwierdzającą spotkanie. Żaden e-mail nie dotarł. Po kilku próbach kontaktu telefonicznego, zrezygnowałam z próby dodzwonienia się do firmy by dowiedzieć się czy spotkanie nadal jest aktualne. Dzień przed umówionym spotkaniem około godziny 16 otrzymałam mail'a że rekrutacja została zakończona i że już nie mam przyjeżdżać. Żenada i brak jakiegokolwiek profesjonalizmu. Nie polecam rekrutacji w tej firmie.

Te De

Czy w firmie ADM SSC EUROPE SP Z O.O. można liczyć na roczne podwyżki i premie premie? Zastanawiam się czy przyjąć ofertę pracy od nich i dlatego chce skonfrontować opowieści HR'owe z opiniami prawdziwych pracowników ;)

@Te De

To bardzo dobre pytania. Cieszę się, że zechciałeś poruszyć na forum te kwestie. Szkoda, iż akurat ja nie posiadam takich informacji, ale jestem pewna, że któryś z pracowników ADM SSC EUROPE nam pomoże. A jakie konkretnie stanowisko Ci zaoferowano? Zachęcam Cię oczywiście do dalszego uczestniczenia w dyskusji.

Wanda

@lider, zapraszam Cię do bardziej szczegółowej opinii w temacie firmy ADM SSC EUROPE, chętnie dowiemy się najnowszych informacji związanych z obecnym rozwojem tego pracodawcy oraz kwestią atmosfery pracy. @Do Lider, Ciebie również zapraszam do udzielenia nam informacji dotyczących pracy w firmie ADM SSC EUROPE, jeśli posiadasz wiadomości o aktualnych warunkach pracy i płacy, podziel się tym na forum.

Do Lider

O jakiej świetnej firmie Ty mówisz?

lider

Praca w świetnej firmie to mogą być jedynie same pozytywne aspekty.

Chętny do pracy

Hej, ile można zarobić w ADMie na stanowskach juniora, accountanta i seniora?

Admowiec

Pracowalem swego czasu tam (pol roku ) : Plusy: - kasa na start 3k brutto biora bez doswiadzenia - w porzadku menagerka - codzienny kontakt z angielskim ale to jak w kazdym ssc Minusy: - charakter pracy czyli klepanina faktur ja wytrzymalem pol roku bo to odmozdza - nic oprocz jezyka sie nie rozwiniesz - specyficzni ludzie

Roman

Ktoś krzyczy po stronie AP UK? Nie ma ciszy na Open Space?

Jak najdalej od ADMu!

Zawiedzony

Wielki amerykański moloch z branży rolno-spożywczej, którzy utworzył swoje centrum usług finansowych w Poznaniu. Plusy: Pensja terminowo Ludzie (większość w porządku) Neutralnie: Wysokość pensji (kwestia indywidualnych oczekiwań) Minusy: Open space Ścieżka awansu (Junior Accountant I-III, Accountant I-III itd.). Generalnie jesteś jako pracownik numerowany. Wyścig szczurów o tytuł "Pracownika Miesiąca" Systemy (naprawdę wiele od archaicznych typu VAX czy AS400 do nowocześniejszych JDE i SAP) Niektórzy Team Leaderzy - bardzo nerwowi, zamiast tonować atmosferę to ją dodatkowo podgrzewają Tranzycje - stresujące Duża rotacja pracowników - wyciągnijcie wnioski sami

Grzymz

Tam nie szanuje się pracowników. Czyste niewolnictwo XXI wieku. Dziękuję bardzo za ADM...

Wyzysk, Wyzysk, WYZYSK...i jeszcze ciągłe krzyki na Open Space po stronie AP UK

Zostaw merytoryczną opinię o ADM POLAND Sp. z o.o. - Szamotuły

• Jak się pracuje w ADM POLAND Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ADM POLAND Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ADM POLAND Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 7 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ADM POLAND Sp. z o.o.