Oferta opublikowana12.04.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat
Branżaopieka zdrowotna

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Piastowska 40, 43-300 Bielsko-Biała, powiat: m. Bielsko-Biała, woj: śląskie

Zakres obowiązków: 1. Udzielanie wsparcia, poradnictwa, konsultacji psychologicznych i/lub prowadzenie terapii psychologicznej dla dzieci umieszczonych w rodzinnych formach pieczy zastępczej na terenie Powiatu Bielskiego. 2. Wspomaganie i edukowanie rodzin zastępczych borykających się z problemami, w tym opiekuńczo-wychowawczymi. 3. Udzielanie wsparcia rodzicom zastępczym i ich dzieciom biologicznym. 4. Sporządzanie opinii wstępnych diagnoz dla dzieci umieszczonych w rodzinnych formach pieczy zastępczej. 5. Sporządzanie opinii psychologicznych wg potrzeboraz w ramach współpracy z sądami i innymi instytucjami i podmiotami w zakresie pieczy zastępczej. 6. Przeprowadzanie badań psychologicznych dla kandydatów na rodziny zastępcze i sporządzanie stosownych opinii. 7. Ścisła i stała współpraca z rodzinami zastępczymi, pracownikami Zespołu ds. Rrodzinnej Pieczy Zastępczej. 8. Uczestnictwo w posiedzeniach Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej (oceny zasadności pobytu dziecka w rodzinie zastępczej, ocena rodziny zastępczej). Prowadzenie dokumentacji obowiązującej w jednostce. Praca w systemie równoważnym czasu pracy : poniedziałek - środa 7.30-15.30, czwartek 7.30-17.00, piatek 7.30-14.00. Umowa o pracę na czas zastępstwa.

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę w zastępstwie

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: inna

Liczba godzin w tygodniu: 40

Liczba godzin w miesiącu: 160

Wynagrodzenie brutto: od 4 800 PLN

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 01.05.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Uprawnienia: Prawo jazdy kat. B

Pozostałe wymagania

Staż pracy ogółem: lata: 2

Inne wymagania: Wykształcenie wyższe kierunek psychologia, znajomość ustawy o : wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, pomocy społecznej, przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, przeciwdziałaniu zagrożeniom na tle seksualnym. Odpowiedzialność, komunikatywność, terminowość, cierpliwość, tolerancyjność, samodzielność, kreatywność, obiektywizm, kultura osobista, sprawna organizacja pracy. Umiejętność pracy i kontaktu w sytuacjach stresowych, opanowanie. Umiejętność pracy zespołowej. Swoboda komunikowania się w mowie i piśmie. Obsługa urządzeń biurowych. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie w pełni z praw publicznych. Brak prawomocnego skazania za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Nie figurowanie w bazie Rejestru Sprawców na tle seksualnym z ograniczonym dostępem. Brak pozbawienia/ zawieszenia/ograniczenia władzy rodzicielskiej (dotyczy osób posiadających dzieci). Wypełnianie obowiązku alimentacyjnego - w przypadku gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku psychologa. Obywatelstwo polskie. Wymagane prawo jazdy kat. B. Wymagane min. 2 letnie doświadczenie zawodowe w poradnictwie rodzinnym oraz w zawodzie psychologa. Doświadczenie w pracy diagnostycznej oraz terapeutycznej.

Pracodawca

Nazwa: POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE

Adres: Piastowska 40, 43-300 Bielsko-Biała, powiat: m. Bielsko-Biała, woj: śląskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: Kontakt osobisty, telefoniczny lub CV na e-mail