Oferta opublikowana01.02.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Myśliborska 3, 74-240 Lipiany, powiat: pyrzycki, woj: zachodniopomorskie

Zakres obowiązków: -rozpoznawanie oraz analiza indywidualnych potrzeb mieszkańców gminy, -przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych oraz wywiadów alimentacyjnych na potrzeby prowadzonych postępowań, - prowadzenie indywidualnej pracy socjalnej w oparciu o kontrakt socjalny, - prowadzenie środowiskowej pracy socjalnej, - udzielanie informacji o prawach i uprawnieniach osób uprawnionych do korzystania ze świadczeń lub usług Ośrodka, - informowanie o możliwościach korzystania z pomocy, a także kontaktowanie podopiecznych Ośrodka z odpowiednimi placówkami, instytucjami i organizacjami, - realizacja zadań wynikających z innych ustaw, w tym w szczególności z ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o zatrudnieniu socjalnym, - uczestniczenie w analizie i ocenie skuteczności stosowanych form pomocy i metod pracy socjalnej, - pobudzanie społecznej aktywności w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb osób i rodzin, - inicjowanie nowych form pracy i pomocy osobom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej, prowadzenie dokumentacji środowisk objętych pomocą i realizowanych zadań, - realizacja innych zadań wynikających z ustawy o pomocy społecznej, mających na celu ochronę poziomu życia osób i rodzin, - analiza i ocena zjawisk rodzących zapotrzebowanie na świadczenia pomocy społecznej

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę w zastępstwie

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: inna

Liczba godzin w tygodniu: 40

Liczba godzin w miesiącu: 160

Wynagrodzenie brutto: od 4 800 PLN

Opis wynagrodzenia: Dodatek dla pracownika socjalnego 400,00 zł plus dodatek stażowy

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 01.03.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), pedagogiczne

Uprawnienia: Prawo jazdy kat. B, wymagane doświadczenie w zawodzie pracownika socjalnego

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wykształcenie niezbędne do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodnie z art. 116 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej. Uprawnienie do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.

Pracodawca

Nazwa: Ośrodek Pomocy Społecznej

Adres: Myśliborska 3, 74-240 Lipiany, powiat: pyrzycki, woj: zachodniopomorskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Pyrzycach

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: CV