Oferta opublikowana15.04.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: HENRYKA SIENKIEWICZA 22, 60-818 Poznań, powiat: m. Poznań, woj: wielkopolskie

Zakres obowiązków: -diagnozowanie i analizowanie potrzeb osób i rodzin zamieszkałych w rejonie działania,- -udział w prowadzeniu postępowań administracyjnych w sprawach związanych z realizacją świadczeń, skierowaniem do środowiskowych domów samopomocy, centrów integracji społecznej, udzielania pomocy uchodźcom, -przeprowadzanie wywiadów rodzinnych (środowiskowych) na potrzeby prowadzonych przez MOPR postępowań administracyjnych oraz na rzecz zewnętrznych jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, -wprowadzanie danych do bazy programówo dziedzinowych, -prowadzenie pracy socjalnej z osobami i rodzinami w celu rozwinięcia i wzmocnienia ich aktywności i samodzielności, w tym stosowanie narzędzi aktywizacyjnych, a w szczególności kontraktu socjalnego, -inicjowanie sposobów rozwiązywania problemów społecznych w rejonie działania i prowadzenie pracy socjalnej ze społecznością lokalną, -inicjowanie i podejmowanie działań służących wzmacnianiu potencjału społeczności lokalnej poprzez zwiększanie uczestnictwa jednostek i grup w rozwiązywaniu własnych problemów, -prowadzenie dokumentacji rozpatrywanych spraw, -przygotowanie danych do sprawozdań z wykonania powierzonych zadań, -ocena skuteczności podjętych działań i zastosowanych form pomocy, -reprezentowania interesów klientów z rejonu działania, -dokonywanie działań w ramach Instrukcji dotyczącej trybu postępowania w zakresie windykacji należności klientów MOPR, -udział w superwizji grupowej organizowanej przez pracodawcę. Praca na zastepstwo z mozliwością przedłużenuia na czas nieokreślony Adres miejsca pracy: Os. Piastowskie 81, Poznań ul. Sienkiewicza 22, Poznań ul. Gronowa 22, Poznań ul. Kościuszki 103, Poznań ul. Matejki 50, Poznań ul. Opolska 58

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę w zastępstwie

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: jedna zmiana

Liczba godzin w tygodniu: 40

Liczba godzin w miesiącu: 160

Wynagrodzenie brutto: od 4 242 PLN

Opis wynagrodzenia: brutto+ dodatek za pracę w terenie 400 zł. Dodatek+premie, dodatki stażowe, 13 wynagrodzenie, dofinansowanie do kształcenia.

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 08.05.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Uprawnienia: umiejętność pracy w zespole, KOMUNIKATYWNOŚĆ, dobra organizacja pracy własnej, sumienność, otwartość

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wykształcenie (poziom/kierunek) wykształcenie w zawodzie pracownika socjalnego zgodne z wymogami prawnymi do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, ujętymi w ustawie o pomocy społecznej, zgodnie z art.116 : 1. Pracownikiem socjalnym może być osoba, która spełnia co najmniej jeden z niżej wymienionych warunków: 1) posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych; 2) ukończyła studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej; 3) do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: a) pedagogika, b) pedagogika specjalna, c) politologia, d) polityka społeczna, e) psychologia, f) socjologia, g) nauki o rodzinie; 4) ukończyła studia podyplomowe z zakresu metodyki i metodologii pracy socjalnej w uczelni realizującej studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej, po uprzednim ukończeniu studiów na jednym z kierunków, o których mowa w pkt 3. Umiejętności: -wysoki poziom umiejętności zastosowania i interpretacji przepisów z zakresu ustawy o pomocy społecznej i KPA, -dobra umiejętność obsługi programów Word, -wiedza i umiejętność właściwego traktowania informacji służbowych, -wysoki poziom umiejętności obsługi klienta, -umiejętność dostosowania zachowań do konkretnej sytuacji w celu sprostowania wymaganiom w zmieniającym się otoczeniu w stopniu dobrym, -wysoki poziom umiejętności angażowania się w tworzenie pozytywnego wizerunku MOPR, wysokie poczucie odpowiedzialności, -wysoki poziom zaangażowania oraz umiejętności obsługo klienta, Uprawnienia : do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodnie z ustawą o pomocy społecznej Oczekiwania mile widziane: -ukończony kurs profesjonalnej obsługi klienta oraz kurs obsługi komputera, -doświadczenie w pracy w zespole, -doświadczenie w pracy jako wolontariusz, -doświadczenie w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, -odbyte praktyki zawodowe w ośrodku pomocy społecznej, -ogólna wiedza z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego, -dobra umiejętność projektowania działań socjalnych oraz aktywizacji społeczności lokalnej, -umiejętność prowadzenia mediacji i negocjacji -gotowość do podnoszenia kwalifikacji, empatia, asertywność

Pracodawca

Nazwa: MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W POZNANIU

Adres: Cześnikowska 18, 60-330 Poznań, powiat: m. Poznań, woj: wielkopolskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: CV, list motywacyjny, 1. Kopia dyplomu potwierdzająca wymagane wykształcenie. 2. Oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych i o braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.3. Oświadczenie o posiadaniu polskiego obywatelstwa..