Oferta opublikowana24.05.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Cześnikowska 18, 60-330 Poznań, powiat: m. Poznań, woj: wielkopolskie

Zakres obowiązków: - diagnozowanie i analizowanie potrzeb osób i rodzin zamieszkałych w rejonie działania, - udział w prowadzeniu postępowań administracyjnych w sprawach związanych z realizacją świadczeń, skierowaniem do środowiskowych domów samopomocy, centrów integracji społecznej, udzielania pomocy uchodźcom, - przeprowadzanie wywiadów rodzinnych (środowiskowych) na potrzeby prowadzonych przez MOPR postępowań administracyjnych oraz na rzecz zewnętrznych jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, - wprowadzanie danych do programów dziedzinowych, - prowadzenie pracy socjalnej z osobami i rodzinami w celu rozwinięcia i wzmocnienia ich aktywności i samodzielności, w tym stosowanie narzędzi aktywizacyjnych, a w szczególności kontraktu socjalnego, - inicjowanie sposobów rozwiązywania problemów społecznych w rejonie działania i prowadzenie pracy socjalnej ze społecznością lokalną, - inicjowanie i podejmowanie działań służących wzmacnianiu potencjału społeczności lokalnej poprzez zwiększanie uczestnictwa jednostek i grup w rozwiązywaniu własnych problemów, - prowadzenie dokumentacji związanej z wykonywanymi zadaniami, - przygotowanie danych do sprawozdań z wykonania powierzonych zadań, - ocena skuteczności podjętych działań i zastosowanych form pomocy, - reprezentowania interesów klientów , - dokonywanie działań w ramach Instrukcji dotyczącej trybu postępowania w zakresie windykacji należności klientów MOPR, - udział w superwizji grupowej organizowanej przez pracodawcę. Umowa na cza okreslony. Możliwość przedłużenia umowy na czas nieokreślony. Adres miejsca pracy: Os. Piastowskie 81, Poznań; ul. Sienkiewicza 22, Poznań;ul. Gronowa 22, Poznań; ul. Kościuszki 103, Poznań; ul. Matejki 50, Poznań; ul. Opolska 58

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: jedna zmiana

Liczba godzin w tygodniu: 40

Liczba godzin w miesiącu: 160

Wynagrodzenie brutto: od 4 405 PLN

Opis wynagrodzenia: brutto + 400zł. Dodatek +premie, dodatki stażowe, 13-sta pensja

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 24.05.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Uprawnienia: zaangażowanie, KOMUNIKATYWNOŚĆ, umiejetność obsługi klienta, umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy , otwartość, sumienność, obsługa komputera - WORD, odpowiedzialność

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wykształcenie: ukończenie studiów I stopnia lub II stopnia na kierunku: a) pedagogika, b) pedagogika specjalna, c) politologia, d) polityka społeczna, e) psychologia, f) socjologia, g) nauki o rodzinie. Umiejętności: dobra umiejętność obsługi programów Word, wiedza i umiejętność właściwego traktowania informacji służbowych, wysoki poziom umiejętności obsługi klienta, umiejętność dostosowania zachowań do konkretnej sytuacji w celu sprostowania wymaganiom w zmieniającym się otoczeniu w stopniu dobrym, umiejętność bardzo dobrej organizacji pracy,umiejętność pracy w zespole, wysoki poziom umiejętności angażowania się w tworzenie pozytywnego wizerunku MOPR, wysokie poczucie odpowiedzialności, wysoki poziom zaangażowania oraz umiejętności obsługo klienta, sumienność oraz otwartość na nowe rozwiązania,komunikatywność. Oczekiwania mile widziane: ukończony kurs profesjonalnej obsługi klienta oraz kurs obsługi komputera, doświadczenie w pracy w zespole,doświadczenie w pracy jako wolontariusz, doświadczenie w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, odbyte praktyki zawodowe w ośrodku pomocy społecznej, ogólna wiedza z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego, dobra umiejętność projektowania działań socjalnych oraz aktywizacji społeczności lokalnej, umiejętność prowadzenia mediacji i negocjacji gotowość do podnoszenia kwalifikacji, empatia, asertywność. Warunkiem jest gotowość do podjęcia nauki w ramach studiów podyplomowych z zakresu metodyki i metodologii pracy socjalnej ,których ukończenie uprawnia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego. Adres miejsca pracy: Os. Piastowskie 81, Poznań; ul. Sienkiewicz 22, Poznań;ul. Gronowa 22, Poznań; ul. Kościuszki 103, Poznań; ul. Matejki 50, Poznań; ul. Opolska 58

Pracodawca

Nazwa: MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W POZNANIU

Adres: Cześnikowska 18, 60-330 Poznań, powiat: m. Poznań, woj: wielkopolskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: CV, list motywacyjny. Kopia dyplomu potwierdzająca wymagane wykształcenie. Oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych i o braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.3. Oświadczenie o posiadaniu polskiego obywatelstwa.