NEPTUN ENERGY
Profil oficjalny - płatna współpraca
NEPTUN ENERGY
Profil oficjalny - płatna współpraca
Opinie
Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!
Wywiadu udzielił/aByły Pracownik
30.06.2023 15:50
Chcemy Cię lepiej poznać. Napisz proszę, jaką historią chcesz się z nami podzielić?
Tematy, które chcę poruszyć, to ciężkie warunki pracy i zwodzenie obietnicami przez pracodawcę. Obiecany był samochód służbowy i narzędzia do pracy, a w rzeczywistości pracownik musiał wykorzystywać własny samochód oraz nie otrzymywał zwrotu kosztów za paliwo i eksploatację, co było jasno zaznaczone w umowie. Dodatkowo trzeba było korzystać z własnego laptopa oraz telefonu.
Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?
Przedstawiciel handlowy pomp ciepła i fotowoltaiki. Praca polegała na odwiedzaniu różnych miejscowości i umawianiu spotkań z klientami indywidualnymi.
Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?
Nie było możliwości pracy zdalnej, ponieważ była to praca z pozyskiwaniem klientów w systemie "door-to-door" - od domu do domu.
Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?
Warunki pracy, jakie zastałem po podjęciu współpracy, mijały się z tymi, jakie były podane podczas rozmowy rekrutacyjnej. Wszystkiego dowiadywaliśmy się w trakcie - w ogłoszeniu nie było nawet nazwy firmy, a dopiero podczas szkoleń dowiadywaliśmy się szczegółów.
Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?
Brak sztywnych widełek - można nie zarobić nic, jak również zarobić 20 tysięcy złotych. Nie było żadnej podstawy wynagrodzenia, a umowa miała formę umowy zlecenia.
Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?
Miesiąc.
Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź
Nigdy nie poleciłbym przyjacielowi pracy w tej firmie. Praca odbywała się po 12 godzin dziennie, najczęściej przez 6 dni w tygodniu. Pomimo poświęcenia takiej ilości czasu, jest możliwość, że nie zarobi się nic, a nawet trzeba będzie dołożyć - na przykład przez wykorzystywanie własnego samochodu oraz paliwa.
Jakie były możliwości rozwoju na Twoim stanowisku / w Twoim dziale? Z czego to wynikało?
Można było awansować poprzez spisanie określonej liczby umów z klientami. Zdarzało się, że komuś udało się awansować - jak w przypadku osoby, która zajmowała się moim szkoleniem.
Jak wyglądały szkolenia w Twojej firmie? Czy były zaplanowane i jak często się odbywały? Jakich obszarów/ tematyki dotyczyły? W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciałbyś być szkolony i dlaczego?
Szkolenia stacjonarne odbywały się co miesiąc w Łodzi. Pracownik musiał dojechać tam na własny koszt, choć na rozmowie o pracę rekruter powiedział, że ,,wszystko będzie zapewnione''. W rzeczywistości jedyne, co było zapewnione na miejscu, to obiad. Szkolenie było bezpłatne. Oprócz tego zdalnie odbywały się szkolenia co kilka dni.
Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?
Atmosfera była bardzo fajna, zespół tworzyli młodzi ludzie, wśród których każdy z każdym dobrze się dogadywał.
Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę? Jeżeli pracodawca nie przestrzegał warunków, opisz dokładnie o jakie warunki chodziło i co nie było przestrzegane.
Według ustalonych warunków, pracownik miał dostać auto służbowe, a w rzeczywistości tak nie było. Rekruter zapewniał, że średnio pracownik w pierwszym miesiącu podpisywał 4-5 umów, co przekładało się na zarobki rzędu 15 tysięcy złotych. W rzeczywistości, nawet najlepsi pracownicy nie byli w stanie podpisać tylu umów, aby móc osiągnąć takie wynagrodzenie. Mój były współpracownik, po czterech miesiącach pracy, nie zarobił ani złotówki, musiał tylko "dokładać do interesu" na dojazdy do miejsca pracy.
18.09.2023 18:00
Były pracownik
Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu byłemu CEO/ Właścicielowi istotnych zmian. Co byś mu powiedział/a o organizacji i doradził/a co poprawić w firmie?
Gdyby pracodawca zapewnił pracownikom niezbędne narzędzia do pracy, jakimi są samochód, laptop, telefon, to praca wyglądałaby zupełnie inaczej. Gdyby pracownik mógł liczyć na gwarantowane podstawowe wynagrodzenie, też byłoby inaczej.