Jak wszystkie zawody wymagające określonych, bardzo wąskich specjalizacji, również praca rzeźnika jest dzisiaj doceniana. Jak się okazuje i jak przekonują eksperci, popyt w zakładach mięsnych na tego rodzaju pracowników jest tak duży, że szukanie w nich zatrudnienia zawsze kończy się absolutnym sukcesem.

W tej branży nie trzeba za bardzo obawiać się również stagnacji – o ile nawet zagraniczny rynek w końcu zapełni się dobrymi informatykami czy budowniczymi, ludzkość jak świat światem zawsze potrzebowała jedzenia, aby żyć. I tutaj jest podstawowa nadzieja dla każdego, kto ma właśnie taki fach w swoich rękach.

Jakie cechy są najbardziej cenione?

Tutaj nie będzie miało większego znaczenia wykształcenie, które zresztą nie jest zwykle wymagane – zdecydowanie cenniejsze są umiejętności i doświadczenie na podobnym stanowisku. Co ciekawe, za granicą, w takich państwach jak Norwegia na zatrudnienie mogą liczyć osoby zbliżające się do wieku emerytalnego, a nie tylko młode osoby. Jak widać w ten sposób doskonale, nie tylko młodość, wigor oraz odporność fizyczna i wytrzymałość zaczynają być brane pod uwagę, również, a może przede wszystkim właśnie doświadczenie.

Nie oszukuj

Odpowiadając na ogłoszenia tego typu, nie warto ubarwiać swoich kwalifikacji, ponieważ pracodawca bardzo szybko zweryfikuje twoje prawdziwe, faktyczne umiejętności, zapraszając Cię na rozmowę kwalifikacyjną i przeprowadzając test umiejętności praktycznych. Kłamanie w CV to najgorsze, co możesz zrobić. Pamiętaj, że – w myśl przysłowia – kłamstwo ma naprawdę krótkie nogi. Prędzej czy później wypłynie, a Ty zostaniesz skompromitowany i utracisz zaufanie szefa oraz współpracowników.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_54120339_portret-przystojny-rze%C5%BAnik-w-bia%C5%82ym-jednolite-z-tusz-wieprzowych-w-produkcji-mi%C4%99sa.html

Oceń artykuł
0/5 (0)