Aby móc pracować jako dietetyk, potrzebne są odpowiednie kwalifikacje. Tytułowy zawód jest ściśle związany z medycyną. Zawodu nauczyć można się w szkołach państwowych, jak i prywatnych. Jako dietetyk można pracować już po ukończeniu studiów i zdobyciu tytułu magistra.

Dietetyk jako specjalista do spraw żywienia zajmuje się nie tylko doradztwem, ale też badaniem produktów żywnościowych, ich oceną pod kątem jakości oraz wartości odżywczych. Poddaje ocenie wpływ produktów spożywczych na ludzkie zdrowie. Opracowuje też diety dla osób chorych, operowanych oraz osób otyłych.

Gdzie może pracować dietetyk?

Dietetyk należy do przyszłościowych zawodów. Poszukiwany jest w gabinetach dietetycznych, klinikach, przychodniach, szpitalach, sanatoriach, centrach dietetyki, jak również klubach fitness czy siłowniach. Z uwagi na coraz większą społeczną świadomość dotyczącą zdrowego trybu życia, zapotrzebowanie rynku pracy na dietetyków stale wzrasta.

Dietetyk – jakie wynagrodzenie

Pensja dietetyka uzależniona jest od miejsca wykonywania pracy. Rzeczywiście w publicznych ośrodkach zdrowia wynagrodzenie jest zdecydowanie niższe od tego, na jaki mogą liczyć dietetycy zatrudnieni w sektorze prywatnym. Co więcej, dietetyk może posiadać własny gabinet. Średnia pensja miesięczna dietetyka wynosi około 3000 złotych. W prywatnych gabinetach dietetycy mogą liczyć na znacznie więcej, bo nawet 6000-8000 złotych miesięcznie. Jak widać to opłacalna profesja, które niesie ze sobą również wiele satysfakcji z niesienia pomocy innym ludziom.

Oceń artykuł
0/5 (0)