Zastanawialiście się co daje połączenie medycyny konwencjonalnej ze wschodnim masażem? Otrzymujemy wtedy nową technikę – biomasaż. Ta odmiana wykorzystuje elementy klasycznego masażu, które oddziałują na punkty biologicznie aktywne, aby uzyskać efekt profilaktyczny lub terapeutyczny. Szczegóły w artykule.

Zachowaj młodość!

Zwykle termin biomasażu kojarzy się nam z uzyskaniem harmonii wewnętrznej, relaksem całego ciała. Nie jest to mylne spostrzeżenie, jednak ten rodzaj masażu ma też wiele innych właściwości, poza czynnikami relaksacyjnymi – poprawia przemianę materii, reguluje gospodarkę hormonalną organizmu, rozluźnia napięcia mięśniowe oraz odmładza skórę. Właściwie jest swoistą receptą na zachowanie młodości i dobrego wyglądu bez użycia skalpela i bolesnych operacji plastycznych. To właśnie dlatego w salonach spa na całym świecie, jest coraz częściej proponowanym zabiegiem – szczególnie dla kobiet.

Przyjrzyjmy się również drugiej stronie biomasażu – jest to zdecydowanie najtrudniejsza forma masażu, ponieważ wymaga niezwykłej cierpliwości oraz wiedzy z zakresu stosowania akupresury na wybrane punkty akupunkturowe. Przy tym zawodzie niezwykle istotne jest doświadczenie, ponieważ masażysta musi odpowiednio wybrać miejsca, które są podatne na masaż oraz regulować siłę nacisku. Nieodpowiednio wykonany masaż może zaszkodzić pacjentowi i spotęgować ból.

Terapeutyczny wpływ

Biomasaż polega na stymulowaniu okolic przykręgosłupowych i kości krzyżowej oraz wykorzystuje między innymi związek pomiędzy skórą, układem nerwowym a narządami. Wykształcony masażysta wie, jak odpowiednio stymulować masowane punkty, np. barki, plecy, ramiona, by dotarły do tych partii impulsy nerwowe, które przez nerw rdzeniowy, po odpowiedniej transformacji, docierają do związanego z nim narządu. W jaki sposób biomasaż pomaga nam odzyskać biologiczną równowagę? W masowanych miejscach, poprzez odruchowe zwiększenie lub zmniejszenie napięcia, np. naczyń krwionośnych, poprawia się ukrwienie, odżywienie i utlenienie. Właśnie wtedy powraca równowaga biologiczna.

Jeśli chcemy się specjalizować w biomasażu, warto zapisać się do Szkoły Policealnej na ten kierunek. Uzyskamy wówczas certyfikat uprawniający nas do pracy w tym zawodzie. Możemy także otworzyć własny salon. Nauka w szkole policealnej opiera się przede wszystkim na praktyce, przy odpowiedniej “dawce” wiedzy teoretycznej. Słuchacze biorą udział w ćwiczeniach, które odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach, a do ich dyspozycji jest nowoczesny sprzęt i akcesoria, które stanowią wyposażenie każdego ekskluzywnego gabinetu masażu.

Autor wpisu: GoWork.pl

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_64456449_koncepcja-leczenia-uroda-pi%C4%99kna-m%C5%82oda-dziewczyna-ma-masa%C5%BC-zw-zdroju-salonie.html

Oceń artykuł
0/5 (0)