State Street Bank Polska już od dwóch lat prowadzi w Gdańsku swoją działalność w dziedzinie bankowości. Zatrudnienie w gdańskim oddziale wynosi 1,1 tys. osób, a łącznie w całej Polsce w tym banku pracuje 4,2 tys. ludzi. W ciągu dwóch kolejnych lat liczba ta ma zwiększyć się do 5 tys., a zespół State Street Banku Polska ma rozrastać się głównie w oparciu o gdańskie biuro. Z tego względu uruchomiono tam nową rekrutację pracowników.

Kluczowa rola biura w Gdańsku

W 2007 roku State Street Bank Polska otworzył biuro w Krakowie i był to pierwszy oddział tego banku w naszym kraju. Właściciele ostrożnie podchodzili do rozwoju działalności w Polsce, ale szybko okazało się, że na tym rynku jest spory potencjał. Zdecydowano więc o otwarciu drugiego biura, w Trójmieście, a wybór padł na Gdańsk. Obecnie miejsce to cechuje dynamiczny rozwój.

Biura State Street w Polsce realizują kilkadziesiąt różnych zadań, ale 60 proc. ich aktywności dotyczy księgowości funduszy inwestycyjnych. Z polskich biur State Street w tym zakresie obsługiwanych jest 12 lokalizacji w Europie, a także Stany Zjednoczone, Kanada i Azja. Z tego względu w biurze w Gdańsku poszukiwani są pracownicy, którzy staną się ekspertami w zakresie obsługi funduszy w regionie EMEA.

Oprócz obsługi funduszy inwestycyjnych istotnym działem dla biur State Street w Polsce jest obsługa inwestycji alternatywnych, do których zaliczają się: inwestycje na rynku nieruchomości, fundusze hedgingowe czy private equity. W każdym z departamentów biur State Street Bank Polska pracownicy zajmują się analizą danych, zarządzaniem ryzykiem inwestycyjnym, analizowaniem instrumentów pochodnych czy sprawozdawczością finansową.

Trójmiejskie biuro pełni funkcję nowoczesnego centrum usług biznesowych i wiązane są z nim duże nadzieje. Z Gdańska obsługiwane są coraz to nowe podmioty sektora finansowego. Kiedy otwierano tu biuro State Street Bank Polska, w stosunkowo krótkim czasie udało się zrekrutować ponad 1000 osób z odpowiednimi kwalifikacjami do obsługi globalnych klientów. Dziś byłoby to trudne do powtórzenia, nie tylko w tej lokalizacji, lecz także w jakimkolwiek regionie Polski.

Kogo poszukuje w Gdańsku do pracy State Street?

Na stronie internetowej State Street Bank Polska pojawiły się informacje na temat ofert pracy w Gdańsku, w funkcjonującym tam biurze. Poszukiwani są między innymi pracownicy na stanowiska: księgowego ds. funduszy inwestycyjnych, specjalisty ds. wyceny, administratora ds. instrumentów pochodnych, księgowego ds. sprawozdawczości finansowej oraz analityka finansowego.

Gdańsk – ogłoszenia o pracę. Gdzie najlepiej?

Nie da się ukryć, że najlepsze ogłoszenia o pracę w Gdańsku znajdziesz na przeznaczonych ku temu serwisach internetowych, takich, jak na przykład GoWork. Przedsiębiorcy cenią sobie tę metodę komunikacji jako najefektywniejszą, co znajduje zastosowanie również w przypadku osób poszukujących zatrudnienia. Możesz również skorzystać z asysty urzędu pracy, agencji pośrednictwa zatrudnienia, czy nawet samodzielnie pofatygować się do siedziby wymarzonego pracodawcy, jednak żadna z tych metod nie będzie tak efektywna.

Rynek pracy w Gdańsku – co go charakteryzuje?

Stopa bezrobocia w Gdańsku wynosi zaledwie 2,7%, a ofert zatrudnienia nie brakuje w żadnym sektorze. Warunki pracy poprawiają się z roku na rok, a średnie wynagrodzenia rosną. Nic więc dziwnego w tym, że gdański rynek pracy śmiało można uznać za rynek pracownika.

Do tego warto podkreślić, że pracodawcy w Gdańsku często udzielają swoim pracownikom rozmaitych benefitów pozapłacowych, nie stroniąc również od atrakcyjnych systemów premiowych. W wielu sektorach na popularności zdobywa praca zdalna.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_45273792_pejza%C5%BC-z-gda%C5%84ska-w-polsce.html

Oceń artykuł
5/5 (1)