Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Krzysztof Pieczewski
Prezes Zarządu Admiral Boats S.A.
Prezes Zarządu Admiral Boats S.A. z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach kierowniczych niższego i wyższego szczebla. W ostatnich 18 latach związany ze spółkami giełdowymi NOVITA S.A. i IMPEL S.A. pracując na stanowiskach od dyrektora oddziału, przez dyrektora ds. inwestycji do Prezesa Zarządu budowanej od podstaw spółki powołanej z udziałem obu podmiotów, a następnie Prezesa Zarządu Spółki w GK. Zarządzał przedsiębiorstwem świadczącym w ponad 8000 lokalizacji usługi dla największych klientów z sektora budownictwa, przemysłu i finansów.

Czym zajmuje się Admiral Boats i do kogo skierowana jest Wasza oferta?

ADMIRAL BOATS S.A. jest dynamicznie rozwijającym się producentem łodzi motorowych powstałym z połączenia pasji i doświadczenia. W swej ofercie posiadamy 48 modeli od 5m do 12m długości. Na terenie Zakładu Produkcyjnego w Tczewie firma świadczy usługi remontowe dla taboru stoczniowego, a także wykonuje zlecenia konstrukcji stalowych i aluminiowych. Dodatkowo uruchomiony został dział produkcji przyczep podłodziowych, który wykonuje przyczepy zarówno dla produkowanych przez Spółkę łodzi, jak i stanowi odrębny produkt dystrybuowany przez dealerów Spółki. Staramy się, by nasza oferta spełniała najwyższe oczekiwania klientów oraz stale zmieniającego się rynku. Jesteśmy nie tylko dostawcą rozwiązań, lecz również doradcą dla osób, które pragną rozwijać swoją pasję i umiejętności.

Spółka istnieje 6 lat. Jak zmieniła się od początku swojej działalności.

Sam pomysł powstał z pasji, doświadczenia i ciekawości potrzeb rynku na dany typ łodzi. Zaczęło się od kilku sztuk wykonanych ręcznie w raczej „garażowych” warunkach. Reakcja odbiorców okazała się bardzo pozytywna, więc po dokonaniu szczegółowych badań rynku rozpoczęto „prawdziwą” działalność produkcyjną. Dziś posiadamy hale oraz maszyny pozwalające na produkcję wysokiej jakości łodzi i konstrukcji stalowych, wykwalifikowaną kadrę, zaufanych partnerów, którzy współpracują z nami od wielu lat, a przede wszystkim wspólny cel, jakim jest sprzedaż niezapomnianych momentów na pokładach naszych łodzi oraz rozwiązań technologicznych dla stalowych jednostek pływających i lądowych.

Jakim zapleczem technologicznym i infrastrukturalnym dysponujecie?

Zakłady produkcyjne ADMIRAL BOATS znajdują się w Bojanie, Tczewie oraz pobliskiej miejscowości Rąb. Zakład w Bojanie posiada halę przystosowaną do produkcji łodzi z laminatu, stolarnie, a także basen do testów produkowanych przez Spółkę łodzi. Zakład Produkcyjny w Tczewie to: grunt o powierzchni 10 ha, basen portowy, nabrzeża, hale produkcyjne, maszyny i urządzenia, w tym dźwigi i suwnice. Dzięki produkcji wewnątrz zakładowej mamy pełną kontrolę nad procesem powstawania poszczególnych elementów łodzi i konstrukcji stalowych.

 

Dla kogo skierowane są Państwa produkty?

Posiadamy 3 linie łodzi. Seria Oceanmaster to przestrzenne i ergonomiczne modele idealne na niedzielne popołudnie zarówno dla rodzin z dziećmi jak i fanów sportów wodnych. Pasjonaci wędkarstwa pokochają łodzie typu Tuna, zaprojektowane zgodnie z ich oczekiwaniami i możliwością doposażenia. Seria Classic to modele cieszące się największą popularnością na rynku holenderskim. Ich prosty design, łatwość obsługi oraz praktyczność tworzą niepowtarzalny styl zachęcający do wodnych wojaży. Każda z linii ma swoje unikatowe cechy dopasowane do potrzeb jej odbiorców.
Produkcja stoczniowa w Tczewie opiera się na realizacjach i kontraktach pod bieżące potrzeby rynku.

Do jakich krajów głównie trafiają Państwa produkty?

Nasze łodzie można zobaczyć w większości krajów europejskich, głównie w Skandynawii, Niemczech, Holandii, UK, Francji i Hiszpanii.

Co wyróżnia Admiral Boats na tle firm konkurencyjnych?

Z pewnością czynnikiem wyróżniającym Admiral Boats jest obecność Spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych, co ułatwia dostęp do kapitału, a tym samym możliwości inwestycji, programów motywacyjnych, a także plasuje wyżej rynkową pozycję firmy. Oprócz produkcji wieloasortymentowej zajmujemy się również renowacją jednostek pływających, co nie znajduje się w ofercie innych producentów.

Jakie są Państwa cele na najbliższe 5 lat - eksport to klucz do sukcesu?

W związku z rosnącym zainteresowaniem sportami wodnymi i popytem na konstrukcje stalowe, a tym samym większą ilością zamówień, planujemy zwiększyć swoje moce produkcyjne zarówno w zakresie łodzi motorowych jak i stalowych jednostek pływających oraz konstrukcji lądowych. Naszym kluczem do sukcesu jest klient, który z przyjemnością spędza czas na łodziach ADMIRAL BOATS podczas wodnych wojaży. Do tej pory to rynki eksportowe wiodą prym jeśli chodzi o zakup łodzi rekreacyjnych, jednak mamy nadzieję, że Polacy również pokochają ten sposób obcowania z naturą i zarażą się pasją do pływania.

Co uważają Państwo za największy sukces Admiral Boats?

Jak każde przedsiębiorstwo działające w tak zmiennym i nieprzewidywalnym otoczeniu miewaliśmy lepsze i gorsze dni. Dlatego naszym sukcesem jest nieustanny rozwój przy niezmiennej jakości naszych produktów, zwiększenie mocy produkcyjnych przez nowe rozwiązania technologiczne i, a nawet przede wszystkim sprzedawanie marzeń osobom spędzającym czas na pokładach naszych łodzi. Każdy zadowolony klient jest dla nas inspiracją do budowania coraz lepszych jednostek i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Wysoko sobie cenimy również udział w projektach innowacyjnych w przemyśle stoczniowym w zakresie budowy ekologicznych jednostek pływających dla żeglugi śródlądowej.

Jaka jest polityka kadrowa Państwa firmy? Mam tu na myśli formę zatrudnienia pracowników, politykę stażową.

Uważamy, że to właśnie pracownicy stanowią największą wartość dla firmy. Poprzez swoje zaangażowanie motywują innych, co skutkuje większą efektywnością pracy. Gdyby nie lojalność i wkład naszej kadry, Spółka nie byłaby w tym miejscu, w którym znajduje się dzisiaj. Satysfakcja pracowników jest dla nas kluczowa, dlatego staramy się słuchać ich potrzeb. Kształcimy pracowników organizując wewnętrzne i zewnętrzne szkolenia, a także dajemy możliwość podejmowania samodzielnych decyzji w sferach ich kompetencji. Ponadto dbamy o miłą atmosferę, w której nawzajem szanujemy swoją pracę.

Jakim pracodawcą jest Admiral Boats S.A.?

Nawiązując do poprzedniego pytania to właśnie nasi pracownicy powinni udzielić tu odpowiedzi  Lata pracy, które poświęcili, by zbudować firmę od podstaw są dowodem na wspólny cel, do którego nieustannie dążymy. Staramy się budować silny zespół, który poprzez swoje kompetencje i zaangażowanie tworzy produkty o wysokiej jakości i godne zaufania. Co wyróżnia nas na rynku pracodawców to dawanie szansy do pracy osobom bez doświadczenia, z chęcią rozwoju i samomotywacją. Dbanie o pozytywną atmosferę w pracy, szacunek do ludzi oraz różnorodne benefity uzależnione od osiąganych wyników to nasz niezbędnik pracodawcy. Ponadto, jak już wcześniej wspomniano, słuchamy potrzeb naszych pracowników i staramy się stworzyć im odpowiednie warunki pracy. Spółka nieustannie bada rynek średniej i wyższej kadry inżynieryjno-technicznej.

       

Jakich pracowników obecnie poszukujecie?

W związku ze specyfiką branży stale poszukujemy osób do procesów produkcyjnych, tj. szkutników i osób zajmujących się laminowaniem, ślusarzy, spawaczy, monterów. Ponadto, chętnie rozpatrujemy aplikacje osób, które w każdy inny sposób mogą pomóc nam w budowaniu wartości Admiral Boats.

Gdzie osoby zainteresowane odnajdą informacje o aktualnych ofertach pracy w Admiral Boats?

Aktualne ogłoszenia głównie trafiają na portale pracy, np. GoWork.pl oraz portale rejonu, tj. trojmiasto.pl. Pracujemy również nad nową zakładką naszej strony internetowej zatytułowanej „Praca”, gdzie będzie można wypełnić formularz zgłoszeniowy z załączonym CV. Ponadto, wierzymy, że poczta „pantoflowa” była i jest jedną ze skuteczniejszych narzędzi przekazu, więc kontakt telefoniczny jest równie mile widziany.

Jakie wymagania stawiają Państwo przed kandydatami? Jak bardzo istotne jest dla Państwa doświadczenie na danym stanowisku?

Chcielibyśmy stworzyć profesjonalny zespół wspólnie dążący do wyznaczonych celów. Doświadczenie pomaga je sprawniej i dokładniej realizować, więc jest istotnym warunkiem w procesie rekrutacji  Niezbędne jednak do ich osiągnięcia są chęć do pracy, zaangażowanie i umiejętności. Jeśli pracownik spełnia dwa pierwsze warunki, wierzymy, że trzeci nabędzie bardzo szybko.

Na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć Państwa pracownicy?

W zależności od stanowiska i posiadanych kwalifikacji ustalane są indywidualne warunki współpracy. Z reguły na początku jest to umowa na okres próbny, a następnie otrzymuje się umowę o pracę. Zatrudnienie i wypłata wynagrodzeń w naszej firmie są stabilne.

Jakie systemy motywacyjne stosowane są u Państwa w firmie?

W zależności od stanowiska i wykonywanych zadań systemy te różnią się od siebie. Należą do nich między innymi dodatkowe wynagrodzenia, szkolenia, zmiana warunków współpracy, samodzielność w wykonywaniu obowiązków. Wraz z nową strategią firmy systemy motywacyjne również ulegają zmianom.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Admiral Boats S.A.
2/5 Na podstawie 71 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Admiral Boats S.A.