Zamek Śląskich Legend

Pławna Dolna

Opinie o Zamek Śląskich Legend

Rodzina z Wrocławia 2013-08-10 20:05:57
SZCZERZE ODRADZAM.
Byłem tam z rodziną i znajomymi pod koniec lipca br.
Przy zakupie biletów pan w kasie zachwalał, że obejmują one super zajęcia dla dzieci w chatce linorytu i miedziorytu, w kuźni i w pracowni garncarskiej itp.
Po zakupie 8 biletów po 15zł ( pełna opcja ) okazało się, że pomimo, że zebrała się już większa grupa osób – obsługa i pan z kasy się ulotnili. Chodziliśmy, więc po placu czekając na obsługę. Czekaliśmy 1 godz.20min. z zegarkiem w ręku i nic.
Po placu łaził też brudny i śmierdzący siwy facet ok. 55-60 lat w kapelusiku, który opryskliwie oznajmił, że nie mamy co czekać na obsługę, bo już jej dziś nie będzie.
Była zaledwie godzina 12.30.
Obeszliśmy zamek, byliśmy w pomieszczeniu gdzie porusza się lalkami poprzez sznurki – nigdzie żadnej obsługi. Widzieliśmy starą karuzelę bez napędu, brudną zakurzoną. Ogólnie bałagan.
Wreszcie ten stary facet oznajmił nam, że może zająć się naszymi dziećmi, ale mamy mu dać po 5zł za każdą kartke A4 którą użyje podczas warsztatów z linorytu. Podobnie mieliśmy płacić w kuźni i za warsztaty garncarskie. Wszystko oczywiście na lewo.
Nie daliśmy mu ani złotówki oznajmiając, że to naciągactwo. Facet, więc po chwili uroił sobie, że nie mamy biletów i zaczął być agresywny. Był do tego stopnia arogancki nastraszył nam dzieci, które zaczęły płakać. Postanowiłem złożyć skargę właścicielowi.
Poszedłem do galerii po drugiej stronie ulicy. Złożyłem skargę p. [usunięte przez moderatora] i ku mojemu zdziwieniu spotkałem tam również całą obsługę ( rodzinę właściciela ) której nie chciało się przyjść 30m i wypełnić zobowiązania za jakie zapłaciliśmy kupując bilety.
Pan [usunięte przez moderatora] w rozmowie przy świadkach zaczął bronić bałaganu jaki panuje w Zamku Legend Śląskich. Oznajmił, że agresywny śmierdzący pan jest bezdomnym, który jest u niego zatrudniony na czarno i kosztuje go tylko 25zł/dzień. Oznajmił także, że było już wiele skarg na tego pan
3
Rodzina z Wrocławia 2013-08-10 20:07:53
ale winni są turyści, bo się czepiają i że się wszystkim nie dogodzi.
Wymyślił także bajeczkę, że zwolni tego pana bo przelała się miarka.
Świadkami całego zdarzenia i tej rozmowy było wiele osób. Wszyscy byli w szoku i postanowili wymienić się adresami, telefonami aby opisać takie praktyki w internecie. Jako dowody zrobiliśmy dużo zdjęć, zatrzymaliśmy paragony-bilety wstepu.
O takim traktowaniu i skandalicznej obsłudze turystów powinni dowiedzieć się przyszli klienci aby skutecznie omijali Zamek Śląskich Legend w Pławnej.

P.S. Wracając do domu jechaliśmy obok Zamku Legend Śląskich.
Sprawdziłem agresywny śmierdzący pan „pracuje” tam nadal.
2
wagabunda 2016-07-26 12:16:55
nie ma co oceniać, wstrętne, brzydkie, brudne miejsce nastawione na wyciąganie kasy, w tym roku bilet wstępu kosztuje 25 Złotych!! ludzie, właściciel oceeepiał chyba, wstęp na Zamek Grodno , gdzie po prawdziwych wnętrzach oprowadza rewelacyjny przewodnik kosztuje chyba 10 złotych a tu ? dziadostwo, smród, badziewie.
2
Justyna 2016-08-23 19:44:11
Byliśmy w zamku w 2016 r. Cena bardzo wygórowana - 25zl./os. Panuje tam nieporządek i ogolny chaos. Można obejrzeć wystawę kukielek i posłuchać śląskich legend, jednak jest to dość nużące. Kiczowate atrakcje wokół - koń trojański i Arka Noego. Obsługa ma wszystko w nosie. Zamek swoje lata świetności ma już dawno za sobą.
1
Maryska 2017-01-08 20:21:15
Byłam tam z dziećmi, na początku tej działalności było to niesamowite miejsce ... teraz jest to punkt nastawiony tylko i wyłącznie na zdzieranie pieniędzy! I to dużych ! Jak człowiek patrzy na to wszystko co się tam znajduje to się płakać chce ! A nie zwiedzać . Zapachy z toalet czuć przy wejściu ! Już nie wspomnę o fekaliach które pewnego razu wpłynęły na plac w czasie zabawy dzieci! Obrzydliwe!
Zostaw swoją opinię o Zamek Śląskich Legend - Pławna Dolna
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Zamek Śląskich Legend