City Security S.A.

Opinie o City Security S.A.

Headhunter 2017-07-03 10:53
Natalia,
Jak się pracuje?

Niedawno wróciłem z obczyzny, gdzie spędziłem kilka ładnych lat. Mam spore doświadczenie pracy na stanowiskach biurowych, które zdobyłem za granicą. Hedahunter nawiązał kontakt ze mną, by zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną.
Nie wiem czego się spodziewać bo to pierwsza moja rozmowa o pracę odkąd wróciłem do kraju. O realiach dowiadywałem się od rodziny i z sieci, więc moja wiedza nt warunków pracy jest minimalna. Jakich pytań się spodziewać? Jakie są warunki pracy? Natalia, czy mam umowę o pracę?
Nocnick 2017-07-03 11:06
A co jeśli zachce mi się siku? Przecież w tych budach rzadko są ubikacje? Co to za poroniony pomysł? Przecież jak jestem sam na zmianie to wiadomo, że muszę od czasu do czasu wyjść!
Uzgodniłem to sobie z moim inspektorem i zrozumiał.
Ludzie, pracujemy ze sobą, bądźmy bardziej wyrozumiali - przecież takie działanie jest nielogiczne.
Karetka 2017-07-03 11:16
Po co te oburzenie?
Rozumiem, że pracujecie we dwóch/dwoje na posterunku, a zmiany są pewnie po 24. I krótko mówiąc jesteś sam na zmianie. To jest na miejscu bys wychodził na warcie. Miałam bardziej na myśli zmiany min 2 osobowe - chodzi o ty, by zawsze ktoś był w pokoju dla ochrony bo co w przypadku gdy np. karetka nie będzie miała jak wyjechać? Wyważać bramę wjazdową, nie wyważać(?), a co jeśli ktoś z tego powodu umrze, bo Ciebie nie było na miejscu?
Sytuacja jest podporządkowana do danego typu obiektu i nie jest sztywną regułą.
Sufo 2017-07-03 11:22
Do SUFO
Czy wiecie, że MON chce by kontrolę nad sufo przejęła ŻW? Z Antonim to możliwe, że przepchnie kolejny pomysł. Co wtedy z nami? Staniemy na centrach handlowych? Niepokojące.
wy co o tym sądzicie?
Wypłata na czas 2017-07-03 11:25
Mam tak jak Toruń ole, czekałem na wypłate i już mam na koncie, w pracy gadali o pozwach i po co bylo, tylko niepotrzebne kwasy powstawaly w robocie aż nie chcialo się iśc .
Wyjadacz 2017-07-07 13:04
Nie od końca rozumiem dlaczego rzucacie się skoro wszystko jest załatwiane zgodnie z prawem - tak, owszem są dwie umowy, które każdy podpisuje zdając sobie z tego sprawę: bo jedna umowa jest z twoja firma- czyli macierzystą, a druga to często agencyjna.
Adam 2017-07-07 13:05
Wyjadaczu,
a czy zawsze muszą być dwie umowy?
Z góry dziękuję
Wyjadacz 2017-07-07 13:06
W branży się właśnie to praktykuje. Masz do wyboru albo zlecenia albo umowe o pracę.
Kwalifikowany 2017-07-07 13:09
Witam.
Wie ktoś może z was jak długo są ważne badania na broń? Chodzi o to że zamierzam teraz robić badania na kwalifikowanego i chciał bym od razu zrobić badania na broń a do egzaminu podejść za kilka tygodni bo jestem po rozmowie z CS i chciałbym zatrudnić się u nich od grudnia i tu własnie pytanie jak długo są ważne te badania, czy może warto poczekać do egzaminu?
Kwalifikowany 2017-07-07 15:08
Wrrr!
nie od grudnia, tylko od września
Pająk 2017-07-07 17:44
Badania na "kwalifikowanego" to i badania na dopuszczenie do posiadania broni.
Nie ma odrębnych badań, na dopuszczenie do posiadania broni.
Pająk 2017-07-07 17:48
A badania specjalistyczne, są ważne maksymalnie przez 3 lata.
Kwalifikowany 2017-07-10 10:03
Dziękuję.
Własnie nie byłem pewny, w zawodzenie siedzę krótko. Stąd ten błąd :)
AGENT 2017-07-10 10:15
Pracuje już trzeci rok dla City i nie mam na co narzekać. Wpisuje tutaj koment, bo wiem, że firma wygrywa dużo przetargów i zyskuje co raz to nowe obiekty w kraju. A przez to co tutaj czytają nie chcą iść do roboty, a ja myślę, że warto. Tak na marginesie, dla pof lepiej, że monopol powoli znika, a co za tym idzie lepiej, że mam wybór między Solidem a Konsalnetem.
Taksówkarz 2017-07-10 10:21
Kiedyś pracowałem w ochronie i chciałbym wrócić do tego zajęcia, ale jak zrobię kurs na pracownika kwalifikowanego. Czy muszę spełniać jakieś dodatkowe wymogi ? Polecacie jakieś miejsce w Warszawie gdzie mógłbym taki kurs przejść i jakie to są koszty ? Pozdrawiam.
Malik 2017-07-10 10:31
Jestem po rozmowie z inspektorem, jutro mam spotkanie na obiekcie, odniosłem dobre wrażenie po rozmowie. Pozdrawiam wszystkich
Jagoda 2017-07-22 07:34
Ja zatrudniłam się rok temu i uważam, że zrobiłam bardzo dobrze. DALEJ PRACUJĘ.:)
nn 2017-08-03 20:30
Zmieniły się przepisy dotyczące umów zlecenie:

przykłady 1:

Od 4 stycznia 2016 r. osoba wykonuje pracę na podstawie umowy zlecenia zawartej z płatnikiem A. Druga umowa zlecenia została zawarta 12 stycznia 2016 r. z płatnikiem B (ta sama data rozpoczęcia jej wykonywania).

Przychód uzyskany w styczniu 2016 r. wyniósł:

z umowy zawartej z płatnikiem A – 1.850 zł,
z umowy zawartej z płatnikiem B – 2.500 zł.

W styczniu zleceniobiorca podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym tylko z tytułu umowy zawartej z płatnikiem A, ponieważ z niej osiągnął minimalne wynagrodzenie za pracę.

Przykład 2:

Zleceniobiorca od 4 stycznia 2016 r. wykonuje pracę na podstawie umowy zlecenia zawartej z płatnikiem A. Od 12 stycznia 2016 r. wykonuje pracę na podstawie takiej samej umowy, którą zawarł z płatnikiem B.

W styczniu przychód tej osoby:

z umowy zawartej z płatnikiem A wyniósł – 1.500 zł,
z umowy zawartej z płatnikiem B wyniósł – 500 zł.

Osoba ta podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym w styczniu 2016 r. z obu tytułów, gdyż pierwsza nie zapewniła minimum, dopiero po zsumowaniu obu przychodów łączna podstawa w miesiącu osiągnęła ten pułap. Każdy z płatników zapłaci składki od pełnej, wypłaconej kwoty, czyli od 1.500 i 500 zł, a nie – w przypadku drugiego płatnika – tylko od kwoty dorównującej stawce minimalnej.

źródło: https://www.egazetafk.pl/zus/poznaj-6-przykladow-oskladkowania-umow-cywilnoprawnych-od-2016-roku-2272.html

Coś jest nie tak, jak czytam te posty to jakby nic się nie zmieniło i był rok 2015 r.
on 2017-08-04 04:30
Sprawdź w zusi-e składki bo z pewnością nie są odprowadzane w jednej ze spółek.
Pająk 2017-08-04 12:34
Nie tylko składki ZUS mogą być nieodprowadzane, przez spółkę "B".
Mogą także być nieodprowadzane, zaliczki na podatek dochodowy - gdyż spółka "B", może się znajdować w jakiejś "Republice bananowej", gdzie panuje "Raj podatkowy"..
A polskie prawo, tak szczerze, to jest "mocne" tylko na "papierze"..????
dd 2017-08-04 21:45
Jeśli masz wątpliwości to żeby Je sprawdzić jest powołana Prokuratura. Zamiast pisać itd. coś rób żeby zweryfikować sytuacje i Ją zmienić na lepszą.
Pająk 2017-08-04 22:26
Do tego jest powołany Naczelnik urzędu skarbowego i policja skarbowa, żeby stwierdzić takie "nieprawości" i zgłosić je do prokuratury.
Tym bardziej że "skarbówka" o tym "procederze" doskonale wie.
sss 2017-08-06 06:54
Nikt bez wniosku w sprawie niczego nie zgłosi. Prokurator ma prawo w toku postępowania przygotowawczego wnioskować do właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego lub Dyrektora Izby Administracji Skarbowej o udzielenie informacji, przeprowadzenia kontroli.

Nikt bez wniosku kogoś nie będzie działać / interweniować, chyba iż nieprawidłowości zostaną stwierdzone podczas rutynowej kontroli administracji skarbowej, co rzadko się zdarza.

Pająk 2017-08-06 13:02
Właśnie chodzi tu głównie o przeprowadzanie takowych, rutynowych kontroli przez organy administracji skarbowej.
Jeżeli Urząd skarbowy, zostaje powiadomiony o takowych nadużyciach - to moim zdaniem, jego ŚWIĘTYM OBOWIĄZKIEM jest przeprowadzenie takowej kontroli - i w razie stwierdzenia nadużyć w tej materii, powiadomić niezwłocznie prokuraturę.
Mino 2017-08-09 15:54
Czy to jedyne firmy z którymi City współpracowało ? Nie sądzę. A jednak tylko mówi się o tych firmach.
Pająk 2017-08-09 19:29
Bo jak narazie tylko ze spółką Blue Pay, wyszło "szydło z worka".
Ale poczekajmy do końca kontraktów to (nie daj Boże) może "wypłynąć" więcej takich "kwiatków"..
Mino 2017-08-11 17:01
Ten Polski pesymizm. Oby już nie było takich sytuacji, czasami jest to reakcja łańcuchowa i już jej nie zatrzymasz. Z tego co jeżdżę po Warszawie to są miejsca gdzie City chroni osiedlówki i wszystko wygląda ok.
Kris 2017-08-16 11:00
Kto nigdy nie był Właścicielem dużej firmy ten nie wie czym to jest i jakie są trudności, sytuacje, niedomówienia i czasem błędne decyzje. Pozdrawiam
Pająk 2017-08-16 13:37
To trzeba mierzyć "siły na zamiary" a nie odrazu, rzucać się do ochrony osiedli w Izraelu !
Trzeba najpierw zadbać o własne "podwórko"..w kraju..
Paulina 2017-08-17 10:40
Czy ktoś z forumowiczów może opisać swoje doświadczenia związane z pracą na stanowisku Pracownika Ochrony? Jak wyglądają warunki zatrudnienia na tym stanowisku? Czy z pracodawcą jest możliwość podpisania umowy o pracę? Każda merytoryczna informacja będzie cenna dla osób, które są w trakcie poszukiwania pracy.
Kris 2017-08-17 14:04
Uczymy się całe życie.
Pająk 2017-08-17 15:03
Tylko uczmy się nie powielając starych błędów.
I nie kosztem ludzi, którzy dla nas pracują.
tobek 2017-08-23 13:13
Doarddźcie, czy opłaca się robić kurs na kwalifkowanego?
Tomy 2017-08-23 13:22
Już nie opłaca się podnosić kwalifikacji i dodatkowych uprawnień ponieważ prac. niewykwalifikowani bywają lepiej wynagradzani. Zdarza się, że pracownicy ochrony na obiektach (powiedzmy) niewyspecjalizowanych otrzymują 9 zł na godzinę, a ci z kwalifikacjami, 8 lub oscylujące około 9-10. Pamiętaj, że kurs na kwalifikowanego to koszt ok. 2500 zł, trzeba dodać też egzaminy, które nie są łatwe do zdania. Nie zapominaj też o badaniach specjalistycznych, które trzeba przechodzić co 3 lata i też kosztują jakieś 400 zł. Moim zdaniem nie płaca się skórka za wyprawkę.
Antek 2017-08-23 13:33
Wydaje mi się, ze żyjesz w odrealnionym miejscu człowieku. W obecnych czasach nic nie jest pewne, ale minimum pewności daje Ci to, że jeśli chcesz popracować w tej branży jeszcze trochę a podwyżki ci odpowiadają, to lepiej jeśli masz ten kurs. Dzięki temu nie masz problemu z szukaniem roboty, jak obecna ci się znudzi. Firmy z pocałowaniem rączki zatrudniają osoby z POF Kwalifikowanego. Mój przypadek jasno to odzwierciedla - byłem zatrudniony w firmie, która wciąż dawała pracę po najniższej stawce. Tłumacząc się, że nie czują zobowiązani do podwyżki, bo prac. kwalifikowani mogą tylko liczyć na zwiększenie wypłat. Zapisałem się, zdałem i zmieniłem robotę. Z kursem jest jednak lepiej.
tobek 2017-09-07 09:27
A gdzie można zrobić uprawnienia na kwalifikowanego? Polecacie jakąś szkołę?
Tadeusz 2017-09-07 09:35
A w zasadzie jaka jest różnica między WSO a SUFO?
Moja interpretacja jest taka, że każde WSO jest SUFO, ale nie każda SUFO jest WSO.
Co sądzicie?
Szczur 2017-09-07 21:12
Najlepiej podpisz umowę z City a 2 z Bluplay i życzę Ci powodzenia na koniec roku
Cyborg 2017-09-08 07:35
@Tadeusz jesteś w błędzie.
To jest tylko ustawodawczy błąd w nazewnictwie.
To że tak pisze, w definicji SUFO, nie znaczy że tak jest. SUFO to PRYWATNE PRZEDSIĘBIORSTWA, wynajmowane do ochrony różnych zakładów czy obiektów.

A z kolei, WSO to WEWNĄTRZZAKŁADOWE jednostki organizacyjne, tworzone do ochrony zakładu, do którego należą.

SUFO to raczej status, aniżeli nazwa formacji.
Bo nie każde WSO posiada status SUFO.

Prywatne firmy ochroniarskie, powinny się inaczej nazywać. Gdyż SUFO to nie nazwa formacji, tylko status.

SUFO
Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) – wewnętrzne służby ochrony, które są tworzone na podstawie Ustawy o ochronie osób i mienia z 1997 r.

SUFO tworzone są jako prywatne przedsiębiorstwa przez osoby, które uzyskały koncesję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia, posiadają pozwolenie na broń palną na okaziciela, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

WSO
Wewnętrzna Służba Ochrony – uzbrojone i umundurowane zespoły pracowników, przedsiębiorców lub jednostek organizacyjnych, powołane do ich ochrony.

Wewnętrzne służby ochrony podlegają kierownikowi jednostki lub osobie pisemnie przez niego upoważnionej, bezpośrednio podporządkowanej temu kierownikowi.

Tadeusz 2017-09-08 12:21
Można powiedzieć, że jeszcze jestem zielony, więc nie do końca wszystko jarze. Moja interpretacja była dość niejasna, ale widzę za to, że Ty opisałeś ją śpiewająco :)
Tak, zupełnie z innej beczki @Cyborg, czy pracujesz na jednostkach? Jak się pracuje na takich obiektach? Nie pytam, czy dobrze pracuje się w City, tylko jak to jest chronić wojsko?
Renata69 2017-09-08 16:50
Natalia, czy możesz coś powiedzieć o pracy na recepcji? Czy chodzisz w jakimś mundurku? czy to jest coś takiego, jak ochrona?
Cyborg 2017-09-09 00:26
Najpierw muszę coś "sprostować"
Napisałem, w poprzednim, moim poście że
nie każde WSO posiada status SUFO.
Otóż tak nie jest.
Każde WSO, posiada status SUFO. Ze względu na to że WSO, wykonuje swoje zadania wyłącznie w obiektach obowiązkowej ochrony.
Natomiast nie każda prywatna agencja ochrony posiada status SUFO. Gdyż nie każda, prywatna agencja ochrony, wykonuje swoje zadania w obiektach obowiązkowej ochrony.

A teraz postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Otóż w jednostkach wojskowych praca uzależniona jest przede wszystkim, od warunków pogodowych.
Wartownik musi strzec i zdecydowanie bronić, powierzonych mu pod ochronę osób, urządzeń i mienia wojskowego. Chodźby życiu jego zagrażało niebezpieczeństwo.

I tak jest w rzeczywistości.
Deszcz czy śnieg musisz patrolować, teren posterunku i mieć wszystko na "oku".
A w razie zagrożenia nie wolno Ci "czmychnąć", tylko musisz odpierać zagrożenia !

Jeżeli chodzi o firmę. No cóż mają "straszny bałagan" jeżeli chodzi o wypłaty różnych świadczeń. Zdarzają się też opóźnienia wypłaty wynagrodzeń za zlecenia.

Nie jest to na pewno "firma marzeń".
Reszta negatywnych opinii, na forum (z tego co ja wiem) jest zgodna z prawdą.

Także każdy kto czyta to forum, ma "jasny obraz" sytuacji.
pogodoodporny 2017-09-09 09:14
Firma kogucik i tyle, totalna beznadzieja:(
Renata69 2017-09-09 18:09
Czy ktoś pracuje na recepcji? Może podzielić się swoimi doświadczeniami?
Fiszerking 2017-09-12 00:29
Jesteś pewien, że WSO jest tylko na obiektach obowiązkowej ochrony ? Znam przypadek Straży Akademickiej która działa jako WSO a Politechnika która ją powołała uzyskała zgodę KW Policji. A szkoły wyższe raczej nie uświadczysz na liście wojewody.
Cyborg 2017-09-12 10:17
@Fiszerking
Politechniki i muzea należą do obiektów obowiązkowej ochrony.
Chociaż nie wszystkie muszą być na liście wojewody.

Jak piszesz w tym przypadku, zgodę wydała KWP.

Gdyż jak mówi art. 5 ustawy o ochronie osób i mienia, to tak to wygląda :

Art. 5. Obszary, obiekty, urządzenia i transporty podlegające obowiązkowej ochronie

4) w zakresie ochrony innych ważnych interesów państwa w szczególności:
c) muzea i inne obiekty, w których zgromadzone są dobra kultury narodowej,

Szczegółowe wykazy obszarów, obiektów i urządzeń, o których mowa w ust. 2, sporządzają: Prezes Narodowego Banku Polskiego, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, ministrowie, kierownicy urzędów centralnych i wojewodowie w stosunku do podległych, podporządkowanych lub nadzorowanych jednostek organizacyjnych. Umieszczenie w wykazie określonego obszaru, obiektu lub urządzenia następuje w drodze decyzji administracyjnej
Tadeusz 2017-09-12 10:37
@Cyborg
dziękuję za zwięzłą odpowiedź.
Fiszerking 2017-09-13 09:09
Czyli twierdzisz, że te inne obiekty to wyższe uczelnie. Ciekawe, wszystkie czy tylko te państwowe? No ale żeby nie było art 10 ustawy o o.o.i m.
" Właściwy terytorialnie komendant wojewódzki Policji może, w
drodze decyzji administracyjnej, wydać zezwolenie na utworzenie wewnętrznej służby
ochrony w jednostce, w skład której nie wchodzą obszary, obiekty i urządzenia
umieszczone w ewidencji, o której mowa w art. 5 ust. 5, na wniosek kierowników tych
jednostek, uzasadniony ważnym interesem gospodarczym lub publicznym."
I wszystko jasne.
Paulina 2017-09-19 11:43
Czy ktoś z forumowiczów może podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w City Security S.A.? Jakie warunki zatrudnienia są oferowane na stanowisku ochroniarza? Czy firma zatrudnia swoich pracowników w ramach umowy o pracę? Są to kluczowe informacje dla osób zainteresowanych podjęciem pracy. Często rodzaj zawieranej umowy decyduje o podjęciu pracy w danej firmie. Dodatkowe informacje będą cenne dla osób, które trafiły na ten wątek szukając informacji na temat City Security S.A. jako pracodawcy.
Natalia 2017-09-19 13:18
Hej,
bardzo długo tutaj nie zaglądałam, ale już jestem.
Odnosząc się do Twojego pytania, to praca na recepcji nie jest uciążliwa. Codzienne obowiązki to wypełnianie przede wszystkim papierologii. Dwa lub trzy razy w tygodniu jest obowiązkowa wizyta inspektora ochrony, któremu podlega kontrakt. Nasz to bardzo rzeczowy i uprzejmy człowiek, który służy radą jeśli zajdzie taka potrzeba. Zdarza się również, że i jemu puszczą nerwy, ale ma ku temu powody by wybuchnąć. Przysługujemy nam uniform: to garsonka w kolorze granatowym, do tego apaszka i smyczka firmowa ze znakiem city i obiektu na którym pracujemy. Buty 'pod kant'. Naszym obowiązkiem jest schludny wygląd i miłe przyspobienie dla gości. Więcej wymagań brak.
Doświadczenie, które mnie spotkało jest raczej niewielkie, bo pracuję tutaj dopiero pięć miesięcy jednak to wystarczyło by przekonać się, że jest całkiem nieźle.
Bywa rotacja, ale to tylko ze względu na fakt, że co milszą dziewczynę albo awansują albo one decydują się zmieniają pracę -Często kierownicy lub dyrektorzy zatrudniają takie dziewczyny u siebie w firmie.
Podczas mojego zatrudnienia dwie dziewczyny w taki sposób zmieniły pracodawcę.
Zostaw swoją opinię o City Security S.A. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie City Security S.A.