logo City Security S.A.

City Security S.A.

Opinie o City Security S.A.

do @Karteki 2017-06-26 09:30
Pewnie dlatego, że pracujesz z grupa inwalidzką, tutaj firma nie może mieć 'opóźnień', bo otrzymują dofinansowanie na Twoje stanowisko pracy z PFRON. Im zależy na Twoim stanowisku, bo dostają kasę, a Tobie, bo masz pracę.
Układ prawie idealny, bo firmy chętnie zatrudniają do zakładu pracy chronionej. Nie zawsze, uradowani są mieszkańcy na obiektach. @Karteka, pracujesz na osiedlu?
Karetka 2017-06-26 09:36
Od razu zatrudniono mnie na osiedlu mieszkalnym, nieskomplikowany obiekt. Mieszkańcy są tam przyjaźni.
Wiesz, to niespecjalnie miłe, że piszesz takie rzeczy - zwłaszcza te, o nieprzychylności mieszkańców, bo jestem inwalidką! Wywiązuje się w całości ze swoich obowiązków i nie życzę sobie takich komentarzy!
Karo 2017-06-26 09:43
Pracuję w City w ochronie od 4lat, na osiedlu i chwalę sobie tą pracę, warunki są dobre, na mieszkańców nie narzekam, choć zdarzają się różne osoby. Podsumowując jest dalej chcę pracować w tym miejscu.
@ do Karetki 2017-06-26 09:47
Nie chciałem sprawić Ci przykrości, moja intencją było tylko uzyskanie odpowiedzi, bo różne firmy, różnie robią. Praktyki prowadzone są często na zasadzie ' a może się uda', wiem, bo już kilka lat pracowałem w firmach ochroniarskich, i to bardzo różnych - od małych, po te największe, i wiem jak wygląda sytuacja w branży. W przypadku osób z dofinansowaniem z PFRON, uniki na nic się zdadzą, bo reguły sa nie do nagięcia.
Co chodzi o Ciebie, to nie wątpię to, że jesteś dobrym pracownikiem, twierdzę nawet, że wywiązujesz się sumiennie z wszystkiego co zostanie Ci tylko zlecone,w tym również w pracy. Czytam te wszystkie opinię i próbuje uzyskać rzetelne informację. Aktualnie szukam pracy i mocno zastanawiam się nad City, ale sam już nie wiem, bo multum krzyżowych opinii mnie rozprasza, więc chętnie uzyskam odpowiedź, od kogoś kto tutaj pracuje, a nie pracował.
Więc poleć proszę, lub odradź - powołuj się na wady i opisz zalety. Mi potrzebna praca,a nie chcę grymasić, tylko pogadać.
Karetka 2017-06-26 10:02
Nie wiem, czy jestem najlepszym doradcą, ale ogólnie nie mam na co narzekać. Wytyczną i dźwignią jest tutaj wypłata na czas. Pracuję na spokojnym osiedlu na warszawskim Tarchominie. Kwestia zamieszkujących tam osób jest sporna, bo mi nie wadzą, ale kolega z pracy raczej nie jest zadowolony (miał ostatnio ni przyjemną sytuację). Obowiązki to przede wszystkim obchody, i monitoring. Żelazną zasadą jakiej nie można popełnić to spanie na zmianie - za to są kary pieniężne, kolejna rzecz jakiej należy przestrzegać, to abstynencja w pracy, jeśli inspektor coś podejrzewa to zbada Cię za pomocą alkomatu. Trzecia to by być schludnym. No i czwarta - nie możesz opuścić posterunku dopóki nie przyjdzie nowa zmiana. Jeśli nie pijesz, nie śpisz, nie dezerterujesz i wyglądasz jak człowiek otrzymasz pełną wypłatę, jeśli złapią Cię na jednym z tych - to masz już mniej. Ja nie dostaję kar, ale wspomniany kolega już tak - lubi sobie pospać.
Jak widzisz nie jest źle, zasady te same co (pewnie) wszędzie, wybór należy do Ciebie. Mam nadzieję, że byłam pomocna.
Życzę powodzenia
@do karetki 2017-06-26 10:04
Dzięki za opinię. Obowiązki te same co wszędzie, wady w zasadzie też. Duże te kary?
Karetka 2017-06-26 10:07
Tak na prawdę zależy jaki rodzaj jej masz. Jeśli mam Ci doradzić, to sprawdź sam, - zadzwoń, dopytaj.
@ do Karetki 2017-06-26 10:13
Właśnie dzwoniłem. Jestem umówiony na rozmowę z koordynatorem, w ten czwartek. Zapytał jaki region by mnie interesował, bo dopasuje go blisko miejsca mojego zamieszkania. Nie spodziewam się fajerwerków, raczej przeciętnej roboty rzemieślniczej. Dzięki Karetka.
Dam znać jak poszło, lub jak mi jest w nowej pracy.
Domi 2017-06-26 10:16
Pracowałem w City dwa tygodnie, bo potrzebowali pilnie do pracy, miałem daleko na obiekt, i w między czasie szukałem czegoś innego, zrezygnowałem z ochrony, bo zadzwonił do mnie mój obecny pracodawca, była to moja pierwsza praca i w ciągu tygodnia zdążyłem się zapoznać ze sprzętem itp. a bałem się że sobie nie poradzę. Gdyby obiekt był w innym miejscu dalej pracowałbym w City. Pozdrawiam wszystkich !!!
Syy 2017-06-28 14:08
Czy pracuje ktoś w kadrach lub księgowości?
Czy też sa dwie umowy przy zatrudnieniu?
Haer 2017-06-28 14:14
Hej,
zatrudniając się w HR lub KS otrzymujesz umowę o pracę. Tak jest u nas. Gdzie się starasz do biura?
Poznaniak 2017-06-28 16:32
W Poznań dostał wypłatę na czas!
Dżony 2017-06-28 16:34
My mieliśmy przesunięcie wypłaty na czas, jak to nazwał koordynator: bo wystąpiły problemy techniczne ze strony banku. Sprawa się wyjaśniła i kasa była na koncie już po kilku godzinach.
Natalia 2017-06-28 16:47
Niedawno szukałam pracy w biurze. Słyszałam, że City poszukuje, byłam na rozmowie - prowadziła ją sympatyczna brunetka. Rozmowa kwalifikacyjna obeszła się bez niedorzecznych pytań nt mojego życia prywatnego, były raczej trafne, i co mnie trochę zmartwiło na początek to to, że nie ukrywano ciężkiej pracy jaka mnie czeka jeśli zostanę przyjęta.
Pracuję już 2 tydzień i rzeczywiście - ciężko się pracuje. Z drugiej strony w ludzki sposób podchodząc do sprawy to pracuje się tutaj dobrze.
Syy 2017-06-28 22:07
W Warszawie
Syy 2017-06-28 22:09
A gdzie pracujesz?
W dziale?
Haer 2017-06-29 09:49
No to nie czekaj, staraj się o pracę, prowadzą teraz nabór.
Natalia 2017-06-29 09:58
Zostałam zatrudniona w dziale recepcji w jednym z biur City.
Syy 2017-06-29 10:54
A możesz powiedzieć coś trochę wiecej o pracy w biurze firmy? ????
Ronin 33 wolny strzelec 2017-06-30 14:55
przyszedłem i odszedłem strata czasu słaba firma problemy z kontaktem z ich kadrami brak i lub żadnej współpracy a umowy nie dostałem do ręki dwie spółki jedna płaci za reklamę druga za 156 godzin czy jakoś tak co gdzie i jak krętacze omijać szerokim łukiem pozdro Ronin:((
x 2017-06-30 16:23
A mnie się dobrze pracuje :)
Jo 2017-07-02 20:14
PARKING 24H KOŁO MCFIT
Dostaliscie pieniadze za Maj? :)
Headhunter 2017-07-03 10:53
Natalia,
Jak się pracuje?

Niedawno wróciłem z obczyzny, gdzie spędziłem kilka ładnych lat. Mam spore doświadczenie pracy na stanowiskach biurowych, które zdobyłem za granicą. Hedahunter nawiązał kontakt ze mną, by zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną.
Nie wiem czego się spodziewać bo to pierwsza moja rozmowa o pracę odkąd wróciłem do kraju. O realiach dowiadywałem się od rodziny i z sieci, więc moja wiedza nt warunków pracy jest minimalna. Jakich pytań się spodziewać? Jakie są warunki pracy? Natalia, czy mam umowę o pracę?
Nocnick 2017-07-03 11:06
A co jeśli zachce mi się siku? Przecież w tych budach rzadko są ubikacje? Co to za poroniony pomysł? Przecież jak jestem sam na zmianie to wiadomo, że muszę od czasu do czasu wyjść!
Uzgodniłem to sobie z moim inspektorem i zrozumiał.
Ludzie, pracujemy ze sobą, bądźmy bardziej wyrozumiali - przecież takie działanie jest nielogiczne.
Karetka 2017-07-03 11:16
Po co te oburzenie?
Rozumiem, że pracujecie we dwóch/dwoje na posterunku, a zmiany są pewnie po 24. I krótko mówiąc jesteś sam na zmianie. To jest na miejscu bys wychodził na warcie. Miałam bardziej na myśli zmiany min 2 osobowe - chodzi o ty, by zawsze ktoś był w pokoju dla ochrony bo co w przypadku gdy np. karetka nie będzie miała jak wyjechać? Wyważać bramę wjazdową, nie wyważać(?), a co jeśli ktoś z tego powodu umrze, bo Ciebie nie było na miejscu?
Sytuacja jest podporządkowana do danego typu obiektu i nie jest sztywną regułą.
Sufo 2017-07-03 11:22
Do SUFO
Czy wiecie, że MON chce by kontrolę nad sufo przejęła ŻW? Z Antonim to możliwe, że przepchnie kolejny pomysł. Co wtedy z nami? Staniemy na centrach handlowych? Niepokojące.
wy co o tym sądzicie?
Wypłata na czas 2017-07-03 11:25
Mam tak jak Toruń ole, czekałem na wypłate i już mam na koncie, w pracy gadali o pozwach i po co bylo, tylko niepotrzebne kwasy powstawaly w robocie aż nie chcialo się iśc .
skorpion1234 2017-07-04 08:52
Firma kogucik, nie rzetelna inaczej mówiąc tylko tak aby była i jakąś kasę przynosiła. Proszę zobaczyć na Pracowników Ochrony z Praktikera /brak wypłaty/; proszę zobaczyć o czym się nie pisze na Pracowników Ochrony z Ksiegarni MATRAS /brak wypłat/ - gdzie my k.rwa żyjemy. Wstyd, ludzi sie nie okrada są to jak dla TAKIEJ firmy śmieszne pieniądze bo mówię to o kwotach do 2.000zł, a Pan Prezes, TV stronki internetowe lajki ehehehe. Proszę pamiętać, że nas nie interesują kontrakty jakie firma zawiera a tym samym fakt, że kontrahent nie płaci - po to jest firma /zabezpiecza pracowników/; Pracownika nie powinno interesować, że kontrahent nie płaci póki stoi na obiekcie - ZGADZA SIĘ?. Rozumiem tych co dostają pieniądze na czas lecz nie życzę im nie dostania bo później będzie płacz i rozpacz a p. Beniamin będzie nadal piankę spijał bawiąc się ludźmi:). Ja miałem inną sytuację, będąc na trochu wyższym stanowisku zawierzyłem firmie - użyczając swój pojazd prywatny tak aby była ciągłość sprawowanego nadzoru - trwało to półtora m-ca, oczywiście rozmowa wstępna była piękna Proszę jeździć z Panem się rozliczymy nie ma problemu - jak doszło do rozliczenia to mnie zwolnili a kasy do dziś nie widzę. Oczywiście sprawy tak nie pozostawię bez echa a Wam drodzy Pracownicy Ochrony proszę o czujność co do tej nierzetelnej firmy. Nie wierzcie koordynatorom za bardzo bo oni nic tam nie mogą zrobić, zawiną uszy po sobie i tyle będziecie ich widzieli czego nikomu nie życzę.
Były..., 2017-07-05 12:46
Zgadzam się całkowicie pracowałem w tej firmie kilka lat nie w biurze lecz jako pracownik ochrony wymagano od nas podpisywania dwoch umów z powiązanych spółek nie były odprowadzane składki zus co jakis czas spółki ulegają rozwiązaniu a zus nie ma z czego ściągnąć zaległości.
Pan prezes w tv zawsze mówi jakie to koszty pracy , city security odprowadza grosze a ze spółek powiązanych nie płacą nic przynajmniej tak było w moim przypadku więc jakie koszty jak się nie płaci składek pracownikom !!!¡!!
Zostałem oszukany że składki były odprowadzane oraz do tej pory firma ponad 7 miesięcy zalega z moim wynagrodzeniem prawie 2000 tysiące złotych.
Nadmieniam iż ta zaległość jest ze spółki powiązanej więc cs jest czyste.
Czy tak postępuje rzetelna firma ??? Pozostawia ludzi bez środków do życia a żadna z instytucji państwowych ani nie kiwnie palcem co państwo traci setki tysięcy na tym procederze.
Dlatego przestrzegam innych bo jak coś będzie nie tak np. Kontrachent nie zapłaci fv to i wynagrodzenia się nie doczekacie.
Wyjadacz 2017-07-07 13:04
Nie od końca rozumiem dlaczego rzucacie się skoro wszystko jest załatwiane zgodnie z prawem - tak, owszem są dwie umowy, które każdy podpisuje zdając sobie z tego sprawę: bo jedna umowa jest z twoja firma- czyli macierzystą, a druga to często agencyjna.
Adam 2017-07-07 13:05
Wyjadaczu,
a czy zawsze muszą być dwie umowy?
Z góry dziękuję
Wyjadacz 2017-07-07 13:06
W branży się właśnie to praktykuje. Masz do wyboru albo zlecenia albo umowe o pracę.
Kwalifikowany 2017-07-07 13:09
Witam.
Wie ktoś może z was jak długo są ważne badania na broń? Chodzi o to że zamierzam teraz robić badania na kwalifikowanego i chciał bym od razu zrobić badania na broń a do egzaminu podejść za kilka tygodni bo jestem po rozmowie z CS i chciałbym zatrudnić się u nich od grudnia i tu własnie pytanie jak długo są ważne te badania, czy może warto poczekać do egzaminu?
Kwalifikowany 2017-07-07 15:08
Wrrr!
nie od grudnia, tylko od września
Pająk 2017-07-07 17:44
Badania na "kwalifikowanego" to i badania na dopuszczenie do posiadania broni.
Nie ma odrębnych badań, na dopuszczenie do posiadania broni.
Pająk 2017-07-07 17:48
A badania specjalistyczne, są ważne maksymalnie przez 3 lata.
Walka 2017-07-07 21:21
Nie wypłacają Ci pensji masz problemy z szefem skontaktuj się z nami bezpłatna pomoc: walka-biuro@poczta.pl
Kwalifikowany 2017-07-10 10:03
Dziękuję.
Własnie nie byłem pewny, w zawodzenie siedzę krótko. Stąd ten błąd :)
AGENT 2017-07-10 10:15
Pracuje już trzeci rok dla City i nie mam na co narzekać. Wpisuje tutaj koment, bo wiem, że firma wygrywa dużo przetargów i zyskuje co raz to nowe obiekty w kraju. A przez to co tutaj czytają nie chcą iść do roboty, a ja myślę, że warto. Tak na marginesie, dla pof lepiej, że monopol powoli znika, a co za tym idzie lepiej, że mam wybór między Solidem a Konsalnetem.
Taksówkarz 2017-07-10 10:21
Kiedyś pracowałem w ochronie i chciałbym wrócić do tego zajęcia, ale jak zrobię kurs na pracownika kwalifikowanego. Czy muszę spełniać jakieś dodatkowe wymogi ? Polecacie jakieś miejsce w Warszawie gdzie mógłbym taki kurs przejść i jakie to są koszty ? Pozdrawiam.
Malik 2017-07-10 10:31
Jestem po rozmowie z inspektorem, jutro mam spotkanie na obiekcie, odniosłem dobre wrażenie po rozmowie. Pozdrawiam wszystkich
Ubrania 2017-07-14 23:29
Dostarczałem materiały dla tej firmy. Problem był taki że są niewyplacalni. Nie polecam współpracy. W krd mają całą litanie na ich temat.
Ludek77 2017-07-18 16:13
Witam
Czy czyta to forum jeszcze ktoś z byłych pracowników stojących w Almach?
Chciałem zaczerpnąć wiedzy czy udało się już komuś w sądzie wygrać sprawę z CS i odzyskać wynagrodzenie wraz z odsetkami za sierpień.
Almaskul 2017-07-19 09:47
My z ekipą postanowiliśmy pójść na ugodę. Było spotkanie z 'górą' gdzie prawie wszyscy wybrali połowę wypłaty i zamknięcie tematu. Dwie osoby postanowiły się sądować, gdzie jedna po czasie zrezygnowała i poszła na ugodę z City. Nie wiem co się dzieje z nim. City zaproponowało nam pracę z gwarancją, że powtórki z historii nie będzie. Pracujemy.
Almaskul 2017-07-19 09:56
Nawet bardzo dobrze,
można powiedzieć, że zadbali o nas wzorowo. Wypłata na czas no i system premiowy. Jest lepiej wypłata na czas przede wszystkim. Utrzymujemy kontakt ze sobą i wiemy mniej więcej co się dzieje. Nie da się ukryć zadowolenia.
Pozdrawiam
On 2017-07-20 01:08
Gwarancja mam nadzieję że dostałeś to na piśmie bo się okaże że w najbliższym czasie znów dostaniesz połowę wynagrodzenia w ramach kolejnej ugody brawo .
były 2017-07-20 11:44
Z tego co widzę spółki powiązane są tylko po to aby nie płacić składek oraz w razie problemów i wynagrodzeń.
Kapitał tych spółek to gdzieś 5000 tysięcy złotych wedle krs więc jak nie zapłacą nawet komornik będzie miał problemy ze ściągnięciem.
Lecz jest wiele możliwości ponadto, będę dochodził iż spółki te są powiązane i jak dobrze pójdzie to city security wypłaci moje zaległe wynagrodzenie wraz ze wszystkimi zaległymi składkami i w zus.
Lub pozew przeciwko prezesowi zarządu spółki w tym przypadku spółka powiązana na prawdę jest ogrom możliwości.
Jak to będzie zobaczymy mam dużo czasu i nie liczą się dla mnie koszty jakie poniosę i stracony czas oraz będę dążył do tego aby zatriumfowała sprawiedliwość.
50% wynagrodzenia jakie mi zaproponowano po 4 miesiącach zaległości, nie wyraziłem na to zgody bo przez firmę musiałem się zadłużyć aby mieć na rachunki bieżące przed podjęciem kolejnej pracy i nawet w 30% nie pokryło by to moich strat jakie poniosłem nie wspominając o nerwach .
Nie życzę nikomu aby znalazł się w podobnej sytuacji lecz dla wszystkich którzy się w niej znaleźli , nie poddawajcie się zawsze jest lepsze rozwiązanie niż odebranie groszy a co najgorsze dalsza praca w firmie bo powiedzieli że wszystko będzie już ok no zostawię to b/k.
Mam tylko nadzieję iż tak będzie i firma wyciągnęła konkretne wnioski na przyszłość bo nie życzę nikomu aby znów doszło do podobnych sytuacji.
Wszystkim pracownikom poszkodowanym mogę tylko powiedzieć powodzenia nie poddawajcie się.
bp 2017-07-20 22:06
Tak jak poprzednik sprawa w sądzie od stycznia.Bez względu na koszty które pokryje pozwany nie odpuszczę.
Ludek77 2017-07-21 18:04
Moja wisi od lutego coś się nie spieszą o kasę już pisali to zapłaciłem o mediatora pytali czy ma się sprawą zająć to odmówiłem bo mnie nie stać na dodatkowe koszty.A po sprawie satysfakcja gwarantowana.
Jałmużny też nie brałem a po cichu liczyłem że firma i tak wypłaci zaległe wynagrodzenie jak zapewniał prezes w artykółach w necie.
Ps.Ciekawe czy oni już wytrwali kasę z Almy???
Jagoda 2017-07-22 07:34
Ja zatrudniłam się rok temu i uważam, że zrobiłam bardzo dobrze. DALEJ PRACUJĘ.:)
Zostaw swoją opinię o City Security S.A. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie City Security S.A.