FaktorOne

Opinie o FaktorOne

Czy osoby na stanowisko Doradcy Klienta Biznesowego nadal są tu potrzebne, jak w ogłoszeniu sprzed 8 m-cy? Oczywiście, tak jak sobie życzą w ogłoszeniu, znam zasady funkcjonowania przedsiębiorstw, jestem też komunikatywny. A zdolności negocjacyjne mógłbym wykorzystać już w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Gdybym tylko wiedział w jakim zakresie wysokości wynagrodzenia mógłbym się poruszać?

pracownik Nowy wpis

Polecam pracę w tej firmie, mimo przejściowych problemów nadal trawmy. Jesteśmy obecnie w restrukturyzacji i po rabrandingu, co świadczy o tym, że jest tu wiele osób, którym zależy na dalszym budowaniu Spółki. Z szacunkiem, zaangażowaniem, otwartością i głową pełną pomysłów można to naprawdę daleko zajść. Jeśli ktoś od pracodawcy tylko wymaga nie dając nic od siebie (jak wiele osób piszących opinie poniżej) nie ma tu czego szukać.

DS

Pracowałam w firmie kilka lat. Generalnie, to był super czas. Nadszedł niestety czas pożegnań. W spółce zachodzą zmiany i wiele stanowisk w tym moje zostało zlikwidowane, które przejęła firma zewnętrzna. Życzę IM i osobom, które zostały wszystkiego co najlepsze. I może kiedyś moje drogi się skrzyżują z IM ;)

Łucja
@DS

A jakie to stanowisko zlikwidowali? ;/ Nie zaproponowali Ci pracy na innym?

Kamila
@DS

Z czego wynikają generalnie tego typu zmiany? Wiesz może jeszcze jakie zmiany zostały wprowadzone poza tymi, o których napisałaś?

Work2 Nowy wpis

@Klient zamieszczona opinia nie ma wiele wspólnego z opinia @DS.

Tatiana Nowy wpis
@DS

Dostałaś odprawę pieniężna przy likwidacji etatu? W ogóle to dowiedziałaś się o tym wcześniej czy postawili Cię przed faktem dokonanym? Wszystkie podobne stanowiska uległy zlikwidowaniu?

Idea Money S.A. poszukuje osoby na stanowisko Księgowa. Czy ktoś z Was brał udział w procesie rekrutacji i chciałby podzielić się wrażeniami?

Jolanta

Czyli nadal mogę się starać o stanowisko pomocy księgowej? Proszę o informację.

@Jolanta

Ja jestem gotowa podjąć się tej pracy. proszę o maila gdzie mogę wysłać CV.

Mateusz

Też bardzo dobrze wspominam pracę w IM. Miło widzieć, że firma cały czas prężnie działa:-)

Jan
@Mateusz

A czemu odszedłeś jeśli można spytać? Zarobki były dobre? Podałbyś jaki był poziom?

@Jan

Też chce wiedzieć.

Klient

W ostatnim czasie podpisałem umowę faktoringowa z Idea Money, niby wszystko fajnie - sprawnie i szybko. Najgorsze jednak okazało sie później w momencie kiedy przyszło samo finansowanie tj. dziwne awarie systemów lub częste wewnętrzne audyty które skutkowały brakiem finansowania na czas. Nie po to płace za faktoring który miał mi pomoc przyspieszyć spływ należności abym musiał czekać na środki od faktora z niewyjaśnionych mi przyczyn. Pozostawiam opinie negatywna chociaż powinna ona być neutralna ale głównym powodem zmiany poziomu opinii jest fakt braku realizacji wypłat na czas

Łucja
@Klient

to ile gdzieś tak są opóźnione wypłaty, skoro nie są realizowane na czas?

WT

Najlepsza firma w jakiej pracowałem, fantastyczna atmosfera i normalne zarobki, szkoda, że stało się jak się stało, minęło kilka lat a nadal bardzo dobrze wspominam czas w IM.

Olga
@WT

co to znaczy stało się jak się stało? możesz bardziej rozwinąć temat??

WT
@Olga

Zwolnienia grupowe po aferze Get Back... Tylko i aż tyle, ale zawsze będę dobrze wspominał.

Jolanta

Czy szukają Państwo głównej księgowej, czy może pomocy głównej księgowej? Jestem osobą z niewielkim doświadczeniem?

@Jolanta

Czy mogłabym uzyskać odpowiedź?

Jola
@Jolanta

Zastanów się czy na pewni chcesz uzyskać odpowiedź - w dwa lata z ponad 200 osób liczba pracujących tu zmalała do ok 30.

@Jola

Obecnie w IM nie jest prowadzona rekrutacja na to stanowisko.

Pracuję w Idea Money, od kilku miesięcy na stanowisku Doradcy klienta biznesowego. Czytając komentarze, jestem dość mocno zaskoczony ilością negatywnych wpisów. Nie wiem dokładnie jak było kiedyś, ale ja jestem bardzo zadowolony z pracy w IM. No cóż myślę, że nieliczne osoby zostawiają pozytywne komentarze, bo z reguły jak ktoś jest zadowolony, to nie widzi potrzeby gdzieś tego umieszczać. Jest to pierwsza moja praca w której czuję maksymalny poziom wsparcia ze strony moich przełożonych. W firmie panuje bardzo życzliwa atmosfera, powiedziałbym, że wręcz rodzinna:) Nie ma tutaj wyścigu szczurów. To moja 18 praca, bo kiedyś lubiłem zmieniać miejsca zatrudnienia :) I jest to też jedno z nielicznych miejsc, gdzie czuję się mocno doceniony ze strony osób zarządzających. Przekłada się to na konkretne profity, a to z kolei powoduje, że czuję, że współtworzę tę firmę i mam chęć dbać o jej dobrą opinię. Z pokątnych rozmów z pracownikami, którzy pracują tutaj od lat, wiem, że firma przechodzi ogromny proces zmian in plus, pod względem lepszej i bardziej przejrzystej współpracy z klientami, a także wewnątrz korporacyjnej. Zawsze lubiłem się interesować firmą w której pracuję i wiedzieć o niej jak najwięcej. Wczoraj miałem okazję rozmawiać z jednym z klientów i zapytałem go, co sądzi o współpracy z nami i czy nie potrzebowałby zwiększyć limitu faktoringowego. Póki co nie miał takiej potrzeby, ale powiedział, że jakby miał nas ocenić do dałby nam 5/5 i, że jedynym problemem z którym zdarza mu się do nas zadzwonić, to taki, gdzie niechcący zablokuje sobie dostęp do IdeaFaktora i potrzebuje wtedy do nas zadzwonić, żeby odblokować mu dostęp. Jakbym miał ocenić tą firmę to też dałbym jej 5/5 :)

Klient
@Piotr

Jeśli jest tak świetnie to dlaczego wypowiadacie umowy klientów i nie finansujecie faktur….

@Klient

W ostatnim czasie nie tylko w naszej firmie, ale też u innych faktorów i w bankach widać wzmożony ruch fraudowy. Kiedy pracownicy w naszej firmie dostrzegą tego typu nieprawidłowości rzeczywiście wypowiadają umowę i wstrzymują finansowanie lewych faktur. U innych faktorów jest podobna procedura.

Pracowałam w Idea Money w departamencie obsługi klienta - generalnie jestem mega zadowolona z tego czego się nauczyłam i kogo poznałam. Kiedyś to była firma z perspektywa a nawet w ostatnim czasie zaczęło się coś dziać jak Zarząd spółki postawił na reaktywacje sprzedaży. Dziś mnie już w tej firmie nie ma i to była najlepsza decyzja która podjęłam. Czy warto pracować w IM - moim zdaniem nie ale każdy mam prawo decydować za siebie….

Idea Money S.A. poszukuje pracownika na stanowisko Inżynier. Zostaliście zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną? Podzielcie się swoimi wrażeniami z bezpośredniego spotkania z rekruterem.

AK

To był błąd serwisu GoWork. W Idea Money nie pracują inżynierowie i nie prowadzi się rekrutacji na takie stanowiska

Przepracowałem w tej firmie kilka lat. Generalnie atmosfera rzeczywiście genialna. Praca w tym miejscu to było niezwykłe doświadczenie. Kasa mogłaby być tylko lepsza. Szkoda, że zredukowali moje stanowisko...

Czy w Idea Money S.A. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Z tego co wiem to jak najbardziej. Przy zatrudnieniu musisz zgłosić. Ja wolałem umowę o pracę, ale wiem, że w moim dziale niektórzy woleli B2B i tak są zatrudnieni.

Maria

Hej. Weszłam na to forum z nadzieją, że opinie o tej firmie pomogą mi podjąć decyzję, co do podjęcia zatrudnienia w tej firmie. Widzę jednak, że zamieszczone tutaj wpisy są różne i trochę się pogubiłam. Może znajdzie się ktoś chętny i napisze jak teraz wygląda praca w tej firmie i na jakie zarobki i benefity można liczyć na początek?

PSujek
@Maria

Uciekaj od tej firmy jak najdalej się da! Wszelkie pozytywne opinie pisały tu dziewczyny z HR, zanim same nie zwiały ;)

Rafal
@Maria

Sorki ze tak późno ale 2 tyg temu wygrałem apelacje po 3 latach od podpisania umowy Teraz czekam na zwrot zagrabionej kasy Jak ktoś zainteresowany to podam prawnika któremu to sie udało i ewentualne info co i jak

Anistar

Proszę o kontakt do prawnika. Bede baaaardzo wdzięczna. Pozdrawiam

@Anistar

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Postaramy się Pani pomóc.

Sylwia
@Rafal

Mam pytanie w jakiej sprawie się sądziłeś? Nie mogę dostać informacji w sprawie faktoringu z którego nie korzystam. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Dorota
@Rafal

Przecież ona pyta o pracę, co jej da Twoje info, że sądziłeś się z firmą jako klient. I jeszcze przepraszasz, że późno się odezwałeś? :))) Czy naprawdę nie ma tu nikogo z pracowników, kto dałby garstkę konkretów, nie ogólniki typu ciekawe wyzwania, możliwość rozwoju (tylko młodego dynamicznego zespołu jeszcze brak do kompletu).

Czy firma Idea Money S.A. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

W spółce obowiązuje regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, a ze środków zgromadzonych na tym funduszu spółka może udzielić wsparcia w postaci zapomogi losowej jeśli sytuacja materialna i życiowa pracownika będzie to uzasadniała. Decyzję w tym przedmiocie podejmuje Komisja Socjalna. Ze środków z ZFŚS nie udzielamy pożyczek.

DOK

Cześć, pracuję w IM od wielu lat. Nie zawsze było kolorowo (jak wszędzie), jednak zawsze byłam zadowolona ze swojej pracy. IM to przede wszystkim świetna ekipa, możliwość rozwoju, ciekawe wyzwania i szacunek do pracowników. Pamiętajcie, że Firmę budują Pracownicy :) Życzę wszystkim powodzenia na drodze zawodowej!

Kinia

Ktoś tu jeszcze pracuje?

Nieznajomy

Weszłam na stronę Idea Money i jest kilka ciekawych ofert pracy. Czy ktoś z pracujących tam osób może się wypowiedzieć na temat tego pracodawcy?

Czarek
@Nieznajomy

ja już nie pracuję aczklowiek bardzo dobrze wspominam pracę w IM. Głównie dzięki doświadczeniu zdobytemu tam mogłem ubiegać się o wyższe stanowisko w innej firmie (inna branża, wyprzedzam czepialskich). A co dla Ciebie jest najważniejsze? bo dużo by mówić

Czarek
@Czarek

perspektywa rozwoju jest duża ze względu na wiele dodatkowych szkoleń i warsztatów

Aleksandra
@Nieznajomy

a jakiś konkretny dział Cię interesuje?

@Aleksandra

polecam dział sprzedaży! jest bardzo korzystny system premii

m&M
@Monika

chyba żartujesz? to jest jakaś kpina.. pracujemy na ceidg i jakimś biznode, miało być tak super i co? ludzie szukają roboty i pracują tam jeszcze tylko dlatego, że maja umowy na czas nie określony.. W zeszłym roku to coś się jeszcze działo, teraz to jakiś dramat.. jestem tam jeszcze tylko dlatego, że nie chce mi się szukać roboty. Przynajmniej mam czas w robocie na przeglądaniu i załatwianie swoich spraw to jedyny plus na ten moment.

Obiektywnie
@Czarek

Nie pisz jak było, napisz jak jest.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Idea Money S.A.?

Obiektywnie

Od czasu zmiany Zarządu trudno mówić o stylu i zarządzaniu. Bałagan, totalna niedecyzyjność, brak zrozumienia biznesu, a co najważniejsze - przygotowania merytorycznego. Zdecydowanie odradzam.

Witam wszystkich mieliśmy umowę z tą firma i NIE POLECAMY tej firmy . Odrzucają finansowanie faktur od dobrych i sprawdzonych firm a chętnie finansują firmy które się spózniają zapłatą a potem wystawiają koszty nam za upomnienia, zwłoke, kary za przeterminowanie . Koszty te nieraz są wyższe od Kwota faktury. W maju odmówili nam finansowania faktur poniewaz jeden klient pomylił się i wpłacił pieniadze na nasze konto a nie na faktoring ,oczywiscie odesłalismy te pieniadze odrazu do Idea Money. Skoro odmówili nam finansowania , my mailowo oswiadczylismy ze rezygnujemy z ich uslug . W styczniu tego roku przyszła faktura za przedłuzenie umowy ktora nam sami wypowiedzieli nie finansując faktur . Tak ze rządaja pieniedzy za nic za jeden sms z upomnieniem kosztuje 24 zł a wysyłaja je codziennie ,. Ostrzegam was przed tą firmą to wyłudzacze pieniedzy .

Cool
@Piotr

A wiesz czym jest faktoring? I dlaczego to ważne by wpływały od kontrahentów ? I skąd te stawki za SMS ? Myślisz ze jak twój kontrahent płaci tobie dobrze to kazdemu pozostałemu również i ze jest super dla Coebie to dla innych tez ? A może ten twój kontrahent ci płaci bo się nie obejdzie bez Ciebie a temu któremu nie musi nie płaci ? Twój rzetelni kontrahenci może maja zadłużenia w KRD ?

Zostaw merytoryczną opinię o FaktorOne - Warszawa

• Jak się pracuje w FaktorOne?

Zobacz opinie na temat firmy FaktorOne tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FaktorOne?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 7 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FaktorOne?

Kandydaci do pracy w FaktorOne napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FaktorOne