Gannet Guard Systems S.A.

Opinie o Gannet Guard Systems S.A.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Gannet Guard Systems S.A.

Pracownik firmy - Firma

17.11.2023 02:11

Czym zajmuje się Gannet Guard?

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Jesteśmy koncesjonowaną przez MSWiA firmą działającą w szeroko rozumianym obszarze ochrony osób i mienia. Mówiąc ogólnie: zabezpiezpieczamy wszelkiego rodzaju mienie z pomocą radiowego systemu umożliwiającego odszukiwanie skradzionych dóbr, lub systemów, których zadaniem jest zapobieganie ewentualnej kradzieży. Wspomniany system zabezpieczający korzysta z technologii radiowej, a urządzenia chroniące przed kradzieżą działają w oparciu o system GPS. W Gannet Guard wykorzystujemy komunikację elektroniczną i jesteśmy jedyną w Polsce firmą posiadającą własne częstotliwości fal radiowych do użytku na wyłączność.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Historia ta jest dość długa, ponieważ istniejemy na rynku już od przeszło 25 lat. Firma została założono w oparciu o kapitał norweski, a jej zarząd ma swoją siedzibę właśnie w Norwegii. Na terenie Polski działalność firmy została zapoczątkowana przez Panią prokurent, Teresę Kabat, która od wielu lat mieszka w Norwegii – tam też poznała osoby, które zajmowały się zabezpieczaniem mienia z pomocą systemów radiowych. Gdy auto Pani Teresy zostało skradzione, ona sama postanowiła założyć w Polsce firmę świadczącą usługi ochrony mienia z wykorzystaniem wspomnianych systemów.

Jakie były początki Państwa firmy?

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Polscy pracownicy początkowo uczyli się wszystkiego od swoich kolegów z Norwegii. Zdobyte przez lata praktyczne doświadczenie pozwala nam obecnie śmiało stwierdzić, że na terenie Polski nie mamy sobie równych w dziedzinie radionamierzania.

Jacy klienci najczęściej korzystają z Państwa usług?

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Świadczymy usługi w zakresie ochrony mienia, a do jednego z naszych rozwiązań należy też znakowanie specjalnym systemem służącym do identyfikacji pojazdów. Naszymi klientami są zarówno podmioty indywidualne, jak i firmy leasingowe, dystrybutorzy maszyn czy wypożyczalnie samochodów. Dla dużych firm posiadających floty samochodowe, świadczymy usługi monitorowania pojazdów za pomocą GPS. Udostępniamy aplikację, która pozwala kontrolować sposób eksploatacji pojazdów i zapewnia bezpieczne korzystanie z floty. Zabezpieczamy samochody, motocykle, łodzie, jachty, skutery wodne – wszelkie mienie ruchome. Nasz system radiowy jest najskuteczniejszym dotąd sposobem odzyskiwania mienia po kradzieży, o czym świadczą uzyskane przez nas certyfikaty wydawane przez niezależne podmioty – m.in. Politechnikę Świętokrzyską. Osiągnęliśmy najwyższą klasę, czyli klasę ekstra, w dziedzinie ochrony pojazdów.

Czy ta branża jest bardzo wymagająca? Weźmy pod uwagę próg wejścia oraz utrzymanie się na rynku.

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Jeśli chodzi o rozwiązania oparte o systemy GPS, ich wybór jest duży, a co za tym idzie, można z nich swobodnie korzystać, również w ramach świadczenia różnego rodzaju usług. Natomiast jeśli chodzi o systemy radiowe, można powiedzieć, że jesteśmy wiodącą na polskim rynku firmą w tym zakresie.

Co wyróżnia Państwa firmę?

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Nasza koncesja radiowa będzie ważna jeszcze przez wiele lat, a pozostałe uprawnienia regularnie odnawiamy. Nasi pracownicy również odbywają niezbędne szkolenia i zyskują uprawnienia pozwalające na wykonywanie czynności zawodowych. Posiadamy urządzenia zaopatrzone w odpowiednie, dedykowane programy stworzone przez nasz dział IT, nie wspieramy się technologiami zewnętrznymi. Wszystko, ze sprzętem do namierzania włącznie, powstaje wewnątrz naszej firmy. To działalność niszowa, nie powstały jeszcze ogólnodostępne opracowania traktujące rzeczowo o technologii radionamierzania. Praca naszej firmy wymaga ogromnego doświadczenia, które posiadamy – dzięki temu nasi pracownicy mogą szkolić kolejne osoby według opracowanych i systematycznie uaktualnianych procesów wdrażania. Mówi się, że system jest tak skuteczny, jak jego najsłabsze ogniwo, w związku z czym dbamy o to, aby wszyscy nasi pracownicy posiadali jednakową, ujednoliconą wiedzę obejmującą informacje o urządzeniach, od ich instalacji, montażu w pojazdach, przez serwisowanie i utrzymywanie bezpieczeństwa ich działania oraz poufności, aż po sam proces poszukiwania mienia objętego ochroną. W przypadku wspomnianych poszukiwań, współpracujemy z policją, strażą graniczną oraz innymi pionami odpowiedzialnymi za walkę z przestępczością samochodową czy – ogólnie mówiąc – przestępczością przeciwko mieniu. Nasze działania zawsze finalizuje policja lub inny organ mający odpowiednie kompetencje w danym zakresie, czyli mogący dokonać chociażby zatrzymania czy przeszukania.

W jaki sposób Państwa firma gromadziła tak ogromne doświadczenie?

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Niektóre, sprawdzone rozwiązania zostały przejęte od naszych kolegów z Norwegii – tak było w przypadku m.in. namierzania z powietrza, z samolotów przygotowanych przez nas odpowiednio. Mamy też własne samochody, które nasz dział techniczny przystosował do procesu poszukiwania skradzionych pojazdów. Wykorzystujemy również sprzęt wyprodukowany przez nas na potrzeby przeszukiwania terenów dostępnych jedynie dla człowieka poruszającego się pieszo.

Jak wielu pracowników zatrudnia Gannet Guard?

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Liczba ta oscyluje w okolicach 50 osób – zdarza się, że w firmie jest o kilku pracowników mniej, lub kilku więcej. Jak w każdej branży, tak i w naszej zdarza się, że ktoś rezygnuje z zatrudnienia z powodów osobistych czy zdrowotnych. Liczba pracowników jest także determinowana przez sytuację na rynku: pracujemy dla klientów, dlatego zapotrzebowanie na nasze usługi również ma wpływ na to, jak wiele osób aktualnie zatrudniamy.

Jaka jest struktura Państwa firmy?

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Gannet Guard składa się z kilku działów. Jednym z nich jest Dział Techniczny, w którym pracują instalatorzy odpowiedzialni za montaż urządzeń umożliwiających odszukiwanie skradzionego mienia, oraz technicy posiadający odpowiednią wiedzę operacyjną dotyczącą procesu poszukiwania. Z Działem Technicznym ściśle współpracuje Dział IT, czyli informatycy, którzy zajmują się wyposażaniem naszych urządzeń oraz całej naszej struktury w odpowiednie oprogramowanie – od programów typowo biurowych aż po serwerownię przeznaczoną do gromadzenia i przechowywania spływających informacji. Kolejnym działem jest Dział Sprzedażowy, czyli nasi regionalni przedstawiciele handlowi, którzy na terenie całej Polski prowadzą działania handlowe. Na co dzień współpracują oni z setkami salonów samochodowych w swoich regionach. W Gannet Guard działa także Centrala Alarmowa, całodobowa, pełniąca dyżury przez siedem dni w tygodniu. Zadaniem pracowników Centrali jest utrzymywanie kontaktu z klientami firmy, reagowanie na wszelkie alarmy napływające z urządzeń peryferyjnych, przyjmowanie zgłoszeń dotyczące ewentualnych kradzieży oraz bieżąca współpraca z policją podczas działań poszukiwawczych. Posiadamy także działy: Administracji, Obsługi Klientów, Księgowości oraz Kadr.

W jaki sposób przebiega proces rekrutacji w Państwa firmie?

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Przede wszystkim zatrudniamy w naszej firmie jedynie osoby niekarane. Wynika to z faktu, że pracujemy w sektorze ochrony osób i mienia. Rozmowa kwalifikacyjna zwykle odbywa się w biurze firmy, na warszawskim Ursynowie, ale zatrudniamy osoby z różnych części kraju, ponieważ swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski. Wspomniana rozmowa odbywa się zwykle w obecności kilku osób, a kandydat najczęściej poddawany jest także testowi praktycznemu – dotyczy to głównie instalatorów. Taki sprawdzian praktyczny odbywa się pod okiem doświadczonych pracowników naszej firmy. Po pozytywnym wyniku rekrutacji, kandydat jest zatrudniony na okres próbny, trwający zwykle 3 miesiące. Potem podpisujemy umowę na czas nieokreślony. Oczywiście nowo zatrudniony pracownik przechodzi odpowiedni proces szkolenia, jest kierowany na szkolenie BHP i stanowiskowe (co standardowo odbywa się w pierwszych trzech dniach pracy). Potem przechodzimy do szkoleń związanych z danym stanowiskiem, kompletowane jest niezbędne wyposażenie do pracy dla nowego pracownika, który staje się członkiem dwu-trzy osobowego zespołu, gdzie przez następne dwa tygodnie przechodzi szkolenie praktyczne. Jest on wtedy oceniany pod kątem zdolności do samodzielnego wykonywania konkretnych obowiązków – gdy osiągnie odpowiednie umiejętności, zaczyna działać indywidualnie. W naszej firmie działamy zarówno samodzielnie, jak i w zespole, dlatego od kandydatów oczekujemy umiejętności współpracy oraz odpowiedniej kultury osobistej.

Czy pracownicy mają szansę rozwoju zawodowego w Państwa firmie?

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Oczywiście, istnieją ścieżki awansu lub możliwość objęcia innych stanowisk w ramach naszej firmy. Zdarzały się już przypadki pracowników, którzy z biegiem lat dojrzewali do decyzji, aby spróbować swoich sił na innym stanowisku - przenosili się więc na przykład do innego działu. Niektórzy awansowali, a jeszcze inni pozostali na swoich stanowiskach przez lata. Nie ma w tej kwestii ograniczeń.

W jaki sposób pracownicy mogą rozszerzać swoje kompetencje zawodowe?

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Nasi pracownicy mogą brać udział w szkoleniach dotyczących radionamierzania, które mają charakter praktyczny i odbywają się w terenie. Staramy się wtedy możliwie najbardziej wiarygodnie odtworzyć rzeczywiste realia działań, jakie prowadzimy w naszej firmie. Szkolenia te są bardzo wymagające, ale dzięki wysoko postawionej poprzeczce podczas nauki, możemy liczyć, że nasi pracownicy lepiej odnajdą się w trudnych sytuacjach i poradzą sobie z wyzwaniami, jakie napotkają w swojej pracy. Szkolimy się również w zakresie języka angielskiego – firma sponsoruje takie kursy. Nasi pracownicy mogą także zdobywać uprawnienia do korzystania z dronów czy korzystać z kursów sprzedażowych.

Z jakich jeszcze benefitów mogą korzystać pracownicy Gannet Guard?

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Staramy się zapewnić możliwie najlepsze warunki pracy. Oferujemy naszym pracownikom dofinansowanie prywatnej opieki medycznej oraz pakietu sportowego czy komfortowe warunki socjalne obejmujące między innymi posiłki regeneracyjne dla pracowników działających w terenie podczas zmiennych warunków pogodowych. W ramach podjętej współpracy zapewniamy oczywiście wszelkie niezbędne do pracy narzędzia i wyposażenie.

Czy planujecie Państwo zwiększenie zatrudnienia w najbliższym czasie?

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Nie, nie mamy takich planów w najbliższej perspektywie.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Gannet Guard Systems S.A.ikona wywiad

Obecnie pracujemy nad nową aplikacją przeznaczoną dla urządzeń mobilnych i tabletów wyposażonych w systemy Android i iOS. Aplikacja ta będzie pomagała użytkownikom naszych rozwiązań w zarządzaniu opcjami zabezpieczeń. Dodatkowo pracujemy nad nowym urządzeniem ułatwiającym zlokalizowanie mienia po ewentualnej kradzieży.

Lesio

Uważam ,że firma Ganet Gard Systems. To jest Bardzo Dobra Firma . Szczególnie. Pan Tomek z Monitoringu samochodów. Dziękuję bardzo za wyśmienitą opiekę nad moim samochodem. Jestem bardzo zadowolony z państwa pracy. I mogę ją polecić każdemu.DZIEKUJE.!!!

@Lesio

Dziękujemy bardzo za poświęcenie czasu, aby podzielić się swoją opinią. Jest nam niezmiernie miło słyszeć, że jest Pan zadowolony z naszych usług. W Gannet Guard Systems zawsze staramy się zapewniać najwyższą jakość i opinie takie, jak Pana są dla nas niezwykle cenne. Pozdrawiamy!

Szybkie Auto

Szczere podziękowanie i głębokie uznanie dla firmy Gannet Guard Systems S.A. za znalezienie i wskazanie miejsca skradzionego pojazdu w Warszawie. Informacja o utracie sygnału ujawniono o godzinie 22.00 i w tym samym momencie Gannet Guard odpalił procedurę poszukiwania pojazdu. W trakcie przesłuchania i rejestrowania kwalifikacji czynu przez stołecznych policjantów otrzymaliśmy informację od Gannet, że pojazd został namierzony. Akcja miała miejsce o godzinie 2.00 w nocy czyli sprawny system i wykwalifikowany personel spisali się na medal. Pojazd wspólnie z pracownikami gannet i policją odzyskałem. Jeszcze raz dziękuje i życzę firmie Gannet więcej takich sukcesów....!!

OOZ Nowy wpis

Panowie z centrali alarmowej wykonują mega robotę. Sam produkt może i nie jest najtańszy, ale wiadomo, że za jakość trzeba zapłacić. Generalnie kontakt z firmą jest przyjemny, działają sprawnie, mogę potwierdzić z czystym sumieniem.

Nowy wpis

@OOZ

Dziękujemy bardzo za pozytywną opinię i zaufanie. Zawsze staramy się oferować produkty najwyższej jakości, a zadowolenie naszych klientów jest dla nas priorytetem. Pozdrawiamy!

BK Nowy wpis

Jestem związany z Firmą od 7 lat. Podejście do pracownika godne naśladowanie dla innych pracodawców. Firma solidna działająca na runku Polskim od 1997r. Mała rotacja wśród pracowników.

sow@ Nowy wpis

Pracuję od 6 miesięcy wszystko jest w porządku, zgrana Ekipa.

Lucass

Cieszę się, że jestem, choć małym elementem tej wspaniałej Organizacji. Atmosfera partnerstwa i rozwoju.

Rozmowę kwalifikacyjną w Gannet Guard Systems S.A. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Instalator Systemów Radiowych i GPS?
Andrzejko

Pracuję ponad 12 lat. W mojej ocenie 10/10. Firma tylko dla ambitnych i pracowitych. Leniuchom i narzekaczom nie polecam.

Aktualność
Czy wiecie, że nawet w okresie świątecznym aktywność złodziei nie ustaje?
Kiedy większość z nas delektowała się świątecznymi przygotowaniami, właściciel Mercedesa klasy V, ekipa Gannet Guard Systems i policjanci z Warszawy oraz Krzeszowic musieli zmierzyć się z wyzwaniem, jakim była kradzież samochodu.
A wszystko zaczęło się od alarmu z GPS w Mercedesie, co szybko nasunęło podejrzenie kradzieży.
Dzięki błyskawicznej reakcji Gannet Guard Systems udało się namierzyć skardziony pojazd, ukryty w garażu mechanika samochodowego. Mimo proceduralnych ograniczeń, które wymuszały oczekiwanie na świt, zakończyliśmy akcję sukcesem.
Dowiedz się więcej: https://gannet.pl/odnalezienia/mercedes-klasy-v/

Pracuje w firmie przeszło 11 lat i złego słowa powiedzieć nie mogę. Firma dba o pracownika, jego rozwój i komfort pracy. Przez te lata byłam świadkiem wielu sukcesów. Sama wielokrotnie otrzymywałam podziękowania od Klientów za zlokalizowanie ich pojazdowl lub niedopuszczenie do kradzieży. Z przekonaniem Polecam zarówno produkty jak i firme.

Klient

Serdecznie polecam firmę, kompleksowe wsparcie i doradztwo!

@Klient

Dziękujemy za pozytywną opinię. Jest nam niezmiernie miło słyszeć, że nasze kompleksowe usługi spełniają Państwa oczekiwania. Pozdrawiamy!

Andrzej Z.

Korzystam z opieki tej firmy od wielu lat. Nic mi nie zginęło. Ani samochód, ani nic z samochodu. Natomiast jeśli się zdarzy, że przez zapomnienie nie wyłączę powiadomienia o osobistym uruchomieniu samochodu i rozpoczętej jeździe, po kilkuset metrach odzywa się alarmowy głos opiekuna w telefonie z Gannet Guard sprawdzający, czy to ja prowadzę, czy być może (usunięte przez administratora) Miał by się z pyszna... Nie zazdroszczę... Jestem spokojny na każdym lądując parkingu. Pozdrawiam zespół i życzę Wesołych Świąt... Andrzej Zarycki.

Aktualność
System monitoringu nie służy wyłącznie do lokalizowania pojazdów po ich kradzieży. Sprawdza się również jako zabezpieczenie antykradzieżowe. Przykładem może być próba kradzieży Toyoty Land Cruiser, która zakończyła się niepowodzeniem dla złodzieja.

W nocy, sygnał z naszego systemu GanTotal dotarł do centrali, sugerując, że Land Cruiser może być obiektem kradzieży. Niezwłocznie skontaktowaliśmy się z właścicielem pojazdu, co pozwoliło potwierdzić nasze podejrzenia.

Zapis z kamery uchwycił złodzieja w samochodzie, jednak nie udało mu się uruchomić pojazdu, co zmusiło go do ucieczki z miejsca zdarzenia.

To już druga nieudana próba kradzieży tej Toyoty.
Lesio

@Lesio

Na jakie benefity można liczyć w Gannet Guard Systems S.A.?

KD

Wszystko jest ok.

@KD

Dzień dobry. Dziękujemy za pozytywną opinię. Pozdrawiamy!

Aktualność
Skuteczne odzyskanie skradzionego Audi Q7 w Łodzi mimo użycia zagłuszarki GPS/GSM!

Złodzieje samochodów często używają zagłuszarek GPS/GSM, by uniemożliwić odnalezienie pojazdu. Jednak nawet z takim urządzeniem, skuteczny monitoring radiowy może pomóc w odnalezieniu skradzionego auta. Przykładem jest akcja odzyskania skradzionego Audi Q7 w Łodzi. Mimo aktywnej zagłuszarki, dzięki systemowi GanTrack, auto zostało precyzyjnie zlokalizowane w wyniku dwudniowej akcji z udziałem załóg naziemnych i samolotu.
Więcej pod linkiem: https://bit.ly/487FC6M
Szybkie Auto

Zostaw merytoryczną opinię o Gannet Guard Systems S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Gannet Guard Systems S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Gannet Guard Systems S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gannet Guard Systems S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 7 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Gannet Guard Systems S.A.