METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Opinie o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Metro Warszawskie sp. z o.o.

Pracownik firmy - Metro Warszawskie sp. z o.o.

27.11.2023 12:11

Czym zajmuje się Państwa firma?

Metro Warszawskie sp. z o.o.ikona wywiad

Metro Warszawskie Sp. z o.o. jest przede wszystkim przewoźnikiem, który obsługuje dla pasażerów linie podziemnej kolei w stolicy Polski. Spółka na bieżąco utrzymuje i eksploatuje infrastrukturę oraz tabor. W procesie inwestycyjnym pełnimy funkcję inwestora zastępczego, nadzorujemy prace budowlane przy rozbudowie sieci warszawskiego metra. Właścicielem udziałów Metra Warszawskiego jest miasto stołeczne Warszawa.

Jak duża jest Państwa firma?

Metro Warszawskie sp. z o.o.ikona wywiad

Aktualnie firma zatrudnia około 2,8 tysiąca pracowników, a główna siedziba znajduje się na Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach.

Jak wyglądały początki firmy?

Metro Warszawskie sp. z o.o.ikona wywiad

Historia firmy sięga korzeniami lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, gdy powołano do życia Dyrekcję Budowy Trasy Mostowej „Łazienkowskiej”. Spółka Metro Warszawskie jest jednym z następców prawnych tego przedsiębiorstwa. Przełomowa data w rozwoju firmy przypada na lata 80-te, gdy rozpoczyna się realizacja celu strategicznego, czyli budowy metra w Warszawie. Inwestycję nadzoruje wówczas Generalna Dyrekcja Budowy Metra. Współczesna spółka Metro Warszawskie to stabilne przedsiębiorstwo, dysponujące kilkudziesięcioletnim doświadczeniem z najważniejszych placów budów Warszawy.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Metro Warszawskie sp. z o.o.ikona wywiad

Spółka jest jedyną w Polsce firmą świadczącą usługi przewozu pasażerów metrem. W ramach systemu zarządzanego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie stanowimy integralną część stołecznej komunikacji miejskiej. Współpracujemy z firmami polskimi i zagranicznymi między innymi w trakcie rozbudowy systemu metra w Warszawie, przy zakupie nowych pociągów pasażerskich czy podczas utrzymania i eksploatacji infrastruktury oraz taboru.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Metro Warszawskie sp. z o.o.ikona wywiad

Strukturę organizacyjną Metra Warszawskiego sp. z o.o. tworzy pięć pionów nadzorowanych przez poszczególnych Członków Zarządu. Prezes Zarządu czuwa nad pionem administracyjno-biurowym. W skład tego pionu wchodzi Biuro Kadr i Szkoleń oraz Biuro Zarządu. Nad drugim pionem czuwa Członek Zarządu ds. Wsparcia. Należy wymienić tutaj: Biuro Zamówień Publicznych, Biuro Zaopatrzenia i Gospodarki Magazynowej, Biuro Ochrony Środowiska, Biuro Administracyjno-Gospodarcze, Biuro ds. BHP, Biuro Informatyki oraz Biuro Ochrony Informacji i Obronności. Nad trzecim pionem czuwa Członek Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych. Podlegają mu następujące działy: Finansowy, Księgowości Rozrachunkowo Kosztowej, Księgowości Materiałowej i Majątkowej oraz Biuro Kontrolingu, Biuro Najmu i Reklamy i Biuro Kosztorysów i Wycen. Opiekę nad kolejnym pionem sprawuje Członek Zarządu ds. Inwestycji. Do tego pionu należą działy: Przygotowania Inwestycji, Dokumentacji Przygotowawczej, Inwestycji Modernizacyjnych, Dokumentacji Kontraktowej, Kontroli Technicznej PK oraz dwa Działy Realizacji II Linii Metra. W skład tego pionu wchodzi również Biuro Geodezji i Nieruchomości oraz Biuro Analiz i Rozliczeń Inwestycji. Ostatnim pionem opiekuje się Członek Zarządu ds. Operacyjnych. Mamy tu cztery główne sekcje dotyczące Ochrony i Zarządzania Kryzysowego, Infrastruktury, Przewozów i Taboru. W pierwszej z nich znajdują się działy: Ochrony Metra, Ochrony Przeciwpożarowej, Analiz Bezpieczeństwa, Mechaniczny, Techniczny, Utrzymania STP. Do drugiej należą Dział Automatyki i łączności, Dział Elektrotrakcyjny oraz Dział Torowy. Trzecia sekcja składa się z działu Nadzoru Ruchu, Realizacji Przewozów, Stacji i Obsługi Pasażerów. Ostatnia sekcja to Dział Przeglądów, Dział Logistyki, Dział Technologiczny i Dział Remontów.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Metro Warszawskie sp. z o.o.ikona wywiad

Ogłoszenia o pracę zamieszczane są m.in. na stronie internetowej Metra Warszawskiego Sp. z o.o. Aplikacje można składać drogą elektroniczną bądź bezpośrednio zostawiając CV w skrzynce rekrutacyjnej w siedzibie Spółki na Stacji Techniczno–Postojowej Kabaty. Po analizie dokumentów aplikacyjnych wybrani kandydaci zapraszani są na spotkanie rekrutacyjne w siedzibie Spółki. Rekrutacje, w zależności od działu i stanowiska, prowadzone są jedno lub dwuetapowo.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w naszej firmie?

Metro Warszawskie sp. z o.o.ikona wywiad

Nowy pracownik w pierwszych dniach zostaje zapoznany z wewnętrznymi przepisami i procedurami oraz zakresem obowiązków na swoim stanowisku pracy. Odbywa również obowiązkowe w Metrze Warszawskim szkolenia. Pod opieką wykwalifikowanego personelu Spółki pracownik zapoznaje się ze specyfiką nowego miejsca pracy.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Metro Warszawskie sp. z o.o.ikona wywiad

W związku z ciągłym rozwojem Metra Warszawskiego i otwarciem nowych stacji, na bieżąco realizowany jest proces rekrutacji pracowników. Oferty pracy dostępne są m.in. na stronie internetowej Spółki: www.metro.waw.pl (w zakładce praca i praktyki/oferty pracy).

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Metro Warszawskie sp. z o.o.ikona wywiad

Metro Warszawskie Sp. z o.o. zapewnia swoim pracownikom rozwój zawodowy poprzez organizowanie szkoleń i kursów wewnątrz firmy, jak i poprzez szkolenia zewnętrzne. Pracownicy uczestniczą w targach branżowych, konferencjach naukowych oraz spotkaniach technicznych, gdzie mają możliwość zapoznania się z nowinkami technicznymi między innymi w sektorze kolejowym i budowlanym.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Metro Warszawskie sp. z o.o.ikona wywiad

Plany rozwojowe są nastawione przede wszystkim na wygodę i potrzeby pasażerów. Aktualnie powstaje kolejny odcinek linii M2 – trzy nowe stacje na Bemowie i Stacja Techniczno-Postojowa Karolin. Na etapie prac przygotowawczych jest linia M3, która w pierwszym etapie obejmie budowę sześciu nowych stacji po praskiej stronie Wisły w Warszawie. Dostarczane są też na bieżąco nowoczesne pociągi.

Prosto Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 godzin.

Jakie zarobki, są na początek na stanowisku Monter Torow. Ktoś wie?

Donald Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.

Witam Mam pytanie odnosnie pracy w metrze jako wartownik w ogloszeniu widzialem pozwolenie na paralizator ,rozumiem ze metro juz nie posiada broni? Czy na zlecenie na dodatki tez przyjmuja? Jak wyglada praca 12 godz na nogach?

Ja Nowy wpis

Czy ktoś z was pracuje w dziale towarowym, i doradzi mi czy warto aplikowac na stanowisko Inspektora. Na forum piszecie o premiach, a tu w ofercie na stanowsko nic nie ma na ten temat. Działowi nie przysługują żadne dodatki płacowe? Ciekawi mnie też co znaczy dla firmy sporadyczna praca zmianowa:)

Andżej

Witam wszystkich przyszłych kandydatów. Chciałbym przestrzec wszystkich którzy noszą się z zamiarem aplikowania do pracy w metrze. Niestety ale zarobki to (usunięte przez administratora). Można zarobić kilka stówek więcej niż w sieci sklepów Biedronka. Generalnie firma zatrudnia na umowę o pracę a pensja ma wiele składowych części. (usunięte przez administratora) Firma tłumaczy się tym że z premią i innymi dodatkami przekracza się kwotę minimalnego wynagrodzenia. Niestety premia to część ruchoma wynagrodzenia i nie powinna być wliczana do minimalnego wynagrodzenia(usunięte przez administratora)Dodatkowo brak możliwości rozwoju w tej firmie co kłóci się z treścią ich ofert pracy. Pozdrawiam wszystkich.

Leuben
@Andżej

Tam jest chyba pensja minimalna plus premia 40% plus trzynastka rozłożona na 12 miesięcy plus dodatek za pracę w niedziele, święta, w nocy tak? A jest tzw. szkodliwe?

Inspektor
@Andżej

4570 zeta razem z tunelowym . 9 dni roboty pod rzad bo nie ma ludzi . Jak sie nie zgodzisz to cie przy podwyzkach pomina

Eustachy Nowy wpis
@Andżej

Prawo do premii pracownik nabywa po 6 miesiącach pracy. Przez pół roku pracuje z gołą pensją. Już wiecie dlaczego wakaty są wszędzie

Specjalista ds. Przetargów

Rozmowa w standardowym składzie: kierownictwo spółki, bezpośredni przełożony oraz pracownik HR. Rozmowa trwała w okolicach 45min do 1h czasu. Otrzymałem zaproszenie na II spotkanie z działem kadr w zakresie ustalenie warunków zatrudnienia, co w zasadzie było tożsame z pozytywnym rezultatem rozmowy kwalifikacyjnej. Po II etapie dosyć długie oczekiwanie na wynik rekrutacji (ponad 2 tygodnie), zatem jest to mały problem komunikacyjny zauważony po stronie Pracodawcy. Kwestia dyspozycyjności i doskonalenia zawodowego przeważyła o wyniku rekrutacji :)

Dotyczyły w dużej mierze znajomości ustawy PZP oraz sposobu organizacji pracy własnej w przedmiotowej komórce.

Za trzy dni koiec rekrutacjina stanowisko Inspektora w Dziale Logistyki, a ja nadal nie wiem czy aplikowac czy odpuścić. Niby wysłanie cv nic nie kosztuje, ale nie chce trafić na słabe warunki, a nie piszą nawet że wynagrodzenie jest adekwatne do umiejętności czy atrakcyjne. Możecie przybliżyć mi widełki. Z góry dziękuję.

Skołowany

Mam 2 pytania, mam nadzieję, że uzyskam rzetelną odpowiedź: 1. Kiedy będzie następna rekrutacja na stanowisko maszynisty i jak wygląda wynagrodzenie? 2. Czy na stanowisko typu mechanik, elektryk przyjmujecie także hobbystów chętnych do pracy, bez wykształcenie kierunkowego?

@Skołowany

Miło nam, że jest Pan/Pani zainteresowany/a ofertą pracy w Metrze Warszawskim. Szczegółowe warunki zatrudnienia omawiane są podczas rozmowy rekrutacyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z treścią dostępnych ogłoszeń na stronie www.metro.waw.pl i przesłanie aplikacji na adres rekrutacja@metro.waw.pl Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Dyżurny
Użytkownicy czekają na odpowiedź 34 dni.

Witam mam pytanie do dyżurnych stacji, którzy zaczęli niedawno. Na jakie zarobki można liczyć na początek. Nie oczekuje odpowiedzi kadr już ją znam. Zapraszamy na rozmowę..... itd

Zuruk
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Dyżurny stacji. Przybliży ktoś na czym polega ta praca, system pracy i zarobki?

Agnieszka Szczepkowska

(usunięte przez administratora) proszę o wyjaśnienie, jak to jest możliwe, ze na stacji Swietokrzyska nie działają żadne windy i osoby poruszające się na wózku inwalidzkim lub z innych przyczyn nie mogące pokonać drogi na peron schodami, nie są w efekcie w stanie skorzystać z metra?

Maja

Cześć, czy ktoś pracuje może przy sprzątaniu taborów? Jak ciężka jest praca? Zastanawiam się czy aplikować. W sumie podejrzewam, że chcą ludzi na pełny wymiar godzin? Czy można się dogadać na 3/4 etatu albo 1/2? Nocne zmiany są lepiej płacone?

Miło nam, że jest Pan/Pani zainteresowany/a ofertą pracy w Metrze Warszawskim. Szczegółowe warunki zatrudnienia omawiane są podczas rozmowy rekrutacyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia na stronie www.metro.waw.pl i przesłanie aplikacji na adres rekrutacja@metro.waw.pl Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Przyszły

Czy jest ktoś na kursie na maszynistę? Chce aplikować ale się zastanawiam jakie warunki są podczas kursu i po zdanym kursie. Jakie zarobki i itp.?

Mam do Was pytanie. Czy Inspektor w Dziale Torowym zarobki ma zależne od stopnia wykształcenia? Zapytałem o to dlatego, że w ogłoszeniu widziałem informacje, że dopuszczają kandydatów z wykształceniem średnim i wyższym, sam mam to pierwsze, i zastanawiam się, czy to jakoś wpłynie na to, ile będę zarabiał.

Hej, czy ktoś może mniej więcej opisać jak wyglądają badania? Podobno są restrykcyjne, są takie same dla maszynisty i np dyżurnego? Co tam dokładnie badają i czy jest się czym stresować?

Errr
@Anonim

Dzisiaj byłem na badaniach na maszynistę, 4 specjalistów krew mocz i orzecznik poszlo gładko 6 godzin i wszystko ogarnięte w jednym budynku

Co wchodzi w skład pełnego wynagrodzenia w firmie METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. na stanowisku Inspektor nadzoru? 24 kwietnia pojawiły się ich ogłoszenia na GoWork.pl.

Is

Mama pytanie do kadr. Na jakie zarobki można liczyć na początek jako dyżurny stacji. Wiem , że na rozmowie i że zależy od premii itd ale żeby ewentualnie nie marnować sobie na wzajem czasu.

@Is

@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Tu na forum mógłbym chociaż dostać odpowiedź jeśli chodzi o orientacyjne widełki? Zanim wyślę CV? Premie są comiesięczne czy raz na kwartał?

Janek

Czy maszyniści w wolnych chwilach mogliby posprzątać błoto pośniegowe i sól z podłóg pociągów, bo w takim brudzie się nie jeździć.

Straznik

Prawo zabrania wypraszania bezdomnych z metra.. Metro nic z tym nie może zrobić,

Pamiętamy

Bezdomni koczują w metrze na wyraźne życzenie pasażerów, po skutecznej interwencji Gazety Wyborczej w tej sprawie. Kiedyś metro było całkowicie wolne od żuli i bezdomnych. Ale przeszkadzały wam zamknięte bramki przy wejściu na perony, kazaliście je otworzyć bo nie chciało wam się przykładać karty do czytnika. I Gazeta Wyborcza załatwiła wam otwarte bramki. Wraz z otwarciem bramek do ciepłych tuneli metra napłynęli żule i bezdomni, którym bardzo przypadły do gustu wygodne, wyściełane ciepłym i mięciutkim materiałem ławy w wagonach metra. I teraz, gdy już odkryli metro i jak do niego wejść bez biletu, nie ma legalnego sposobu na ich usunięcie. Podobnie jest w przypadku tramwajów. To na wyraźne życzenie pasażerów po głośnej interwencji Gazety Wyborczej miasto zrezygnowało z opłacania ochrony, która między innymi usuwała cuchnących kloszardów z wagonów tramwajowych. Pasażerowie pisali skargi, że "ochrona bije pasażerów" a sprytny bezdomny rzucał się na podłogę, darł się w niebogłosy i odstawiał takie przedstawienie jakby go przypalali gorącym żelazem. Więc teraz zgodnie z życzeniem, możecie cieszyć się towarzystwem brudnych, chorych i cuchnących bezdomnych, którzy nie chcą ani nie przyjmują żadnej kompleksowej pomocy, bo są zadowoleni ze sposobu w jaki egzystują. Więc szanowny panie Marku, pretensje może Pan mieć tylko do siebie, współpasażerów i ewentualnie niezależnych mediów, które słusznie są nazywane czwartą władzą.

Wartownik

Od razu widać że pisał to pracownik Metra z innego działu,który nie potrafi zająć się swoją ciężką pracą.Mam nadzieję że to nie dyżurny stacji :)

Joanna

Jest tu ktoś z działu księgowości? Zauważyłam, że firma szuka Specjalisty w Dziale Księgowości Rozrachunkowo-Kosztowej, i kusi mnie, aby zaaplikować. Firma wytłumaczyła mniej więcej zasady co do przyznawania wynagrodzenia i dodatków, więc ciekawi mnie jak sama praca wygląda? :) Atmosfera w biurze na plus? Zespół macie duży? Jak firma podchodzi do pracy hybrydowej? Co kryje się pod bogatym pakietem świadczeń socjalnych? Chętnie też przyjmę rady odnośnie rekrutacji, może warto się nastawić na jakiś test, czy pytania?

Charlemagne

Jadąc do pracy w piątek, 3 listopada 2023 roku o godz. 6.07 na stacji plac Wilsona czekałem na pociąg 7 minut. Następny skład miał być za 8 minut. Z rozkładu jazdy wynika, że o tej porze składy kursują co 2-3 minuty. Czy zmieniliście rozkład?!

@Charlemagne

To nie moja stacja to nie wiem, ale pytasz o to czy rozkład został zmieniony, zastanawiam się czy wtedy nie byłaby odnośnie tego upubliczniana jakaś konkretna informacja? I w zasadzie które osoby o tym decydują? Który dział i kto ma ostateczne słowo w tej kwestii?

Zostaw merytoryczną opinię o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 98.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.