Gülermak Heavy Industries Construction & Contracting Co. Inc.

Opinie o Gülermak Heavy Industries Construction & Contracting Co. Inc.

Aktualność
Konsorcjum Gülermak‎ z umową wartą 1,930 mld zł na kompleksowe roboty ‎‎‎budowlane ‎na LK nr ‎‎104 ‎odc. D Limanowa – bocznica Klęczany

Konsorcjum Gülermak, zawarło umowę z PKP ‎PLK na ‎‎kompleksowe wykonanie robót ‎‎‎budowlanych ‎na linii ‎kolejowej nr 104 ‎na ‎‎odcinku D Limanowa – bocznica Klęczany. Projekt ‎wart 1,930 mld zł netto ma zostać zrealizowany w ciągu 31 miesięcy.‎

Z radością informujemy o współpracy między Polskimi Kolejami Państwowymi a konsorcjum Gülermak i naszego partnera Budimex.
Przed nami projekt o monumentalnym znaczeniu o wartości aż 1,93 mld PLN (ok 450 milionów EUR). Wspólnie z Polskimi Kolejami Państwowymi rozpoczynyamy pracę wzdłuż Linii Kolejowej nr 104 w Polsce, obejmującej odcinek o długości 12,6 km oraz 5,7 km dróg dojazdowych.
Na realizację kontraktu mamy 31 miesięcy (z dodatkowymi 7 miesiącami na uzyskanie niezbędnych pozwoleń) skoncentrujemy naszą zbiorową wiedzę, pomysłowość oraz niezachwiane zaangażowanie w ten ambitny projekt. W ramach umowy przewidziano budowę dwóch tuneli o łącznej długości 7,5 kilometra (główny tunel zostanie wybudowany metodą TBM o zewnętrznej średnicy 10,6 m). . Tunel o długości prawie 3,8 km zostanie wydrążony pomiędzy miejscowościami Męcina i Mordarka. Na czwartym odcinku linii nr 104 prace budowlane obejmą 10 wiaduktów i 12 mostów. Dzięki inwestycji pociągi pasażerskie będą mogły poruszać się z prędkością do 160 km/h, a pociągi towarowe 100 km/h.
Przystępujmy do pracy!
Olka Nowy wpis

Witam, wczoraj pojawiła się oferta dla specjalisty ds. BHP. myślę nad złożeniem dokumentów, mam już doświadczenie, wymagany rok przebijam. Proszę mi przy tym opowiedzieć o atmosferze na dziale. jaka teraz występuje? czy warto aplikować?

Jestem w trakcie czytania oferty dla specjalisty ds. kontroli dokumentów. Piszą tam w niej o gotowości do pracy ok. 1 miesiąc w tymczasowej lokalizacji w Krakowie. to jak patrzę teraz na kalendarz to w Maju już gdzieś indziej będę? a czemu tymczasowo tam się pracuje?

Była pr Nowy wpis

Bo ta firma nie szuka ludzi do firmy tylko na projekt

Nowy wpis

Aktualność

Przystępujmy do pracy!

Witam, czy zatrudniał się już ktoś jako IT ServiceDesk Specialist i miałby opinię? Planuje aplikować na jedno z aktualnych ogłoszeń, nie ma wskazanych przedziałów płacowych, więc czy wstępnie mógłby ktoś je przybliżyć i opisać pracę na dziale?

Specjalista Ds. Zakupów

Ogólnie rzecz biorąc, mimo spełnienia warunków rekrutera i zapewnień o otrzymaniu informacji co do dalszej współpracy brak oddzewu. Podejście do osoby ubiegającej się o przyjęcie do pracy jest poniżej zera. Nie masz znajomości to mimo dużego doświadczenia nie jesteś brany pod uwagę.

Nie mam pytań

Lilianna
Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Dzień dobry, Czy w firmie poszukiwane są takie osoby jak kierownicy ds. technicznych? Na obecną chwilę pracuję jako inżynier, ale moje obowiązki głównie dot. robienia papierów, bardzo rzadko jeżdżę na budowę. Teraz jestem w innej firmie, ale myślę o zatrudneniu się tutaj. Do tej pory pracowalam w dziale technicznym jako specjalista i ogarniałam większość kolaudatu, wniosek do WINBu, raporty, analizowałam zmiany projektowe. Byłam też asystentem Technologa i robilam praktycznie wszystko to, co moj przelozony, a mianowicie - zatwierdzenia materiałów, PZJ, projekty technologiczne, zlecanie badan, analiza wyników, przygotowanie dokumentów jakościowych do dokumentacji powykonawczej, itd. Potem trafiłam na zmianę do działu mostowego i do działu drogowego, a tam też dokumenty budowy - głównie sprzedaż, rozliczenia, faktury itd. Niestety w tej firmie, w której jeszcze jestem jest jeden inżynier na cala budowe i jest brzydko mowiac "zajeżdżany" do granic możliwości. Kierownicy często robia duzo mniej od inżyniera, a maja duzo wieksze pensje. Obecnie mam wrażenie, że sprzątam po innych i nie czuje żebym się rozwijała. Jak to tutaj wygląda? Jaka jest szansa na rozwój i na podwyżki?

@VanDam

Pracuję w firmie dłuższą chwilę. Większość osób, których dotyczą te komentarze znam osobiście. Mam też swoje podejrzenia, graniczące z pewnością co do osób, które te komentarze piszą... Co osób - piszących - sorry, to są klasyczne żale frustratów, którzy po prostu sobie nie poradzili.Byliscie tak samo toksyczni w pracy, jak jestescie tutaj na forum. Skupialiście się na plotach po biurze, albo za konterami, zamiast na robocie. W Gulermaku jest cala ekipa pracownikow - zarowno inzynierow na projektach, jak i osob w biurze, ktore sa tutaj juz kilka lat i kolejny projekt, czesto zmieniajac miasta. I nie mam na mysli managementu - ale rowniez kadre inzynierska. Jest rowniez mnostwo mlodych, ktorzy szybka sie ucza i chca pracowac. Rotacja jest owszem, ale nie przekracza standardow rynkowych. Czy Gulermak jest idealny? Nie! Jest... hmmm... Specyficzny... poniewaz realizuje specyficzne projekty. Presja jest duza, i kaskdowana jest nizej - plynie od zamawiajacego, cala drabinka w dol po szeregowych pracownikow. Oprocz merytoryki trzeba tutaj miec mocna psyche, to prawda. Jesli chcesz nauczyć się dowożenia tematow, znajdowania wyjscia z sytuacji bez wyjscia - to jest to praca dla Ciebie. Znajdziesz ludzi, ktorzy maja takie samo podejscie. Jesli oczekujesz spokojnej pracy, gdzie z czysta glowa pojdziesz do domu na fajrant to nie miejsce dla Ciebie.

Bomba

Akurat w GPMosty była dobra atmosfera i zespół. Miło się wspomina ten czas.

A pracodawca też dbał o te atmosferę czy raczej pracownicy wszystko mieli w swoich rękach? Jest jakaś konkretna kultura pracy? długo nowych w nią wdrażają?

Bateryjka

Pracodawca o mało co dba. Dobra atmosfera to tylko zasługa pracowników i to tych na niższych i średnim szczeblu. Wdrożenie? Drugie dnia będzie już (usunięte przez administratora) czemu nie zrobiłeś tego co naleLao do swoich obowiązkow :D

@Bateryjka

Akurat aktualnie nie ma oferty dopasowanej do moich kompetencji ale zaczynam się zastanawiać nad tym drugim już dniem i wspomnianymi obowiązkami. Jakie konkretnie można mieć przy tym na myśli? czy one są jasno spisane w samej umowie?

Zibi

Umowa jest dość ogólna i nie precyzuje zbytnio twoich obowiązków. Natomiast jest do niej załącznik z twoimi obowiązkami natomiast w praniu to i tak jest że masz robić co ci każą. Jeśli powiesz że czego nie masz w umowie to po prostu na drugi dzień się znajdzie razem z aneksem który będziesz miała do podpisania :)

HOT NEWS PL !!

Z ostatniej chwili. Podobno dyrektor na Polskę odchodzi z firmy! Jeden z niewielu myślących tam ludzi. Jeśli to prawda to teraz już będzie turkiszstajl na całego.

Seba

Warszawa, metro. Sytuacja z tego roku. Praca w tej firmie to jakaś kpina. Ogromne braki kadrowe a kadra która jest też mocno specyficzna. Na jednej stacji wydygany kierowniczek - nie wiadomo czemu zastępca bardziej ogarnięty. Na pozostałych kierownicy budów to wierni wyznawcy zarządu a ich zastępcy to dzieciaki którym się wydaje że na budowlance zjadły zęby. Niestety nie posłuchałem się kumpla i miałem przyjemność z tą firmą. Robisz za trzech, robisz wszystko co się da a i tak usłyszysz że jesteś do niczego. Atmosfera słaba, każdy każdemu patrzy na ręce i na każdym kroku drepcze do koo rd y natora z donosikiem. Auto dostajesz za "zasługi" a nie że ci jest potrzebne. Praca tylko dla szalonych lub masochistów.

Ola
@Seba

Firma nastawiona na (usunięte przez administratora) i brak szacunku do pracownika. Dobrze jedynie mają ludzie z rodziny członków zarządu i kierownictwa oraz ci co lubią sprzedawać innych i (usunięte przez administratora)

Yxz
@Seba

Czyli nie warto aplikować na stanowisko inżyniera? Chodzi tu o inżyniera drogowego, bo takiego też tu potrzebują, na budowę stacji metra

Inżynier Budowy
@Yxz

Jeżeli chcesz się czegoś nauczyć to spoko. Ja pracuje od pól roku na stanowisku Inżyniera Budowy i jest ok.

Robol

Omijajcie z daleka tą firmę. Przede wszystkim brak szacunku do ludzi a tego nie wynagrodzą żadne pieniądze. Sztucznie wpisana w umowę godzina "przerwy" z której nie można skorzystać bo inni widzą i też będą chcieli skorzystać.

Kebab

Pracowałem w owej firmie w Warszawie na 2 i 3 projekcie budowy metra.Nie ma opcji żebym tam wrócił.Jak ktoś chce tam pracować niech zapamięta.Turecka technologia jest najlepsza reszta do niczego się nie nadaje !! Noi pamiętaj Polaku że Turkom płacą w euro a ty robisz za PLN noi traktują cię jak najgorsze barachlo

Cos tu pisali o ucieczkach ludzi i zastanawiam się których działów mogło to w zasadzie dotyczyć jeśli już? mnie zainteresowała tamta oferta dla specjalisty ds. ochrony środowiska. od paru dni jest już widoczna wiec może ktoś zdążył aplikować i wie cos więcej o samej pracy? czy na dziale występuje spokojna atmosfera? i teraz ktoś jest poszukiwany ze względu na rozwój czy jednak to jakieś zmiany stanowiskowe?

Ela

Ludzie uciekają że wszystkich działów. Dział HSE ma dużą rotację bo kierowniczka jest bardzo ciężka we współpracy - pani ma duże ambicje i mniemanie. Tak więc jesteś wyznawcą albo nie ma dla ciebie miejsca. Gotowy na baczność na każde skinienie i będzie dobrze... Jak jesteś mało doświadczony to ok. Lizniesz trochę, zlapiesz doświadczenia i można lecieć dalej.

Pawełek

Z tego co się orientuję to na stanowisko specjalisty ds.ochrony środowiska szukają do biura głównego na Giełdowej, a to inna bajka niż projekt. Całkiem inny przełożony na plus, myślę że warto spróbować.

Jola

Wiec na dziale IT jest raczej spokojnie w porównaniu do poprzednich opinii z innych obszarów? Myślę o złożeniu CV na te ofertę dla Specjalisty od Microsofta 365. Chce przed tym dowiedzieć się jak organizujecie prace na dziale oraz jak może wyglądać sama rozmowa? występuje część techniczna?

Ciekaw

Stp czy stacje? Przecież tam i tak była bieda z ludźmi. To będzie 1 elektryk, 1 sanitarny na 3 stacje i po KB + inz na każdej. Luksusowo. Ludzie poszli po rozum do głowy czy czystki bo kontrakt zbyt dobrze wyceniony?

@Ciekaw

Podziękuj za to, że możesz zdobyć doświadczenie. Przestań marudzić, ponieważ na twoje miejsce jest wielu chętnych. Doceń przełożonego za to, że dał ci szansę, ponieważ dalej siedziałbyś przed telewizorem bez życiowego celu.

Nikoś
@Paweł

I niech ten post pana Pawła będzie ostrzeżeniem dla wszystkich potencjalnych pracowników. Będziecie i niczym więcej tylko mięsem. Macie robić i być wdzięczni że możecie pracować. Takie jest myślenie góry

Czeslaw

Jakieś bonusy na święta będą?

Wacław
@Czeslaw

Po tym jak zrobili imprezę na Legii to nie sądzę. Cała kasa poszła na imprezę dla zamawiającego i pracowników (ale nie czarujmy się to mimo wszystko nie była impreza z myślą o nich zrobiona). Więc co zjadłeś i wypiłeś to twoje. A już 2 lata nie było imprezy świątecznej bo kasy nie było...

@Wacław

Z ta kasa to faktycznie są jakieś problemy tak jak piszesz? Czemu od dwóch lat nie ma, wyniki finansowe są gorsze? Co na nie wpływa i czy prócz takich dodatków ma to również odzwierciedlenie w samym wynagrodzeniu?

XYZ

Witajcie, nie widzę chyba takiej opinii odnośnie tego stanowiska ale właśnie poszukiwany jest logistyk budowy. Czy ktoś z Was miał już przyjemność odbycia rozmowy? Czego na niej można się spodziewać? Oferta ma być widoczna jeszcze przez tydzień. Napiszecie mi wiec czy warto starać się o te prace? Wymagania rzecz jasna spełniam

widzę, że cos o Dyr., Technicznym pisali jakiś czas temu, czy istnieje przy tym jednak szansa na jakieś szersze odniesienie się do samego działu IT? wiecie cos o pracy w nim? Po prostu wisi oferta na helpdesk, chce poznać szczegóły. Atmosfera? narzędzia do pracy? i czy opiszecie zarobki?

Uf

Co do IT to nic szczególnego. Jeżeli chodzi o Warszawe to teraz mają jedną budowę więc generalnie czeka cię nuda. Czasami coś tam urwą na budowie ale nic specjalnego. Tak to praca w biurze na połczyńskiej. Wyczyścić kompy, wydać nowemu pracownikowi. Czasami coś tam zdrutowac. Teraz już nawet nowej infrastruktury nie będzie do budowy. Co najwyżej utrzymanie. Chłopaki z IT to gerelanie zaszyciu u siebie w pokoju i tyle. Atmosfera raczej spoko. Ale kasa to nie wiem. W Gülermaku wszytko działa teraz już na ms365 i sharepointach.

@Uf

A co z rozwojem jakimś? Czy z tego co piszesz można rozumieć ze to spokojny standard i powtarzalne czynności bez żadnych szczególnych projektów? czy występuje tylko podstawa czy może są premie za cokolwiek?

Uf

Nie ma rozwoju. To jest zwykle serwisowanie kompów i sieci. Teraz wszystko jest na SP Microsoftu i tyle. Bieżąca eksploatacja i utrzymane. Projektow nie ma bo to firma budowlana. Jest kilka "platform" na sp obiegu dokumentacji, projektów, korespondencji itp. Wdrażają daluxa ale to raczej pod bimowcow podlega. No i sieć. Masz podstawe i tyle. Tam nie ma premii bo raz za co, dwa nie mają kasy, trzy nie ma w tej firmie kultury pracy a co za tym docenienia pracownika np. w postaci premii. Jeśli szukasz pracy spokojnej ale niekoniecznie rozwojowej to śmiało. Ludzie na budowach generalnie są w porzo, chłopaki z IT też raczej spokojni.

Ada

Czy w firmie są premie świąteczne? Lub jakieś inne dodatkowe bonusy?

Byly
@Ada

Ni ma. W tej firmie nie ma premii świątecznych, kart podarunkowych ani bonusów...

Byly
@Byly

jest bonus - gotówka na koniec roku

Były byky
@Byly

Myślisz pojęcia. Wypłacana jest kasa z funduszu socjalnego. A składki na niego idą z twojej pensji. Tak więc dostajesz to co wcześniej wpłaciłeś...

Ciekawy

Drodzy pracownicy, Gülermak dostanie ok 55% więcej kasy za ostatni odcinek metra, czy wy też dostaliście taka podwyżkę? Przecież tym się tłumaczył Gülermak, wzrostem kosztów pracowniczych... Pochwalcie się ile i czy w ogóle dostaliście z tej okazji podwyżkę

podobno

Podobno szukaja dyrektora technicznego. Jaka kasa? Ktos moze cos?

Mietek
@podobno

Firma ma parę budów obecnie, o którą ci chodzi?

Czy w Gulermak Agir Sanayi Insaat Ve Taahhut Anonim Sirketi S.A. Oddział w Polsce występują paczki/bony świąteczne?

Karczek

Nie ma paczek świątecznych ani bonów.

Marlenka
@Karczek

Aż z ciekawości przejrzałam parę ogłoszeń które teraz wiszą, żeby sprawdzić czy gdzieś o tych paczkach nie pisali. Powiedzcie mi czemu dla przykładu inżynier budowy ma dodatkowo owoce oraz dofinansowanie do języków a kierownik robót już nie? :( chyba ze oferty nie są uzupełnione całkowicie?

@Marlenka

Owoce są ogólnodostępne raz w tygodniu, tak jak w wielu innych firmach. Nauka języków jest możliwa, ale jedynie w siedzibie firmy, i jest to jakaś pojedyncza godzina zbiorowej nauki w tygodniu - lekcja. Wiesz, kierownika robót nie za bardzo zachęcisz owocami aby podjął obowiązki pracy, bądźmy poważni :)

Gosia
@Marlenka

Owoce to są ale tylko i wyłącznie w głównym biurze. Na budowach nie ma. Ani w biurze na połczyńskiej. Ogólnie nauki języka to już nie ma może jak przełożony wyrazi zgodę to będziesz miała 1h w tygodniu intyle. Jeśli pracujesz na budowie to po prostu nie masz na to czasu. Więc jak chcesz pracować 7-17 plus że dwie soboty w miesiącu to idź na budowę. Oczywiście nie masz żadnych nadgodzin. No dobra dostaniesz obiad. Może twój żołądek będzie ma tyle wytrzymały że będziesz mogła go jeść. Jeśli chcesz pracować jak pół człowiek idziesz na Połczyńska. Pracujesz od 8 do 17. Masz więcej spokoju. Ale nie masz obiadu i owoców. Najnormalniej jest w siedzibie głównej. Masz owoce, pracujesz 8-16.

Zostaw merytoryczną opinię o Gülermak Heavy Industries Construction & Contracting Co. Inc. - Warszawa

• Jak się pracuje w Gülermak Heavy Industries Construction & Contracting Co. Inc.?

Zobacz opinie na temat firmy Gülermak Heavy Industries Construction & Contracting Co. Inc. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gülermak Heavy Industries Construction & Contracting Co. Inc.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 4 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Gülermak Heavy Industries Construction & Contracting Co. Inc.?

Kandydaci do pracy w Gülermak Heavy Industries Construction & Contracting Co. Inc. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Gülermak Heavy Industries Construction & Contracting Co. Inc.