VERSO NIERUCHOMOŚCI SP. Z O.O.

4.1 Dodaj merytoryczną opinię

Wywiady VERSO NIERUCHOMOŚCI SP. Z O.O.

Miniaturka
Michał Kondas
Wiceprezes Zarządu VERSO NIERUCHOMOŚCI SP. Z O.O.
Jest wspólnikiem i Wiceprezesem Zarządu jak również Dyrektorem Centrum Nieruchomości Komercyjnych. Przed Verso pracował w Jot-Be Nieruchomości, najpierw jako pośrednik w obrocie nieruchomościami, a następnie Kierownik biura sprzedaży inwestycji deweloperskich. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie ukończył Politologię oraz Ekonomię menedżerską.

Czym zajmuje się firma Verso?

Specjalizujemy się w doradztwie w procesie obrotu nieruchomościami. Nie stawiamy się jednak w roli pośrednika, a właśnie doradcy. Nasza firma działa w oparciu o dwa centra: mieszkaniowe i komercyjne. 

Czym one się różnią?

Pierwsze zajmuje się nieruchomościami mieszkaniowymi, czyli mieszkaniami, domami i działkami pod budownictwo jednorodzinne. Natomiast Centrum Komercyjne zajmuje się halami produkcyjnymi, magazynami, lokalami usługowymi, powierzchniami biurowymi czy gruntami pod budownictwo wielorodzinne i przemysłowe. 

  

Gdzie znajduje się siedziba Państwa firmy i w której części Polski świadczycie swoją usługę?

Siedziba naszej firmy mieści się we Wrocławiu, przy ulicy Grabiszyńskiej 208, w biurowcu Corte Verona. Nasi ludzie pracują oczywiście głównie w terenie, a dokładniej tam, gdzie oczekuje tego od nas klient. Mimo, że jesteśmy biurem lokalnym, to posiadamy klientów z całej Polski, a nawet Świata. Jeśli natomiast chodzi o usytuowanie przedmiotowe nieruchomości, to są one w 90 proc. przypadków zlokalizowane na Dolnym Śląsku.

Porozmawiamy o rekrutacji. Czy aktualnie poszukują Państwo jakiś pracowników?

Można powiedzieć, że prowadzimy nieprzerwaną rekrutację, chociaż rotacja pracowników jest w naszej firmie mała. Wbrew pozorom trudno na naszym rynku o dobrego pracownika. Ciągły rozwój niejako nakazuje nam kontynuacje tego procesu.  

Na jakie stanowiska najczęściej rekrutujecie pracowników?

Doradca klienta do spraw nieruchomości mieszkaniowych oraz doradca klienta do spraw nieruchomości komercyjnych. I jak wspomniałem, rekrutacja na te stanowiska jest ciągła, ponieważ gdy trafia się dobry kandydat, to staramy się go przyjąć i dać mu szanse udowodnienia swoich umiejętności.

Jestem ciekaw, czego oczekujecie od kandydatów do pracy?

Przede wszystkim samoorganizacji. Uważamy, że to pracownik powinien oddolnie planować swoją pracę. Naszym obowiązkiem powinna być jedynie weryfikacja jego zadań. Oczekujemy więc chęci i samozaparcia, ale również mobilności. Mile widziana jest również znajomość jednego języka obcego.

Pracownicy Verso często mają możliwość współpracować z klientami zagranicznymi?

Zarówno w centrum komercyjnym, jak i mieszkaniowym obsługujemy dużą liczbę klientów zagranicznych. W dużym stopniu ich liczba wynika właśnie z tego, że nasi doradcy posługują się językiem angielskim.

Gdzie należy szukać Waszych ofert pracy?

Są one publikowane na popularnych portalach z ogłoszeniami. Oferty pracy Verso znajdują się również na naszej stronie internetowej. Rekrutujemy również pracowników poprzez system tzw. poleceń.

 

  

Jak wygląda proces rekrutacyjny w Verso?

Składa się on z dwóch etapów, którymi są dwie rozmowy. Są one prowadzone przez dwóch z trzech wspólników firmy. Każdy z nas, z racji innego doświadczenia zawodowego i umiejętności, zwraca uwagę na inne aspekty. Po przeprowadzeniu rozmowy przez każdego ze wspólników, dochodzi do rozmowy między nami, po której podejmujemy decyzję o zatrudnieniu danej osoby.

Jak przekona Pan naszych czytelników, że warto dla Was pracować?

Z pewnością atutem naszej firmy są wysokie wynagrodzenia. Oprócz tego zapewniamy pracownikom elastyczny czas pracy, nie kontrolujemy ich aktywności – dla nas ważny jest wynik. Jeśli on jest, to nie mam nic przeciwko, aby widzieć pracownika w firmie dwa-cztery razy w miesiącu. To też pokazuje, że osoby, które zatrudniamy mają możliwość pracy zdalnej. 

Na podstawie jakiej umowy zatrudniają Państwo pracowników?

Od osób, które z nami współpracują, wymagamy najczęściej własnej działalności gospodarczej. Natomiast w początkowej fazie mogą to być również umowy na zlecenie, jeśli takie jest zapotrzebowanie naszych agentów. Jednak w dłuższej perspektywie zatrudniamy na podstawie umów agencyjnych, czyli własnej działalności.   

 

A jaka atmosfera panuje w Państwa firmie?

Atmosferę panującą w naszej firmie z czystym sumieniem zaliczyłbym do atutów pracy w Verso. Jesteśmy jak jedna duża rodzina. Zauważyłem, że zatrudniamy ludzi sobie podobnych, czyli takich, którzy są pozytywni, lubią podróże i spędzanie czasu w gronie najbliższych znajomych, a do tego cechują się wysokim poczuciem humoru oraz pracowitością.

Jakie cele jako firma wyznaczyliście sobie na najbliższe lata?

Naszym celem jest oczywiście efektywne powiększanie naszego zespołu. Drugie zadanie jakie stoi przed naszą firmą, to powiększanie rocznego zysku. Dodam, że rok rocznie jest on reinwestowany.

A co się z nim dzieje?

Każde nadwyżki finansowe, które zgromadzimy, są przez wspólników inwestowane w nieruchomości i ciągły rozwój naszej spółki. Wszystko po to, aby dywersyfikować kanały naszych przychodów.

To jeszcze na koniec chciałem zapytać o Waszą spółkę Verso Investment. Czym ona się zajmuje?

Jest to spółka typowo inwestycyjna. Zajmuje się ona dalszym inwestowaniem w nieruchomości. Jej udziałowcem jest oczywiście spółka Verso Nieruchomości.

VERSO NIERUCHOMOŚCI SP. Z O.O.