Prominex Sp. z o.o.

2.5 Dodaj merytoryczną opinię

O nas

O nas

Dynamiczny rozwój od samego początku

Prominex rozpoczął swoją działalność w 1994 roku w formie spółki cywilnej z siedzibą w Krakowie. Postawiliśmy na sprzedaż owoców cytrusowych na giełdzie krakowskiej i to okazało się strzałem w dziesiątkę. Dynamicznie rozwijający się rynek w początkowym okresie lat 90-tych, charakteryzujący się wysokim popytem na owoce i warzywa oraz rozszerzana sieć dystrybucji stały się dla nas impulsem do poszukiwania bardziej efektywnej formy działań. Dlatego też w 2000 roku na bazie spółki cywilnej powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Prominex Sp.z o.o.

Aktualnie zajmujemy się  dystrybucją i konfekcjonowaniem świeżych owoców i warzyw. Siedziba spółki mieści się w Krakowie, gdzie na powierzchni ponad 2100 m kw. zlokalizowano magazyny, chłodnie, linie do pakowania warzyw i owoców oraz komorę dojrzewalniczą do bananów. Posiadamy również oddział w Kielcach o łącznej powierzchni 400m2.

Dostawy  do naszych klientów odbywają  się  poprzez specjalistyczne samochody przystosowane do transportu świeżych owoców i warzyw posiadające zabudowę izotermiczną gwarantującą świeżość dostarczonego towaru do chwili ich rozładunku w miejscu przeznaczenia. Dodatkowo samochody posiadają windy załadunkowe umożliwiające sprawny załadunek i wyładunek towaru na paletach. Samochody są wyposażone w agregaty chłodnicze pozwalające utrzymać stałą temperaturę wewnątrz skrzyni w zakresie +7oC do +10oC. Dostawy towarów bazują na własnym transporcie oraz na wieloletniej współpracy ze sprawdzonymi firmami transportowymi (samochody ciężarowe  o ładowności od 1,5 do 22 ton).

 

 
Prominex Sp. z o.o.