Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego

Opinie o Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego

Aktualność
Oferty pracy w NFM. Zapraszamy!

Koordynator Zespołu ds. oświetlenia i projekcji video
Data rejestracji: 05.06.2023
Data składania ofert: 30.06.2023
Koordynator / koordynatorka ds. sprzedaży
Data rejestracji: 31.05.2023
Data składania ofert: 21.06.2023
Wykonywanie czynności dotyczących serwisu scenicznego koncertów/wydarzeń organizowanych przez Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego oraz Partnerów NFM (umowa zlecenie)
Data rejestracji: 31.05.2023
Data składania ofert: 20.06.2023
Nowy wpis

Oferty pracy Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu prezentujemy na stronie:
Roma Nowy wpis

No hej. ;) widziałam, że mają opcje pracy jako barmanka. Piszą wprost, że to zatrudnienie na umowie zlecenie ale zastanawiam się co po dłuższym stażu? jakbym przynajmniej na rok się zakorzeniła to czy jest szansa na dłuższą współpracę na umowie o pracę?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego w przypadku pracy jako Kierownik działu?

Technik sceniczny

1.     Wymagania:

a.     Wykształcenie min. zawodowe/średnie,

b.     Znajomość elementów wyposażenia scenicznego,

c.      Umiejętność obsługi i montażu podstawowych sprzętów scenicznych,

d.     Znajomość ogólna instrumentów i backline,

e.     Umiejętność czytania i analizy riderów technicznych, w szczególności stage-planów,

f.       Znajomość j. angielskiego w stopniu komunikatywnym,

2.     Wymagania dodatkowe:

a.     Doświadczenie na podobnym stanowisku pracy – mile widziana lista wydarzeń, w które kandydat był zaangażowany i/lub referencje od zleceniodawców,

b.     Motywacja do pracy z ludźmi, zdolność porozumiewania się i przekonywania,

c.      Umiejętność pracy zespołowej i inicjatywa, empatia, aktywność, odporność na trudne sytuacje zawodowe, umiejętność rozwiązywania konfliktów, dobra organizacja pracy, elastyczność, punktualność, dokładność oraz dyskrecja,

d.     Prawo jazdy kat. B.

3.     Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

a.     Montaż i demontaż scen, przygotowanie instrumentów i sprzętu scenicznego (pulpity, krzesła, podesty itp.), transportu, rozładunku i załadunku, na potrzeby prób, koncertów oraz innych wydarzeń organizowanych przez Narodowe Forum Muzyki, jego partnerów, oraz ekip technicznych artystów krajowych i zagranicznych,

b.     Obsługa techniczna koncertów i innych wydarzeń kulturalnych,

c.      Dbałość o sprzęt sceniczny, powierzone mienie, narzędzia pracy,

d.     Współpraca z Producentami oraz zespołami realizującymi projekty,

e.     Zbieranie wszelkich koniecznych informacji dot. projektów (ridery techniczne, instrumenty, transporty techniczne, harmonogramy działań, itp.),

f.       Analiza riderów technicznych pod kątem wszelkich aspektów mających wpływ na zrealizowanie projektów,

g.      Przekazywanie informacji oraz współpraca z zespołami oświetlenia, nagłośnienia oraz mechaniki i obsługi sceny, oraz wszelkimi innymi osobami mającymi wpływ na zrealizowanie projektów.

4.     Zainteresowanym osobom oferujemy:

a.     Zatrudnienie na umowę o pracę,
b.     Ciekawą, pełną wyzwań pracę i „elastyczny” grafik pracy,
c.      Możliwość zdobycia cennego doświadczenia w Dziale Produkcji Technicznej dynamicznie rozwijającej się instytucji,
d.     Udział w współtworzeniu wyjątkowego miejsca – Narodowego Forum Muzyki.

Wymagane dokumenty: CV, list motywacyjny, inne dodatkowe dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje lub umiejętności np. referencje.
Wymagane dokumenty aplikacyjne należy przesyłać drogą mailową na adres: praca@nfm.wroclaw.pl z dopiskiem „Technik sceniczny” do dnia 8.10.2023r.

Do aplikacji prosimy dołączyć oświadczenie: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w dokumentach rekrutacyjnych na potrzeby tej rekrutacji, innych niż wynikające z kodeksu pracy. Ponadto wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w dokumentach rekrutacyjnych na potrzeby ewentualnych przyszłych rekrutacji, jednak nie dłużej niż przez rok od zakończenia niniejszej rekrutacji.

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku i czy można się na nim w jakiś sposób rozwinąć?

Nowy wpis

@Adam

Warto aplikować. Te pytania najlepiej zadać bezpośrednio podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Kwalifikacje współmierne z zarobkami. To zawsze indywidualna decyzja obu stron zawierających współpracę.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Koordynator Zespołu ds. oświetlenia i projekcji video w firmie Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
Wiolka

jedna Pani pytała akurat o dział księgowości. Mnie natomiast w pierwszej kolejności interesuje odniesienie się do tych poprzednich opinii, niby są sprzed lat ale zastanawiam się czy warunki jakkolwiek się zmieniły? Jaka jest teraz atmosfera? i czy rotacje są częste? Jeśli o zarobki chodzi to wzrastają głównie rynkowo czy to już jest kwestia indywidualna? Są awanse?

wona
@Wiolka

Pracowałem w NFM niestety nie polecam pracy. Stanowiska i posady ustawione brak możliwości rozwoju i awansu.Liczą się tylko nieliczni. Praca w takiej instytucji to praca dla emerytów, przykre.

@wona

Czyli według Ciebie nie ma opcji na rozwój ze względu na to, że jakieś stanowiska są ustawione? Ja tu jak na razie z ciekawości jestem. Jako kto mógłbym pracować nie mając żadnych kwalifikacji? Jakie tu wszystkie stanowiska mają?

gość 102
@wona

Ooo
@gość 102

O co chodzi z tym podbitym pytaniem? Wiecie może cos o pracy przy zamówieniach publicznych? Tutaj w ofertach widnieje opcja dla specjalisty. Warunki z tego co widzę raczej spełniam, ciekawi mnie wiec sam zespół, ale przed tym jeszcze ogólna rozmowa. Jak może przebiegać?

Lila
@Ooo

Cześć, jeśli spełniasz warunki, to praca nie jest dla Ciebie, ktoś z wyższym wykształceniem i rocznym doświadczeniem, nie powinien pracować za stawkę zbliżoną do kosztów życia. Nie mówiąc już o tym, że pracownik w tej instytucji jest dobry jeśli bezmyślnie wykonuje polecenia przełożonych i nic od nich nie wymaga. Z początku może i będzie dobrze, ale nie warto poświęcać swojego zdrowia psychicznego dla "współtworzenia wyjątkowego miejsca"

@Lila

Tak można powiedzieć o każdym miejscu pracy, jeśli nie jesteś zadowolony. Ale sporo osób pracuje i sobie chwali miejsce i zespół, w którym pracuje. Moim zdaniem warto spróbować.

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego poszukiwała kogoś na stanowisko brak. Czy komuś udało się dostać tę pracę i mógłby powiedzieć więcej o tym, czego można się nauczyć? Zależy mi na informacjach o zakresie obowiązków.

Aktualność
Specjalista ds. administracyjnych w dziale produkcji technicznej

WYMAGANIA

·      wykształcenie minimum średnie,
·      doświadczenie w pracy administracyjno-biurowej,
·      znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
·      znajomość pakietu Office w stopniu bardzo dobrym,
·      wysoki poziom samodzielności i kreatywności,
·      doskonałe umiejętności organizacyjne i komunikacyjne.
Karo

Dzień dobry, czy jest ktoś kto mógłby się podzielić opinią o dziale księgowości? Zastanawiam się nad podjęciem pracy, jak rozmowa rekrutacyjna?

Bu

Witam, pracuję w tej instytucji już jakiś czas. Czytam te komentarze i aż za głowię się można chwycić :D! Mobbing?! Przymusowe nadgodziny?! Zła atmosfera?! Jezu... Chyba naprawdę opinie wystawiają ludzie, którym dano pstryczka w nos podczas rozmowy rekrutacyjnej, bo innego rozwiązania nie widzę. Praca po znajomości? Nigdy. Co najwyżej polecenie pracownika po znajomości, który przechodzi te same procedury jak KAŻDY INNY!!! Płaca? - jak to w Państwówce i to w dodatku w kulturze, więc tak jakby.. w czym zaskoczenie? poza tym nie jest tak źle jak ludzie piszą, ale rewelacji też nie ma :) Zła atmosfera? - Kurde, świetnie tu jest. Wiadomo, że są osoby, które działają Ci na nerwy mniej bądź bardziej, ale w jakiej firmie wszyscy się kochają? Najważniejsze, że mimo zgrzytów zachowany jest profesjonalizm i chowanie urazy w kieszeń kiedy trzeba współpracować. Przymusowe nadgodziny? - Proszę mi wskazać chociaż JEDNĄ instytucję Państwową, która wymaga nadgodzin... Instytucje Państwowe mają duuuuuuuuuuuuuuuuuuuużą kontrolę w każdym aspekcie i uwierzcie mi, dawno by to zamknęli, gdyby tak było. Mało tego, często przymykane jest oko, kiedy potrzeba wyjść wcześniej. Czy jest tak kolorowo jak opowiadam? - Oczywiście, że nie. Dużo stanowisk kierowniczych obsadzonych jest przez osoby - nie oszukujmy się - niekompetentne... bardzo niekompetentne. Na istotne pytania/propozycje, uzasadnione bardzo dobrze, odpowiada się bardzo często - nie, bo nie. I koniec i nie dyskutuj. Faktycznie żeby załatwić jedną rzecz musisz skonsultować ją z niemalże każdym działem, co wiąże się z ogromną irytacją, ale po to to (usunięte przez administratora) wszystko jest!!!! Minimalizuje się błędy. Przechodzą dziennie przez Twoje ręce naprawdę duże pieniądze. Weźmiesz na siebie całą odpowiedzialność, bo nie chciało Ci się ruszyć tyłka na drugi koniec korytarza po zgodę? Powodzenia. Nieprzedłużanie umów - Owszem, były takie przypadki, ale co najciekawsze - bardzo dużo z tych przypadków widziałem osobiście i podsumuje to jednym zdaniem - niech te osoby się cieszą, że tylko im umów nie przedłużono. Te osoby po prostu nie dawały rady/były odporne na wiedzę, więc im podziękowano. Rozumiem poirytowanie tych osób, ale same są niestety temu winne... Niezatrudnianie obcokrajowców - Emm.. tak jakby proszę otworzyć stronę z osobami kontaktowymi w NFM i spojrzeć ile osób nie pochodzi z Polski. Następnie podejść do lustra, puknąć się w głowię i nie włączać nigdy więcej internetu. W skrócie - bardzo polecam. Część negatywnych komentarzy jest dla mnie totalną abstrakcją, część się niestety zgadza, ale oczywiście pozytywnych opinii jak zawsze brak, bo nikt nie myśli żeby nawet tutaj zajrzeć i podzielić się doświadczeniem. Przykre, że osoba z zewnątrz weszła zobaczyć opinie ludzi, którzy tutaj naprawdę pracują, a podsuwa się jej opinie ludzi-widmo.

Forum1111

Mam pytanie czy coś się zmieniło od czasu tych negatywnych komentarzy?

Lai
@Forum1111

Tak zmieniło się, jest jeszcze gorzej.

Agata

Wie ktoś o nowych miejscach pracy?

@Agata

Tak wszystko jest na stronie NFM ostatni rekrutacja trwa do jutra

Czy w Narodowe Forum muzyki panuje luźna atmosfera?

Krystian

Atmosfera jest luźna, ale zagęszcza się bardzo podczas festiwali i kiedy następują jakieś decyzje oszczędnościowe.

Odradzam

Omijać szerokim łukiem. Jak ktoś słusznie zauważył w komentarzach poniżej - "przyciąga magia miejsca". Jeden wielki (usunięte przez administratora), a o jakichkolwiek podwyżkach można co najwyżej pomarzyć. Pracownicy wodzeni są za nos, wmawia się im, że obwiązujące umowy będą przedłużane a nagle na chwilę przed końcem ich trwania dostaje się pstryczka w nos. W efekcie to, co dotychczas było obiecane zostaje wyparte. Nie są to pojedyncze przypadki. Szkoda, że instytucja kultury jest jej w praktyce pozbawiona przez osoby zarządzające. Dodatkowe minusy to klaustrofobiczne pomieszczenia biurowe, brak benefitów, zależność każdego, nawet drobnego tematu od nieprofesjonalnych osób decyzyjnych.(usunięte przez administratora) To w bardzo dużym skrócie. Oczywiście na plus bez wątpienia trzeba wymienić obcowanie z muzyką w pięknej przestrzeni, ale to tylko pierwiasteczek z całego chaosu jaki dzieje się wewnątrz budynku.

Jan
@Odradzam

Potwierdzam, każda, nawet najmniejsza decyzja musi być zaakceptowana przez kierownictwo które kieruje się zasadą "byle jak najtaniej i jak najszybciej". (usunięte przez administratora). Co do pomieszczeń, faktycznie panuje ciasnota, zwłaszcza w dziale produkcji. Nie polecam miejsca pracy, chyba że jako chwilowy przystanek w karierze zawodowej.

Mało

Jest ok i tego się trzymajmy

Rafał
@Mało

Cieszy mnie, że jesteś zadowolony, jednak Twoja opinia jest mało merytoryczna. Co konkretnie sprawia, że jesteś zadowolony z Narodowego Forum Muzyki jako pracodawcy? Jaka według Ciebie panuje tam atmosfera? Zapraszam do dyskusji również pozostałych pracowników firmy.

Julita

Czy trudno dostać się tu do pracy? Jakie wymagania stawia firma?

poszukująca

Mam pytanie odnośnie stanowiska "Asystent w Dziale Wydawnictw (zastępstwo)" - czy ktoś zna szczegóły dotyczące zarobków?

manager

większość , która pisze opinie to osoby , które jak można przeczytać nie przeszły rozmów kwalifikacyjnych , nie mogą sie z tym pogodzić więc mają wszelkie teorie spiskowe może warto dopuścić do siebie fakt , ze konkurencja na Stanowiska zapewne jest ogromna i wasza kandydatura musiała być za słaba względem innych

Nie warto

Szkoda zdrowia na pracę w takich warunkach i za tak niskie wynagrodzenie.

Martyna

Jakieś newsy z ostatnich wydarzeń mógłby ktoś napisać na tym wątku. Może słychać coś o ewentualnej pracy?

Kulturoznawca

Prawda pracy jest dużo ale do ogarnięcia (jeśli ktoś jest ogarnięty) i są możliwości rozwoju Pracuje tam 6 lat wiec opinie wcześniejsze ze pracują tam długo tylko starsi to bzdura Jest tam wiele osób , które pracują długo i przez ten czas tez awansowali Żeby rozumieć prace w kulturze trzeba mieć artystyczne podejście do życia Praca w kulturze nie jest dla każdego

@Kulturoznawca

Mam 33 lata

@Kulturoznawca

Artystyczne podejście do życia wcale nie musi oznaczać bezrefleksyjnego wykonywania poleceń i niestosowania się do kodeksu pracy. To, że instytucja artystyczna czasem nie poddaje się sztywnym regułom prawa nie oznacza, że tego prawa nie trzeba szanować i tym bardziej, że można nie szanować ludzi

Zostaw merytoryczną opinię o Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego - Wrocław

• Jak się pracuje w Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego?

Zobacz opinie na temat firmy Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego