Opinie o Aecom Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Aecom Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Aecom Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aecom Polska Sp. z o.o. w Warszawa

American nightmare

Z pozoru jest to miedzynarodowe korpo reprezentujące sobą wartości i promujące rozwój jednostki. Pod płaszczykiem tego kryje się jednak brutalna prawda. Rozwój, fajne projekty, delegacje służbowe są makaronem na uszy nawijanym ludziom przez korpo managerów. Po pierwsze nie podają widełek w ogłoszeniach, po drugie obecnie szukają młodych i niedoświadczenych ludzi, którymi można manipulować, bo nie znają swojej wartości na rynku, albo wcześniej nie pracowali. W tym celu firma mocno promuje się podczas targów pracy, organizując płatne praktyki dla studentów itd. Jest to niestety po prostu łowienie jeleni i kształtowanie pracownika jako trybika w korpo machinie z której tym ciężej odejść im jest się tam dłużej. Praca monotonna i mało rozwojowa, dobra jak chce się mieć spokój. O ile ktoś nie jest zdolny do nauki, nie zna specjalistycznych programów to ląduje jako kreślarz (po hamerykańsku CAD MONKEY, czyli ktoś wykonujący najprostsze polecenia niczym małpa nauczona obsługi komputera), czyli jako osoba bezwiednie wykonującą w autocadzie czy microstation polecenia swoich panów z Ameryki, UK, Kanady czy Australii. Pracownicy często muszą zostawać po godzinach (współpraca z USA) lub wstawać rano na rozmowy z ludźmi z Australii lub Nowej Zelandii. Nadgodziny oczywiście bezpłatne, nie można odmówić zostania dłużej, a z odbiorem tego czasu bardzo ciężko. Zarobki śmiesznie niskie w porównaniu z podobnymi firmami w branży budowlanej, ale złe wrażenie zaciera się korpo bzdurami typu owocowe czwartki, paczki świąteczne, bony do sklepów internetowych czy kartą multisport. Są jeszcze niby konkursy wewnętrze, ale najczęściej wygrywają je organizatorzy czyli HR. Na plus prywatna opieka medyczna i ubezpieczenia grupowe. Czasami zdarzało się jakieś ciekawe wyjście, wyjazdy integracyjne bardzo rzadko. Korpo menadżerowie mydlą oczy ludziom możliwościami pracy w oddziałach zagranicznych, przy czym dla 99% osób są to mżonki, a delegacje jeśli trwają są kilkudniowe. Opłaty związane z podróżami, wydatkami firmowymi najczęściej POKRYWA SIĘ samemu, a zwrot pienię trwa miesiącami, zanim klepnie to kilkunastu przełożonych a przelew przyjdzie z Filipin (tam mieści się główne centrum rozliczeniowe). Sporym plusem firmy jest praca na najnowocześniejszym sprzęcie - wysokiej klasy laptopy, do domu można wypożyczyć stacje dokujące, monitory, krzesła. Pracuje się na nowoczesnych wersjech programów, można zrobić nawet zewnętrze akredytacje ze znajomości programów, ale co z tego jeśliw pracy używa się tylko najprostszych funkcji. Każdy ma własne słuchawki, plecak i torbę. Niestety praca na projektach zagranicznych rodziła często awarie serwerów, ale mimo problemów za ewentualne opóźnienia odpowiadali pracownicy. Ludzie bardzo przyjaźni, otwarci, jednak rotacja jest ogromna. Menadżerowie i kadra zarządzającą projektami zagranicznymi (nadzorcami są Hiszpanie) starają się niestety skłócać ze sobą ludzi, ucinają wszelkie możliwe ambicje o awansach czy podwyżkach. Te są niestety rzędu 2-4% rocznie (nawet mimo wysokiej inflacji), dodatkowo zapomnijcie o jakiejkolwiek większej podwyżce przy otrzymanym awansie. Podsumowując niby korpo, ale jednak metody gorsze niż w niejednym januszexie. Dodatkowo masa ideologicznego bełkotu - feminizm, zakaz noszenia symboli religijnych, pride month LGBTQIAPK+, konieczność wypełnienia dziesiątek bezsensownych szkoleń rocznie. Nigdy więcej, unikajcie za wszelką cenę!

American nightmare

Tak, wirtualnie podczas rozmowy przez Teamsa. Wszelkie wyjazdy zagraniczne związane z pracą dotyczą tylko kadry kierowniczej, szeregowi pracownicy siedzą po kilkanaście godzin klepiąc klawisze w komputerach i wierząc w te bzdury, że można dostać się na delegację.

M.

Firma jest wyszkolona w opowiadaniu bajeczek, kierownicy wiedza co maja mówić, żeby podciąć skrzydła pracownikom. Ale najgorsi są inżynierowie którzy maja wymagania na poziomie 2500 jeszcze jakby to było gdzieś na wsi z początkującym doświadczeniem, ale w dużych miastach takie zarobki? tj. śmieszne. Osoby bez studiów po zawodowce maja wyższe aspiracje finansowe niż inżynier po kilku latach pracy - takie wam zrobili pranie mózgu. :) myślcie dalej, ze to z wami jest coś nie tak :) radze uciekać :) być odważnym. kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Pomyślcie ile macie do stracenia. Może nic? a zyskać można czasem dużo.

Zgadzam się, bajki opowiadają genialne, ale nie mają szacunku do pracownika

Ona

Stanowisko specjalista ds administracji. Zero szkolenia, wrzucenie na głęboką wodę, pomimo, ze dyrektor na interview zapewnial ,ze bedzie . W trakcie pracy okazało sie,ze nie musisz robic nadgodzin, ale? Lepiej nie odmawiaj..bo to zle wyglada. Koordynatorka wskazala bezposrednio " jezeli nie masz czasu na nadgodziny , i nie jestes w stanie zaakceptowac tego calego balaganu tu zapewniajac,ze podczas etapu budowy bedzie jeszcze gorzej,,,oraz, ze jestem zmeczona bo mam male dziecko, to moze warto pomyslec o zmianie pracy? ...w obowiazkach administracji nie ma nic o tym, ze jezeli Inzynier odcinka zyczy sobie miec pod reka prywatna asystentke, ktora ma robic za niego co sie da, pamietac, przypominac, decydowac, ktore pisma do jakiego weryfikatora maja isc , no i najlepiej byc dostepna od 7-20 lacznie z wekendem ..nie wspomne, ze presja duza, do ogarniecia otrzymalam dwa odcinki, co nie dalo sie niestety polaczyc i ze zmeczenia zaczely powstawac pomylki , co zostalo wyciagniete na oficjalnym forum do inzynierow ze wskazaniem ,ze inzynier nie ma zaufania do pracownika w zwiazku z tym. Gdy pytalam danego inzyniera dlaczego tak postapil, ten wskazal, ze to jedyna opcja,zeby dyrektor zauwazyl,ze potrzebna jest obiecana od dawna 4 osoba..stalo sie to moim kosztem ..mimo ze pracowalam w nadgodzinach , czy chora..wspomne tez, ze to do czego przyczepil sie ten Inzynier na innych odcinkach u dziewczyn nie bylo problemu! jeszcze, ze wyplata jest zenujaco niska. Brak logiki, wprowadzenia , balagan .

@Ona

Zgadzam się w 100%. Zero podejścia, wymagania z nikąd. A jak już się nauczysz i wszystko robisz dobrze, to nawet Cię nie doceniają. Nowi pracownicy dostają 200zl mniej od ludzi którzy pracują rok lub więcej. Zero wsparcia, tylko ciągły nacisk i wyrzuty. Zero organizacji, nikt nie wie co tam się dzieje

Jak się pracuje z ludźmi z Aecom?

Omo

Ludzie nie za bardzo chcą się integrować. Każdy siedzi w swoim sosie (dziale). Pojedyncze osoby zagadają i są sympatyczne. Atmosfera wg mnie tu nie istnieje, klapa. Jeśli dla kogoś aspekt towarzysko-społeczny jest ważny to odradzam. Z perspektywy pracy przez kilka miesięcy i z doświadczeniem z dwóch innych firm (mały januszex i niewielkie korpo) tu jest tragicznie.

@Omo

No to dla mnie nienajlepiej, bo ja lubię sobie pogadać w pracy w wolnej chwili. Ale skąd wynika ta atmosfera, jest napięcie przez zasady wprowadzone przez przełożonych czy po prostu ludzie niezbyt się dopasowali w działach? I czy ewentualnie można uciec czasem od atmosfery biura pracując z domu?

Omo

Nie wydaje mi się, że to kwestia przełożonych. Raczej ludzie są niechętni do kontaktów z innymi i nie jest to moja odosobniona opinia. Poruszyłam ten temat kiedyś z jedną z osób pracujących w innym dziale i jej odczucia były podobne. Praca zdalna jest możliwa, odgórne ustalenie to 2 dni z domu, 3 z biura, ale można się spokojnie dogadać na inny układ. Ta kwestia raczej jest elastyczna :)

Zdziś Nowy wpis
@Omo

To ciekawe, bo z kolei w ogłoszeniach o pracę firma zaznacza różne formy integracji. Wymieniają m.in. spotkania integracyjne, kawę i herbatę, inicjatywy dobroczynne. Powiedzmy, że i paczki świąteczne można podciągnąć pod integrację. Czy może masz na myśli brak oddolnych inicjatyw w tej dziedzinie, typu wspólne wyjścia na piwo? Może to kwestia czasu, niektórzy potrzebują go więcej na zintegrowanie?

Omo Nowy wpis
@Zdziś

Dla przykładu - wigilia wyglądała tak, że każdy siedział w towarzystwie swojego działu. Jak masz mały dział to nie licz na jakieś integracje z innymi. Kawa i herbata - powodzenia. Ta sama sytuacja za każdym razem.

@Omo

A firma, jako organizacja robi coś, by pomóc ludziom poznać się również na poza zawodowej stopie? Dokładają się do imprez organizowanych na mieście lub organizują jakieś weekendowe wyjazdy nad wodę latem?

Czy firma Aecom Polska Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Zosia

Według mnie można pracować tu na ciekawych projektach ale jest się wrzucanym na głęboka wodę. Bardzo duża presja czasu, zamienia się często na (usunięte przez administratora).

@American nightmare

Napisałeś o płatnych praktykach dla studentów, a wbrew pozorom wcale tak łatwo sie ich nie znajduje, zwłaszcza bez wiekszego doświadczenia. Zastanawia mnie czy przy założeniu, że nie nastawiam sie na sensowny zarobek bo jestem świadomy realiow, tylko na zdobycie doswiadczenia i mówiac wprost możliwości dodania dobrej pozycji do CV to ta firma sie sprawdzi. Szukają na stanowisko asystenta projektanta drogowego i nad tym ogłoszeniem sie zastanawiam./

American nightmare

Praktyki może i odbębnisz, ale nic ciekawego się nie nauczysz. Praca bez ambicji. Nie polecam. Rynek potrzebuje teraz młodych pracowników i bardzo łatwo o płatne praktyki

@American nightmare

Wow, ale to może jest szansa takie kontakty z zagranicą. Zdarza się, że pracownicy jadą do tych krajów? Np. na spotkania, na jakieś szkolenie, popracowanie chwilę np. w USA? Jest w firmie właśnie jakas wymiana, że czasami osoby z PL jadą gdzieś indziej, a osoby z innych krajów do PL?

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Karol

@Ktosik, czy można liczyć na przyzwoite dodatki do pensji w firmie Aecom, co z kwestią dni wolnych? Nie ma problemu by dostać dzień wolnego? Firma oferuję prywatną opiekę medyczną, karta multisport jest w ofercie benefitów? Zachęcam Cię do kolejnego wpisu w tym temacie, nowe komentarze będą tu bardzo istotne.

Ktosik
@Karol

To co robisz w pracy i czego sie uczysz jest o wiele bardziej ważniejsze niż jakieś tam benefity (dofinansowanie do nauka języka, zdrowotne). No i oczywiście wynagrodzenie :) 3-6 msc wdrożenia a później wymagamy. Najlepiej ustalić kwotę po okresie próbnym już na rozmowie kwalifikacyjnej, a przynajmniej widełki.

ktoś
@Ktosik

doświadczenie jest dużo ważniejsze niż wynagrodzenie? W takim razie proponuje wprowadzenie wolontariatu. Osoby szukające pracy, które nie mają komfortu finansowego, nigdy nie powiedzą takiego zdania. Wynagrodzenie jest BARDZO ważne, a to czy się ktoś nauczy zależy tylko i wyłącznie od niego samego.

Ewelina
@ktoś

No jasne, że wynagrodzenie jest bardzo ważne. Mało tego - to chyba jeden z najważniejszych aspektów w pracy. No ale nie da się ukryć, iż doświadczenie jest również bardzo istotne. Pracujesz może w Aecom? Jeśli tak, to powiesz, jak w tej firmie kształtują się zarobki? Twoim zdaniem są na dobrym poziomie?

@Ewelina

Slabe nieadekwatne do oczekiwan i obowiazkow

Racuch
@Karol

Brak jakichkolwiek dodatków, zaoferują Ci Medicover z którego i tak nie skorzystasz bo akurat w okolicy nie ma placówek współpracujących

Stefan
@Ewelina

Zarobki dla specjalistów z biura 2500-3000, z nadgodzinami wyrobis ponad 3000 netto. A obowiązków mnóstwo

Dudus

Firma o korzeniach .... wstawcie co chcecie. Menedżerowie pracują wg standardów (sobie znanych) ale za stawki im odpowiadające. Od pracowników wymagają, ale zapominają o odpowiednim wynagrodzeniu. Podwyżki i benefity dla góry, dół się musi zaspokoić obiecankami i kłamstwami.

Randap
@Dudus

Od ponad roku obiecanej podwyżki nie było i nie będzie. Brak pieniędzy. Polski American Dream

P

Nie polecam. Firma amerykańska, co w samo w sobie powinno wystarczyć za opinie, dla tych co wiedzą jakie to firmy. Nepotyzm. Bałagan. Pracownicy dowiadują się o zwolnieniu po tym jak przychodzi im szkolić osobę na swoje miejsce. American nightmare.

Nitro
@P

Potwierdzam, bałagan, chaos, zero zorganizowania. Pensja marna a obowiązków tylko dokładają

M.

@M.

Oj tak Inzynierowie oczekuja prywatnej asystentki !

Zgadzam się, bajki opowiadają genialne, ale nie mają szacunku do pracownika

Zofia
@Ona

Skoro oni nie reagują na Twoje prośby, to może naprawdę pomyśl o zmianie? Wykończysz się w takim sposób... a nadgodziny są płatne chociaż?

@Zofia

Tak odeszlam. Zglosilam do HR temat o przypuszczalnym mobingu, ktory mial byc sprawdzony. Teraz przymierzam sie do zlozenia oficjalnego zgloszenia . Po odejsciu , raptem okazalo sie, ze mozna zatrudnic dodatkowe osoby i zamiast 2 jest 4! Mozna? Tak nadgodziny platne 20 zl ( okolo)...

Olga
@Ona

Jak sądzisz, HR serio sprawdzi te niefajne zachowania? Może lepiej od razu to zgłaszaj...

ProActive
@Ona

Jeśli nie dawała Pani rady i nie ogarniała, to może trzeba było to zgłosić pracodawcy? A nie wylewać żale publicznie. Jeśli komuś praca nie pasuje to ją zmienia a nie siedzi w niej za karę? Gdzie logika? I doczyta Pani co to jest mobbing, bo z tego co Pani napisała nic nie wynika i rzuca Pani bezpodstawne oskarżenia.

X
@ProActive

Ok

Olga
@ProActive

Niektórzy potrzebują ciągłości finansowej i po prostu się boją zmiany pracy. Trzeba od razu tak najeżdżać na ludzi? Z różnych powodów ta pani może tu jeszcze siedzieć!

ProActive
@Olga

No i? Chyba jest dorosła to powinna umieć podejmować najlepsze dla siebie decyzje? Jeśli ktoś się boi to może niech nie pracuje? Tacy ludzie, niedecyzyjnii są sami sobie winni. Tworzą społeczeństwo, które nigdy nie podejmie ważnych decyzji z obawy przed czymś. A co może być gorszego? Pieniądze to nie wszystko, ale dla niektórych stanowi główny cel życia. Przykre

M

Niskie zarobki na tle konkurencji, podwyżki poniżej inflacji (2-4%)

@M

Z czego podwyżki takiego rzędu mogą wynikać? Ile tu pensje wynoszą w tym czasie? Interesuje mnie posada konsultanta ds. ochrony środowiska, ale choć do wygaśnięcia oferty pozostało 9 dni, to waham się, czy aplikować. Przy ogłoszeniu nie zamieszczono żadnego zakresu stawki. Nie rozumiem dlaczego? A jak nie wiesz, ile płacą, to wyjaśnij chociaż proszę, czy ta umowa o pracę, jest od razu na stałe? Bo taką mam, tam gdzie teraz robię.

Panda
@M

Korpo Szury i tyle. Zero szacunku dla pracownika i minimalna na rękę. A po rozstaniu z firmą zwalają winę na byłego pracownika. Pseudo specjaliści, nazwy stanowisk wymyślane tylko dla hajsu, zero profesjonalizmu i pojęcia o zasadach fair play

Avalonn

Umowa nie jest na stałe, 3 miesiące okres próbny a potem zależy czy kogoś potrzebują, ale nie jest na stałe. Podwyżka śmieszna raz na koniec ich dziwacznego okresu rozliczeniowego. Kwoty brutto, więcej emeryci dostają podwyżki...

Pracowałem w Aecom Warszawa i jest to jedna z gorszych firm i totalna strata czasu. Projekty to mieszkaniówka dla wojska. Na rozmowie o prace hr opowiada jakie to wspaniale rzeczy (usunięte przez administratora)nie wiadomo co, a głównie się tam siedzi i nic nie robi. Tematów mało, wyjść integracyjnych nie ma, biuro małe, mało pracowników. Ludzie mili i to jedyny plus. Największy minus to kierownicy, którzy nic nie potrafią. Firma dla mało ambitnych dla rodzin z dziećmi.

Futurysta

Dajcie sobie spokój z tą firmą w Warszawie. (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) i spychotechnika. Nic się nie nauczycie a jak coś umiecie to to nie będziecie docenieni. Sam się dziwię że jeszcze to tutaj się jakoś utrzymuje i kto to w ogóle sponsoruje. Nie polecam.

Dominika
@Futurysta

A jak się objawia te podejście tutaj? Pytam, bo przed momentem widziałam ich ofertę pracy na asystenta projektanta. Czytałam w innej opinii, że komuś obiecali szkolenie na start, którego nie było. Są tu jakieś szkolenia w ogóle, nie tylko te na start?

Nick Name

Szanowni aplikanci, powiem wam cała prawdę o tych korporacjach co mają tutaj w Polsce biura. Niestety jest to państwo w państwie. Pracowałem dwadzieścia lat na zachodzie w takich filmach jak Aecom i tam jest zupełne inne podejście do aplikantów. Jest tam zawsze pozytywne podejście do tych którzy chcą zacząć pracę albo co mają już doświadczenie. Tutaj niestety jest to (usunięte przez administratora) oparta na grupie niekompetentnych managerach co słabo się znają i robią Tobie problemy z zatrudnieniem albo w pracy itp. Niestety taka jest prawda. Jeśli chcecie zacząć karierę to szybciej dostaniecie tam pracę na zachodzie aniżeli tutaj w Polsce. Aplikowałem do firmy i miałem odpowiednie kompetencje i wiedzę zdobytą na zachodzie a tutaj wam od razu odrzucą aplikacje. Niestety Polak Polakowi sam kopie doły. Tutaj jest zazdrość żebyś czasem nie przyszedł z zachodu i nie miał większej wiedzy niż oni. Poza tym wam zazdroszczą że tam byliście i jakaś kasę odłożyliscie i cos się nauczyliście. Taka jest prawda. Krótko mówiąc chamstwo managerów w Polsce i tyle. (usunięte przez administratora) na cwaniactwie jak w polskim rządzie.

Joanna

Szanowni, ktoś określi widełki na stanowisko Accounting Supervisora? Tak, szukam pracy w Sylwestra, nie wszyscy się dziś będą beztrosko bawić. A ja chciałabym poznać stawkę, bo w ogłoszeniu nie ma nawet "good salary', nic na temat płac.

Candidate

Rozmowa kwalifikacyjna została przeze mnie zaliczona na „tak” jakieś 10 lat temu. Zatrudnienie miało być w przeciągu miesiąca (góra 2) - na konkretny projekt. Odpowiedzi z HR brak do dziś ;)

Natalia

dzień dobry, chciałabym się upewnić co do możliwości pracy dla studentów studiów dziennych. mają tu taką sposobność? co z elastycznością grafiku, faktycznie nie ma z tym problemu? jeśli tak to które stanowiska mogłoby być do obsadzenia na takich warunkach?

Pan Kracy

Firma oferuję wiele benefitów, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwość łączenia pracy zdalnej z pracą na miejscu jest również wielkim plusem, dodatkowo czas pracy jest elastyczny, ale to wiąże się z rodzajem stanowiska. Ogólnie jedna z ciekawszych firm w której pracowałem. Inne, prywatne, pseudo spółki czy mniejsze przedsiębiorstwa nie dorastają jej do pięt. Oby więcej takich form w Polsce,które dają szansę nawet mało doświadczonym pracownikom. Oferują również pracę osobom od razu po studiach. Co jest kolejnym plusem. Firma godna polecenia, dla osób które nie boją się wyzwań, nauki i nowości.

Natalia
@Pan Kracy

Piszesz, że oferują pracę dla osób świeżo po studiach, czyli studentów tutaj nie biorą?

Pan Kracy
@Natalia

Tego nie mogę potwierdzić ale wydaje mi się, że jak ktoś jest w trakcie jakichś kierunkowych studiów to może próbować.

OK

Tak, firma udziela pożyczek pracowniczych - nie są to duże kwoty, ale zawsze coś.

Na jakie benefity liczyć może osoba przyjęta na stanowisko asystenta projektanta?

Firma niepoważna, w ogóle nie dają feedbacku Kandydatom i zero odpowiedzi na jakim etapie jest proces

Kandydat2
@Kandydat

Potwierdzam w 100%. Podczas rozmowy zapewnienie, że jej odbiór jest bardzo pozytywny i odpowiedź przyjdzie z końcem przyszłego tygodnia. Zaraz minie miesiąc i żadnego info zwrotnego, a telefonu pan z HR nie raczy odebrać. Nie polecam. Typowe amerykańskie korpo, szukające frajerów do pracy przy ich projektach, dobrze wiedząc, że Polak zrobi to za marne grosze w stosunku do tego, co musieliby zapłacić w swoim kraju.

Zostaw merytoryczną opinię o Aecom Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Aecom Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aecom Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aecom Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aecom Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Aecom Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aecom Polska Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Domaniewska 34A
    02-672 Warszawa