Opinie o Takeda Sce Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Takeda Sce Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Takeda Sce Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Takeda Sce Sp. z o.o. w Łódź

Poli

Niestety zgodzę się z opiniami, które pojawiają się regularnie od jakiegoś czasu. Firma nie jest już konkurencyjna na rynku pracy, niestety po wprowadzeniu transformacji panuje chaos. Ogromnym minusem jest zatrudniana na drodze zmian kadra zarządzająca, której brakuje kompetencji, a osoby te często nie powinny być na stanowiskach kierowniczych. To wszystko przyczynia się do flustracji pracowników.

@Poli

Potwierdzam, mikro zarządzanie, długie procesy decyzyjne, rozmyta odpowiedzialność, brak elastyczności, wadliwe procesy i systemy, brak rozwiązywania problemów. Firma reklamuje się jako orendownik zwinnego zarządzania, jednak jedyne zarządzanie jakie prezentuje to kontrola i degradowanie pracowników. Do tego rozbudowana polsko-japońska hierarchiczność - nie ma otwartej kultury feedbacku, choć może zależy to od przełożonego. Słabe benefity - Medicover i Unum - to wszystko. Nieliczni otrzymują dofinasowanie językowe, jeślli jest uzasadnienie biznesowe. Raczej brak szansy na rozwój, a dokładanie dodatkowych odpowiedzialności bez gratyfikacji pieniężnej to standard - awans bez kasy. Obecnie jest bardzo duża rotacja pracownicza.

Elżbieta
@Ania

Co dokladnie jest „wadliwe” według ciebie? Rozumiem że jesteś szeregowym pracownikiem a brzmisz co najmniej jak jakiś kierownik, może musisz pomyśleć o awansie? ;)

Joanna
@Poli

Skoro piszesz że kadrze zarządzającej brak kompetencji to może zamiast zatrudniać nowe osoby to lepiej dać awanse tym już od lat w firmie? Sa tutaj często awanse wewnętrzne, czy tylko zatrudnianie poprzez zmiany?

Bonus Roczny

Hej , czy w takedzie jest bonus roczny a jeśli tak to w jakiej kwocie i % . Kiedy jest wypłacany?

Pratka
@Bonus Roczny

To zależy od wyników i twojej oceny rocznej - średnio to wysokość jednej miesięcznej pensji - bonus jest wypłacany w czerwcu, ale co ważne musisz być zatrudniony na koniec roku fiskalnego (czyli 31 marca) i bonus wypłacają odpowiednio do długości pracy czyli jeśli byłeś zatrudniony przez cały rok fiskalny (od kwietnia do marca) to dostajesz całość, a jeśli na przykład dołączyłeś w styczniu to dostajesz odpowiednio tylko 3/12 przysługującego ci bonusu (pracowałeś tylko 3 miesiące w danym roku fiskalnym).

A.
@Bonus Roczny

Jest! Luty/ marzec jest rozmowa oceniająca pracę. Później decyzja o podwyżkach/premii rocznej. Każdy ja dostaję, najczęściej jest to związane ze stażem pracy. Może być od kilkuset zł po parę tysięcy. Jak masz ogarniętego lidera to powinien wyjaśnić na jakich zasadach przyznane są premie w twoim zespole.

@Bonus Roczny

Jak sie pracuje to ładny. Jak się nie pracuje to nieładny :-) koło wakacji jest wypłata.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Takeda Sce Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

BMG

Silnie sugerowany jest odbiór, ale w przeciwnym razie są one wypłacane raz na kwartał.

Hanna
@BMG

Raz na kwartał? Masakra, czemu tak?

beka z was

Póki czekałem na odpowiedź z takedy dostałem 3 propozycję pracy. HR nie dba o terminowy feedback.

Asystent HR

dobrze

Jak wyglada language check?

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Witam, ile można dostać po dwóch latach doświadczenia w innym korpo, znając dobrze niemiecki i angielski? Dostanę między 5-6 tys. na rękę?

Emma

Nie

@Emma

A można coś więcej? To na ile można liczyć? Podobno takeda płaci dużo lepiej niż inne korpo..ktoś poda widełki jakieś może..?

Korpobiurwa
@Piotr

Jeśli znasz biegle niemiecki i bardzo dobrze angielski to myślę że dostaniesz 6000-8000 gross.. Zależy od działu, korporacji itp itd

Korpobiurwa
@Piotr

W Ap dostaniesz obecnie 6000-6700 brutto, W GL myślę że spokojnie 7000 brutto możesz wołać. A nawet zaryzykować więcej (do tzw. negocjacji). Wszystko zależy od działu.

abc

Zdecydowanie najgorsze miejsce, w jakim kiedykolwiek pracowałem. Jeden wielki (usunięte przez administratora), nierealne wymagania i targety. Tak naprawdę ile byś nie robił, to zawsze było za mało. Ludzi w zespole za mało, a jak już zatrudniają, to byle kogo. Firma niesamowicie się chwali ukierunkowaniem na ulepszenia i wręcz wymaga aby wychodzić z pomysłami, ale każdy mój pomysł ulepszeń został zbyty komentarzami w stylu "za dużo czasu, za dużo pieniędzy, nie da się" itp. Ogromne kolesiostwo. Im lepszą miałeś relację z przełożonym, tym większą szansę miałeś na awans. Nie musiałeś mieć super wyników, wykształcenia ani jakiegoś dużego doświadczenia, wystarczyło że TL cię lubi :) Jeszcze jak kablowałeś na innych to twoje szansy jeszcze rosły. O jakości zarządzania lub koordynowania zespołu przez osoby po takich awansach nawet nie będę pisać. A skoro o kadrze zarządzającej mowa - im wyżej, tym gorzej. Nie masz prawa się do nich odezwać, zapytać, cokolwiek - bo za wysokie progi na twoje nogi. Pracownikom zabrania się kontaktować z tzw. VIPami z innych jednostek Takedy, ponoć żeby nie zawracać im ich cennego czasu. Managerka jednego działu była chyba najbardziej nieprzyjemną osobą, jaka tam pracuje. Zawsze wkurzona mina, cokolwiek się jej nie spytasz to odezwie się z wyrzutem. Ludzie dosłownie bali się cokolwiek do niej odezwać, żeby przypadkiem na ciebie nie hulnęła. Procesy nie funkcjonowały tak jak powinny, jeśli coś się poważniejszego wykrzaczyło - wina zwalana była na pracownika, zawsze. Część procesów w teorii wyglądała inaczej a w praktyce też inaczej. System księgowy był wdrażany chyba w celu cięcia kosztów, bo nie widzę innego powodu, dla którego ktoś miałby chcieć pracować na czymś, co ciągle wywala błędy i nie zawiera wszystkich potrzebnych informacji, które można znaleźć w SAPie. Ludzie się sypią, ze wszystkich działów i ze wszystkich szczebli - mnóstwo ogłoszeń wisi w necie, wiele z nich bez odpowiedzi. Więcej ludzi obecnie odchodzi niż przychodzi, dosłownie nie nadążają z zatrudnianiem na miejsce poprzednich osób. Jedyne czym ta firma się w tej chwili jako tako broni, to niezła kasa, bonusy w ciągu roku i w porządku benefity. Akcja z finansowaniem krzeseł i biurek do pracy z domu też mocno na plus. Ale żadne pieniądze nie są warte takiego traktowania.

Beata
@abc

Co to znaczy, że ogłoszenia są bez odpowiedzi? Bo fakt, w tej chwili widziałam oferty na kilkanaście stanowisk... Nie wiem, skąd wiadomo, na które z nich nabór jest fejkowy, czy - jak to ujmujesz - bez odpowiedzi.

aga
@Beata

podejrzewam, ze autorowi postu chodzilo o to, ze ciagle pojawiaja sie ogloszenia na te same stanowiska, co tez sama ostatnio zauwazylam - czyli albo ludzie w ogole na nie nie odpowiadaja - czyli zostaja bez odp ;) albo jest taka rotacja ze musza tyle ogloszen wrzucac. nie wiem co jest w sumie gorsze

Bronisław

Pojawiło się ogłoszenie firmy Takeda Sce na stanowisko specjalisty ds.raportowania. Ogłoszenie jest w języku angielskim, więc zastanawiam się, czy rozmowa rekrutacyjna też jest w tym języku? Wystarczy znajomość komunikatywna czy trzeba mówić biegle?

Emma
@Bronisław

Biegle

@Bronisław

Komunikatywna znajomość języka bez bariery w mówieniu wystarczy.

zainteresowany

"We offer a number of additional tangible benefits to our employees", czyli jakie to są benefity?

Były pravownik
@zainteresowany

Opieka medyczna, ZFŚS,karta sportowa, engagement team prężnie działa więc są benefity jak opieka psychologa,warsztaty dla rodziców i dzieci, akcje charytatywne.Firma dofinansowywał urządzenie sobie biura w domu. Ogólnie bardzo na plus benefity.

Pani zawsze ma racje

Słoma z butów u polskiego managmentu. Jeden podobno miał przezwisko "krowi placek"

Zdecydowanie odradzam, liderzy wyśmiewają i ośmieszają swoich pracownikow, poziom współpracy i kolaboracji poniżej zera...

Kati

Tez słyszałam to od osób które tam pracowały . Ze Benefity ok , ale atmosfera średnia.

Pani zawsze ma racje

Zgadzam się, w metropoliach to się nazywa słoma z butów

Kandydatka

Cześć, Po jakim czasie można się spodziewać odpowiedzi zwrotnej po rozmowie? Z tego co widzę po dyskusji bardzo z tym słabo. Nie wiem czy jeszcze chwilę poczekać czy dać odpowiedź konkurencji?

Poszukiwacz skarbów
@Kandydatka

I jak, doczekałaś się odpowiedzi lub skontaktowałaś się z firmą ? W moim przypadku, odezwali się 2tyg po rozmowie z Menagerem zapytać czy kwota podlega negocjacji. Dalej ani widu, ani słychu. Oczywiście gdyby bardzo mi zależało to napisałbym maila lub zadzwonił do rekrutera ale tak czy siak mogli puścić chociaz maila z automatu ;) Potwierdzam więc negatywne opinie o procesie rekrutacji. Uważam, że Takeda ma mało profesjonalne podejście do kandydatów. Opinię wystawiam w porównaniu do procesów rekrutacyjnych z innych korpo, gdzie mimo odrzucenia kandydatury była końcowa informacja zwrotna, bez względu na etap rekrutacji.

Jolanta
@Poszukiwacz skarbów

Hej, mógłbyś napisać jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Takedzie SCE? Czy pytano Cię o coś konkretnego co było związane z Twoim CV? Czy może była to taka luźna rozmowa o oczekiwaniach pracodawcy oraz kandydata? :D Czy po tej rozmowie miał być właśnie jeszcze jakiś kolejny etap czy już decyzja o przyjęciu?

Aplikantka- Nowy Hub HRowy

Hej, Moja opinia wiąże się z poziomu kandydatki i moich przemyśleń. Aplikowałam na stanowisko HR,ponieważ takeda przenosi centrum usług wspólnych ale tylko w obszarze HR i Payroll do Łodzi. Ostatecznie zrezygnowałam z aplikacji stanowiska o czym napiszę poniżej: Obecnie pracuje jako Senior HR specjalistów jest w jednej z łódzkich korporacji I jak tylko zobaczyłam co będzie się otwierało postanowiłam aplikować.Niestety warunki pracy W obecnych niepewnych czasach koronawirusa zadecydowaly o nie zmienianiu pracy.Po pierwsze warunki pracy standardowo Później umowa na czas określony jednego roku no sory myślałam że takie umowy dawali pięć lat temu a nie obecnie więc to jest zdecydowanie na duży minus.2 Praca zdalna pracują tylko raz w tygodniu w domu a cztery dni w biurze ja pracuję obecnie w japońskiej korporacji i mam pracę zdalna przynajmniej do czerwca przyszłego roku.I po trzecie ewidentnie widać różnice w traktowaniu Polaków i ludzi pracujących na zachodzie Europy oczywiście jesteśmy gorzej traktowani jako tania siła Robocza ponieważ centrum tnie koszty na zarobkach powiem więcej Polacy muszą mieć wyższe kwalifikacje bo przecież nie pracują w swoich ojczystych językach w porównaniu do tego co ludzie na Zachodzie także ostatecznie zadecydowałam że Nie będę przykładała cegiełki to wyzysk do eksploatowaniu Polaków.

Małgorzata
@Aplikantka- Nowy Hub HRowy

Łódzki oddział jest głównym centrum w obsłudze biznesu (obok Tokio) i ciągle sie rozrasta. Akurat główny departament HR nie znajduje się w Łodzi, więc ma Pani nieprawidłowe informacje.

Co za różnica
@Małgorzata

Napisze pani dlaczego takie są różnice pomiędzy krajami na Zachodzie europę a Polską przecież ceny żywności i konsumpcję są na tym samym poziomie pomijając fakt że pracujemy z wyższymi kwalifikacjami bo w językach obcych a oni w swoich rodzimych to jest kwestia pierwsza kwestia druga jak to pani rekruter K stwierdziła firmie zależy na podtrzymywaniu więzi między ludźmi więc mimo PanDemi koronawirusa pracuje się z biura minimum trzy cztery razy w tygodniu a zdrowie idzie na dalszy plan bo to Skandal żeby pracować tyle w obecnych czasach podczas gdy większość korporacji przeszła całkowicie na tryb zdalny

Przcownik
@Co za różnica

Nie wiem skąd te informacje, z tego co wiem to firma pracuje juz prawie od roku całkowicie zdalnie.

Anna S
@Aplikantka- Nowy Hub HRowy

Popracowałabym nad jakością wypowiadania się w języku polskim :D

osoba aplikująca

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna? Czy jest po polsku czy w całości w języku angielskim? Są jakieś testy czy wiedza jest weryfikowana w rozmowie?

Aplikant

Aplikowalem na staz w tej firmie juz 3 razy, za kazdym razem zero odzewu mimo zapewnien pracownikow. Bardzo nieprofesjonalne zzachowanie zwazywszy jak na firmie ktora miesic sie w top 5 w lodzi.

Zibi

Dodam, że firma jest poza tym dobrym pracodawcą co nie spotyka się często

@Zibi

Myślę, że była dobra, dopóki się nie zaczęła rozrastać. Od tego czasu jeden wielki chaos i brak kontroli nad tym kogo zatrudniają i awansują.

Ola

A kasa za tym idzie ???

@Ola

Kasa jest dobra, ale zależy ile sobie wynegocjujesz wiadomo. Stawki konkurencyjne, ale dramat jest jeśli chodzi o podwyżki. Nie ma czegoś takiego jak w innych firmach, że nowy pracownik nie może zarabiać więcej na tym samym stanowisku co inni, a jeśli dadzą tej nowej więcej, to wyrównują obecnym pracownikom. Bonus jest na plus, sprawia uśmiech na twarzy. No i dofinansowania do kursów, okularów i (od niedawna) biurek oraz krzeseł do domu.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Takeda Sce Sp. z o.o.?

takeda

Lean six sigma

Wyniki, wyniki, wyniki. "Starsza" kadra kierowników zespołów to profesjonaliści, nowi natomiast to jedna wielka pomyłka.

TaOna

Nie polecam pracy w tej firmie. Fatalna atmosfera, kiepska, niekompetentna kadra zarządzająca. Ale kasa, owszem, konkurencyjna.

@TaOna

A co tu się dziwić, skoro nowi TL (zostali nimi drogą awansu) nie mieli nigdy styczności w zarządzaniu zasobami ludzkimi? Koordynatorowie to też kpina, no ale cóż, rączka rączkę myje. :)

Kandydatka

Mam pytanie, czy to utarta reguła że firma nie informuje kandydata o rezultacie procesu rekrutacyjnego? Na początku marca brałam udział w ostatnim etapie i mimo zapewnień że HR będą się ze mną kontaktować - do tej pory cisza.

@Kandydatka

Hej! Tak, profesjonalizm HR woła o pomstę do nieba. Rozumiem, że mają dużo kandydatów, ale to nie jest wymówka by nie dotrzymać słowa. To już w Infosysie bardziej Cię szanują.

Ola

Jak wygladaja language checki ? :)

Dknk

Widziałam co jakiś czas pojawiającą się ofertę pracy z językami skandynawskimi w dziale payroll. Jak wyglądają warunki pracy? Jak dużo pracuje się po angielsku, a jak dużo w językach skandynawskich? Na jakie zarobki można liczyć i jaka panuje atmosfera? Dzięki za odpowiedzi.

Takie sobie
@Dknk

Pojawiają się cały czas bo ciężko znaleźć osobę która pracuje na stanowisku payroll, A wy językami takimi to już w ogóle. Ja aplikowałam bo znam język norweski ale zrezygnowałam mają dla mnie przynajmniej niekorzystne warunki pracy. Praca w biurze 3/4 dni w tygodniu Podczas gdy większość korporacji przeszła zupełnie na pracę zdalna No i najważniejsze wynagrodzenie bardzo kiepskie Firma wychodzi z założenia że każdy w zespole niezależnie od doświadczenia powinien tak samo zarabiać bo przecież ludzie mają dostęp do wynagrodzeń kto ile zarabia i jeśli by ktoś zobaczył że kolega obok zarabia dwa razy więcej to byś się po zwalniali. Ja zrezygnowałam z pracy w tej firmie bo nie miała nic ciekawego dla mnie do zaoferowania. A i jeszcze ostatnie nie chce być niewolnikiem który pracuje z zarobkami rzędu 40% tego co na Zachodzie nie będę cię wykorzystywać

Zostaw merytoryczną opinię o Takeda Sce Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Takeda Sce Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Takeda Sce Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Takeda Sce Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Takeda Sce Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Takeda Sce Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Takeda Sce Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 17 ocen.
  • Sterlinga 8 A
    91-425 Łódź