Kraina Odkrywcy Sp. z o.o.
counter
4 89 183 5 1

Popularne opinie

Kraina Odkrywcy oraz Gint pracowników szukają zawsze, biorąc pod uwagę, jaka tam jest rotacja - kilkanaście osób w biurze, kilkadziesiąt licząc też żłobki w ciągu ostatniego roku - można w ciemno składać CV. Jeżeli człowiek lubi być wykorzystany i wypalony do maksimum w ciągu kilku miesięcy, za niewielką pensję i w średnich warunkach, to jest to idealne miejsce. Szef owszem, jest konfliktowy, ale wyłącznie w sytuacjach gdy ktoś nie zgadza się z jego zdaniem. Gdy pracownik zgadza się ze wszystkim, co mówi, wtedy jest przemiły i uśmiechnięty. Pięknie z resztą potrafi manipulować pracownikiem, wykorzystywać to, co usłyszał wcześniej nawet w prywatnej rozmowie, tak, że czasem po fakcie można się zorientować, jak bardzo zostało się wmanipulowanym w coś, czego się nie chciało. To inteligentny człowiek. Kluczowe decyzje najlepiej mieć na papierze albo w mailu - ale tu też trzeba sprytu, bo szef nie lubi pisać maili, woli polecenia przekazywać ustnie. Zwłaszcza te kontrowersyjne. W biurze jest kuchnia i ekspres do kawy, przydają się gdy człowiek przychodzi do pracy wcześnie rano i zostaje po godzinach. Współpracownicy w większości przypadków są zgraną grupą, jest się komu wypłakać na ramieniu, każdy przeżywa tą samą traumę więc się nawzajem rozumieją. Mam wrażenie, że z pozytywnymi opiniami o pracodawcy jest podobnie jak z pochwalnymi postami na forach i na fb - są pisane na polecenie służbowe, bo szczerze wątpię, żeby ktoś, kto popracował w tej firmie dłużej, mógł tą pracę chwalić... Chyba że cierpi na syndrom sztokholmski, ale to inna historia.

Tak48Nie70
zlobianka

Jestem pracownikiem żłobka "Krainy Odkrywcy"już od 2,5 roku. Od samego początku pracowałam na umowę o pracę co jest dla mnie bardzo ważne. Pracujemy od poniedziałku do piątku i weekendy są wolne. Pracuję jako opiekunka na grupie starszaków z dzieciakami od 2-3 lat. Z pracy jestem bardzo zadowolona, pracuje się w miłej i serdecznej atmosferze zarówno z dziewczymami, Panią dyrektor jak i rodzicami naszych podopiecznych. Z pracownikami tworzymy bardzo zgraną załogę i możmy zawsze na sobie polegać - co w dobie dzisiejszych czasów jest na wagę złota. Polecam!

Tak81Nie23
Dyrdyy

Pracowałam w krainie jako dyrektor. Moim zdaniem jest to najgorsze miejsce pracy w jakim się znalazłam. Zero jakiejkolwiek pomocy, człowiek rzucony na głęboka wodę. Nie wspomnie, ze rola dyrektora żłobka i przedszkola skłaniała się tylko do sprzątania, szorowania podłóg szczotkami, kopani itp. Zero jakichkolwiek prac sprzątających poremontowych. W krainie pracowałam aż 2,5 miesiąca. Nie potrafię zrozumieć jak te wszystkie inne kobitki tam wytrzymują. Calodniowy tok zajęć- o ile można to tak nazwać- jest robiony na pokaz, tylko do zdjęć nie ważne ze na tym tracą dzieci. W tym czasie kiedy złożyłam wypowiedzenie, cała moja kadra również. Bardzo nie miła atmosfera, do przełożonej ciężko było się dodzwonić, na maile nie odpisywała. Jednym słowem PORAŻKA. Na rozmowę o prace musiałam jechać prawie 200km, Pani oprowadziła mnie po biurze i to było wszystko. Zero wprowadzenia. I weź się tu człowieku domyślaj o co im chodzi. Obiecują dużo a nic się nie dostaje. Jezeli zastanawia się ktoś nad podjęciem pracy to w 100% odradzam.

Tak18Nie41
Malpeczka8

Zdecydowanie polecam Kraine Odkrywcy na Piltza,super przemile ciocie,fachowa opieka,goraco polecam

Tak76Nie14

Wszystkie opinie

Tak48Nie70
kaka

Tak, zgadzam się w 100%.

Tak17Nie32
Zdziwiona
@Pracownik

A ja się nie zgadzam :) pracuję od kilku miesięcy, szef maile pisze, często się nie zgadzam z nim i nic złego się nie dzieje, po prostu dyskutujemy, czasem stawia na swoim, czasem go przekonuję do mojego zdania. Atmosfera jest pozytywna, pracowników firma szuka... prawda, ale też szybko się rozwija. Jak czytam o traumie, to zastanawiam się czy autor wpisu rozumie znaczenie tego słowa. Przy takim szybkim tempie rozwoju o bałagan nietrudno, nie każdy nadaje się do pracy w takiej organizacji, potrzeba dużo samodzielności, niektórym będzie trudno, ale nie można tu mówić o żadnych "traumach." Rotacja znacznie się zmniejszyła, a generalnie w branży jest spora. Sami widzicie co się dzieje w szkołach. Posty pisane na polecenie służbowe - he he żart jakiś :)

Tak40Nie23
Magdalena
@Zdziwiona

To co napisałaś zachęca do tego, żeby spróbować tej pracy. A powiedz proszę coś o warunkach zatrudnienia w Kraina Odkrywcy. Jakie benefity oferują?

Tak7Nie13
Zatrudniona
@Magdalena

Warunki i atmosfera są bardzo na plus. Mamy możliwość nauki języka angielskiego i niemieckiego. :)

Tak32Nie20
Biała Mewa Nowy wpis
@Pracownik

Omijacie tę placówkę szerokim łukiem.......wiecznie problemy i kombinacje z personelem brak stałej kadry i szefostwo ktore drwi z pracowników.

TakNie
EJT''

Zgadzam sie z Panią powyżej,nie moglam zapewnić córce lepszej opieki zlobkowej niz na Piltza,wszystkie.te żłobki sa ok ale.ten zdecydowanie góruje wśród opinii Krainy Odkrywcy,ciocie dziekuje wam za serce które wkladacie w opiekę nad naszymi pociechami,szkoda ze jedno sie już zegna z Wami,napewno będziemy tesknic????

Tak66Nie11
EJT"
@EJT''

Będziemy napewno i nie zapomnimy.Bynajmniej my rodzice,a dla mam ktore mają jakieś zastrzezenia trochę wiary i cierpliwosci a wszystko będzie dobrze,z calym sercem jestesmy z wami od początku do końca,robicie kawał dobrej roboty dla naszych dzieci,wszystkie bez wyróżnienia ????

Tak41Nie3
Huciara
@EJT"

To prawda. Na Kombatantów też jest super. Najlepszy żłobak z najlepszymi ciociami. Szkoda, że już nie ma wolnych miejsc, bo koleżanki czekają w kolejce na miejsca :(

Tak38Nie3
Odmętowa
@Huciara

Na odmętowej też jest ok. Piękne sale, dużo przestrzeni, wielki parking. Panie są świetne, dzieci nie nudzą się. Polecam!

Tak33Nie
Ciocia odmętowa
@Odmętowa

Faktycznie warunki pracy są ok. Relacje między pracownikami bardzo dobre. Z czystym sumieniem mogę polecić.

Tak35Nie11
Miśka
@Ciocia odmętowa

U nas też kilka miesięcy temu było sporo rotacji, ale od kilku miesięcy jest na prawdę ok. Mamy super pracowników i super zespół, no ale to tak czasem jest jak placówka startuje i dużo osób w krótkim czasie trzeba zatrudnić, to nie ze wszystkimi udało się trafić. Teraz rozumiemy się bez słów i pracuje się świetne. W biurze też pojawiło się sporo nowych osób i przychodząc tam od razu widać, że atmosfera pracy jest świetna. Organizują wiele wydarzeń, włączają pracowników placówek w działanie. To duża zmiana, bo jeszcze na początku roku tak nie było.

Tak33Nie11
Ciocia
@Miśka

I nie wiele już miejsc zostało. Jest ok :)

Tak22Nie6
Karola
@Ciocia

Moja córka jest w żlobku na Królewskiej od ponad roku. Zmiana dyrektorki baaaaardzo pozytywna. Na prawde warto im zaufać. Wiedzą co robią!!!

Tak9Nie2
Olga
@Karola

Ja pracowałam w innej placówce w Krakowie. Z kilku miejsc pracy Kraine oceniam najlepiej. Umowa o pracę od początku. Jasne zasady. Dyrektorka w mojej placówce bardzo ok. Dużo wymagała ale sama też bardzo zaangażowana. Zgrany zespół. Z biurem nigdy nie miałam problemów. Teraz mieszkam w innym mieście ale jak wrócę do Krakowa to chętnie tam wrócę. Moja koleżanka po macierzyńskim nie miała problemów z powrotem do pracy i też jest zadowolona. To coś znaczy. Szczerze polecam.

Tak11Nie5
@Olga

U mnie też jest ok. 100% kadry na umowy o pracę, pełne etaty a nie żadne zlecenie czy coś innego. W czasie pandemii było ciężko, ale wszyscy nadal pracujemy.

Tak12Nie6
Mama Nowy wpis
@Ala

Dziękuję Ciociom z placówki mojej córki, że tak dużo robią dla naszych dzieci. Tu na prawdę widać, że dużo się dzieje. Moja córka codziennie opowiada co robiła w żłobku. To jest na prawdę super. Pani Dyrektor też jest ok. Obsługa administracyjna również bardzo dobra, na wszystkie pytania otrzymuję bardzo szybko odpowiedzi.

Tak3Nie
zlobianka

Tak81Nie23
Irena
@zlobianka

Dziękuje za merytoryczną informację na temat pracy w tym miejscu. Chcesz przez to powiedzieć, że w firmie panuje atmosfera wzajemnej współpracy? Wspomniałaś, że masz kilkuletni staż pracy. Czy jednak pamiętasz swoją rozmowę kwalifikacyjną? Może jesteś w stanie podpowiedzieć potencjalnym kandydatom, co zrobić, by korzystnie wypaść na takiej rozmowie?

Tak49Nie5
Opiekunka
@Irena

Byłam na rozmowie i jestem bardzo zadowolona. Maglowali mnie długo, pytali o wiele rzeczy, ale atmosfera była bardzo ok. Od znajomej, która tam pracuje już prawie 2 lata wiem, że wynagrodzenia pracowników w placówkach faktycznie nie były wysokie, ale w ostatnich miesiącach bardzo wzrosły i jest teraz bardzo zadowolona. Powiedziała, że z dotychczasowych pracodawców to właśnie Krainę Odkrywcy ocenia najlepiej, bo bardzo szanują pracowników. Ja niebawem zaczynam, więc sama przekonam się.

Tak42Nie9
Nika
@Opiekunka

Pracuję w Krainie Odkrywcy od niedawna i na razie pozytywnie oceniam to miejsce. Warunki pracy są ok, wyposażenie placówki też bardzo dobre, wszystkie uzgodnienia dotyczące warunków zatrudnienia zostały zrealizowane, godziny pracy ustalamy z dyrektorem co tydzień i nasze preferencje zawsze brane pod uwagę. Mam umowę o pracę jak wszystkie moje koleżanki w żłobku.

Tak29Nie8
Magdalena
@zlobianka

@zlobianka Świetnie pracować więc w tak pochlebnym miejscu. A przy zatrudnieniu Kraina Odkrywcy daje jakieś świadczenia pozapłacowe? Opieka lekarska, paczki?

Tak18Nie4
Mirka
@Magdalena

Ze świadczeń mamy zajęcia z języków obcych, a także system premiowania (za polecenie, za skuteczność rekrutacji). Ja z tego już skorzystałam, więc system działa.

Tak19Nie4
Andzela
@Mirka

Potwierdzam. U nas w placówce też tak jest.

Tak19Nie3
Ania
@Andzela

Ważne dla mnie było to, że po macierzyńskim mogłam wrócić do pracy. To rzadkość na rynku. Polecam!

Tak19Nie7
@Ania

Ja również po macierzyńskim wróciłam do pracy ponad rok temu. Zresztą pracowałam wcześniej w innych firmach i tak nie było. Kraina jest ok i nie ma czego się przyczepić.

Tak16Nie6
@Kasia

Potwierdzam. Też po macierzyńskim wróciłam do pracy i nie było z tym żadnego problemu.

Tak21Nie7
KK
@Ola

Ja też niedawno wróciłam. Widzę wiele pozytywnych zmian po tym ponad roku przerwy. Tak trzymać!

@KK

U mnie cała kadra ma umowy o pracę. Wszystkie mamy pełne etaty - nie ma żadnej osoby w mniejszym wymiarze godzin. Teraz jeszcze dostałyśmy dodatki. Mamy opłacone zajęcia z angielskiego.

Tak13Nie5
Ewa Nowy wpis
@Ola

U nas też 100% kadry na umowy o pracę. Od koleżanek z innych placówek wiem, że u nich też tak jest. Pomimo kryzysu działamy i normalnie pracujemy. To duże plus w tym trudnym czasie. Polecam Krainę.

Tak2Nie2
CIOCIA

A ja osobiście bardzo nie polecam pracy w krainie. Byłam opiekunka, na rozmowie obiecano mi pełny etat, później kombinacje że może jednak 3/4, albo może 1/2 i nadgodziny. Przyszło co do czego nadgodziny ani nie wypłacone, ani nie do wybrania. Problem z wypowiedzeniem umowy, pomimo jasnych określeń że firma nie wywiązuje się z tego co w umowie nie mogło nastąpić zwolnienie natychmiastowe, tylko musiałam się wykłócać i okres wypowiedzenia wyłożyć jako nadgodziny (wtedy nagle się dało je wykorzystać). Praca od rana do wieczora, za marne charytatywne pieniądze i uśmiech. Atmosfera sztuczna fałszywa, wszystko na pokaz. Dzieckiem do końca się nie zajmiesz bo przecież trzeba dodać zdjęcia na stronę :) zajęcia sztucznie robione pod fotografie. Nie polecam pracy i cieszę się że zakończyłam przygodę z Kraina, szkoda nerwów i czasu za tak śmieszne pieniądze.

Tak11Nie15
Santana Nowy wpis
@CIOCIA

zgadzam się w 100% postaw sie a zastaw się,.wszsytko jest robione dla fejmu. Dziecko sie nie liczy. Zdjecia na fb najwaznieksze aby rodzic widział ,ze jest ok!!

Tak4Nie6

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Julita

Może słyszał ktoś czy potrzebują pracowników? Jakie wymagania mają?

Tak24Nie7
Ciocia
@Julita

Zapraszamy na ul. Piltza 42 :)

Tak31Nie2
Zadowolona
@Ciocia

Z tego co wiem, to jeszcze tylko kilka miejsc w całym krakowie zostało i coraz trudniej dostać się. Pracuję od miesiąca, jestem mile zaskoczona warunkami pracy. Mnie pytali o wykształcenie, co robiłam wcześniej i zadawali dużo praktycznych pytań. Rekrutacja była ok.

Tak30Nie8
Monika
@Zadowolona

To prawda - w moim żłobku już nie ma żadnych rekrutacji, komplet kadry. A kolejna chętnych do pracy spora. Nie dziwię się, bo na prawdę jest ok. Może mam farta i trafiłam na świetną dyrektorkę. Jeśli macie możliwość -- aplikujcie do placówek gdzie są jeszcze miejsca. Sami przekonajcie się i wyrobicie sobie opinię.

Tak28Nie7
Iga
@Monika

U mnie też nie ma rekrutacji bo stała kadra od prawie roku. I zamknięcie placówek też przetrwaliśmy w pełnym składzie. Nie mogę narzekać.

Tak24Nie4
@Iga

U nas też nie ma rekrutacji. Ale CV warto wysłać, bo w tym roku powstało wiele nowych placówek.

Tak14Nie2
Ren
@Kasia

W Katowicach trwa rekrutacja. Zapraszam do naszego teamu.

Tak14Nie3
Opiekunka
@Julita

Realne przede wszystkim :) Jak ktoś chce pracować, to jest to dobre miejsce.

Tak14Nie4
MB
@Opiekunka

Jest ok

Tak17Nie7
Agata
@MB

Polecam. Stabilne zatrudnienie, dobre warunki pracy, pensja zawsze na czas. Podczas pandemii koronawirusa firma zachowała się na prawdę ok.

Tak24Nie5
@Agata

Znam kilka przedszkoli i żłobków, które już się zwinęły i zostawiły ludzi na lodzie. A u nas placówka prawie pełna - to coś znaczy. U nas nie ma rekrutacji kadry. Stała kadra od wielu miesięcy, ale nowe placówki utworzone w maju i czerwcu rekrutują.

Tak23Nie8
Basia
@Kasia

Dzieci nam bardzo przybywa, więc jest kilka nowych rekrutacji. Zapraszam, szczególnie do Katowic :)

Tak14Nie4
Zadowolna
@Basia

U mnie w placówce nie ma rekrutacji. Stała kadra od ponad roku. Warto śledzić stronę - tam są informacje o rekrutacjach.

Tak12Nie5
Malpeczka8

Tak76Nie14
Mamuska83
@Malpeczka8

Polecam.placowke corka chodzila do innego zlobka wiecznie plakala jak szla badz wracala,przepisalismy do Krainy Odkrywcy i co...Corka usmiechnieta radosna wrecz nie chce opuszczac zlobka,ciocie wszystkie super,zajmuja sie dziecmi jak swoimi ,super mile cieple empatyczne widac ze opiekuja sie z sercem,Pani dyrektor tez w porzadku konkretna rzeczowa,niczego i nikogo nie.udaje,takze ciocie do przodu nigdy sie nie poddawajcie i pracujcie dalej z takim zapalem jak do tej pory,great job❤❤❤

Tak50Nie4
Drukarska
@Mamuska83

U nas jest dokładnie ta sama sytuacja. Zdecydowanie polecam!

Tak27Nie1
Ojciec
@Drukarska

Ja rowniez polecam Kraine. Moja corka jest bardzo zadowolona ze zlobka. Kadra super. Mam porownanie i lepiej nie bede pisal o poprzednich.

Tak16Nie
Karolina
@Ojciec

Ja również jestem zadowolona z opieki. Ciocie są świetne, bardzo kreatywne i mój syn świetnie rozwija się Postępy są niesamowite. Polecam!!!

Tak14Nie
@Malpeczka8

Dołączam się!! Placówka na ul. Piltza to super miejsce dla mojej córeczki. Przemiłe Panie, profesjonalna opieka. Jesteśmy w dobrych rękach :)

Tak10Nie
Frla
@Kasia

Nie tylko Piltza jest super. Przeniosłem dziecko na odmętową i też jestem zadowolona. Kadra bardzo się stara. Dyrektorka bardzo zaangażowana. Uśmiech dziecka jest najlepszym znakiem że jest ok.

Tak20Nie3
@Frla

Teraz placówka zamknięta z powodu coronawirusa, ale widać, że wszyscy w sieci starają się, aby wspierać rodziców. To jest bardzo ważne dla mnie i potwierdza, że dokonałam dobry wybór. Dziękuję!

@Kasia

Jest teraz strasznie ciężko, ale widzimy z mężem, że firma działa, ma z nami kontakt, wspierają jak mogą. Infolinia dla rodziców jest super. Moje dziecko szybo się rozwija i potrzebowałam skonsultować kilka kwestii z kimś kto zajmuje się tym profesjonalnie. Jesteśmy zadowoleni.

Tak27Nie5
Hela
@Ola

Placówka na Piltza jest bardzo dobra. Moje dziecko chodzi tam od roku. Dużo ciekawych zajęć. Bardzo serdeczne ciocie. Własna kuchnia. Polecam!

Tak13Nie
Mika
@Hela

Polecam jako rodzic dziecka z tej placówki

Tak16Nie
@Mika

Piltza jest super! Pozdrowienia dla Pani Dyrektor, całego Zespołu i Biura. Wszyscy robicie dobrą robotę!

Tak14Nie2
@Ola

Tak, zgadzam się. Polecam Piltza.

Tak11Nie1
mama
@Kasia

Polecam Krainę z całego serca. Moja córka była w innej placówce, ale to był koszmar. Kadra bardzo profesjonalna, rozliczenia przejrzyste, żadne kombinowanie z publicznymi przedszkolami i dodatkowymi opłatami nie wiadomo za co.

Tak11Nie2

Tak18Nie41
Dyr2
@Dyrdyy

O rany, ja też od niedawna w Krainie, pracy dużo, ale atmosfera super i firma wspiera jak może. Na rekrutacji nikt mi nic nie obiecywał, raczej mówili jak jest, nawet się zastanawiałam, czy nie chcą mnie zniechęcić :) Wymagania względem dyrektora wysokie, ale pomoc od przełożonej i od innych dyrektorek jest duża. Szkoda, że miałaś niepozytywne doświadczenie.

Tak27Nie5
Zaskoczona
@Dyr2

Nie jest lekko. To prawda. Ale mam dużą swobodę i mogę się wykazać. Sama decyduję o wielu elementach zarządzania w placówce. Zajęć mamy bardzo dużo, ale to ja motywuję kadrę do nowych inicjatyw. Nie każdemu to pasuje i nie każdy sprawdzi się jako dyrektor.

Tak26Nie4
Szczęsliwa
@Dyrdyy

Musisz być bardzo nieszcześliwą osobą skoro masz czas na pisanie takich opinii. Jako koleżanka z pracy życze Ci powodzenia w nowym miejscu pracy.

Tak28Nie4
@Szczęsliwa

Jestem bardzo szczęśliwa, ze nie muszę pracować w Krainie. Mam swoje zdanie na temat tego jak to wszystko tam funkcjonuje.

Tak3Nie24
Ona
@Zaskoczona

Czym innym jest praca w placówkach z kadrą i dziećmi a czym innym praca w biurze. Nikt z biura nie jest w stanie ogarnąć wszystkiego co dzieje się w placówkach przy takiej ilości pracy. A szef ocenia pracę dyrektorów po tym co widzi na fejsie i na koncie bankowym. Poza tym człowiek dla niego nie ma znaczenia. Maja się zgadzać pieniądze i ilość lajków. Szacunku i zrozumienia tam nie znajdziesz.

Tak8Nie26
@Ona

Zgadzam sie z tobą liczy sie saldo na koncie a nie pracownicy czy dzieci.

Tak7Nie25
@Mała Ania

To jak wytłumaczysz to, że pomimo pandemii nikt nie został zwolniony? A jak obniżki czesnego dla rodziców? Wiele żłobków zwalniało jak leci, wiele upadlo, czesne dla rodziców nie były obniżane. I cieszę się że tu pracuje od ponad 2 lat bo pomimo trudnej sytuacji firma zachowuje się na prawdę ok. Wszyscy mamy pracę!

Tak29Nie6
Drama
@Ona

Taki argument to nie argument. Sytuację można odwrócić i powiedzieć dokładnie to samo, że nikt z placowek nie ogarnąłby tego, co dzieje się w biurze. Każdy z pracowników ma nieco inny zakres obowiązków dostosowany do stanowiska. Finalnie każdemu powinno zależeć na tym, by firma wyszła z kryzysu bez szwanku i by wspólnie wypracować efektywny sposób działania w zespole. Osobiście denerwuje mnie to, że osoby ktorym zależy na miejscu pracy muszą pracować na kogoś, kto traktuje pracę przechodnio, ignorując wszystko i wszystkich wokół. Bardzo się cieszę, że takich osób w firmie jest coraz mniej ;)

Tak22Nie2
Ona
@Drama

Widzę że ktoś nie zrozumiał mojego komentarza. Cały czas mówicie o pandemii a nie o nią chodzi. Powoływanie się na nią nie ma znaczenia w miejscu gdzie pracownika nie szanowało się nigdy. To od pracodawcy zależy jak zbuduje zaangażowanie pracowników. Bo idąc tym tokiem rozumowania, czemu rotacja pracowników biura jest tak duża? Serio wszyscy są ignorantami? Przez rok, w biurze gdzie pracuje ok 30 osób potrafi się przewinąć z 20 osób które rezygnują. To ma być to budowanie zaangażowania pracodawcy? Bardzo wątpię. Z reszta, bardzo ładnie moderujecie ta dyskusję.

Tak16Nie6
EsPe
@Dyrdyy

Chyba pracowałaś w niewielu firmach skoro piszesz taką opinie i nie wiesz na prawdę co może się dziać w prywatnych placówkach. Szczerze wątpie, że trafisz lepiej gdziekolwiek... o ile w ogóle trafisz gdzieś na stanowisko dyrektora. W mojej placówce zajęcia prowadzone są dla dzieci- nie do zdjęć, a skoro byłaś dyrektorem miałaś chyba na to wpływ w jaki sposób zajęcia się odbywają?? Widocznie byłaś źle zorganizowana, dobry kierownik zakasa rękawy i posprząta jak trzeba, a nie siedzi i pachnie za biurkiem, bo umówmy się praca nie jest ciężka, a personel warto wspierać- bo wróci to do Ciebie, ale jeśli ktoś dał Ci szansę, a nie miałaś doświadczenia, to żałuj, że jej nie wykorzystałas.... bo ja pracowałam w wielu firmach i tą oceniam najlepiej. Niektórzy chcieliby zarabiać po 5 tyś na ms, nie robiąc nic tak na prawdę... pracowałaś 2,5 miesiąca i kadra złożyła wypowiedzenie za Tobą? Czym ich przekonałaś? Bo ja sorry, ale nie poszłabym za dyrektorem pracującym 2 miesiące... :P Życzę Ci powodzenia, spokojnej pracy gdzie zrealizujesz swoje wygórowane ambicje i gdzie szefowa da Ci tak w kość- ze nie zaśniesz spokojnie w nocy- tak wygląda praca u konkurencji. Tutaj jest spokój, kilka maili i tel wszystkie w konkretnych sprawach, swoboda działania, gotowe materiały, procedury, rozwiązania... pensja na czas, w innych miejscach trzeba się upominać o swoje... Powodzenia zatem!

Tak22Nie4
@EsPe

@EsPe Zgadzam się z Tobą w 100% @Dyrdyy Życzę Ci powodzenia w nowym miejscu pracy. Dostałaś ogromną szansę, ale z niej nie skorzystałaś. Nie piszę tego negatywnie - miałaś takie prawo. Ale nie jest to uczciwe co robisz szkalując moje miejsce pracy. To dyrektor odpowiada za placówkę i tym co piszesz sama sobie wystawiasz mega negatywną opinię.

@EsPe

@EsPe Dostałam posadę dyrektora placówki i jest i niebo lepiej niż w KO i jakoś jest wszystko zorganizowane tak jak ma być.. A co do pracowników to była wyłącznie decyzja dziewczyn. I to że jest negatywna opinia to wszyscy wiedzą i nie jest to negatywna opinia skierowana w moją stronę, bo znam byłe dyrektorki które mają takie lub podobne doświadczenia z tej firmy.

Tak6Nie18
@Dyrdyy

Zgadzam się z tobą.....od pewnego czasu znalazły się obrończynie KO. Z pewnością stoi za tym zarząd lub Pani od rekrutacji i troluje negatywne komentarze. Ale prawda jest taka ,że negatywną opinia rozchodzi sie szybciej niż pozytywna. W Katowicach są żłobki i przedszkola ktore wiecej płacą i nie trzeba mieć zmiany do 18:30. Nie polecam.

Tak6Nie18
@Dyrdyy

Super że masz pracę. Ja też mam w Krainie. I jestem z niej bardzo zadowolona. Andzela daj już spokój bo nudne jest czytanie tych bzdur które wypisujesz.

Tak17Nie2
@Ola

Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii i nikt mi tego nie kozę zabronić. A jeżeli ktoś nie potrafi poradzić sobie z krytyka i negatywna opinia na temat placówki i funkcjonowania to nie mój problem.

Tak4Nie16
Maja
@Kasia

Nie jest to prawda, ze nikt nie zostal zwolniony, kilka osob zostalo.

Tak3Nie16
EsPe
@Mała Ania

Gdyby ktoś trlowal komentarze i zajmował się obroną sieci Kraina, to już dawno tych negatywnych komentarzy by tutaj nie było. Każdy wie, że wystarczy wykupić abonament na GoWork i można usuwać co się chcę. Skoro firma tego nie zrobiła to znaczy, że przyjmuję krytykę na klatę, oczywiście ta konstruktywną:) Gratuluję wszystkim, którzy mają pracę, może warto skupić się na niej, a nie na narzekaniu na byłego pracodawcę. Pozdrawiam

Tak17Nie4
Kaja
@EsPe

Tylko za to trzeba zapłacić, a jak wszyscy wiedza ta firma za nic nie chce dopłacać. Wola poswiecac czas pracowników na bzdury niż za coś dać złotówkę.

Tak5Nie10
Mika
@Dyrdyy

Prawda jest taka: jeśli przyjmiesz na siebie wszelkie zadania (zgodne i niezgodne z zakresem obowiązków), siedzisz cicho i nie narzekasz na wieczny brak jakichkolwiek funduszy, zgadzasz się na wszystko (włącznie z traktowaniem dyrektorka w formie: wynieś, przynieś, pozamiataj), aż wreszcie stajesz się osobą mało empatyczną, patrząca tylko na korzyści firmy (byle zarobić) i lubisz przejmować cudze zachowania uważając, że to nie wyuczone nawyki tylko twardy charakter- będziesz ideałem. Poznałam takie osoby, miłe, sympatyczne, które chodzą z uśmiechem na twarzy a w sytuacji sam na sam potrafią być okropne. Kto z kim się staje... Syndrom kameleona działa dość prężnie, reszta już dawno się zwolniła ????

Tak6Nie9
@Mika

Nie mierz innych swoją miarą ;)

Tak9Nie6
Niki
Kandydat

Jak się pracuje w Katowicach na stanowisku opiekunki przy ul Korfantego.Jaka płaca jakieś benefity?oraz kadra opiekunek czy jest pomocna otwarta ,pomocna w wdrożeniu się nowych pracowników?

Tak11Nie4
Santana
@Niki

nie polecam.....benefity hahahahahah. Jak szukasz pracy to omijaj tę Krainę.

Tak7Nie9
Margo
@Niki

Zespół mega oddany swojej pracy, zgrany,Pani dyrektor pomocna i otwarta :)

Tak9Nie6
Hela
@Niki

Polecam pracę w Krainie. Od niedawna są premie- osoby, które tu jakiś czas temu pracowały mogą o tym nie wiedzieć. Firma zapewnia nam kursy języków obcych. Wdrożenie było na prawdę fajne, dyrektorka mojej placówki bardzo zaangażowana i pomocna.

Tak10Nie5
Kandydat

Nie polecam pracy jako opiekunka szczegolnie w żłobkach w rejonie Katowic. Nie będę sie rozpisywać. Naprawdę poszukaj czegoś lepszego jest wiele ciekawszych ofert.

Tak12Nie29
Opiekunka Magda
@Mała Ania

Koleżanka z placówki powiedziała mi dziś w pracy (pracujemy w Katowicach), że widziała tu sporo nowych komentarzy. Sprawdzam i faktycznie... Duże WOW! Ze zdziwienia bo pracuję w Krainie od kilku ładnych miesiecy, jest naprawdę fajnie, serio jestem zadowolona i nie bardzo wiem w czym problem. Dyrektor zawsze dostępny, jak trzeba to i na sali, pomocny, zaangażowany, czujemy, że mamy wsparcie. Atmosfera między Dziewczynami jak najbardziej okej. Przykro mi, jeśli ktoś miał negatywne doświadczenia, ale mam szczerą nadzieję, że nie są to tylko złośliwe opinie :( Wydaje mi się, ale to oczywiście moje zdanie, że jeśli ktoś rozumie swoje stanowisko i chce rzetelnie wykonywać swoje obowiązki to znajdzie tu miejsce dla siebie.

Tak25Nie11
@Mała Ania

Też tu pracuję i firma jest na prawdę ok.

Tak16Nie8
Zaniepokojony

Wiecie jak to wygląda z umowami w krainie odkrywcy?

Tak5Nie2
@Zaniepokojony

Opiekunki na początek um. o pracę na 3 mies na próbę, kolejne też o pracę, ale kiedy dochodzi do umowy na nieokreślony to zmiana firmy i zabawa zaczyna się na nowo. Pensja w okolicy 2000, zero premii, zero dodatków, nawet na święta. O szkoleniu jak zająć dzieci zabawą, ciekawymi zajęciami zapomnij.

Tak6Nie12
@xyz

To ciekawe bo mam umowę na czas nieokreślony. Kilka moich koleżanek również. I zarabiam o wiele więcej. I jestem zadowolona z pracy. Szkolenia w zeszłym roku też były. W tym roku faktycznie nie, ale go chyba w obecnej sytuacji trudno oczekiwac. A i podczas zamknięcia placówek nikt nie został zwolniony.

Tak12Nie4
@Pracownik

O ile wyższe to wynagrodzenie i jakie to szkolenia jeśli można wiedzieć? Może to zależy od konkretnej placówki i rządzenia dyrekcji albo od tego od jak dawna jest otwarta placówka? Trudno stwierdzić. Nie wiem kto o tym decyduje. Znam osoby pracujące w śląskich żłobkach i one nie mają umów na nieokreślony, chociaż niektóre mogłyby już mieć, a wynagrodzenie oscyluje w kwocie właśnie ok 2 tys. zł. Jedyne szkolenie to było jakieś w Krakowie i wtedy z różnych placówek przyjeżdżali, ale to jeszcze poprzedniej zimy, później już cisza. Wiem, że nikt nie został zwolniony, zostały ucięte części etatów i wynagrodzenia, ale nikt pracy nie stracił.

Tak5Nie3
Katarzyna
@xyz

W wielu śląskich placówkach niepublicznych zredukowano etaty przez epidemię, mnie też to dotyczy. :( Znam osobę, która pracuje w Krainie Odkrywcy - nie było żadnych cięć, więc to na plus. Przeprowadzam się teraz bliżej Katowic i będę starać o pracę w Krainie. Z tego co kojarzę, że otwierają trzy zupełnie nowe placówki. :)

Tak14Nie5
_w_c
@xyz

A czy to przypadkiem nie opiekun powinien mieć głowę pełną pomysłów?

Tak22Nie4
@_w_c

Oczywiście, że powinny, ale skądś też trzeba czerpać wiedzę, a tu jak w każdym zawodzie pojawiają się nowinki, ciekawe zabawy, które nie są publikowane za darmo w Internecie a prowadzone przez profesjonalistów, którzy wiedzą jak przekazać swoją wiedzę i umiejętności. Zresztą w Krainie opiekunki nie mogły nawet liczyć na zakup płyt z muzyką czy zajęciami i odpowiedniej ilości i jakości sprzętu w każdej grupie. Szkolenie z komunikacji między pracownikami i z rodzicami to jedyne jakie miały dziewczyny z Gliwickich placówek. Po powrocie do pracy po pandemii miały wynagrodzenia znizone do minimum i uciete etaty, chociaż było zapotrzebowanie na całe etaty, bo nie wszyscy wrócili w tym samym czasie do pracy i dzieci przybywało.

Tak2Nie13
@xyz

U mnie w placówce po powrocie do pracy pensja była identyczna jak przed zamknięciem placówek, ale aby zachować całą kadrę faktycznie etaty były zmniejszone na 2 miesiące. Nie byłam zachwycona, ale dzięki temu nikt z nas nie stracił pracy. Od lipca wszystko wróciło do normy, zresztą tak, jak było ustalone pod koniec marca. Koleżance kończyła się umowa w czerwcu i tez umowa została przedłużona.

Tak14Nie5
@xyz

Oj, w której to placówce taka sytuacja? U nas wszystko wróciło do normy, na szczęście. Cieszę się, że mam pracę. Sporo żłobków zostało zlikwidowanych, szczególnie na Śląsku... :( Z tego co wiem w KO nikt nie został zwolniony przez pandemię. Firma mocno walczyła o przetrwanie i o kadrę

Tak17Nie11
Gosia

Skoro ktoś dostaje wypowiedzenie z dnia na dzień to jest to zwolnienie dyscyplinarne. A za co je dostałaś?

Tak19Nie10
Puma
@Gosia

Wypowiedzenie za porozumieniem stron, narzucone przez pracodawcę, z dnia na dzień. Na pytanie "Dlaczego?", odpowiedź brzmi: " Cenimy Twoją pracę i zaangażowanie, nie mamy Ci nic do zarzucenia, ale taka jest decyzja zarządu." Ot i cała polityka KO ????

Tak9Nie15
Nina
Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.
Kandydat

Jak jest w pracy na stanowisko księgowej?

TakNie
Don Wasyl

Praca w tej firmie to był dla mnie ogromny regres. Nikt tam nie myśli o jakichkolwiek usprawnieniach, nie wspominając o rozwoju pracowników. Jedyne co potrafią to rozliczać z każdej minuty przerwy, jednocześnie wymagając by zostawać po godzinach. Nauczyłam się tam tego, że (usunięte przez administratora) to najlepszy sposób na działanie. Za benefity uznaje się tam możliwość pracy po godzinach (za które Ci nie zapłacą) i luźny dress code. Praca nie jest planowana, działania podejmowane na już, brak stałości ustaleń. Wszystko zmienia się z dnia na dzień. Partnerzy nie traktują tej firmy poważnie, co utrudnia działanie. Trzeba się tłumaczyć w imieniu szefa, dlaczego nie są robione opłaty za usługi. Co do zespołu bywa różnie, szczególnie że zatrudnia się tam znajomych szefa, którym ufać nie można. Jedni są faworyzowani. Szef lubi sobie wybrać osobę z zespołu, której skutecznie uprzykrza życie mając pretensje nawet o to że masz jedzenie na biurku. Szefowa z zarzadu nie ma bladego pojęcia o swojej funkcji, a swojego zdania tym bardziej. Podsumowując praca dla odpornych, nie mających swojego zdania.

Tak15Nie30
Kaja
@Don Wasyl

Oj widać, że ktoś nie miał pozytywnych doświadczeń. Jakoś mnie jednak to nie dziwi, niestety ale z płatnościami za usługi ta firma rzeczywiście ma problemy. Wycofałam się ze współpracy z nimi.