Opinie o Siemens Finance Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Siemens Finance Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Siemens Finance Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi finansowe i doradcze - leasing finansowy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Siemens Finance Sp. z o.o. w Warszawa

Edyta

Ale chyba ten klimat w pracy wam się podoba jednak, bo próżno szukać ofert na stanowisko doradcy klienta czy analityka kredytowego. Nie ma ogłoszeń, nie ma rotacji, czyli ktoś, kto już u Was pracuje, chyba sobie radzi z tym - jak to ktoś tu pisał - zepsutym korpo? :3

Nowy Pracownik
@Edyta

Nie ma ogłoszeń, bo rekrutacje na pierwsze umowy prowadzi firma zewnętrzna i właściwy klient, czyli pracodawca, u którego masz pracować, jest ukryty... Jak złożysz CV i się do Ciebie dodzwonią, to wówczas informują, że szukają dla Siemensa. Tak naprawdę nie wiesz jak wygląda rotacja...

Justa Nowy wpis

Hej, zainteresowała mnie oferta dla Developera systemu Webcon. Wiem, że jest już wygasła, dlatego może tu by ktoś wiedział czy w najbliższym czasie będzie jeszcze szansa by móc objąć takie stanowisko? I dodatkowo zauważyłam, że oferowana jest praca hybrydowa. Podobnie jest w innych aktywnych teraz ofertach. Co z opcją full remote?

Były pracownik Nowy wpis

Zanim przejdę do oceny merytorycznej pracodawcy, zaznaczę pewien, punkt, który może być istotny przy decyzji o zatrudnieniu. Otóż Siemens, jak wiele innych korporacji, oczekuje znajomości języka angielskiego, przy czym, w wielu korporacjach, ta konieczność znajomości angielskiego jest iluzoryczna, bo nawet jak korporacja jest międzynarodową, to tak naprawdę nie masz żadnego kontaktu z ludźmi z innych krajów. Tu jest inaczej, zespoły, działy, departamenty są tak stworzone, że jeden zespół (albo jakieś grupy robocze), mogą stanowić osoby z Niemiec, Polski, Holandii i zdarza się, że ktoś z innego kraju może do Ciebie zadzwonić w jakiejś sprawie. Zatem - tutaj serio język angielski jest potrzebny i musisz umieć rozmawiać w tym języku. A teraz do meritum - w skali 1-6, daję firmie 3. Pierwszy mój zarzut, który obniża kryteria, jest to, że pracodawca nie chce wziąć za swych pracowników odpowiedzialności. Chodzi mi o to, że do zatrudnienia nowych osób firma korzysta z usług firmy zewnętrznej. I, powiedzmy, mógłbym zrozumieć gdyby dotyczyło to pierwszej umowy, ale miałem przyjemność rozmawiać z pracownikiem, który pracuje na umowie od firmy zewnętrznej od 3 lat, moja pierwsza myśl - człowieku, co Ty tu jeszcze robisz? Chłopak skończył 40 lat i firma, która zatrudnia go od trzech lat nie zorientowała się, że go potrzebuje? Pomijam, że był specjalistą w swojej dziedzinie i cały czas ktoś korzystał z jego usług. Oczywiście nie wyraziłem na głos swych myśli, ale pomyślałem tak - a co jeśli zachorujesz na chorobę, która wyłączy Cię z pracy na 6-9-12 m-cy, skończy Ci się umowa z firmy zewnętrznej i co wówczas zrobisz będąc podłączony do kroplówek w szpitalu? To są oczywiście moje kryteria, ale pracodawca który nie gra uczciwe (a jednak umowa na stałe po 1 roku stażu, jest dla mnie jakimś rodzajem uczciwości) nie zasługuje na więcej niż 3 w skali 1-5. I to w zasadzie główny mój zarzut. Teraz będą same plusy: firma dobrze płaci, firma jest doskonale zorganizowana, dokumenty są (nie giną), każdy wie co ma w swojej działce zrobić, nie ma spychologii. I z plusów to co najważniejsze - fantastyczni ludzie. Dużo śmiechu, ludzie są pomocni i nawet dyrektorzy starają się o dobrą atmosferę i tworzenie relacji. Za atmosferę w pracy, same plusy...

Były pracownik Nowy wpis

Aaa i jeszcze jedna kwestia - moim zdaniem mają bardzo słaby system motywacyjny. Jest premia, ale przelicz sobie potencjalnie najwyższą możliwą premię na miesiąc i zastanów się czy dla tej kwoty warto się starać. Zapytaj o to rekturtera i przemyśl. W mojej opinii musisz walczyć o dobre wynagrodzenie zasadnicze, bo jak myślisz, że nadrobisz premią, to najwyższa możliwa premia w przeliczeniu na miesiąc, wydaje się być żartem...

A kiedyś już pokazywało mi ofertę dla Head’a od IT. z tym, że faktycznie parę lat temu było udostępnianie, mimo poprzedniej opinii, na dziale nie ma żadnej większej rotacji? inne oferty mi się nie pokazują a ciekawi mnie jako kto można jeszcze pracować na dziale. opiszecie go bardziej szczegółowo?

Szczery

Najgorszy pracodawc ever. Część kierownikow jest tu od początku, jak baba od operacji, nie ma pomysłu na nic. Obok managera, nawet nie stala...Kiedys była tu straszna klika ale zmiany w zarządzie trochę to rozluźniły, ale nadal jest toksycznie. Round table, śmiech na sali. Żadnego profesjonalizmu tylko ocena na zasadzie, lubię, nie lubię. Nie polecam tej firmy.facet od it to zart jakich mało, firma nic z tym nie zrobiła przez lata, bo dla cfo był mily @Pracodawca

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Siemens Finance Sp. z o.o. na stanowisko Kierownik / Kierowniczka Działu Wsparcia Sprzedaży w Siemens Finance (f/m/d)? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?

Faktycznie te rekrutacje i ogólny poziom rotacji jest w pewnym sensie ukryty tak jak ktoś już napisał? a na jakie stanowiska tu w ogóle szukają? Zależałoby mi głównie na informacjach o tych dla osób bez większego doświadczenia, są teraz takie opcjonalne?

Edyta

Byly pracownik
@Edyta

Mylisz się. Nowe zatrudnienia po prostu są z polecenia, dlatego nie ma ogłoszeń. Jednak analitycy w wiekszosci wymienieni i nowi zatrudnieni ale po znajomości. Doradcy tez sie pojawiają, czy odchodzą. Podsumowując kolesiostwo. Dużo osób siedzi bo place powyżej rynku ale atmosfera tragiczna.

Mówicie, że kasa jest powyżej rynku? Skoro tak to możecie opisać warunki na stanowisku Head od IT? Właśnie oferta wisi na takim portalu i chce porównać warunki. pytanie jednak z czego wynikają te nabory? może ktoś z aktualnego zespołu się wypowie? Jaka macie w nim atmosferę?

Nowy Pracownik

Monia

Teraz to opinia od klienta wleciała z tym, że 5 zł się płaci za jakieś przypomnienie, prawda? Ja z usług nie korzystałam to nie wiem ale czy to na umowie tak jest opisane? A pracownicy jakie maja przy tym zasady na swoich własnych? Tez do czegoś się na przykład dopłaca?

Koenigsegg

Odradzam współpracy i brania leasingu czy najmu w firmie Siemens Finance. To są zwykli naciągacze. Dają startowo dobrą ofertę po czym wręcz żądają(usunięte przez administratora) i tak.. za wysłanie sms odrazu wystawiają fakturę za przypomnienie 5 zł., za wysłanie maila z przypomnieniem odrazu wystawiają fakturę 50 zł., WIĘCEJ wysyłają sms i maile z przypomnieniem za co żądają opłaty nawet po tym jak faktura jest już dawno uregulowana!!!!! to się nadaje do telewizji i do mediów

Zastanawiający sie

Cześć prośba o informacje jak wyglada praca w IT ? Jakie są dodatkowe benefity - prośba o opisy. Czy naprawdę jest tam tak źle?

Zaciekawiony

To nie jest prawda, że ludzie uciekają z IT, wręcz przeciwnie.

Byla

Nie polecam nikomu pracy w tej firmie. Firma w stanie agonalnym. 5 prezes w ciągu kilku lat. Wymieniony cały zarząd. Masowe zwolnienia oraz odejścia ludzi, którzy jeszcze jakoś to ciągnęli. Nowa Pani prezes powinna odpowiadać karnie za działania na szkodę spółki. Po 20 latach działalności firmy na rynku przybiła ostatni gwóźdź do trumny. Długo to już nie potrwa. Zgadzam się z poniższymi komentarzami. W tej firmie znajdziecie wszystkie najgorsze cechy bezdusznej korporacji.

Na stronie Pracuj.pl zamieszczono 27 kwietnia kilka aktualnych ofert pracy do firmy Siemens Finance Sp. z o.o.. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Księgowa. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Zmęczona

Niestety ze wszystkimi opiniami się zgadzam. Atmosferta jest tragiczna, ludzie są zmęczeni. Nowa pani prezes przyjęła najprostrza z metod poprawy wyniku tj cięcie kosztów zamiast przyjrzeć się jakie mury się potworzyły i pomóc je rozbić by zwiększyć przychód. Ryba psuje się od głowy a zaraz za nią jest Dyr aktywów pajac, który wszystko ucina, koleżanka prezesowej jako Dyr Ryzyka, Dyr Sprzedaży tez dba tylko o swój PR, managerowie w operacjach pracują w firmie chyba od początku jej istnienia, więc nie mają porównania i pomysłów na zmiany a ponadto odwagi... jedyny plus w rej firmie to ciut wyższe niż na rynku wynagrodzenia ale to już przestała być też taka przepaść jak kiedyś bo tu podwyżek nie ma! Jeśli kogoś interesuje dokładną różnica do rynku to to jest obecnie max 10-20%. Niestety ja już szukam nowej pracy bo czuję się zniszczona psychicznie.

Zmęczona
@Zmęczona

Zapomniałam jeszcze dodać, że managerów więcej w tej firmie niż ludzi do pracy

Wylęgałka

Firma niestety zmienia się in minus jako miejsce pracy. Duża rotacja pracowników w ostatnich 2 latach. Ciągłe zmiany i mnożenie problemów. W ostatnich 5 latach 4 prezesów. Obecna prezes baaardzo słaba. Zatrudnianie po znajomości to fakt. Jest wąska grupa kierowników i dyrektorów którzy mają tu jak pączki w maśle, reszta to ludzie od roboty którzy mają pracować i się nie wychylać i nie wspominać o podwyżkach. Atmosfera? To zależy od działu. U mnie była dobra ale wiem że nie w każdym dziale taka jest. Pracy coraz więcej za te same pieniądze. Są programy rozwojowe ale nic z nich nie wynika a kwoty na szkolenia są niskie. Inflacja 18% a zarząd nie dał podwyżek. Korporacjonizm rozdmuchany. Z plusów to dodatkowe dni wolne. Karta lunchowa starcza na 3 lunche bo kwota niezmienna od lat. Premia roczna zazwyczaj jest około 15% ale to kwestia zapisów w umowie. Praca hybrydowa 50%. Jeśli masz niewielkie doświadczenie to trochę się tu nauczysz i rozwiniesz a potem szukaj nowego pracodawcy.

Aleksander
@Wylęgałka

Dzięki za tak długi komentarz, mam jednak 2 pytania. Z czego wynikają te dodatkowe dni wolne? Można sobie je wybrać czy jak to wygląda? Jeśli chodzi o pracę hybrydową, tzn. pół tygodnia pracujecie w biurze, a pół zdalnie? Jak to wygląda? Nie ma możliwości pracy zdalnej przez dłuższy okres?

Wylęgałka
@Aleksander

Dodatkowe dni wolne daje pracodawca i określa konkretne dni w roku. Są to zazwyczaj "długie weekendy" lub bezpośrednio przed lub po świętach np. wigilia lub wielki piątek. W roku to jest zazwyczaj 5 dodatkowych dni. Nie można samemu sobie wybrać terminu. Praca hybrydowa wygląda tak, że jest zazwyczaj jeden konkretny dzień w tygodniu że przychodzi cały departament a pozostałe 1-2 dni można samemu wybrać. Jest tu elastyczność i kwestia ustaleń z kierownikiem.

Maria

Jak tak czytam te opinie piszą tu głównie o zatrudnianiu osób po znajomościach. mimo tego chyba dalej są tu jeszcze osoby z poza tego grona? Zastanawiam się wobec tego na których stanowiskach miałyby być niby te osoby zaprzyjaźnione i ile na wszystkich zatrudnionych ich tu jest? Jest szansa na jakąś opinię na temat warunków od osoby aktualnie zatrudnionej?

Miodmalina
@Maria

Szanona Pani, To co pisza ponizej jest jak najbardziej prawdziwe. Kumoterstwo i kolesiostwo na calego. Dla przykladu w dziale Digi wszyscy z PKOL, sciagnieci po znajomosci bez zadnej rekrutacji, pajac co ich pozatrudnial to oszolom do potegi entej, gdy grunt mu sie palil zawinal sie i przeszedl do konkurencji, dyrektor nad nim to kolejny ewenemnet, brak wiedzy na temat biznesu, teoretyk po platnych zaocznych studiach MB, brak doswiadczenia w sprzedazy, naczytal sie materialow z neta i udaje madrego ;) A i w innych dzialach nie jest lepiej. Brak szacunku, zero kolezenskiej atmosfery, podierdalacze i lizodupy. Jednym slowem cyrk i atmosfera zepsutego korpo.

W Siemens Finance Sp. z o.o. trwa proces rekrutacji na stanowisko Developer. Brałeś w nim udział i zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Podziel się swoimi odczuciami związanymi ze spotkaniem z przedstawicielami firmy.

Mirek ze Żwirek

Nie polecam, szukajcie pracy ale nie SFS. Ta firma to dno i dwa metry mułu.

Ryszard
@Mirek ze Żwirek

Bardzo obrazowo to przedstawiłeś. Czemu aż taki negatyw? Chodzi o atmosferę czy kasę, bo zwykle do tego pracownicy mają zastrzeżenia. Weź wyjaśnij.

Anna Maria

Ludzie jesli lubicie prace w falszu, obludzie, braku kolezenskiej atmosfery, kumoterstwie, rekrutacji bez rekrutacji (zatrudnia sie swoich znajowych, kolegow, rodzine) nie macie ambicji i nie oczekujecie rozwoju i jestescie lizusami, czopkami dla ktorych lizanie rowa tym pajacom i mendom sprawia przyjemnosc to miejsce jest idealne dla Was. Typwe korpo bez szans na rozwoj i szacunku dla pracownika. Idealne miejsce dla lizosow i podpierdalaczy dla ludzi ambitnych i oczekujacych rozwoju oraz rownych szans w miejscu pracy nie polecam tej smiesznej firmy leasingowej.

NN

Uważam tę firmę za typową wylęgarnię szczurów. Jeśli nie liżesz tyłka przełożonym i nie znosisz podkładania świń na każdym kroku, to nie masz co tu szukać. Uznanie i awanse otrzymują tylko zauszniki i bliskie koleżeństwo kierownictwa, nepotyzm do kwadratu. Zero szacunku dla solidnych, merytorycznych pracowników. Praca w atmosferze fałszu i kłamstwa - nic przyjemnego. O szczerości zapomnij, bo każda chwila słabości będzie na pewno wykorzystana przeciwko tobie w przyszłości. Jeśli znajdziesz i wytkniesz gdzieś jakiś błąd lub nie zgodzisz się na "krakanie jak te stado wron", to przepadłaś na wieki z wilczym biletem. Socjal może istotnie jak na warunki polskie jest niezły, ale uśredniając: bo wyższa kadra managerska sobie robi najlepiej, a reszta jest traktowana z góry na zasadzie "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie". Struktura organizacyjna strasznie rozdmuchana, kierowników jest pewnie z 50% populacji pracowników i większość ma rozdmuchane ego, więc jak idziesz korytarzem i krzywo się uśmiechniesz nieopatrznie do jakiejś osoby, a trafisz na LEADERA, to najpewniej już cię "obsmarują" na najbliższym spotkaniu że jesteś osobą konfliktową. W ogłoszeniach o prace kłamią jak z nut, pisząc np. że szukają na stanowisko Dyrektor Departamentu xxx, a chodzi o jakiegoś bardziej kierownika 3 osób.

Mirek ze Żwirek
@NN

Omijać ten bajzel szerokim lukiem, nie pracuje juz tam i sie bardzo z tego ciesze. Nepotyzm, kumoterstwo, brak awansu, lizusostwo. Typowe korpo bez awansu i możliwośc rozwoju. Każdy dział zarządzany przez ludzi bez kompetencji. Dajcie sobie spokój ta firma to porażka. Niemcy zamknął ten (usunięte przez administratora) w przeciągu dwóch lat, bo wyników nie robi, ostatnie miejsce w rankingu firm leasingowych w pl, dyrektor działu handlowego JG to jakiś żart.

Zostaw merytoryczną opinię o Siemens Finance Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Siemens Finance Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Siemens Finance Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Siemens Finance Sp. z o.o.?

Siemens Finance Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 6 ocen.
  • Żupnicza 11
    03-821 Warszawa
  • NIP: 5260208763 KRS: 0000063579

Siemens Finance Sp. z o.o.