Schoenberger

Opinie o Schoenberger

Pracował

Ludzie szanujcie się i nie róbcie za te pieniądze. Ewentualnie co Was wszystkich kusi to "Umowa o pracę". To jest skandal i hańba ta firma. Rzygać mi się chce jak pomyślę, że straciłem tam kawałek swojego czasu. Pluje na te wszystkie kanalie. Oprócz Prezesa oczywiście bo to był w porządku gość.

Grifin

Zarobki w Schoenberger w Torunia mizeria 200 zł więcej niż minimalna krajowa . Wymagania co do pracowników jak to w niemieckiej firmie ordung. Brygadzisci w miare kompetentni wyżej kierownictwo mizeria pani Ania male pojecie kierownik przyszedl z zewnątrz to już całkiem słabizna. Schoenberger w Krakowie czy Poznaniu z takim wynagradzanoem nie ruszył wykożystują powiatowy Toruń alu też mega rotacja nie wróże dobrzej nawet w Toruniu .

Pracuję w tej firmie juz kilka lat. Dużo się działo. Jednak wniosek jest jeden w tej firmie jesli chce się pracować to trzeba sumiennie wykonywac swoje obowiązki. Jesli ktoś z nich się nie wywiązuje to oczywiste, że firma nie chce z taką osobą współpracowac. Klamstwem jest to, ze nie ma szans na wyzsze zarobki. Jesli chodzi o pracowników produkcyjnych wynagrodzenia są adekwatne do tych, które sa na torunskim rynku. Nikt nikogo nie zmusza do zatrudnienia sie tutaj. Oczywiste, ze ze wzgledu na chcec rozwoju, wyzsze zarobki w innych miastach odeszło sporo osob. Jednak jest to normalne. Atmosfera w firmie jest dobra, zarząd stara się wspierać pracownikow i do kazdego problemu podchodzic indywidualnie. Docenia się pomysly i zaangazowanie. Nigdy nie bylo problemu z wyplatą wynagrodzenia. Zawsze jest na czas. Kazdemu kto chce podjac prace i chce pracowac polecam zlozyć Cv.

Widać ,ze jesteś trolem tej firmy. Prawdą jest właśnie ,źe trudno jest zarobić wyźszą pensje!!! Premie brutto w tej firmie to kpiny!! Nie wspominając juź o wyśrubowanych normach na ķaźdym z gniazd a to, wszystko po to, źeby pracownik właśnie nie mógł zarobić swoich cieźko zapracowanych pieniedzy. Dyrektor wraz z kierownikiem w podskokach i entuzjazmem chwalą się pracownikom ,ze przecieź mamy zagwarantowane 2000zł netto!!! Niech źyje Polska (sic) a raczej Schoenberger jak przystało na niemiecką firme z Polskim prezem ma serdecznie w dup.e jakichkolwiek pracowników. To widać po rotacji pracowników i to tych dobrych zasłuźonych!!!!!

W tej firmie podoba się tylko kapusiom i lizusom i wtedy tak zgadzam się są doceniani a reszta pracuje bo porostu musi. Kierownik liczy premie jak chce. Mało pracy to masz za małą wydajność i to nie z winy zakładu tylko pewnie się obijałeś. Teorie kierownika. Kto nie ma własnego zdania to przytakuje jak kiwaczek,, tak jest panie kierownik tak jest"a reszta z takich ma beke. Lizusi i kapusie zostają to jest kadra schonenberga

@Nowy

Nie przesadzasz trochę? Wszystkich oskarżasz o donoszenie. Co jest z tymi premiami? Czemu są liczone jak chce kierownik? Chodzi o to, że są uznaniowe i nie zawsze przyznawane?

Ryś
@Jakub

premie nie są uznaniowe tylko jak ktoś wyrobi normę to dostaje a jak nie to nie. tutaj żale można mieć tylko do siebie jak się nie dostało.

@Ryś

A niby jak masz wyrobić normę jak jest tak mało zleceń. No i to jest to jesteś niewydajny i nie dostaniesz premi choć to nie twoja wina.

Lukas

Chyba żartujesz, albo zatrzymałeś się na rynku płac 5 lat temu, albo jesteś pracownikiem, ale działu kadr i szukasz osób do pracy, bo co raz mniej osób chce pracować za te pieniądze. Wynagrodzenia adekwatne do tych na toruńskim rynku? Na produkcji w zakładzie 3 km dalej dają 15 % więcej, i to też nie jest jakiś szczyt możliwości w Toruniu. Zgodzę się jedynie, że klimat w miarę ok, ale też nie na jakimś rewelacyjnym poziomie

@Lukas

O jakim ty poziomie mówisz? Klimat bardzo chłodny czasem odrażający.

@Plus

Czemu odrażający? To dość mocne słowo, trochę niepokojące. Opowiesz coś więcej?

jordan
@Jakub

Premie zależą od zrobionych wyników.

@jordan

Premie zależy jak i komu Em... a rospisze to co w karcie nie to co kto zrobi. Wystarczy że kogoś mistrzyni mniej lubi i to wystarczy. Taka jest niestety prawda. Ci mali i fałszywie się uśmiechając dobrze na tym wychodzą

0ppppppppp
@Xxx

Nie zalmuj się pierdołami,tylko realnie myśl.Idzie wojna i tym się zajmij.Bo za chwilę nas może nie być.A te osoby, o których piszesz mają się świetnie.Wyluzuj to nudne.Ciagle to samo piszesz.

Były magazynier oferty

Pseudo marcinek pracuje jeszcze na magazynie ? Gość był śmieszny nic nie potrafił wiecznie siedział na telefonie lub w internecie i udawał że coś robi. Atmosfera z ludźmi była spoko ale ten człowiek to tragedia pamiętam że każdy narzekał na niego.

tonny
@Były magazynier oferty

czy ktos wie czy pani od jaj z plis jeszcze pracuje?

zzz
@tonny

niestety tak i nic sie nie zmienila mial ale tylko na pozor a doniesie wszystko wiadomo komu. Psuje atmosfere na dziale

@zzz

Wy wszyscy piszący źle O innych napiszcie prawdę o sobie

@zzz

Wy wszyscy co opisujecie negatywnie ludzi macie coś z glowami

Zzz
@zzz

Oj tak smutna ale prawda.

@Zzz

Ja tez uważam że ocenę trzeba zacząć od siebie, a dopiero oceniać innych. Taka negatywna atmosfera panuje w firmie, że ludzie na siebie gadają, czy to się poprawiło? Bo szukam pracy ale raczej w przyjaznym otoczeniu. Warto tu aplikować?

Misiek
@Jakub

Najlepiej sprawdzić samemu i się przekonać jak np. Pani najwięcej szepcąca w busie{taka najmniejsza) udaje potem najbardziej poszkodowaną. Największą plotkara aż na żaluzjach moją z niej polewke. A takich jest więcej więc sam się przekonaj jaka atmosfera jak nie szkoda Ci czasu

@@@
@Misiek

Masz rację,że szepczących osób jest więcej, na pewno Ty też do nich należysz, wiec nie pisz o kimś bo lepszy/lepsza nie jesteś. Nie stać Cię na więcej, spójrz prosto w oczy i powiedz to danej osobie, a nie jak tchórz piszesz na forum. Niech każdy patrzy na siebie i swoje sumienie , a później ocenia innych. Najmniejsza z busika tak dalej, głowa do góry i do przodu. Niech (usunięte przez administratora) ściska innym.

@zzz

Smutna prawda ale tak jest do dzisiaj

@Misiek

Czytając ten wpis inteligętna osoba wyciągnie wnioski, o osobie piszącej jadem zmiji. Życzę Ci dużo zdrowia i dużych wnuków. Karma powróci.

pracownica
@Jakub

To zależy czy masz cierpliwość do ludzi. Ja tak to dasz sobie radę.

@@@@
@pracownica

A na stołówce dziś było tak miło przy kolacjii????

Oooooooooo
@Misiek

Za małe normy podwyższyć,tylko plotkują .Szepczą po kątach,jedna na drugą.Maja czas chodzić od stanowiska do stanowiska.Najlepsze są w obgadywaniu .Polewka niesamowita,aż jad się wylewa.Mala miej ich głęboko w ..... , jesteś wielka.

Wyz
@Misiek

Ta mała z busa jest trochę mniejsza od tej osoby piszącej.Ta osoba pisząca jest kobietą ,podająca się za faceta.To najgorszy plociuch na plisach,lubiąca się tulic i ściskać z innymi.A takie są najgorsze.

Mmmmm

A jakie biedne niektóre kradły rękawiczki w pandemi pół hali miało ubaw, taki fajne plociary. I nastawiały nowych pracowników np. Na tą uważaj, tu nie dział Plis jest winien, tu nie odpowiedni ludzie pracują, podziwiałam, brygadzistki i kierownictwo, a zarazem i współczułam im że muszą użerać się. Nie wytrzymałam musiałam napisać. Opinie wydają tylko siebie w nich nie widzą. Zazdrość, zazdrości o wszystko że ktoś wyrobił sobie normę, ale przebierać łapkami każdy może, tylko się nie chce.

Riki
@Mmmmm

Z tymi rękawicami to beka ja to widziałam jak wynosiła szpulki tkaniny sznurki i niby kieras na kamerach siedzi. A tych przełożonych to niema co żałować bo na popołudniówce siedzi 3/4 zmiany na telefonie a przed końcem lata jak z pieprzem trzeba to to i to jeszcze zrobić a my się wkurzamy ale co trzeba zrobić i już. A i taka się wykaże ze swoje zrobiła. Dobrze mmmm napisałaś że zazdrość zazdrość i jeszcze raz zazdrość. A normę jak ktoś chce i dobrze się zorganizuje to bez problemu zrobi przebierać dobrze łapkami nie jęzorem

haha
@Mmmmm

haha usmiac sie mozna z tego co napisalas. Z tego co pamietama rekawiczki byly do dyspozycji pracownikow, a brygadzisci zachecali do korzystania z nich zwlaszcza gdy ktos jedzil autobusem lub mial taka potrzebe wiec chyba nie ma mowy tu o kradziezy, bo kazdy wie ze bylo trudno o ich zakup( a mimo to firma je zapewniala i chwala im za to).Cos mi sie wydaje ze jestes jedna z osob o ktorych sie pisze zle i tak checesz odwrocic uwage od siebie jak masz cos do kogos to powiedz w twarz,bo sam lepsza nie jestes i szepczesz po katach tak samo jak wszyscy o ktorych piszesz. A wspolczuc i podziwiac to nalezy innych ze musza pracowac z ludzmy takim jak ty z ktorych sie jad wylewa

@zzz

Niestety pracuje po dziś dzień donosi dalej a za to to nawet jak widać po komentarzach ma adwokata. Co te jajka potrafią zdziałać hahaha.

@Xxxxx

Inteligentna się pisze

eeeeej
@Plus

bo to nie tylko jaja to tez mieso, zal mi jej i tych co popieraja jej zachowanie kazdy wie jaka jest i wielu przez jej donosy mialo problemy i duzo przez nia juz nie prcuje.

Yyyyyyyuu
@eeeeej

Jaja i mięso super dobre polecam. Nic nie trzeba nikomu donosić,tu jedna drugą obgaduje .I szybko się roznosi na cały zakład.

Gggggg
@eeeeej

Ciebie też zwolnili ,adwokatka zwolnionych???????

@Yyyyyyyuu

Ciekawe czy mięso przebadane przez kąkretne służby że niby dobre ale czy zdrowe????

Aaąaaaaaa
@Xxx

Mięso bardzo zdrowe kupowane przez nas tyle lat ,i nikt się nie zatruł.Polecam!!!!!!!!??

@Yyyyyyyuu

Przykład z obgadywaniem idzie z góry

Aaąaaaaaa
@Xxx

Z góry można na sankach zjeżdżać.Z góry pada śnieg lub deszcz. Z góry można na głowę spaść i tu się narobił problem.

Już stary
@Aaąaaaaaa

No i problem pewnie się zrobi jutro zebranie i pogaduchy że ktoś kogoś uraził norma od bardzo dawna żeby coś na hali się działo. Normy za plotki podwyższą i soboty popołódniówki dla odmiany mamy zapewnione

@zzz

Tak jest do dziś a to za sprawą jej przełozonej{gdyby oceniali sprawiedliwie to by jej już dawno nie było} Dwie najbardziej fałszywe osoby w firmie. Jedna kabluje a druga się cieszy z donosów

porazka
@Riki

popieram twoj wpis no porazka pracy nie umie organizowac ( pewnia zoslalo tak do dzis) ludziom bo sam siedzi na telefonie przez wiekszosc dnia, za to doniesie wszystko. i zament wprowadza na dziale. Ciekawe co na to kierownik, bo jak by tak ludzie siedzieli na telefonach to by widzial na kamerach a niby jej nie widzi.

@Xxxxx

A ty w końcu przestań donosić bo to już jest nudne

Grażyna
@Nowy

Kurde czytając te wszystkie opinie nie będę tam wysyłać CV. Jakiś (usunięte przez administratora) tam jest i toksyczna atmosfera.

Xaxax
@Grażyna

Pewnie:). Lepiej siedzieć w domu i oglądać TVP .Tam są takie same prawdy mówione jak na tym forum. Może dołożą kolejne 500 plus to będziesz miała więcej czasu na czytanie takich bzdur zamiast zarobić coś do budżetu domowego.

xaxax
@Xaxax

A kto powiedział że siedzę w domu. Czytanie ze zrozumieniem się kłania

Czy rozmowa rekrutacyjna w Schoenberger odbywa się również w języku angielskim?

Grazyna

Nie no jak w języku angielskim.Normalnie w j.polskim jest rozmowa

Palma

No i kolejny x kierownik odchodzi ,wykończony przez naszego Pana "mętna wodę." Szkoda bo z tym to można było się dogadać. A teraz będą na kity wciskać

Grazyna
@Palma

Dopóki ludzie będą sobie pozwalać to tak będzie. Pracują dwa razy szybciej, trzęsą portkami itd. Czasami nie warto się wysilać bo i tak nikt tego nie doceni

Stary

Są co niektórzy kierownicy naprawdę spoko ale duet kierownik G i jego podwładna Mistrzyni E to już prawdziwi tyrani zgnić robola i pokazać swoją manię wyższości to jest talent nabyty aby samego siebie dowartościować. Tylko szkoda. że prezes czytając opinie pozwala na to i nic w tym kierunku nie robi żeby poprawić sytuację w firmie.

artur
@Stary

Firma jak Schoenberger, jej prezesi i kierownicy, mogą funkcjonować w takiej formie jakiej funkcjonują tylko i wyłącznie dzięki wam, to wy na to wszystko pozwalacie, mało kto się się zbuntuje, pracujecie tam miesiącami i latami jakby świat zaczynał i kończył się na schoenberger Toruń. Dla wielu tam pracujących liczy się tylko fakt, że 10tego można będzie sobie kupić zapas tytoniu i alkoholu, minimalizm życiowy jaki bucha z wielu pracowników tej firmy najniższego szczebla jest porażający, na serio nie męczy was ta wasza małostkowość? te pensje poniżej minimum? zakładowy rygor, jedna przerwa, te poniżające zebrania, nie męczy większości was te ciągłe kombinowanie komu tu się do auta władować po 14 by tylko zyskać na jednym bilecie i być 15 min prędzej w domu? a ci co wsiadają do MZK, nie męczy was ten sprint na przystanek bo autobus 8 po 14? Nie cjesteście nawet w stanie wynegocjować sobie tam 5 minut dodatkowej przerwy o 12 by zapalić jak człowiek lub przysiąść na chwilę, wolicie chować się po kontach i za kontenerami niż zawalczyć o minimum godności.

***

Pan G prostaczek Pani E niekoniecznie, co chcecie przykład idzie z góry

xxxx
@***

to jaki jest pan G. zalezy od tego co mu zostanie doniesione przez pania E i inne brygadzistki bo w tej firmie licza sie znajomosci pani E a jak z nia nie trzymsz to jestes nikim. A prazesa prosze o organizacje szkolenia dla pani E i brygadzistek na temat szacunku do bezwzglednie dla wszystkich pracownikow a nie tylko znajmych, bo te dotychczasowe chyba odniosly przeciwny skutek. pani E zyczymy wiecej empatiiiiiiiiii

@Stary

Dzień dobry, z dużą uwagę przeczytaliśmy komentarze pod Twoim postem. Cenimy wszystkie opinie naszych pracowników, również te negatywne. Jeśli Twój przełożony zachował się w sposób nieodpowiedni, to przyjdź proszę i porozmawiaj z naszym Działem HR osobiście. Obiecuję, że przyjrzymy się Twojej sprawie i pomożemy. Życzymy wszystkiego dobrego. Pozdrawiamy, Zespół Schoenberger Polska

@artur

Dzień dobry, z dużą uwagę przeczytaliśmy komentarze pod Twoim postem. Cenimy wszystkie opinie naszych pracowników, również te negatywne. Jeśli Twój przełożony zachował się w sposób nieodpowiedni, to przyjdź proszę i porozmawiaj z naszym Działem HR osobiście. Obiecuję, że przyjrzymy się Twojej sprawie i pomożemy. W naszej firmie przerwa trwa 20 minut, tak więc o 5 minut dłużej, niż przewiduje Kodeks Pracy. Jest to czas wystarczający zarówno na spożycie posiłku, jak i zapalenie papierosa. Życzymy wszystkiego dobrego. Pozdrawiamy, Zespół Schoenberger Polska

@xxxx

@artur

Dzień dobry, z dużą uwagę przeczytaliśmy Twój komentarz. Nie zgadzamy się z Twoją opinią na temat naszych pracowników. W naszej firmie pracuje mnóstwo wartościowych osób, które są zaangażowanymi i oddanymi pracownikami. Żaden pracownik, który jest zatrudniony w naszej firmie, nie otrzymuje wypłaty niższej, niż wynosi najniższa krajowa. Jako pracodawca jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa, które zakłada od początku tego roku pensję minimalną na poziomie 2600 złotych brutto. Każdy ze składników wynagrodzenia (zarówno podstawy, jak i dodatków frekwencyjnych oraz za realizację norm/wydajności) jest rzetelnie przedstawiony podczas rozmowy rekrutacyjnej, szkolenia wstępnego oraz na samej umowie o pracę. Ponadto zawsze upewniamy się, czy dla pracownika zasady wynagradzania są jasne. Mamy jedną przerwę śniadaniową, która trwa 20 minut. Z uwagi na osoby palące jest ona przedłużona o 5 minut (Kodeks Pracy zakłada przerwę 15-minutową). Jeżeli pracownicy w danym dniu pracują dodatkowo nadgodziny – mają również drugą przerwę. Zachęcamy pracowników do osobistego zgłaszania uwag i uchybień ze strony pozostałych pracowników firmy. Można to zrobić w dziale HR. Trudno nam reagować, jeśli o takich przypadkach nic nie wiemy lub dostajemy strzępki informacji w formie opinii na GoWorku. Cieszymy się że wspólne przejazdy do pracy i z pracy są popularne wśród naszych pracowników, ponieważ oszczędzają czas, pieniądze i środowisko :) Jeśli chodzi o rozkłady autobusów MZK, to są one co jakiś czas zmieniane. Dlatego jeśli nasi pracownicy mają problem z konkretną linią, to możemy spróbować porozmawiać z MZK o ewentualnych zmianach. Ważna jest komunikacja pracowników z firmą. Mamy prośbę o zgłaszanie takich problemów do działu HR. Życzymy wszystkiego dobrego. Pozdrawiamy, Zespół Schoenberger Polska

***
@Rekruter

co w zwiazku z takim osobami jak Pani E. zamirzacie zrobic bo one pusuja atmosfere w firmie i miedzy ludzmi z dzialu a chyba zdajecie sobie sprawe ze nikt kto chce jeszcze pracowac nie przyjdzie i powie bo raczej marnie skonczy, a wiec wpis Rekruterze nie na miejscu troche.....

@***

Dzień dobry, trudno nam zareagować w sytuacji, w której nie mamy żadnych argumentów i konkretnych opisów sytuacji. Nie wiemy, co jest nie tak i nie mamy podstaw do reakcji. W związku z ochroną danych osobowych i brakiem możliwości weryfikacji opinii (na GoWorku może napisać każdy – nawet osoba spoza firmy), nie możemy prosić o konkretny opis tutaj. Dlatego prosimy o kontakt bezpośredni z działem HR. Zapewniamy, że pracownicy mogą zgłosić się do nas z problemami, a my zadbamy o anonimowość zgłaszającego. Naszą rolą w firmie jest nie tylko rekrutacja, ale szereg innych zadań. Niezwykle istotnym jest dla nas i firmy dbanie o to, aby pracowało się u nas jak najlepiej. Dziękujemy za zgłoszenie Twoich obaw – widzimy, że nasza otwartość i ankiety z nowymi pracownikami oraz rozstaniowe nie wystarczają. W związku z tym, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych pracowników, po powrocie firmy do normalnej, regularnej pracy (w okresie pandemii dla bezpieczeństwa pracowników pracujemy na 2 zmiany, wielu pracowników pracuje zdalnie) wprowadzimy godziny otwarte HR. W określonych dniach i godzinach będziemy przebywać w salce HR, gdzie pracownicy będą mogli do nas przyjść i porozmawiać w cztery oczy. Będzie to priorytetowe działanie, jakie podejmiemy niezwłocznie po powrocie do normalnego funkcjonowania SPE. Zależy nam na tym, aby pracownicy czuli się u nas jak najlepiej i chcemy się do nich jeszcze bardziej zbliżyć. Informacje na ten temat zostaną umieszczone w formie plakatów na każdym dziale. Na tyle, na ile to możliwe, postaramy się zweryfikować doniesienia już teraz. Mimo tego prosimy o bezpośredni kontakt, z wyżej wspomnianych przyczyn. Życzymy wszystkiego dobrego :) Pozdrawiamy, Zespół Schoenberger Polska

Marcel
@***

Logiczne że nikt nie zgłosi się do HR jeśli jeszcze chce pracować bo wtedy zemsta ze strony przełozonych była by podstępna i oczywista

@Marcel

Dzień dobry, w SPE nie godzimy się na zachowanie takie, jakie wskazujesz w komentarzu. Zapewniamy, że dział HR naszej firmy jest etycznie zobowiązany do dbania o anonimowość zgłaszającego konflikty czy nieporozumienia pracownicze. Przeprowadzamy ankiety, a po złagodzeniu obostrzeń związanych z pandemią będziemy prowadzili godziny otwarte HR, na których każdy pracownik będzie mógł porozmawiać z działem HR w odosobnionym miejscu. Pragniemy zauważyć, że ten projekt jest odpowiedzią na zgłaszane tutaj obawy związane ze zgłaszaniem uchybień. Z naszej strony zawsze będzie otwartość na dialog, jednakże nie możemy traktować anonimowych opinii jako wiążących – co nie zmienia faktu, że każdą z nich weryfikujemy. Życzymy wszystkiego dobrego. Pozdrawiamy, Zespół Schoenberger Polska

@Rekruter

Ładnie to jest napisane ale tylko na forum. Pracownik nie może zejść że swojego stanowiska psa y tylko może wyjść do toalety. Żeby iść do biura Nr należy zgłosić wyjście do przełożonego. I co powie? Idę do HR powiedzieć prawdę..... W trakcie przerwy i tak wszyscy zobaczą kto gdzie wychodzi. Więc takie akcje że niby można zgłaszać to uwierzyć może ten co nie pracuje w Schoenberger.

Marcel

I tu się zgadzam. A mobbing i tak będzie i tak dopóki zostanie ta kadra zadzacych na działach produkcji

Rekruter

Dzień dobry, po powrocie firmy do regularnego funkcjonowania wprowadzimy godziny otwarte HR w godzinach 13:30-14:30, tak, aby pracownicy mogli podejść do nas przed lub po pracy i uniknąć niekomfortowej sytuacji, o której wspominasz w swojej opinii. Będziemy w tym czasie przebywać w osobnej sali, w której będzie można porozmawiać z osobą z działu HR w cztery oczy. Dokładnych informacji na ten temat można spodziewać się pod koniec miesiąca. Jeżeli chcesz porozmawiać z nami wcześniej, ale nadal obawiasz się o swoją anonimowość - zgłoś się proszę mailowo na hr@schoenberger-group.com, a my umówimy się z Tobą na spotkanie i dopilnujemy, aby sprawa pozostała anonimowa. Życzymy wszystkiego dobrego i pozdrawiamy, Zespół Schoenberger Polska

@Marcel

Dzień dobry, zapewniamy, że nie tolerujemy mobbingu w pracy. Dla przypomnienia mobbing to: „prześladowanie, uporczywe nękanie i zastraszanie, stosowanie przemocy psychicznej wobec podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy”. Jeżeli czujesz, że kiedykolwiek dotknęły Cię sytuacje noszące znamiona mobbingu lub nieodpowiednie zachowanie przełożonego, prosimy o bezpośredni kontakt z działem HR. Życzymy wszystkiego dobrego i pozdrawiamy, Zespół Schoenberger Polska

pozytywny pesymista

Kozak ;P Rozdajesz autografy? Od dziś jestem twoim fanem xD

@***

Nic się nie zmienili na lepsze jeden drugiego wart. Więc lepiej siedzieć cicho jak chce się dalej pracować.

@xxxx

Kiedy był wpis o tych przełożonych a ich zachowanie w stosunku do ludzi pracujących nic się nie zmieniło. Chamstwo mają we krwi więc nie mamy co liczyć na jakąkolwiek poprawe. Pan G i Pani E wysłać na lekcje dobrego wychowania bo kurs empatii nie pomoże. Traktować ich jak powietrze i robić swoje

Zniesmaczony

(usunięte przez administratora) praca sama w sobie nie jest zła i zarobki też są dobre. Pamiętajcie że jeśli ktoś powie wam o tej firmie fajnie tutaj jest przyjść i złożyć CV (usunięte przez administratora)

Były pracownik...

Witam mam mieszane uczucia co do tej firmy, pracowałem tam jakieś 1,5 roku. Atmosfera z pracownikami nie była zła dla mnie poza jedna osobą ,pewną brygadzistką ,ale to ''mały'' człowiek , mało może wiec nie będę się rozpisywał na jej temat. Problemem tej firmy jest sam dyrektor produkcji , na jego miejscu wstyd by mi było by w firmie która istnieje w Toruniu jakieś 8 lat przewinęło się jakieś 3000 ludzi ,a obecnie pracuje tam z 340 osób, ale mogę się mylić, sam w przeciągu 12 miesięcy przeszkalałem jakieś 10 do 14 osób na jedno tylko stanowisko!!! , więc sami pomyślcie jaka jest tam rotacja. Na miejscu dyrektora wstyd mi tez by było ze od początku istnienia firmy non stop są ogłoszenia ze szukają pracowników ( najczęściej na pracuj.pl ) . Wielu fajnych i dobrych pracowników z stamtąd odeszło, bo rządzący nie potrafili z nimi się dogadać. Oczywiście w większości jakieś 70% stanowi problem z wynagrodzeniem. Tylko nieliczni tam są miarę dobrze wynagradzani, większości to brygadziści i mistrzowie. Moim skromnym zdaniem jakby firma proponowała pracownikowi po 3 miesiącach próbnych umowę o prace ze stawką 3800 brutto. ( Tą wypowiedz pisze 06.01.2022r. gdzie najniższa krajowa to 3010zl. ) + 1000 brutto za wyrobienie normy 100%, + 200zl brutto za 100% frekwencji w danym miesiącu (to taka premia za nie łażenie na lewe zwolnienia) to razem takie 5000zl brutto to już ciekawa i spora sumka. Jak by komuś było mało można robić nadgodziny i pracować w soboty to i by z 6000zl zarobił, a dyrektor by się nie martwił o dział HR co rekrutują ludzi heheh ,pozdrawiam.

@Były pracownik...

Dyrektor ma to gdzieś ważne że robota zrobiona. W dziale hr też jak na produkcji duża rotacja. Ostatnimi czasy to Pani E zrobiła czyste z pracownikami na zasadzie kogo lubię kto uprzejmie donoszę a pan G tylko podpisał papierki selekcja nie należy do niego. To dyrektor właśnie nad takimi powinien się zastanowić a nie ich trzymać bo inaczej dobrej atmosfery nigdy nie będzie. A zadowolona załoga to duży sukces. Jak Kierownik G był na l4 to przy młodszym kierowniku z roletek ludzie byli zadowoleni z rządów i wypłat i nawet Pani E nie wychodziła zapłakana od niego(nie to co rozmowa z Panem G) Więc widać co to oznacza odpowiedni człowiek do danego stanowiska.

www
@Xxx

prawda w tym jest. ale co tu mowic jak mu nie bylo wstyd zanizac oceny roczne pracownikom by tylko nie dawac ludziom podwyzek, Dawal podwyzke po 20 czy 50 zl zaznaczam brutto przy takim wzroscie cen i to ludziom pracujacym po kilka lat. nagle okazalo sie ze pracownicy pracujacy dobrze w ciagu roku bez zastrzezen dostali niska punktacje z oceny rocznej a to przekladalo sie na pieniadze no smiech na sali. Ale jak zlecen troche wiecej to robi zebrania i soboty pracujace a tak nie widzi zaangazowanie moze niech sam popracuje zamiast sluchac donosow o tej czy innej

Po 18 miesiącach pracy i różnych wypłat nie polecam tej firmy. Zero jakiegokolwiek zainteresowania pracownikami, nikt nie patrzy na to jak ciężko niektórzy pracują i dają z siebie wszystko ale żeby zwrócić uwagę i (usunięte przez administratora) to oczywiście. Przez 18 miesięcy moja wypłatą poszła w góry tylko raz, jak była podniesiona najniższa krajowa. Wypłaty miałem żałosne wychodzili z 12 zł na godzinę w tym niby premie. Wszystkich proszę o zastanowienie sie przed podjeciem tutaj pracy.

Misiek

Taka jest rzeczywistosc już bardzo bardzo długo i kompetentnych ludzi aby zrobić z tym porządek niestety brak. (usunięte przez administratora) totalne a niestety gdzieś trzeba pracować więc to tolerujemy smutne co nie

@Misiek

Ej Misiek, przestańcie się zachowywać jak dzieci. Ile jeszcze zamierzacie to tolerować? Tu nie chodzi o to że brak kompetentnych ludzi do zrobienia porządku... po prostu nikt z Was nie ma odwagi!

Bozena
@Bożena

Ludzie nie dużo wyżej jak zwykły pracownik produkcji wychodzą z założenia że szef ma zawsze rację i nie wiadomo jakich by używać argumentów to nie przegadasz. A między sobą wszyscy mają dużo oj bardzo dużo do powiedzenia a przy przełożonych nagle im wszystko pasuje więc w pojedynkę nic nie zdziałasz. A z bezradności na ten system płakać jak co niektórzy nie będe. Więc trzeba zakasac rękawy i dalej pracować bo gdzieś trzeba.

@Bozena

Serio? Takim gadaniem nic nie zdziałacie. Rynek pracy się rozwija i naprawdę nie musicie się męczyć w takiej firmie.

jest ok

Ponad miesiąc temu przyjęłam pracę po długim namawianiu mojego męża żeby nie słuchać tylko tych opinii, bo gdybym ich słuchala to nigdy bym tu nie przyszła. Naczytałam się o kierownikach, wymaganiach, szybkości pracy i moja pierwsza myśl to było żeby uciekać, ale na szczęście przekonano mnie inaczej. Niczego co jest tu napisane nie miałam szansy spotkać. Brygadzistki są pomocne i cała atmosfera na dziale to najlepsze co jest w tej firmie. Nikt mnie nie pogania, inni pracownicy spokojnie tłumaczą i uczą wszystkiego. Czasami normy są za wysokie ale nie można mieć wszystkiego. Mogę polecić bo warto spróbować.

Pracownik spe
@jest ok

Na jakim dziale tak jest? Pozytywnie widzę

jest ok

Plisy

@jest ok

Popracuje dłużej to się przekonasz, najgorszy dział i najgorszy kierownik

@Plus

No kierownik tak, ale cóż... wrócił w końcu z łóżeczka?

Łysy
@jest ok

Ohohoho ale się uśmiałem akurat plisy to najsłynniejszy dział w tej firmie. Kierownictwo i podwładni to porażka i wstyd dla firmy

@Łysy

Czemu taka porażka, jak wyżej jest pozytywna opinia o tym dziale. Może trzeba po prostu się dostosować i być bardziej elastycznym Jak z tymi normami? Są do zrobienia, żeby więcej zarobić?

Szczerze, nie polecam tej firmy, uznaję się za ogólnoeuropejską, a (usunięte przez administratora) w niej totalny. Jestem z działu rolet i to co zazwyczaj się tam dzieje to skandal, pracuję tu miesiąc a oni już karzą wyrabiać normę która jest totalnie chora, człowiek na pełnych obrotach, który się dopiero uczy nie jest wstanie jej wyrobić to po 1. Po 2 atmosfera jest fatalna, w sumie tworzona przez jednego brygadzistę. Zostawię to bez komentarza. Produkty to chyba najniższej jakości bo pancerze składane mają tyle rys, że jedna sztukę robi się 45 min, wszystko porysowane, pełno wgniotów, masakra totalna. Wypłata oczywiście nie dotarła na czas ale to szczegół, mówią że terminową no ale wyszło jak zawsze. Ludzie się zwalniają a oni pozyskują nowych bez doświadczenia, a potem się wkurzają bo mało kto robi normę. Kierowniczka też straszy zwolnieniem, kilka rozmów z nią było na temat braku mojej efektywności, zakończonej porównaniem mnie do osoby pracujacej tu kilka lat. Jedynym plusem jest jedna Pani z działu HR która jako jedyna przyznała mi rację oraz kilka osób z aretacji, które pomagają kiedy czegoś nie wiem. Nie polecam totalnie pracy w tej firmie, pozdrawiam

Wwrrr
@pracownik

Brygadzista(usunięte przez administratora) zachowuje się jakby był po za kontrolą przełoźonych. Tu nawet dział HR nic nie wskura. Proponuję przyjrzeć się z bliska temu brygadziście w jaki sposób traktuje pracowników!!! (usunięte przez administratora)

ciekawy
@Wwrrr

a co takiego robi ze poza kontrola jest?

tomaszniemasz
@ciekawy

pewnie ktoś się obraził bo go przełożony do pracy pogonił jak się gdzieś opie*dalał w ukryciu :)))))))))))))

Hanna
@pracownik

Liczy się wypłata, ja to bym się jakością produktów nie przejmowała. Na miejscu pracownika szczególnie. Piszesz że są duże normy. Chociaż jest jakaś konkretna premia za ich wykonanie czy nic??

Hanna
@Wwrrr

Co on takiego robi? Naprawdę uważasz że są osoby na takich stanowiskach które są nietykalne że tak powiem ? może po prostu nie wiesz, kto jest właściwa osobą do poproszenia o pomoc? ;)

5lat
@pracownik

Troszkę tu prawdy, ale nie pierdol o wpłatach nie na czas , od 5 lat dostaje nigdy nie była po terminie !!!

Jaka umowa obowiązuje w Schoenberger podczas okresu próbnego?

Ryś

umowa o pracę

Warunki pracy oceniam na średnie. Nie wszyscy ludzie są życzliwi, ale to jak w każdej pracy niczym się nie różni. Zarobki bardzo niskie, premie śmieszne, a wymagania średnie/wysokie. Kierownictwo zależy jaki dział, ale za wiele między sobą się nie różnią. Polecam tą pracę, ale tylko i wyłącznie jako punkt zaczepienia typu "douczam się i potrzebuję pracy na szybko". A jeśli ktoś szuka poważnej pracy, mając ambicje na podwyżki czy awanse to omijać szerokim łukiem.

Co masz na myśli pisząc o niskich zarobkach w Schoenberger? Możesz podać więcej szczegółów i napisać jakieś konkretne kwoty? Mam nadzieję że nic nie stoi na przeszkodzie. :)

Pry
@Paweł

Najniższa krajowa +/- i niskie premię więc około 2300 na rękę max wiec szkoda nerwów bo wymagania wysokie

@Paweł

O zarobkach nie mogę pisać, nie martw się. Chociaż kto wie, ... wolę dmuchać na zimne. Może bardziej doceniliście pracowników przy "podwyżkach". Nadzieję można wsadzić miedzy swoję..ekheeemmm :) Prowo ze strony HR czy jak?

@Pry

Dokładnie tak jest 2300zl lub 2500zl netto z premiami i wyrobioną normą ,to wszystko na co stać tą firmę totalnie źenujące wypłaty. Przy galopującej inflacji i wysokich rachunkach to nie za wiele wystarczy!!!!

Nie zapominajmy że firma przyjmuje zyski niemalże tylko w euro i frankach szwajcarskich. W rzeczywistości zdecydowanie stać ją na lepsze płace

Jakub

Te pensje to faktycznie ne za wysokie. Myślałem, że więcej płacą. Nie możliwości zostania po godzinach albo w weekendy za wyższą stawkę? Żeby dorobić?

xyz

Ponawiam pytanie o warunki pracy i atmosferę w dziale jakości, czy mógłby się wypowiedzieć ktoś kto tam pracował/pracuje?

gremlin

średnio doceniają swoich pracowników, góra blokuje dużo pomysłów z różnych działów ale plusem jest to, że praca jest lekka, nikt nie pogania, nie stoi nad tobą i nie pilnuje każdego ruchu atmosfera to największy plus tej firmy, świetni ludzie się tu trafiają pozdrowienia dla pań z HR, bez odbioru

NOWY

Dzień dobry Poproszę o informację jaka panuję atmosfera w dziale kontroli jakości. Czy w ogóle warto aplikować?

@NOWY

Taka atmosfera że trzech z czterech pracowników uciekło fo innej pracy.

Generał Władysław Kowalski
@NOWY

O jakim dziale kontroli jakości ty piszesz? Tam nie ma czegoś takiego jak dział kontroli jakości, jesteś zwykłym fizolkiem, robisz tak samo jak cała reszta za te same pieniądze tylko ci wkręca że jesteś "kontrolerem jakości" i w płytkim umyśle powstaje taka swoista euforia, WOW! ja teraz nie fizol tylko kontroler jakości! Potem z wdzięczności, że pan zrobił z ciebie kogoś ważnego tyrasz dwa razy więcej, pod pozorem tej kontroli donosisz na innych, itp. zwyczajnie np przy pakowaniu czy składaniu zauważysz jakąś wadę, rysę na ramce czy źle dociety element to go odkładasz lub zanosisz do poprawki. To tylko i wyłącznie ich manipulacja psychologiczna, dajesz robotnikowi poczucie że jest lepszy od innych i ten wtedy daje z siebie 200%. Podobnie robią z tzw zastępca brygadzisty, są tam kierownicy, mistrz produkcji i brygadzista, po jakimś czasie podchodzą do fizolka i mu wkręcają, słuchaj Janusz, od dziś jesteś zastepca brygadzisty a ty Kazimiera zastępcą zastępcy brygadzisty, to prosty i skuteczny sposób na urobienie fizola, potem taki zaiwania na maksa i jeszcze goni innych bo Boga za pięty złapał, dodatkowo dorzucą takiemu 5 dych do pensji i mają wyszkolonego kundelka co będzie merdał ogonem i lizał pancia po buzi.

kpthgbdwj
@Generał Władysław Kowalski

Nie jesteś doinformowany co do stanowiska, a dużo mówisz. Przecież kontroler jakości siedzi normalnie w biurze jakości i jedynie czasem pojawia się na produkcji, żeby sprawdzić różne rzeczy. To było widać po poprzednich osobach, które tam pracowały. No i wystarczy zerknąć w ogłoszenie które wystawiali albo popytać ludzi z rekrutacji jakie warunki im przedstawili, także polecam takie rozwiązanie zanim zaczniesz pisać głupoty, w które ktoś jeszcze nie daj boże uwierzy. Co do „zastępcy zastępcy brygadzisty” to większej głupoty nie słyszałem/łam. Widełki płacowe na wyższych stanowiskach to na pewno nie 50 zł. Mi by było kur*a wstyd pisać takie głupoty w sieci, ale jak widać niektórzy się nie krępują.

Bfg
@kpthgbdwj

Wstyd to się przyznać, że z tą tzw "firmą" miało się cokolwiek wspólnego. A głupoty to piszesz ty shonenbergowy lizusku, teraz zrób scrina ze swoją poezją z pogranicza fikcji i leć szefunciowi pokazać, podrapie cię po karku w nagrodę a ty jak piesek zrobisz łapkami rowerek i w euforii popuscisz kropelki uryny.

vvvvvv
@Bfg

żenujące komentarze. to że masz inną opinię od kogoś to nie znaczy że możesz od razu go sprowadzać do poziomu ścieku ulicznego. naucz się szacunku człowieku.

Stary Wyga

Czasami zagladam tu z ciekawoeci i nic nie pisze ale czas to zmienic bo juz mnie niesamowicie wku...rza to co sie dzieje. Najwiecej do powiedzenia maja zawsze nowe osoby. Przyjdzie taki poswiecisz swoj czas na wyszkolenie go a on pozniej szuka dziury w calym. Moje obserwacje mowia ze nowi to maksymalnie roszczeniowi sa. Zero doswiadczenia a caly swiat u stop by chcial, bo kiedys sprzedawca byl i jemu to sie nagle wszystko nalezy. Szlak czlowieka trafia. Z drugiej strony tez trafia bo niektorzy kierownicy to stanowisko chyba w chipsach wygrali patrzac na pohopne dzialania.

@Stary Wyga

Jak już to szlag. Jak stary wyga to musisz być zadowolony, że stać Cię kupić raz na miesiąc 40dag sera raz na jakiś czas(jest to wyolbrzymienie, lecz niewiele różni się od realiów). Rozumiem jak pracownik przyjdzie, zrobi coś co podniesie jego kwalifikacje kosztem firmy, ale robi tutaj ktoś coś takiego? Może parę osób NA CAŁĄ FIRMĘ. Reszta robi za nic w porównaniu co muszą robić.

Generał Władysław Kowalski
@Stary Wyga

Jeżeli pracujesz w tym zakładzie dłużej niż miesiąc, a po twoim komentarzu domniemywam, że o wiele dłużej, to są dwie opcje, albo jesteś chory na umyśle, taki typowy niedouczony minimalista życiowy bez wykształcenia i IQ poniżej 80, albo jesteś z Włocławka. Wielki fahman, mistrz jednego zakładu, specjalista wykwalifikowany od fizolki za grosze, aby tylko na harnasia stykło i tytoń.

E.B

cała ta firma to jakiś żart, chcą być nowocześni a tymczasem komuna po całości. człowiek boi się do kadr iść, bo nie wiadomo co sobie powymyslali. rodzinka (usunięte przez administratora) pl

ciekawy
@E.B

powiesz coś więcej? zastanawiam się nad pracą tam a opinie widze średnie

7/10
@ciekawy

opiniami się nie kieruj tylko rób to co uważasz. chcesz pracować to pracuj a jak szukasz wymówki, żeby nie pracowac to zawsze cos znajdziesz. ja tu pracuje od prawie roku i dla mnie jest spoko szczególnie patrzac na atmosferę bo dużo fajnych ludzi jest na dziale. wypłaty też zawsze mam na czas. może na wielkie wakacje po miesiącu nie wydaje ale mogło być gorzej.

@7/10

To fakt, niech każdy uczy się na własnym błędzie, wyrobi swoja opinię. I nie, tu nie ma tak że ktoś sobie szuka wymówki. Może jakieś osoby pojedyncze się znajdą przez to, że zatrudnia się KAŻDEGO. Zazwyczaj normalny człowiek robi i pracuje i mimo to dostaje... no cóż by rzec... mało :)

Pracownik spe

Na dodatek premie za pracę uznają brygadzisci, a oni nie są obiektywni, tylko patrzą na tych co dłużej pracuje. Ja ustnie juz bylem tyle chwalony i co mi z tego? Coraz więcej dawałem to coraz więcej chcieli a na wypłacie tego nie widziałem.

@Pracownik spe

Dzień dobry, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości lub zastrzeżenia związane z pracą brygadzistów, porozmawiaj proszę z kierownictwem lub działem HR. Na pewno zareagujemy i zrobimy wszystko, aby rozwiązać problem. Przyznawanie dodatków za normy uregulowane jest przez jasne kryteria. Racją jest, że wraz ze stażem pracy wzrasta procent dodatku za normy. Przypominamy, że wszelkie niejasności z tym związane można wyjaśnić u przełożonych, w dziale HR lub kadrach. Pozdrawiamy, Zespół Schoenberger Polska

Gggggg
@Pracownik spe

Za robotę się weź a ty tylko narzekasz jak baba

@Rekruter

rekruter jestes smieszny walisz jakimis formulkami kopiuj wklej.

Zostaw merytoryczną opinię o Schoenberger - Toruń

• Jak się pracuje w Schoenberger?

Zobacz opinie na temat firmy Schoenberger tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schoenberger?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 4 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Schoenberger?

Kandydaci do pracy w Schoenberger napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Schoenberger