Codeo Polska Sp. z o.o.

Opinie o Codeo Polska Sp. z o.o.

Joasia Nowy wpis

Hejka. W opisie oferty dla serwisanta widziałam, że pracuje się do 16:00 ale przy tym do wynagrodzenia wliczane są nadgodziny. czy one jakoś często występują? i czy przede wszystkim partner zawsze musi się na nie godzić?

Dawidekndm Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Części czytam oponie i sam nie wiem czy warto się pchać tutaj mam serwisanta i jakie zarobki tak szczerze ?

To prawda, że wymagania wobec serwisantów wzrastają? Kiedyś w ogłoszeniu widziałem, że po prostu się serwisuje i naprawia czy też kontroluje się jakość wykonanych napraw, współpracuje z innymi działam… Coś jeszcze dodano?

Czy w Codeo Polska Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

KasztanWKiblu Nowy wpis

Tak wypłacają, ale nie serwisanta. Żaden serwisant premi nie widział. Chodzą tylko legendy ze kiedys ktoś dostal premie ale do tej pory nie wiadomo za co. Z premiami są mity jak z podwyżkami. Krzesła się rozpadają, siedzisz na krzywym krześle a jak ktoś to zgłosi to dostaje odpowiedz że może się zwolnic. Pracy nie ma, serwisanci się nudzą cały dzień, i przełożony wymysla tylko ze ma posprzątać jego biurko bo on w tym momencie gra w węża na telefonie

Jakie jest teraz światełko względem warunków przy serwisie? z ponad pól roku temu ktoś tu pisał, że chyba pracował na minimalnej i ze brakowało mu świadczeń, ale ze na innych działach chyba były. Prawda to? Jesteście teraz po podwyżkach w takim razie? są dorównane czy może lekko wyższe? I co z socjalem? Będzie planowo wdrażany?

Tajny

Niestety podwyżek nie było, zarabia się coraz mniej. Jedynie co się zmienia to większe wymagania wobec serwisantów.

LEW ATLASU

PRACUJE TU JUZ TYLE LAT ŻE MOGĘ SIĘ ŚMIALO ZWOLNIC I LEŻEC 3 TYGODNIE W DOMU, PREMII NIGDY NIE WIDZIALEM. POWIEDZIELI MI ŻE ZA KAŻDĄ STAWKĘ TU MOGĘ ROBIĆ I NIE PODNIOSĄ.ROBOTY TERAZ NIE MA I PREMII NIE MA NIKT. (usunięte przez administratora)

LEW ATLASU

TAM JUZ MIELI OTWIERAC KILEJNE PLACOWKICW EUROPIE, A JAK NA RAZIE TO SAMI ROBOTY NIE MAMY, PREMI TO JA NIE WIDZIAŁ NIGDY,(usunięte przez administratora)

Na jakie wsparcie w Codeo Polska Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Daniel

Czy aktualnie jest prowadzona rekrutacja na stanowisko serwisanta?

Bożena
@Daniel

Chyba akurat tak, bo widzę ogłoszenie sprzed dwóch miesięcy, to może jednak się zgraliście? jak aktualnie liczone są te nadgodziny czy też delegacje z opisu? Jak często się zdarzają? ciekawi też podnoszenie kwalifikacji zawodowych, sa jakiekolwiek certyfikaty do zdobycia?

Wojtuś
@Bożena

Przepracowałem tam rok. Niestety żadnych świadczeń certyfikatów dodatkowych szkoleń nie widziałem. Może w innych działach napewno nie w serwisie. Firma daje możliwość pracowania za najniższa krajowa. Jeżeli chodzi o premie to to jest wróżenie z złotej kuli, nie wiadomo kto i za co dostal.

Co wchodzi w socjal Codeo Polska Sp. z o.o.?

Nic, w Codeo coś takiego jak socjal nie istnieje.

Bożena
@Marcin

Ciekawa bym była jak to w ogóle mogłoby być możliwe, raczej jakeś minimum muszą oferować, co Ty poprzez socjal rozumiesz?

Firma daje możliwości rozwoju osobom pracowitym i ambitnym. Zasady wynagrodzenia były jasne i co roku była możliwość rozwoju w tym względzie. Atmosfera w porządku, miejsce pracy w miłym zielonym otoczeniu. Ogólnie oceniam pracodawcę na plus.

Gość2
@Gość

Możliwość rozwoju w tej firmie jest żadna lub w najlepszym przypadku bardzo bardzo mała (taka jest prawda). W poprzednim roku była możliwość zdobycia nagrody rzeczowej dla pracownika, który w ciągu ostatnich trzech miesięcy uzbierał największą liczbę punktów za naprawę urządzeń. Do dziś nie wiadomo kto zwyciężył i ile punktów wypracował. Tutaj warto zaznaczyć, że kierownicy mają możliwość otrzymania dużej premii rocznej za osiągnięcie wyznaczonych celów, dlatego między innymi chcieli nagrodą rzeczową zmusić serwisantów do większego wysiłku. Kierownicy swoje premie roczne odebrali na początku roku, zwycięzca konkursu do dziś nie dostał tej nagrody. Wniosek taki, że ma się zwykłych pracowników za nic. Premia roczna dla zwykłych serwisantów było dużo niższa niż rok temu. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to również słabo. Każdy serwisant ma możliwość premii 600 zł, która nie zmienia się od lat, zmieniają się tylko zasady jej otrzymania. Aktualnie żeby ja dostać należy naprawić w ciągu miesiąca około 200 urządzeń co nie jest możliwe, więcej zależy od tego jakie urządzenia się naprawia niż od pracowitości, umiejętności pracownika. Wzrost wynagrodzenia bardzo słaby w porównaniu to rosnących cen, inflacji.

Sokół

Totalna nieprawda

Sebastian
@Sokół

Dobra, ale z czym się konkretnie nie zgadzasz? :D Bo wypowiedź Gościa poruszała kilka kwestii

Julk

Pewnie z niczym?

Gość113

Gosc_113
@Sokół

Gosć113

Elżbieta
@Gość2

Punkty za naprawę urządzeń? A to była jakaś tabela za co ile punktów czy jak? Kto to sprawdzał i te punkty dodawał?

@Gość

Sebastian, nie możesz sam siebie oceniać na plus :)

Pojawiło się ogloszenie na kierownika oddziału z dość wysokimi zarobkami i dodatkami. Jak wyglądają zarobki pracowników szeregowych?

PracownikSzeregowy
@Ewa

Zarobki pracowników młodszy serwisant to minimalna krajowa oraz możliwość premii maksymalnie 600 zł ( prawie nie wykonalne żeby uzyskać pełną premię).

Minimalna krajowa proponowana dla technika serwisu z kilkuletnim doświadczeniem, w swojej pierwszej pracy bez doświadczenia dostałem na początek więcej. Rozumiem, że to nie Warszawa ale bez przesady. Co do firmy to typowy serwis bez autoryzacji więc jak można się domyślić dużo napraw przeprowadzanych niezgodnie ze sztuką o zachowaniu ESD tam nawet nie slyszeli. Wszystkie negatywne komentarze na tej stronie zostały potwierdzone podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli ktoś planuje aplikować na stanowisko technika to odradzam, szkoda czasu chyba, że praca na przeczekanie i szukanie w tym czasie czegoś lepszego.

Czy w Codeo Polska Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Codeowiec

Reakcja, taka że kierownik mówi, że jak się nie podoba to można sie zwolnić.

EksRobotnik

Tak jest tak skuteczne, że jak zgłosisz to później cała firma Cie wyśmiewa że coś Ci nie odpowiada.

ANJ23
@Codeowiec

To prawda

Wanda
@Codeowiec

To firma ma tak dużo chętnych ludzi do pracy że kierownikowi to bez różnicy czy by się ktoś zwolnił?

Pracownik Logistyki

Firma sama w sobie ma ogromny potencjał rynkowy co w głównej mierze nie przekłada się na Twoje zarobki ani dodatkową chęć do pracy. Widać to dokładnie na corocznych zestawieniach marży, które zazwyczaj są przypisywane głównej Filii we Francji a takowe są też w innych krajach np: Niemcy. Francja w której zazwyczaj odbywa się ,,szkolenie'' o ile można tak to nazwać, nie przypadła mi do gustu z wielu powodów, jednakowoż plusów, też była całkiem spora liczba (samochód służbowy, zwrot za paliwo, darmowe mieszkanie, poczęstunki, niewielu przyjemnych współpracowników (i tak z większością nie masz styczności). Pracowałem we Francji pół roku oraz prawie trzy lata w Polsce, dość długi czas i nie powiem, praca sama w sobie przyjemna, nie harujesz jak (usunięte przez administratora) jak w jakiejkolwiek innej firmie na ,,Logistyce''. Obowiązki to : Utrzymywanie czystości, dbałość o sprzęt, pakowanie sprzętu w kartonowe pudła. Zajmowanie się bazą danych, uzupełnianie wewnętrznego systemu logistycznego. Dokładność, punktualność, rzetelność, znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym na pewno wpłyną na Twoją korzyść. Zarobki: Z tego co pamiętam otrzymywałem wypłatę w granicach 3000PLN do 4500PLN w zależności od tego ile miałem wyrobionych nadgodzin i jak często nie przychodziłem do pracy ;-) Pozdrawiam Prokurenta a w szczególności Panią od produkcji. 2500PLN to była podstawa 500zł premii w bodajże 2020r. W tej chwili pracownicy otrzymują wypłatę w granicach 3200 wraz z premią. Co śmieszne, nowi pracownicy dostają więcej od pracujących wiele lat, ale to ze względu na ich brak chęci do dalszego rozwoju. Istne lemingi, które będą zawsze pracować dla kogoś. Ale to tylko abstrahuję. Ważne! Musisz naprawdę lubić swoich przełożonych i absolutnie nie mieć SWOJEGO zdania bo inaczej szybciutko zostaniesz sprowadzony do parteru, ale nie tak wprost. Za plecami powolutku będą kopane pod Tobą dołki, aż nie będziesz miał ochoty na dalsze funkcjonowanie. Biorąc pod uwagę, że większość kierowników to pachołki, którzy nie potrafią dobrze skleić zdania po Polsku a co dopiero po Angielsku? Sam odpowiedz sobie na pytanie. MOŻESZ NIM ZOSTAĆ! (na pewno lepszym) A tak realnie, każdy kto chce pracować i nie jest jeban*m idiotą, będzie się cieszył z pracy w tej firmie. Tutaj zaskoczenie? Można zostać kierownikiem bo tak jak wspomniałem to (usunięte przez administratora):) Ale uwaga! Musisz się jednak trochę wykazać, ale spokojnie. To nie trudne Biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw. Polecam

NW Mazowiecki

Pytanie dotyczące osob które obecnie pracują Czy jest szansa awansu w firmie ? Czy firma bierze pod uwagę doszkalanie pracowników? Jak pracowaliście podczas covidu ? Firma przestrzegała bezpiecznego dystansu między pracownikami ? Jak wyglądają biurka oraz krzesła? Bo rozumiem że praca polega na 8 godzinnym siedzeniu przy biurku więc firma powinna zapewnić dogodne miejsce pracy.

Mietek
@NW Mazowiecki

Zero przestrzegania zasad anty (usunięte przez administratora) Nikt nie chodzi maseczce

piotr

Pojawiło się ogłoszenie na Serwisanta. Jaki zarobki netto są oferowane?

Informator
@piotr

Niestety tylko 2200 netto na początek.

Halina
@Informator

Myślę że nie warto przecież się zrażać taką stawką :) Przeważnie jest tak, że na początek jest oferowana niższa a później sporo rośnie, po okresie próbnym np. :D Może warto dać firmie szansę? Może oferują jakieś dodatki :)

Michal
@Halina

NIESTETY NIE ! Pracowałem przez ponad 7 miesięcy na stanowisku serwisant (dokładniej liczby nie chce zdradzać). Jedynie czym mamia na rozmowie kwal. To premiera której żaden serwisant na oczy nie widział. Nawet jeżeli jesteś pewien że wyrabiasz normę to ostatnim urządzeniem osoba sprawdzająca nagle zawyży procentowo ilosc urządzeń zwróconych więc po premi. Co do osób sprawdzających jezeli nie zostaniesz ich pupilem (ulubieńcem), będziesz miał dużo zwróconych urządzen, czepiaja się o najmniejsza rzecz. Natomiast jeżeli trafisz do grona ulubieńców ( 2 dziewczyny ) Twoje urządzenia będą zwracane na stół do poprawy beż wpisania w statystyki. Jako dorobienie na 3 miesiące mozna wybrać ale o dłuższej perspektywie nie masz co się łudzić. Zwłaszcza że sytuacja przypomina ta z przed roku zatrudnienie 11 osób w celu pomocy że zgłoszeniami, kiedy się ze wszystkimi obrobisz 95 % nie przedłuża umowy, bo nie będzie pracy. Ten sam okres rekrutacji. Ogólnie pracują osoby bez perspektyw na przyszłość. Menadżerowie czują się jak by byli najważniejsi na świecie i traktują Cie z pogardą. Nie Polecam pracy chyba że jako dorobienie.

Ja prdle
@Informator

2200 do reki za 8h w dzisiejszych czasach?

@Informator

Czy to żart z tym 2200 netto? Ochroniarz 24/48 ma 4000 netto. Powodzenia w szukaniu.....

Zofia
@piotr

Niby gdzie? Znam firmę gdzie za ciężką fizyczna pracę nawet nie było tyle, może ze 2100. Standardowa pensja.

@Zofia

W Warszawie w ochronie. Wystarczy wsiąść w pociąg, 40 min w stronę i 4000netto co miesiąc do rączki. Bilet miesięczny 300zł. do tego kawa, herbata gratis w firmie którą ochraniasz. Tez znam takie firmy, gdzie za ciężka pracę płacą 2000 i wciąż szukają ludzi, bo nikt nie chce za takie pieniądze pracować. Serwisanci w Warszawie zarabiają lekko 3,5tys+premia do ręki. Poszukaj chyba, ze masz ambicje pracować za 2200 to pracuj. Wolny kraj.

@Zofia

Bzdura. Nie wciskaj ludziom kitu. To już nie te czasy.

WT4190
@Ja prdle

To nie żart.

@piotr

Niestety to prawda 2200, stawka w.w jest jedną z najniższych jaka kiedykolwiek słyszałem na caly etat. Ochroniarz w biedronce 2700 netto. Serwisant Warszawa 3,3 na rękę. kasjerka 3 netto. Oradca w Rosmanie prawie 4 netto. Oczywiście każdy jest kawałek własnego losu ale dla osob z perspektywami oraz chęcią rozwoju niestety nie jest to praca marzeń.

Piotrunia
@piotr

Nie warto odradza, 2200 netto bardzo mało jak na dzisiejsze pracy. Większość firm płaci więcej.

Kazimierz
@Piotrunia

Bo to prawie najniższa krajowa. Mnie też się wydaje że to za mało. No chyba że dojdą do tego premie przynajmniej kilkaset zł i benefity. No ale nie wszędzie tak jest. Z reguły tylko goła pensja.

Bruno
@Michal

Mam takie samo odczucie, pracowałem ponad 2 lata. ,,Ala managerowie" to jakaś porażka. Zero kultury, (usunięte przez administratora) i klika znajomych. Tylko Ci znajomi pupile, dostają premię

Krzysiu

OD dawna nie pojawiają się żadne komentarze, a ostatnio dostałem informacje że są prowadzone rekrutację na stanowisko serwisant. Czy w codeo sytuacja się poprawiła na stanowisku serwisant ? Czy płaca została podniesiona ? Jak osoby sprawdzające urządzenia podchodzą rzetelnie do sprawdzania? Proszę o jakieś opinie.

Kazimierz
@Krzysiu

Ja też chciałbym się dowiedzieć na jakie widełki finansowe można liczyć na stanowisku serwisanta. Jeśli zdecydujesz się na rozmowę kwalifikacyjną w Codeo mógłbyś dodać opinie jak ona przebiegała i jakie warunki pracy są proponowane? Będę wdzięczny za informacje.

Odradzam

Nic dodać nic ująć - odradzam

Halina
@Odradzam

Cześć, niestety ale Twój wpis niewiele wnosi do wątku i nie jestem w stanie z niego zbyt dużo wywnioskować. Chciałabym się dowiedzieć, co przyczyniło się do tego, że odradzasz pracę w Codeo Polska i masz taką opinię? Daj proszę znać.

Pytający

Czy w codeo jest szansa na rozwój osobisty oraz awans na wyższe stanowisko ? W Codeo przełożeni są pomocni ? Jak podchodzą osoby sprawdzające urządzenia do serwisantow obiektywnie czy uznaniowo? Do osób pracujących jak się wam pracuje w firmie, miła atmosfera ?

Myśliciel
@Pytający

Świetna atmosfera bo już tam nie pracuje. Obiektywne sprawdzanie urządzeń? Bez jakichkolwiek spisanych norm? Zależne od humoru wielkiego QC. Odradzam zadawania pytań, proszę poszukać czego innego.

Zostaw merytoryczną opinię o Codeo Polska Sp. z o.o. - Nowy Dwór Mazowiecki

• Jak się pracuje w Codeo Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Codeo Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Codeo Polska Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Codeo Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Codeo Polska Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Codeo Polska Sp. z o.o.