Biuro Podróży Kontiki

Wrocław

Opinie o Biuro Podróży Kontiki

Eryczek

Uwaga na to biuro. Jedno wielkie oszustwo! Wychowawcy są traktowani przedmiotowo i nie dostają wypłaty, a pracodawca unika rozmów, nie odbiera telefonów. A jak już odbierze bajeruje że pieniądze JUŻ są wysłane, po czym mijają dwa tygodnie a konto nadal puste. Zero organizacji, kierowniczka lub biuro nie potrafiło wstydzić do jednego autokaru rodzeństwa, musieli ich rozdzieli a rodzice musieli czekać ponad 2 godziny na odbiór pozostałej części rodzeństwa. Ewentualnie biuro zapomni postawić innego busika by odwiozło jakaś grupkę dzieci do dalszej miejscowości, która nie jest po drodze do celu i trzeba czekać 2 h na rodziców.

Dawid

Nie polecam na chwilę obecną pracy w tym biurze podróży. Współpraca z ową firmą świadczącą usługi turystyczne była bardzo ciężka. Słaba organizacja, kiepskie zarobki. Jeśli chodzi o potrzeby pracownika to firma ma w głębokim poważaniu wypisywanie umów na czas. Również chciałbym zwrócić uwagę na nieprofesjonalne zachowanie biura podróży; mianowicie większość egzemplarzy z umowami cywilnoprawnymi wymagało korekty, ze względu na zawarte w nich błędy merytoryczne. Niestety firma owych błędów nie poprawiła na czas i do dziś kilka osób nie otrzymało tychże umów. Jeśli chodzi o sam dokument - to umowa zlecenie; tutaj duży plus dla firmy jest ona dobrze sformułowana i zrozumiała. Pracodawca przed zapoznaniem się pracowników z umową, zadeklarował telefonicznie, iż pieniądze za podróż do miejsca zlecenia i z miejsca zlecenia zostaną nam zwrócone na nasze konta bankowe za okazaniem biletów. Było to ustalone (jak później się okazało po zapoznaniu się z paragrafem 8. zawartym w dokumencie) pozaumownie, więc pozostało to do dziś tylko nie spełnioną obietnicą. Pragnę nadmienić, iż ja sam osobiście jak i również co po niektórzy zleceniobiorcy wydaliśmy na bilety nieco ponad dwieście złotych co stanowiło około 1/4 naszej wypłaty. Droga firmo Kon-Tiki popracujcie nad organizacją i skupcie się bardziej na potrzebach Waszych pracowników. Pozdrawiam serdecznie i liczę w przyszłości na lepszą jakość świadczonych przez Was usług.

opiekun

NIE POLECAM! Umowy wypisane z błędami, na których poprawkę trzeba było czekać przez cały turnus, podobnie jak na pieniądze, o które musieliśmy się z resztą wychowawców upominać. Pieniądze za transport nie zostały zwrócone po 2 miesiącach od zakończenia współpracy, a biuro nie odbiera telefonów.

wychowawca kolonijny

Miałam okazje współpracować z biurem raz i szczerze nie polecam. Przez cały wyjazd razem z resztą kadry musieliśmy dopominać się o umowy, które przyszły po tygodniu z błędnymi danymi osobowymi. Pomimo wielu telefonów do biura umów poprawionych nie zobaczyliśmy, mieliśmy je poprawić ręcznie. Kolejnym faktem jest zwrot kosztów podróży, jaki organizator gwarantuje podczas rozmów przed umówionym wyjazdem. I tutaj również problemy z komunikacją. Termin wypłaty należności odkładany 'na poniedziałek' i tak przez kilka tygodni, do tego stopnia, że właściciel przestał odbierać telefon. Ogólna ocena bardzo negatywna, nie polecam pracy nikomu w tym biurze.

PRACOWNICA
@wychowawca kolonijny 10.10.2016, 22:42

Pracowałam na koloniach Kon-tiki jako wychowawca.Dojechałam samochodem wraz z drugą koleżanką.Do dziś nie zwrócono mi pieniążków za dojazd,pomimo,że taka była umowa (ustna) wydałam kupę pieniędzy na paliwo i co ? Wiem,że na kolonii była pielęgniarka,która jeździła swoim samochodem z dziećmi do lekarza, a nawet do szpitala 100 kmx2 w dwie strony.Też nie dostała grosza za to.Wstyd! Jeszcze trochę i nikt z Wami nie będzie pracował.Teraz wiem skąd te braki wychowawców.Musieliśmy pracować z dużą grupą dzieci,powyżej 20.Ciekawe czy zleceniodawcy wiedzą za co Wam płacą? Jak wygrywacie te przetargi? Co się dzieję z nie wypłaconymi pieniążkami? Ilo osobowe powinny być grupy? Wszyscy,którzy wysyłacie tam dzieci na kolonie sprawdźcie w ciągu turnusu ,co tam się dzieje,jak Kon-tiki traktuje swoich pracowników sezonowych!Gdzie są wypłaty? Powinniście uczciwie zapłacić za pracę zaraz po zakończonym turnusie! NIE POLECAM NIKOMU!

nana

Pracowałam na kolonii od 03.08 do 16.08 2016 jako wychowawca.Do tej pory nie ma wypłaty.Umowe mam ,ale z opóźnieniem.Telefon albo zajęty,albo nie odbierają ,albo mówią,że oddzwonią.Współpraca kiepska,a dzieci trudne. Nie polecam! Wierzcie mi,że na innych koloniach wypłata jest albo do ręki po turnusie,albo po 2-3 dniach na koncie.

użytkownik zarejestrowany

oli

Omijajcie to biuro szerokim łukiem! Nie wypłacaja pieniędzy na czas, trzeba się prosić,dzwonić.Umowy podpisane po turnusie z błędami.Lekceważą wychowawców!

ligiawitch

w tym roku o niebo lepiej. wynagrodzenie plus zwrot kosztow przejazdu kilka dni po turnusie, autokar nowiutki. Na umowe troche czekalam, ale jest :) Nie ma sie co dziwic lekkim opoznieniom, jak tyle kolonii i obozow jest. Biuro w sezonie wygladalo jak centrum zarzadzania wszechswiatem. Telefon za telefonem :)

wychowawca

Biuro nie umie się rozliczyć z wychowawcami na czas, nie ma umów,autokary szwankują, wszystko jest robione na ostatnią chwilę, obiecuje zwrot kosztów podróży i nie dotrzymuje słowa..Brak profesjonalizmu i jedno wielkie dno..nie polecam

Zostaw opinię o Biuro Podróży Kontiki - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Biuro Podróży Kontiki