Fortaco Sp. z o.o.

Opinie o Fortaco Sp. z o.o.

Krakowska

Praca jak praca, wszędzie trzeba robić żeby zarobić, a w jaką branżę się idzie to już tylko nasz wybór. Za to atmosfera w pracy jest wyjątkowo dobra, współpracownicy uprzejmi i pieniądze na czas.. katering też jest ułatwieniem

jazgacz

jeśli komuś Fortaco nie pasuje to niech się zwolni ! nikt nikogo nie trzyma na siłę ! wszędzie trzeba pracować wszędzie są ludzie i ludziska......jak dla mnie zakład jest ok ! płacą na czas ! z wolnym pod górkę nie robią ! idzie się dogadać ! nie przejmuje się ludźmi toksycznymi.....z wózkowymi nie mam problemu czy to ci na hali czy ci z dużego.....podgonisz czasówkę to i kawę zrobisz sobie i na fajkę wyjdziesz !

NICK

kierownik działu Boom stosuje publiczne upokarzanie pracowników, szczególnie wtedy, gdy popełnią błędy lub nie wykonają zadania w sposób, który odpowiada jego oczekiwaniom. Wymuszanie na pracownikach wykonywania zadań w taki sposób jest szkodliwe dla zdrowia psychicznego pracowników i prowadzi do zmniejszenia ich motywacji do pracy. Nie polecam tego działu nowym pracownikom.

Nickk

Drodzy, jaka jest atmosfera w biurach we Wroclawiu ?

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie Fortaco Sp. z o.o.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?

Danuta

Może unikajmy pisania o konkretnych osobach z Fortaco. To prawda, że macie w firmie odpowiedzialność zbiorową? Możesz wyjaśnić, jak to dokładnie wygląda?

Bibo
@Danuta

Coś było mówione o wpływie na premie za wyrobienie zbiorowe. Ale tutaj co chwila to się zmienia. Co nie wymyślą premia i tak zostaje taka sama. Mają straszny bałagan i chyba sami nie potrafią policzyć ile komu należy się premii dlatego kierownicy dają wedle własnego uznania. Czyli im mniej tym lepiej.

kulawy

Moze zwiazki zawodowe pomoga ?

Stefan Batory

Z pomysłu odpowiedzialności zbiorowej już dawno zrezygnowano.

Stefan Batory

Dlaczego piszesz takie bzdury , na przykład mój kierownik jest inżynierem i do tego ma jeszcze inny kierunek studiów.

Stefan Batory

Kolego, mój kierownik jest inżynierem i do tego jest jeszcze po innym kierunku, więc dla czego wypisujesz takie bzdury?

Asap

Kierowników od robotów ma wykształcenie kierunkowe.

Konus
@Danuta

Firma jest ok. To właśnie konkretne osoby na działach czynią tą firmę taka jaka jest. W dodatku te osoby są nietykalne, bo z reguły konsekwencje niewłaściwych decyzji ich nie dotykają.

@Konus

jakie przykładowe niewłaściwe decyzje miałeś wtedy na myśli? czy mają one swoje odzwierciedlenie w bieżącej sytuacji firmy? jaka ona teraz jest?

Koziserek
@Asap

Na pewno nie ma tak jak większość w tej firmie.

@Koziserek

W zasadzie to coś konkretnego według Ciebie zmienia? Jeśli tak to co? tak wgl to na te stanowiska w większości dostali sie ostatecznie poprzez ogłoszenia czy może jednak awans?

Spawacz

Jakie są stawki na spawacza?

Jak wygląda ścieżka kariery w Fortaco Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Danuta

Można mimo Wszystko dowiedzieć się z jakiego powodu? zastanawiałam się właśnie czy byłaby może szansa aby móc awansować na stanowiska kierownicze, czyli tutaj jedyna opcja to ogłoszenie? a jakie jeszcze inne stanowiska by były. i czy ewentualnie można byłoby przejść awansem poziomym, między stanowiskami? ktoś tak przychodził?

Rafal

Chcialem powiedziec, ze praca w firmie to sama przyjemnosc, kierownicy sa kompetentni i wyrozumiali, koledzy zazwyczaj mowia i rozumia po polsku. Zasady wynagradzania i premiowania sa ogolnie znane i jesli ktos dobrze wykonuje swoja prace, zazwyczaj ja dostanie. Liderzy sa bardzo pomocni, zawsze wspieraja brygade w codziennych obowiazkach. Pogloski o donosicielstwie sa ochydnym klamstwem. Praca jest bezpieczna i komfortowa.

bigniew
@Rafal

Człowieku czy ty wiesz co piszesz? Chyba czas na wizytę u lekarza. Mam nadzieję że ironizujesz, bo jest całkiem odwrotnie

Gabi
@Rafal

Tak, chciałem tylko potwierdzić, iż praca na produkcji jest bliska ideału. Przełożeni zazwyczaj zgłaszają wypadki przy pracy, pracownik ma zapewnione środki ochrony osobistej a liderzy w pełni wspierają młodych pracowników-chyba że godzą w ich interesy. Ale najważniejsze, że moderatorzy komentarzy usuwają opinie osób które po prostu są za słabe do pracy w gronie profesjonalistów.

Danuta

Witam serdecznie, kilka pytań do ogłoszenia na pracownika produkcji; Ile trwa dokładnie szkolenie? Napisali, że przyjmą osoby bez doświadczenia, ale zastanawiam się, czy jako osoba która długo przyswaja nowe rzeczy dam radę. I jak wygląda pensja tam?

Zzz

Hej. Na jakie wynagrodzenie może liczyć śruciarz w firmie Fortaco?

NORRIS
@Zzz

Śruciarz
@NORRIS

Chyba na rękę i catering w zestawie to w sumie ok. Zakładam, że słyszeliście o BHP? Oddychanie sprężonym powietrzem i czas na świeżym powietrzu

Leczo

Z kim? Z parowa czy śliskim ? Oni pojęcia nie mają o bhp

Sruciarz DFME
@NORRIS

Kilka dni powiedzieli mi ze na sruciarza chca mnie przyjac ale daja 3500 brutto a podobno jest 4400 brutto

Sruciarz DFME
@NORRIS

To wkoncu ile daja na stanowisku śruciarz? 3500 czy 4400 ? Mi przez telefon powiedziala ze 3500 brutto

Śrutowy
@Zzz

Śrutowy jeżeli oczekuję jakiś konkretnych pieniędzy ( ok5 na czysto) musi mieć dostęp do księgi serwisowej filtrów powietrza. Nie wiem jakiej firmy jest komora Sudra, Szatkowski, Bekamor ale zajrzeć do filtra to kilka minut pracy( klucz 10 bądź 13) Filtry wentylacyjne wymienić lub oczyścić. Śrutowy się szanuję i po godzinie pracy w komorze 20 min ( 3:1) leży spławikiem do góry. Jak jest w środku musi ktoś sprawdzać czy nic mu się nie stało. To normalne, że kierownik, manager będzie cisnął to jest hajs od przerobu. Śrutowy niech podpatruje lakiernika. Malarz piaskarz to już norma jak ABS w aucie

Lider biznesu
@Śruciarz

o czym ?

Kasjusz

Czy firma Fortaco zatrudnia też obcokrajowców?

Spawacz

Firma w sumie ok. Płacą na czas. Nie można narzekać. Jednak kadra kierownicza to zupełnie inna sprawa, (usunięte przez administratora)

Halina
@Spawacz

Możesz napisać coś więcej na temat tej kadry jakie masz zdanie? Fajnie że na czas płacą, powiesz jeszcze czy stawki dobre w porównaniu do konkurencji? Jakbyś tak kwotą rzucił to już w ogóle bym była wdzięczna.

Byly pracownik

Dobrze wspominam prace w tej firmie, mozna bylo się dogadać, załatwić co trzeba, atmosfera i współpraca z innymi ok. Wiadomo, czasem trzebabyło się sprężyć ale to praca trzeba robić a nie leżeć

jest ok, kasa na czas a robota da sie lubic

JASIU
@Marek

Tak tak 40 stopni latem i pospieszanie , dogryzanie jak chcesz iść na chwilę na kawę się schłodzić w kurzu , pyle i hałasie. Nie jest tak źle w kopani maja gorzej.

Wiktoria

Dlaczego na pierwszej zmianie się czepiają, a na nocnej nie? O co to chodzi? Od czego to zależy?

Jan
@Wiktoria

Bo kierownik detektyw nie patrzy czy ktoś nie je manadarynek na stanowisku.

Tofik

praca jak praca, robić tzreba a wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

Jaki jest okres rozliczeniowy w Fortaco Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Stefan Batory

Do 10 każdego miesiąca , czasami jest 5-6.

Wiktoria
@Stefan Batory

Ale opóźnień nie ma nigdy, nie :-) ?

Ala
@Wiktoria

Nie ma. Sama wiem bo pracuję:) także wypłaty zawsze na czas, to na plus!

@Ala

A długo tam pracujesz jako Spawaczka ?na jakim dziale?

@Ala

A długo pracujesz w fortaco i na jakim dziale?

@Zainteresowana

Kobiety tu spawają? Ile aktualnie takich jest?

Miły pan

Alex

Uważam że tak

Robert
@Alex

A czego te problemy dotyczą? Co najczęściej nie idzie po waszej myśli?

Rozczarowany

Niestety nie. Jeśli pracownicy nie chcą Ci pomóc (a tak niestety jest), nie chcą Ci przekazać potrzebnych informacji na temat pracy ani przeszkolić i powiesz to otwarcie wyżej (w kadrach albo kierownikowi) to usłyszysz, że możesz dać wypowiedzenie. Niestety wyżej opisana przez kogoś sytuacja w Fortaco, że współpracownicy zamiast pomóc to liczą tylko na to że coś spieprzysz i będzie wesoło- TO CZYSTA PRAWDA. Odradzam pracę w tej firmie, naprawdę nie ma tam współpracy i tworzenia zespołu!!!!!!!!!!

@Rozczarowany

Ale czy zadaniem pracowników jest szkolić innych? Chyba ze mówisz o osobach które są do tego wyznaczone ale coś nie sadze

Od ręki

@Rozczarowany

Nie trzeba iść do kadr żeby to załatwić , poprostu masz miesiąc czasu na naukę na nowym stanowisku , od 9 lat pracuje w tym zakładzie i każdy z współpracowników pomoże Ci i doradzi , oczywiście jeśli codziennie przez 2 tyg pytasz się oto samo , to wiadomo jaka będzie reakcja kolegów.

@Stefan Batory

Być może się coś zmieniło od tamtego czasu. Pracowałem w parze z Panem..., który wymijająco odpowiadał na zadane przeze mnie pytania. Po prostu mu nie zależało, a ja starałem się nadążyć. Pytając innych(łącznie z brygadzistą) zostawałem odsyłany do swojego współpracownika i koło się zamykało. Usłyszałem też, że jak nie daję rady to mogę dać wypowiedzenie i tak zrobiłem. Nie żałuję... Chęć współpracy powinna leżeć po obu stronach....

@Danuta

Zaprowadzono mnie do pracownika wydziału z którym pracowałem i powiedziano, że ....(nie będę pisał imiennie) wszystko mi powie i pokaże. Czy źle zrozumiałem, że to forma szkolenia????? Nie sądzę...

@Stefan Batory

Chodziło mi o to, że nawet nikt się nie zapytał dlaczego daję wypowiedzenie, czy mam inną pracę czy jest jakiś inny powód. Po prostu odebrano je ode mnie- przyjdzie następny..... A co do umowy to miałem na 1rok i powiedziano mi, że miesiąc to za mało żeby ogarnąć ....

@@Rozczarowany

Aha i taki niefajny kolega się trafił, że kompletnie nie pomagał? To jak Ty sobie dałeś radę w takim razie

Ala

Nie wiem jak lokalnie, jak we wszystkich zespołach, ale wydaje mi się-po wprowadzeniu kilku zmian na plus- że gdzieś to wszystko dociera do "góry" i jest reakcja

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Fortaco Sp. z o.o.?

Stachu

Atmosfera coraz gorsza. Coraz większe podkręcanie tempa i nie szanowanie pracowników.

Warunki pracy ciężkie ale kto się nie boi ciężej pracy to da radę.

Zostaw merytoryczną opinię o Fortaco Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Fortaco Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fortaco Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fortaco Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 12 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fortaco Sp. z o.o.