Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
2 4 11 5 1

Opinie o Główny Urząd Statystyczny w Warszawie

Filtruj opinie po kryteriach:

Karolina

@xyz Może trzeba zmienić rodzaj pracy z biurowej na fizyczną , bo po co tak sie męczyć. Firma jest ok i praca również

xyz

Mam podobne doświadczenia, jak pozostali. Zarobki fatalne, niewiele wyższe niż płaca minimalna, a wymagania (wstępne) wysokie. Cała masa papierkologi zupełnie dla mnie nie zrozumiałej. Przerzucanie obowiązków na inne departamenty. Kilka razy w miesiącu obchodzenie imienin kogoś ze współpracowników przy kawusi i ciasteczka. Pracowałam przez 12 miesięcy i przez cały ten czas się "niby" uczyłam, więc mi dawali jakieś raporty do czytania albo pomniejsze zadania, które jak zrobiłam za szybko, to dostawałam ochrzan, że to mogło być na przyszły tydzień. Generalnie mam poczucie, że nie zrobiłam przez ten czas nic sensownego. Czasami tłumaczyłam z angielskiego na polski dokumenty, których moja kierowniczka nie rozumiała. Spędziłam tam tak dużo czasu, bo jednocześnie finalizowałam doktorat i pisałam wnioski na badania podoktorskie i mogłam to robić w pracy, a nikt nawet się nie domyślił, że pracuję nad czymś innym. Więc potraktowałam ten czas czysto instrumentalnie - miałam opłacone ubezpieczenie, jakieś minimalne pieniądze wpływały i pozwoliło mi to czasowo na ogarnięcie doktoratu, jego obronę i znalezienie innej (lepszej) pracy. Jak odchodziłam osoby, które mi podbijały obiegówkę z działów, których nie znalałam, mówiły mi, że dobrze robię, że odchodzę, bo "to nie jest miejsce dla młodych ludzi". Moim zdaniem należałoby tam zwolnić 2/3 pracowników, bo przy obecnej strukturze większość osób tam autentycznie nic nie robi.

Tak1Nie
Laura

Może ktoś słyszał czy firma prowadzi aktualnie rekrutację?

Tak6Nie

Ankieterka
@Laura

Na pewno prowadzi.

Tak2Nie

Piter

A ja mam pytanie do byłych lub obecnych ankieterow. Jakiego rzędu są to zarobki? Dodam że ankieter na umowę o pracę. Ankieter w terenie

Ankieterka
@Piter

Jestem ankieterką w terenie. Zarobki to najniższa krajowa(w tym premia i wysługa lat).

Tak2Nie

Iza

Jak dobra praca to nie ma piszących? Czyżby obawa przed nowymi chętnymi?

szeregowiec gus

Urząd statystyczny w Rzeszowie - prywatny folwark dyrektora - kadra szeregowa traktowana jak najemnicy, umowy na zlecenie dla dodatkowych prac(niby obowiązki służbowe) podpisywane bez dat a po wykonaniu prac dopiero uzupełniane - co na to NIK?. Od 8 lat podwyżka o jakieś 150 zł dla "szeregowca" - dla niektórych wymóg osiągnięcia minimalnej ustawowej najniższej płacy - a dla innych niewielkie pocieszenie. Po przeszło 30 latach pracy zarobki netto 2050, żenada.

Tak11Nie

ZmęczonaBieda
@szeregowiec gus

W Warszawie jest podobnie, podwyżki są tylko dla kadry zarządzającej i popleczników z drobnymi wyjątkami ale to chyba przez przypadek. Folwark zwierzęcy, ten statek już tonie i mamy nadzieję że Pani kapitan pójdzie razem z nim na dno. Pozdrowienia dla Rzeszowa

Tak4Nie

byłypracownik

Zarobki to śmiech na sali, nawet jak na administrację publiczną, za to wymagania co najmniej jak na wysokiego urzędnika unijnego. Atmosfera pracy OK, współpracownicy mili i pomocni. Sama praca - 8h siedzenia i spania (dosłownie), nie robiłem absolutnie NIC poza oglądaniem internetu i graniem na telefonie :). Dlatego i tylko dlatego mile wspominam tam pracę - w jakiej innej za 8h nicnierobienia dostawalibyście jakąkolwiek kasę? W ogóle zatrudnienie w tym molochu jest ogromne - stan osobowy można byłoby spokojnie uszczuplić o 2/3, a i tak robota byłaby zrobiona bez przepracowywania się. Podsumowując - początek kariery żaden, kasa żadna, atmosfera senności i spokoju jak nigdzie indziej. Jeśli ktoś ma inne źródło dochodu i chce dorobić parę groszy nie pracując w ochronie - polecam GUS :).

Tak17Nie1
Anon

może ktoś coś więcej napisać o pracy w GUS?

Tak15Nie

Zostaw opinię o Główny Urząd Statystyczny w Warszawie - Warszawa