Opinie o Roche Polska w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Roche Polska. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Roche Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Roche Polska w Warszawa

Kontraktor

Szczerze nie polecam i potwierdzam że kontraktorzy są traktowani jak drugi sort. Poza tym firma Roche ora deweloperami z polski - jak tanią siłą roboczą, tu akurat nie ma znaczenia czy jest się kontraktorem. Estymowane taski są podważane (przez niekompetentne osoby) że można je wykonać szybciej itp... aż smutno się na to patrzy, jak bardzo nas nie szanują. Przy umowie b2b na onboardingu musisz wykonać wiele godzin kursów onboardingowych za które ci nie płacą. Pracujesz na godziny, które potwierdzają "miliony" ludzi, musisz wpisywać je w kilka softów i rozliczać się z każdej przepracowanej godziny. Pracujesz na fte w projektach czyli nikt nie zapewnia ci full etatu, chyba że "urobisz" tych którzy są wyżej (żenujące). Np. Możesz mieć 0.2 fte w pięciu projektach naraz i jeszcze narzekają że nie jesteś w pełni ich częścią zespołu (żenujące). Generalnie ciągłe narzekania i bardzo sztywna atmosfera. Manipulacja i mobbing. Zakłamanie. Szukanie kozła ofiarnego jeśli coś pójdzie nie tak w projekcie. O zakończeniu projektu informują z dnia na dzień. Za małe budżety na projekt, oszczędzanie w typowych nieodpowiednich miejscach, co skutkuje bardzo często zaoraniem projektów lub innymi problemami.

@Kontraktor

Czy B2B to jedyna forma zatrudnienia? Czy inne też są możliwe? A co do atmosfery, to nikt nigdy nie podejmował rozmów o problemach? Może to by poprawiło sytuację?

Czym w Roche Polska zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Software Architect

Multisport, Medicover, 20% zniżki na akcje Roche, plan emerytalny (Roche wpłaca chyba drugie tyle co Ty na emeryturę), szkolenia w zasadzie nie są limitowane jeśli tylko jesteś w stanie przekonać managera że warto wybulić (jak jesteś dobry to nie problem).

Łucja
@Software Architect

A raczej jest uległy jeśli chodzi o takie szkolenia?

Software Architekt
@Łucja

Tak - ja nigdy nie mialem problemu z tym szczerze mowiac. Czasami jesli szkolenie jest naprawde drogie (pewnie > 10k) moze byc lojalka ale to sie rzadko zdarza w sumie. Moglabys dostac odmowe np. jakbys byla na stanowisku Data Scientist i nagle bys chciala sie szkolic z Business Analysis np. za grubsze pieniadze a Twoj manager by wiedzial ze i tak nie bedzie pracy w tym obszarze dla ciebie.

Łucja
@Software Architekt

A czy pracownicy są wysyłani na takie szkolenia czy to jest wolna wola zawsze jeśli chodzi o szkolenia , czy się chce , czy nie ? :)

@Software Architect

W Roche jest Medicover? A nie lux med?

Software Architect

Tak - medicover. Super jest w pozku - medicover jest w budynku obok, wiec np. rano obczaja sie apke ciagle czy sie zwolni fizjoterapeuta z poradni bolu plecow i sie idzie np. 2 x dzinnie na terapie manualna za free :) W wawie nie wiem gdzie jest medi ale tak blisko jak w pozku nie bedzie (w pozku w papciach mozna isc)

Wiecie, czy Roche Polska udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Arch

Oczywiscie - do tego sluchawki (bezprzewodowe) i kamerka do monitora - samych monitorow nie daja (ale mozna bardzo tanio kupic na wyprzedazy sprzedu pod koniec roku)

Justyna
@Arch

O to super, a co z dopłatą do energii? Też uwzględniają to?

@Justyna

W tej chwili nie ale poniewaz obowiazkowy powrot do biura juz chyba nie za bardzo wchodzi w gre i biorac pod uwage to ze ciagle cos dorzucaja (np. zaraz wejda prawa autorskie) to mysle ze to kwestia czasu.

Justyna
@Arch

No to byłoby bardziej korzystne, bo ceny jednak są jakie są. Czyli nikt jeszcze z inicjatywą nie wyszedł? A z innymi sprawami występujecie wprost czy raczej czekacie na propozycje od góry?

@Justyna

Wydaje mi sie ze to zawsze jest z gory ale na podstawie rozmow z pracownikami - zwyczajnie firma reaguje na potrzeby. Jesli ktos ma pomysl na cos i przegada to z managerami i bedzie to mialo rece i nogi to pewnie tez by przeszlo.

Kontraktowiec

Praca dla tych ktorzy nie lubia sie przemeczac 1h max dziennie a pensja wplywa. Covid tylko pomogl bo w biurze pojawiac sie nie trzeba . goraco polecam

Janusz
@Kontraktowiec

1h dziennie? Tyle masz w umowie czy tyle realnie robisz, a zarabiasz jak za cały etat? Czym się tam zajmujesz?

Edek
@Janusz

Też bym chciał tyle pracować

Stażysta
@Janusz

W umowie masz tylko 10 godzin na tydzień obowiązkowych do wypracowania, a maksymalnie możesz 35

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Roche Polska? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
Katowice
Ipf Medical Sp. z o.o.
zainteresowany

Ma ktoś doświadczenie ze stażem w Roche? Jakie są stawki?

szeregowy DM

Nie wiem skąd tu tyle drastycznych opinii. Stawki są rynkowe (plus/minus), wiec ludzie piszący że pracuje się za miskę ryżu żyją w niesamowitej bańce. Zarobki w IT (ogólnie) są jednymi z lepszych na polskim rynku, a takie marudzenie niesamowicie mnie przeraża. Praca, moim zdaniem, ciekawa. Są projekty bardziej, jak i mniej interesujące. Zawsze można się wkręcić w te ciekawsze - jeśli ktoś ma chęć i wyraża zaangażowanie. Duża waga kładziona jest na relację i komunikację. Ceniona jest proaktywność i zaangażowanie. Współpracownicy traktują się jak partnerów do współpracy. Oczywiście, w każdej firmie mogą zdarzyć się jakieś incydenty - bo to ludzka rzecz. Ja osobiście nie spotkałam się, ale widziałam żę działy się takie rzeczy, były zgłaszane. Wtedy zawsze problem był adresowany, i ustalane do niego akcje naprawcze.

gloss
@szeregowy DM

W kontraktorniach owszem, są rynkowe. W samym Roche absolutnie nie. Obecnie znaczna większość firm oferuje stawki 2x a nawet 2.5x większe (DM, SM, PO, QA)

widłowy
@szeregowy DM

Widełki na każdym stanowisku są jawne i podawane przy rekrutacji. Aktualna oferta pracy dla DMa na stronie rosza ma widły 13-16.5k. Ciekawe gdzie jest ta "znaczna większość firm" która oferuje 2x tyle. Jakoś nie widzę nigdzie tych ofert pracy po 30k miesięcznie....

iglowy
@widłowy

ale to widelki na uop brutto - szybki search i wszystkie pozycje oprocz jednej na Delivery Managera maja stawke przynajmniej 25k netto gornej granicy a sa i takie powyzej 30k netto Roche nigdy nie placil dobrze na umowie o prace. Przyklad z przed paru miechow - kolega solution architect przechodzac do innej firmy dostal 2x stawke vs to co mial na tym samym stanowisku w Roche na Uop

Czy w Roche Polska są szkolenia zewnętrzne?

Tak

IT Architect, ~10 lat w Roche

Masa - dotąd był limit 8K rocznie na szkolenia, teraz nawet ten limit jest w zasadzie zniesiony. Dodatkowo (z racji pandemii) właśnie pilotujemy Courserę i Udemy do nielitmitowanych szkolen online)

Tadeusz

To akurat ogromna zaleta Roche. Mnóstwo szkoleń. Stały dostep do wielu platform treningowych/oreilly, budżet, którym dysponujesz i możesz wydać na szkolenia, konferencje, certyfikaty. Sporo szkoleń wewnętrznych związanych z Agile/DevOps/SAFe, kursy j. angielskiego. I to co lubię - w Roche jest mindset prorozwojowy, nikt krzywo nie spojrzy np. na to, że przez tydzień będziesz na szkoleniu. W mojej poprzedniej firmie pójście nawet na darmowe szkolenie było cudem, bo "kto będzie pracował", "kto nadrobi delay".

Szymon
@Tadeusz

Super że można się tak rozwijać i szkolić bo to dla mnie bardzo ważne. Nawet osoby które są dopiero przyjęte też mogą brać udział w kursach, czy trzeba przepracować jakiś czas żeby mieć do nich dostęp?

jeremy874

Zatrudniają na połówki etatów, przełożeni stosują mobbing, gdzie jesteś zawalany robotą a twój czas pracy nie jest rozliczany przez managera. Na kontrakcie możesz zostać zwolniony w każdej chwili, więc praca w Roche to nic pewnego. Nie polecam jeżeli szukasz solidnego pracodawcy z normalna atmosfera współpracy.

GrateGusby
@jeremy874

Trzeba też dodać, że urlopy nie są płatne przez pracodawcę a po roku pracy jedyne co dostajesz to bluzę firmową.

Kontrakt
@GrateGusby

Ale to się chyba tyczy kontraktorów?

aaa
@jeremy874

Jeśli pracujesz dla Roche na kontrakcie to Roche nie jest Twoim pracodawcą, a firma pośrednicząca. Będąc na kontrakcie nie masz etatu Roche - przypisuje się kontratora zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem w projekcie - jeśli jest potrzeba tona 100%, jeśli jest na polowę - to na mniej. Zazwyczaj firmy kontraktorkie dbają o to, aby zapewnić przypisanie na full-time, leży to w ich interesie.

xD
@jeremy874

Pracując na kontrakcie, nie pracujesz w Roche. To twoja firma podnamuje cię Roszowi (ich klientowi). Warto jednak ogarniać, z kim podpisuje się umowę, bo na pewno nie z roszem. Dramat.

@jeremy874

Nigdy nie słyszałem żeby Roche zatrudnił kogoś na .5 FTE - to dotyczy co najwyżej kontraktorów którzy nigdy nie pracują bezpośrednio dla Roche - zawsze dla firmy kontraktorskiej (e.g. Cap/Billenium). I to jest prawda że Roche może z dnia na dzień zamknąć projekt, albo kontraktornia przegra przetarg - w takim wypadku to jest odpowiedzialność kontraktorni żeby tym ludziom pracę znaleźć. Jeśli nie chcesz się takimi rzeczami przejmować to na umowie o pracę bezpośrednio w Roche takich problemów nie ma - to jest robota Twojego managera żeby albo ci projekt znaleźć albo cię przekwalifikować żebyś pracę miał. Nawet jak będziesz rok bez projektu nikt cię nie wyleje (prędzej twojego manago)

CzyWarto?

Po przeczytaniu opinii zastanawiam się czy warto w ogóle rozważać pracę w Roche. Jak wygląda atmosfera w działach IT? Zarobki podane w ofercie wydają się być sensowne. Czy w Roche można liczyć na stabilne zatrudnienie?

@CzyWarto?

Powidziałbym że Roche to przede wszystkim stabilność i dobra atmosfera. Problematyczne mogą być co najwyżej zarobki (sam musisz ocenić) i "korporacjonizm" (to jest na prawde wielka firma, w dodatku Big Pharma - bardzo regulowany biznes). Pracę zdecydowanie warto rozważać.

IT.S

Obecnie absolutnie odradzam zatrudnienie się w Roche. Kilka miesięcy temu 3 osoby odeszły z firmy podając (usunięte przez administratora) Ten jest dość ewidentny, np. obniżanie oceny za problemy zdrowotne. Menadżerowie to najniższy możliwy poziom. Zamiast dbać o pracowników to zakładają się o paczkę orzeszków kto odejdzie pierwszy i kiedy (historia absolutnie prawdziwa). Pensje są bardzo niskie. Atmosfera mocno toksyczna. Fatalne zarządzanie projektami. Absurdalne ilości calli. Bardzo problematyczni partnerzy. Kiedyś doskonałe miejsce pracy, dziś należy unikać jak ognia. Pracownik z 5 letnim stażem

xDDDDDDD
@IT.S

co za bzdura xD TAK BYŁO, na pewno menadżerowie pochwalili się akurat tobie, że zakładają się o orzeszki, kto odejdzie. I to teraz, kiedy wszyscy pracują zdalnie. Oczywiście jak zawsze każdy ze złą oceną roczną uznaje że jest niesprawiedliwie potraktowany, w dodatku "za mało zarabia" i jeszcze "za dużo spotkań". I to jest problem rosza, pracownicy, którzy chowają się całe dnie na bzdurnych callach, niewiele robią, a potem domagają się wynagrodzenia z górnych widełek bleh

@IT.S

Obniżanie oceny za problemy zdrowotne? To chyba żart! Wszystkie oceny powyżej i poniżej średniej są dyskutowane na forum managerów. Jeśli Twoja ocena została obniżona, to znaczy że nie spełniałeś oczekiwań przypisanych do pełnionej roli (które są jawne!). Najłatwiej jest szukać winy w innych, a nie zastanowić sie nad swoim postępowaniem, a i pewnie podejściem

@IT.S

@IT.S mam wrażenie że pracowałeś w innej firmie (np. w przez tzw. kontraktornię - Astek, Billenium, Cap Gemini etc.). Zresztą nawet jeśli, to bardzo wątpię żeby tam tak traktowano ludzi bo pracuję głównie z kontraktorami i bardzo szybko bym zwietrzył takie problemy. Anyway, jeśli mówimy o zatrudnieniu na etat w Roche Global IT Solution Centre to stawki są trochę powyżej mediany - jest masa benefitów a przede wszystkim jest bardzo dobra atmosfera. Nadgodziny praktycznie nie występują - jeśli tak to oczywiście że są płatne. Jak w moim projekcie była potrzeba nadgodzin, to manager musiał się regularnie spowiadać dlaczego te nadgodziny są potrzebne - to nie jest sytuacja pożądana. Roche jest bez wątpienia najlepszą firmą w jakiej pracowałem i nigdzie się nie wybieram póki co - zawsze warto iść na rozmowę, nikogo przecież nie pogryziemy.

Dzień dobry , Zainteresowała mnie oferta pracy "Stanowisko Inżynier Serwisu Technicznego". Jeżeli można prosić o udzielenie kilku informacji. Jak wygląda proces wdrażania nowego pracownika , szkolenia itp jak długo to trwa Czy szybko można stać się samodzielnym Inżynierem Jakie widełki finansowe plus bonusy firma oferuje na tym stanowisku Dziękuje Pozdrawiam

Mordor

Czy teraz, kiedy Roche jest w momencie dużej restrukturyzacji, można się spodziewać zatrudniania czy zwolnień?

Empl
@Mordor

Widzę dużo pożegnalnych maili pod koniec roku :-( Eh ten smutny 2020 r.

@Mordor

To zależy. W części Pharma jest różnie, ale IT wciąż rośnie.

Mariush

Czy ktoś pracuje jako kontaktor dla Rocha jako Incident Manager? Dostałem propozycję pracy od firmy Astek. Jak tam atmosfera? Jaj wygląda to tak od środka? Czy wolumen incydentów jest bardzo duży? Jak duży jest zespół? Czy są on-calle? Warto czy raczej unikać?

@Mariush

bardzo różnie - zależy od projektu (nie ma standardu). Zawsze warto iść na rozmowę i zapytać - rozmawia się z ludźmi z projektu, do którego ma sie dołączyć

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Roche Polska?

ktos

Pierwsza umowa jest zazwyczaj na 3msc, kolejna - na czas nieokreślony (w IT przynajmniej)

Na jakie traktowanie i warunki pracy (presja, niepłatne nadgodziny etc.) mogą liczyć kontraktujący Java Developerzy?

@Nowy

Presja - to bardzo zależy od projektu. Po przejściu kilku firm powiem że przeciętna/niska. Niepłatne nadgodziny - nie ma takiej opcji. Kontraktorzy raportują przepracowaną ilość godzin per tydzień. Jeśli ktos poprosi o nadgodziny (NIE jest to standardem), to zawsze należy je zaraportować i zostaną zapłacone. Warto, oczywiscie, tego pilnować

Proszę o opinię o stanowisku Inżynier Serwisu. Jakie są warunki pracy, atmosfera. Generalnie każda informacja. Z góry dziękuję.

Inny Anonim
@Anonim

Na jakie zarobki może liczyć Inżynier Serwisu z około 5 letnim doświadczeniem w pracy w laboratorium z dużej firmy hematologicznej na S?

Jeszcze jeden Anonim
@Inny Anonim

Na wyższe niż w tej dużej firmie na S :(

DeliveryGuy

Roche jest sensownym pracodawcą. Wynagrodzenia nie są najwyższe ale też nie jest to dolna półka - powiedziałbym, że takie niższe okolice średniej rynkowej - choć dużo zależy od tego co przyniesiesz do stołu i jak się sprzedasz - Mówię tu o całkowitym wynagrodzeniu uwzględniającym premię roczną , która jest naprawde solidna. Raczej wysoka kultura organizacyjna , dostęp do szkoleń, fajne biura. Ostatnimi laty zrobiło się niestety więcej korpo bullshitu bo organizacja mocno rośnie i zrobiła się bardziej globalna co jest minusem ale z drugiej strony otwiera nowe możliwości jak ktoś jest mobilny. Dużo fajnych ludzi, niestety miejscami na wyższych progach zaszeregowania widać wyścig szczurków ale to raczej typowe dla każdego korpo, a może dla dzisiejszych czasów ;)

Mateusz

@rubens na jakie stanowisko?

Rubens

Dostałam ofertę pracy na projekcie Epic. Czy ktoś może coś powiedzieć o tym projekcie?

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

Tom

Kiedyś było całkiem ok. Teraz nie polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o Roche Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Roche Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Roche Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Roche Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 3 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Roche Polska
2.9/5 Na podstawie 43 ocen.
  • Domaniewska 39B
    02-672 Warszawa