2 Dodaj opinię
2 243 1643 5 1

Opinie o Salamander Window & Door Systems S.A.

Marchewa
Nazwa działu: Produkcja

Czy nie można zmienić sposobu schodzenia do szatni? Teraz jest jeszcze gorzej niż było wcześniej, czy tak dużym problemem jest by jedna zmiana zeszła 15 min wcześniej, a następna zmiana przyszła 15min później. Ilość ludzi jaka jest na szatni nijak się ma z 1,5 metrową odległością.

staruch
@Marchewa

A maszyny przez 30 minut same będą pracowały ?????

Tak2Nie1

@Marchewa

Wprowadzone ustalenia i zmiany są optymalne. Mają na celu zachowanie płynności produkcji.

Tak1Nie10
Marchewa
@Salamander Window & Door Systems S.A.

To w takim razie zapraszam do szatni byście zobaczyli jak to wygląda, bo nie macie o tym zielonego pojęcia.

Siemen Nowy wpis
@Marchewa

Dajcie sobie spokój jesteśmy wszyscy zarażeni tylko każdy inaczej przechodzi ten wirus jednemu jest niedobrze drugiemu słabo a trzeciemu nie chce się pracować co na być to będzie dopiero zaczynamy epidemię nie dajmy się

Tak1Nie1
pracownik Nowy wpis
@staruch

Staruch jakim ty jestes debilem, mysle ze nawet o tym nie masz pojecia takim jestes czubem. lepiej milcz niz masz co kolwiek pisac cymbale

TakNie

Właśnie ja nie zgodze sie na urlop podczas postoju bo powinno byc postojowe a nie branie urlopu . Nie mają prawa na zmuszenie pracownika do urlopu

Tak3Nie
staruch Nowy wpis
@Pracownik

Oczywiście masz rację. 60% pensji podstawowej bez premii i dodatków jednak nie mniej jak 2600,0 zł brutto. A w następnej kolejności jak będą zwolnienia w związku ze zmniejszoną produkcją wymówienie.

Tak1Nie1
Śmiech na sali Nowy wpis
@Pracownik

Chcesz dostać 60 procent pensji?

Tak1Nie
Nazwa działu: Produkcja

Mam pytanie. Mianowicie jeśli jest planowany postój technologiczny (co oznacza, iż "trzeba" będzie wziąć urlop wypoczynkowy) zamiast postoju poprzez epidemie to jeśli jako pracownik odmówię wzięcia urlopu w dniach kiedy owy postój jest planowany to jaką pracę zastępczą przewiduje pracodawca? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tak10Nie1
Stary pracownik
@Pracownik produkcji

M. E ci wytłumaczy jak wygląda postój technologiczny w tej firmie. Nieważne że postój jest nie z twojej winy i wyrażasz chęć do pracy. Opiekuńcze na dziecko z uwagi na panujący wirus mimo iż przysługuje też pewnie nie wchodzi w grę. Także kolego szykuj już sobie swój urlop + dni do odbioru

Tak8Nie1
sonic
@Pracownik produkcji

pracodawca da wypowiedzenie, jak będziesz robić problemy

Tak8Nie1
Pakowacz
Nazwa działu: Produkcja

Wszedłem na tą stronę żeby poczytac opinie o firmie o tym jak wygląda praca według moich kolegów ale ciezko jest cos tu przeczytac na ten temat to juz nie jest strona z opiniami tylko forum dla ludzi bez odwagi którzy pisza tu bo boja sie odezwac w pracy. moja opinia bedzie opinią praca na pakowaniu od jakiegos czasu jest super mimo że duzo maszyn idzie operatorzy w końcu stawiaja palety tam gdzie powinni a nie rozwalają je po calej hali drukują karty na palety i musza je nam przyniesc nie zostawiaja przy terminalach jak to bylo kiedys ogolnie praca teraz jest super do tego czeste podwyzki no czego chciec więcej. pozdrawiam i polecam

Tak9Nie16
Obserwator
@Pakowacz

Może operatorzy się wypowiedzą czy są zadowoleni z pracy pakowaczy.

Tak9Nie
Karamba
@Obserwator

I to bardzo, szczególnie wtedy jak na telefonach siedzą. Ja rozumiem że nie zawsze mają (usunięte przez administratora) i mogą odetchnąć ale nawet nie pomogą przy wypchnięciu palety, wózki to tragedia. Częściowa robota pakowacza przeszła na operatora to my siedzimy z nosem w komputerach, pilnujemy maszyny, pakujemy w palety, wypychamy i może jeszcze powinniśmy zakleić. Ten kto to wymyślił miał bujną wyobraźnię.

Tak16Nie2
Alina
@Karamba

Zaden brygadzista czy grupowy tego nie widzą . Nawet pakowacz to ma wyrąbane na to najlepiej zakleić za nich paletę i wbić im robotę pozdrowienia dla pakowaczy

luky
@Karamba

Proszę operator od siedmiu boleści się odezwał????za to co piszesz powinni Ci jeszcze pracy dołożyć bo widać ,że się nudzisz w pracy.Ty mowisz o obowiązkach operatorów ????większość to nygusy smierdządze którzy nic nie potrafią ,pakowacze muszą pilnować bo jak coś się dzieje z maszyną to panika i nie wiele potrafią zrobić.Jak idą na pomiar to pół godziny ich nie ma a to ,że paletę wyciągnie to jaja mu się do kolan nie opuszczą????dziwne ,żeby nugus siedział a dziewczynh palety dżwigały????takich cudów to jeszcze nie widzieli.Mówisz ,że od klmputera do komputera biegacie no i tu właśnie jest cała wasza praca.Najpierw idź zapytaj jakie ma obowiązki operator a jakie pakowacz i się dopiero wypowiadaj????zawsze można zrezygnować z operatora i stawki jaką dostaje i przejść na operatora????nie znasz zasad tego forum jak Ci nie wstyd pisać czy ktoś siedzi ,stoi czy zajrzy w telefon ,praca kest wykonana nie jest tak ,że ktoś siedzi a ktoś robi tylko jest zgranie robimy to i siadamy????może trzeba zacząć od siebie a nie patrzeć na innych.WSTYDŹ SIĘ????????????????

@Karamba

Jestem starym pracownikiem bardzo Starym i jak chcesz wiedzieć kolego to sam demontowalem głowice o czym ty niewiesz kalibrator sam przywiozłem materiał czyscilem filtry zgrzewalem palety co ty nawet niewiesz co to znaczy musialem przywieźć palety lub bundowac profile w folię po 4 sztuki A teraz stoisz na końcu lini i gadasz lub siedzisz przy stoliku i gapisz się w telefon

Tak5Nie4
Nik
@Karamba

Znowu zaczęło się oczernianie siebie nawzajem,... zajmijcie się lepiej wszyscy sobą i swoją robotą, a nie oglądacie innych jak pracują. Jeżeli ktoś chce, to proszę bardzo można przenieść się na pakowanie i zobaczyć jak to wygląda z drugiej strony.. nie pozdrawiam maruderów

Tak5Nie2
Nik
@Pracownik

To jak tyle kolego robiłeś, to jeszcze sięgnij po słownik języka polskiego i naucz się pisać że zrozumieniem.

Tak1Nie3
Do karamby
@Karamba

Niech każdy patrzy na siebie, A jak ktoś nie daje rady palety wyciągnąć spod maszyny to niech idzie do żabki robić hot dogi. To na maszynach są najwięksi leserzy co na przerwie siedzą po godzinie na papierosie co chwila i nawet kalki nie potrafią wymienić w drukarce takie uczone tam robią, co chwilę przychodzą pytają się co i po ile jest pakowane w bundy, co i rusz to robią jakieś pomyłki albo za mało zrobią i później sztuki się nie zgadzają. Jak wam tak źle na tych maszynach wielcy operatorzy to zapraszamy na pakowanie będziecie mieli okazję się wykazać jacy jesteście pracowici i czy znacie wszystkie kolory czy geometrię. Na prawdę niech każdy zamije się swoim życiem jeśli je ma a nie patrzy na kogoś. Na ósemce to nawet zbrojenia nie potrafią zrobić tylko brygadziste wołają. Brak słów zeby tak s.... W swoje gniazdo.

staruch
@Pracownik

Ja też jestem bardzo starym pracownikiem i potwierdzam wypowiedź odnośnie montażu głowic kalibrów itd. Ale jest jedno ale, maszyny wtedy szły z prędkością 1,8 do 2,9 m/min.

Tak3Nie
Ja

(usunięte przez administratora)Jeszcze raz poproszę certyfikat i skład płynu do denfekcji. I oryginalne opakowanie od tego płynu. Bo za bardzo nie wiem czym myjemy ręce.

Tak6Nie11

@Ja

Jak już zostało powiedziane - Oryginalne opakowania płynów dezynfekujących oraz informacje o ich składzie - są dostępne u inspektora bhp. Płyny te przelewane są opakowań zastępczych ponieważ firma zakupuje je w pojemnikach o dużym litrażu. Poza tym - zdarzało się, że zakupione jako pierwsze do firmy - płyny w mniejszych opakowaniach - znikały wraz z ich pojemnikiem. Spółka Salamander jest dużym przedsiębiorstwem, w którym rozmaite środki czyszczące, myjące i dezynfekujące i nie tylko - kupowane są w ilościach hurtowych. Przelewanie ich do mniejszych opakowań / dozowników - nie powinno nikogo dziwić, ani budzić wątpliwości.

Tak15Nie3
@Ja

A Ty gościu pokaż swój certyfikat jakie masz umiejętności albo chociaż chęci do sumiennej pracy. Bo coś mi się wydaje że więcwj wymagasz niż potrafisz skoro zajmujesz się takimi pierdołami. A gdybyś miał trochę inteligencji i szczyptę odwagi to takie pytania powinieneś takie pytania kierować do swoich przełożonych. Ale jak znamy życie to strach Ci nie pozwoli, za to w szatniach wszyscy najmądrzejsi. Jak zobaczysz certyfikat to pewnie kran Ci nie będzie odpowiadał albo kolor płytek w łazience. Weź się lepiej za robotę bo chyba za mało jej masz skoro masz czas na tworzenie sztucznych problemów

Tak10Nie4
J..
@Ja

Człowieku nie masz większych problemów jak skład płynu, kup sobie w drogerii i nie zawracaj gitary.

Tak9Nie2
@Pracodawca

Jak tak bardzo chcesz to mogę Ci pokazać środkowy palec. A za robotę sam się weź. Pamiętaj że wszystko widzę :-)

Tak1Nie5

Napisz do sanepidu

TakNie1
Nazwa działu: Produkcja

Panowie, podwyżki były więc teraz szykujemy się na dni do odbioru(najlepiej w święta i weekendy bo najbardziej korzystne dla pracodawcy) i oczywiście mniejsze premie.

TakNie1
Niezadowolony
Nazwa działu: Handlowy

Prosze o nr kontaktowy do dzialu technicznego. Mam okno balkonowe waszej firmy. Z okna wieje jak na dworze firanki lataja. Probowalem wszystkiego i brak mozliwosci ustawienia. Developer ktory instalowal to okno rok temu w nowym budynku sie nie odzywa zarzadca ma wszystkich w powazaniu to moze wkoncu panstwo mi pomoga o co w tym chodzi. Jeszcze chwila a po prostu zamuruje okno i tak to sie skonczy. Albo wrzuce tone piany montazowej.

Tak2Nie6

@Niezadowolony

Spółka Salamander nie produkuje gotowej stolarki okienno - drzwiowej a wyłącznie systemy profili z PCW do jej produkcji. We wspomnianej w poście sytuacji - należałoby skontaktować się z dostawcą okien. Czytamy jednak, że - macie Państwo z tym problem. Prosimy o przysłanie więcej informacji na ten temat - na adres: dt@salamander-windows.com . Może uda się nam jakoś pomóc.

Tak7Nie
Nazwa działu: Produkcja

Premia zabierana powinna być tylko z czas w którym się chorowało. Proste i logiczne jest że pracownik przebywający na zwolnieniu lekarskim w tym czasie nie wypracowuje zysku dla firmy, więc niewypłacanie premi za ten czas jest jak najbardziej zrozumiałe. Zabieranie premi na trzy miesiące podchodzi mi pod mobbing i wymuszanie żeby pracować nawet kosztem zdrowia. Kodeks pracy też to gwarantuje. A jak wygląda to w przypadku premii a chorobowego? Zależność pomiędzy premią a zwolnieniem lekarskim jest oczywista - do zasiłku obliczanego od wysokości dotychczasowego wynagrodzenia pracownika wlicza się premię, ale pod pewnym warunkiem. Jakim? Musi być ona zawieszona lub zmniejszona w czasie choroby. Oznacza to, że tylko w sytuacji, gdy podczas trwania zwolnienia lekarskiego premia regulaminowa uległa proporcjonalnemu zmniejszeniu, wówczas uwzględnia się ją przy obliczaniu podstawy wynagrodzenia chorobowego.

Tak15Nie
Urlop
Nazwa działu: Produkcja

A propos planowego zatrzymania produkcji i przymusowego urlopu. "Polskie prawo pracy nie przewiduje instytucji przymusowego urlopu. Prawo przewiduje dwa sposoby udzielania urlopu - albo plan urlopu uzgodniony ze związkami zawodowymi, albo uzgadniamy urlopy indywidualnie na linii pracownik-pracodawca. Przymusowego urlopu nie można udzielić." "Nie możemy pracownika zmuszać do korzystania z urlopu. To musi być wspólna decyzja. Urlop bezpłatny również jest na wniosek pracownika."

Tak16Nie4
gość
Nazwa działu: Produkcja

Proszę o informację co do postoju czy pracownicy będą mieli płacone postojowe bo chodzą różne domysły ????Podano termin postoju a ciężko było umieścić informację jak będziemy mieli płacone bo to bardzo ważne dla pracowników .Proszę o informację czy będą redukcje w etatach. Dziękuję

Ola

Witam! Tylko jedno szybkie pytanie, co stało się z pomiarami temperatury? Trwały jeden dzień a tu piszemy ze są robione przez cały czas?

Tak10Nie2

@Ola

Rzeczywiście - miał taki fakt miejsce. Jednak po dogłębnym sprawdzeniu przepisów okazało się, że obowiązek pomiaru temperatury mogą nakładać na pracodawców wyłącznie inspektorzy sanitarni, art. 8a ust. 5 ustawy z 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59 oraz z 2020 r. poz. 322). Do naszej firmy nic takiego nie wpłynęło. Dodatkowo, w przepisach Kodeksu Pracy nie ma zapisów pozwalających pracodawcy na podejmowanie działań zmierzających do kontroli stanu zdrowia pracownika. W rezultacie nie można takich badań podejmować . Na tych podstawach - pomiary temperatury pracownikom wchodzącym na teren firmy - zostały wycofane. Oczywiście - nie ma żadnych przeciwwskazań, aby pracownicy sami informowali pracodawcę o stanie zdrowia i dobrowolnie poddawali się badaniu temperatury, co niejednokrotnie było już robione.

Ola
@Salamander Window & Door Systems S.A.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz i tak się zastanawiam.. Kto po ostatnio wprowadzonych "podwyżkach" I brakiem premii za obecność pójdzie na chorobowe.. Nikt... To jest straszne przeliczanie złotówek na zdrowie.. Dlatego przypadki się zdarzają a tak jest prawda??? Proszę o szczerą odpowiedź...

Tak4Nie1
Nazwa działu: Handlowy

Cała firma powinna teraz mieć przestoj przez to co wczoraj się wydarzyło o czym tu piszecie

....
@Nick

A co takiego się niby stało?

Tak4Nie
Nick
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.
Nazwa działu: Handlowy

A tak wgl nie dziwię się Panią które wykonują pracę zdalna my tej pracy wykonywać nie możemy ale prosili byśmy aby w tych chyba najgorszych dniach jakie przed nami o rozpatrzenie tego abyśmy pozostali w domu niby tak niewiele a tak dużo ale gdybyście zrobili ankietę to jestem w stanie dzisiaj powiedzieć że 80 prc wołało by zostać w domu prosimy o wyrozumiałość spokojnej nocy

Tak5Nie4
Nick
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.
Nazwa działu: Handlowy

Kolega od certyfikatu płynów weź już nie pisz tu tych bzdur ciekawe jakie masz certyfikaty w domu ? Wystarczy iść do Pań sprzątających żeby uzyskać informacje poza tym czy myśleliście Państwo może nad tym aby może jednak zrobić "" przestuj"" w tym trudnym okresie jeżeli było by mniej zamówień tak naprawdę z kim się nie rozmawia to 3/4 firmy jest w strachu niby to tak dużo ale całkiem niewiele jak na zaistniałą sytuację większość z nas ma dzieci ( rodziców ) a w tym okresie naprawdę strach coś do domu przynieść najgorsze że z dnia na dzień przybywa w naszym kraju chorujacych jednak na codzien mamy że sobą kontakt okleina gdzie pracownik od pracownika nie zachowuje odpowiedniej odległości nie wspomnę magazyn gdzie ciagle ze sobą kilka grup przebywa w bardzo małej odległości jesteśmy jedną z lepszych firm ale czasami warto zrobić coś dla człowieka są płyny i inne rzeczy ale jaką mamy pewność że ktoś z firmy któregoś dnia nie spotka się w gronie najbliższych a potem tego nie przyniesie do firmy zwykła logika podpowiada aby może jednak był ten przestuj niby zarobimy dużo mniej ale jednak bezpieczniejsi będziemy pozdrawiam zarząd

Szczęśliwe Licowanie

Gratulacje dla Zarządu Firmy Salamander za wysłuchanie ludzi i usuniecie pewnego pana które nastąpiło wczoraj w końcu państwo chyba przejrzeli na oczy i zauważyli co się wyprawiało na dziale licowanie i w jaki sposób ten pan traktował ludzi .Teraz widać ze w końcu zarząd firmy wziął się za porządki w tej firmie i wydaje mi się ze zmierzamy w dobrym kierunku . Rozwiązaniem większości problemu w firmie jest po prostu wysłuchanie pracownika i wspólna próba naprawienia tego co jest nie tak .Brawo Salamander Oby tak dalej .

Tak44Nie6
Ja

Poproszę certyfikat na ten płyn do dezynfekcji i informację o jego sklsdzie. Opakowania powinny być oryginalnie. Dolewkę to sobie można w KFC zrobić. A nie lać co popadnie.

Tak11Nie10

Tak7Nie2
Tolek

Co tu jest grane???

Tak2Nie1

Salamander zrobcie cos w koncu dla pracowników :/ W Wice chociaz skrocili o pol godziny zmiany, zeby tyle ludzi nie spotykalo sie w jednym miejscu.

Tak9Nie5
JA wiem
@Pracownik

Na twoim miejscu bym przeniósł się do Wiki. Jest tam super pod każdym względem tylko w takim razie nie wiem dlaczego tak wiele osób z Wiki w ostatnich miesiącach przeszło do nas ???

Tak9Nie5
Nazwa działu: Produkcja

Brawo komentarze usuwane bo co nie wygodne są, jeszcze raz jeśli panie sprzątające widzą pusty pojemnik na płyn do dezynfekcji, to niech wymienia na nowy a nie dolewają mydło. Przestańcie chrzanić żeby zgłaszać braki przełożonemu. Jeśli dane osoby odpowiadają za uzupełnienie papieru, ręczników czy mydła w momencie dolania mydła w miejsce płynu do dezynfekcji same na siebie bata kręcą.

Tak9Nie6

Jestem na pierwszej linii do zarażenia koronawirusem, bo mam styczność z kierowcami przywożących i biorących towar z Salamander. Ale nie jest tak zle u nas w porównaniu do innych firm,wiem cos na ten temat bo mam rozne kontakty. Mam maseczki,rekawiczki,mydlo i żele do rąk a dzisiaj dostałem tez gogle, nie wiem jak wy ale ja chyle czola i dziekuje pracownikom zaopatrzenia,bhp i paniom sprzątaczkom ze w tym czasie udaje im się to wszystko zdobywac i utrzymywać czystość w zakładzie. Glowa do góry wygramy z tym wirusem.

@Pracownik

No to się ciesz bo w damskiej toalecie na licowaniu oprócz mydła i ręczników papierowych nie ma nic, a do opakowania po płynie do dezynfekcji jest dolane mydło żenada.

Tak3Nie6
Marcin
@Korona

Płynów do dezynfekcji zakupionych i dostępnych w zakładzie jest dosyć. Gdybyś zgłosiła brak ich brygadziści w lub kierownikowi były by dawno w tej toalecie uzupełnione. Ale po co zgłaszać jak można pisać i czekaç dalej. Proponuję myj częściej ręce to też jest sposób na walkę z koronawirusem

Tak6Nie1

@Korona

W sytuacji, w której pracownik zauważy, że w toaletach brakuje płynów dezynfekujących - należy zgłosić to brygadziście, bądź kierownikowi. To najszybsza i najbardziej skuteczna metoda, aby zapobiec ich brakom. Spółka Salamander jest dużą firmą. Poszczególne działy powinny reagować we własnym zakresie, nie czekać wyłącznie na panie sprzątające, które nie są w stanie być wszędzie w tym samym momencie.

@Marcin

Zgadzam się, jeżeli nie ma płynu do dezynfekcji mogę zgłosić to kierownictwu, ale po jaką (usunięte przez administratora)panie sprzątające dolewają mydła do opakowania po płynie do dezynfekcji, czy są ślepe ze jest pusty i należy wymienić na nowy, jest to działanie celowe i bezsensowne.

Tak5Nie3
@Salamander Window & Door Systems S.A.

Panie sprzątające widziały i mydła dolały, czy czegoś nie rozumiecie.

Tak6Nie

Witam. Denerwuje mnie to, że znaczna większość pracowników tej firmy nie przestrzega żadnych zasad kwarantanny... podawanie rąk, klepanie się po plecach i nie tylko. A do tego dochodzą spotkania prywatne z ludźmi spoza ich domu bądź miejsca pracy. Tak trudno zrozumieć zasadę DOM-PRACA-DOM! Patrząc na to wszystko jestem pewien, że prawie WSZYSCY pracownicy naszej firmy nie posiadają nawet kawałeczka mózgu.

Tak17Nie5
@pracownik

Nikt nie ma kwarantanny domowej wiec mozna wychodzic z domu ;) niech zamkną zaklad na dwa tygodnie

Biurkowy
@pracownik

Puknij sie w glowe, co Ty piepszysz

@Biurkowy

(usunięte przez administratora) prawde mowie osoby objęte kwarantanną niech siedzą a mi kto zabroni wyjsc nikt zakład jest otwarty szkoly zamkniete i wszystko oprócz sklepów wiec najpierw radze zapoznac sie z prawem ;)

Tak3Nie3
sonic
@pracownik

za rok będziemy się śmiali się z tej sytuacji oczywiście tylko ci, którzy przeżyją

Tak1Nie5
Myśleć i dbać o siebie i innyc

Jak zamkną zakład, a później dostaniecie polowe normalnej wypłaty, 3/4 wydacie w sklepie na podstawowe zakupy to stwierdzicie, ze właściwie niepotrzebne to wszystko było. Dopiero będzie płacz i lament. Boicie się wirusa, który prawdopodobnie Was nie dotknie, a nie widzicie ogromnych i niebezpiecznych skutków gospodarczych i ekonomicznych. Jednak w tym zakładzie pracuje stado baranów, na szczęście są też ludzie myślący i takich pozdrawiam .

Tak13Nie7
Właśnie
Nazwa działu: Finanse
@Myśleć i dbać o siebie i innyc

Właśnie przez to stado baranów, człowiek normalny, który ma rodzinę, boi się o nią, jak mam dbać o los firmy , jak zdrowie i życie moich dzieci, rodziców i najbliższych jest zagrożone! No jak ??

Tak10Nie2
Nicki
@Myśleć i dbać o siebie i innyc

Połowy wypłaty nie dostaniesz. Jak zamknął zakład dostaniesz tyle ile masz na godzinę więc nie pisz nie prawdy. Jeżeli dla ciebie jest ważniejsza kasa niż zdrowie to gratuluje

Tak6Nie9
Gogo
@Nicki

A skąd ta pewność? Jak tak się boisz o własne zdrowie to idź na bezpłatny urlop i zamknij się w domu.

gosc
Nazwa działu: Produkcja

Salamander co macie zamiar zrobic z pracownikami w obecnej sytuacji☹Czekacie jak pracownicy będą masowo na zwolnienia odchodzić☹czy może jak ktoś zachoruje.Żenada na halach brud,smród a wy macie to gdzieś nawet środków do dezynfekcji nie ma ☹bo po co usiąść z (usunięte przez administratora) w biurze a tu niech murzyny robią a później kierowniczek ma pretensje ,że są zwolnienia .Jak usuniecie to pytanie będzie powielane.Zamiast to zamknąć dla dobra pracowników to tylko dla Was liczy się????

Tak16Nie4

@gosc

Spółka Salamander podchodzi do zagrożenia koronawirusem bardzo poważnie. Oprócz środków dezynfekujących, które znajdują się we wszystkich punktach sanitarnych firmy i nie tylko, wprowadzono pomiar temperatury wszystkim osobom, wchodzącym na jej teren. Kierowcy a także dostawcy - poza w/w pomiarem muszą wypełnić odpowiedni kwestionariusz. Osoby, u których zostanie stwierdzona temperatura ciała wyższa niż 37,5 stopni Celsjusza (górna granica w/w temperatury została ustalona przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy)- lub będą utrudniać wykonanie pomiaru - nie zostaną wpuszczone na zakład i będą odesłane do lekarza . Apelujemy o zapoznawanie się z instrukcjami dotyczącymi zachowań w sytuacji zagrożenia koronawirusem, które znajdują się na wszystkich tablicach ogłoszeń w firmie i odpowiedzialne postawy.

Tak4Nie10
@gosc

To weź i posprzataj po sobie kto robi (usunięte przez administratora) sami pracownicy to może służbę za Tobą wysłać podstawa sami musimy zadbać o porządek tak jak w domu

Tak7Nie1
@Salamander Window & Door Systems S.A.

Dlaczego pomiary temperatury osób wchodzących na teren zakładu były robione tylko jednego dnia? Przecież sytuacja z dnia na dzień jest coraz trudniejsza i zwiększa się ryzyko zarażenia.

Tak6Nie
@Salamander Window & Door Systems S.A.

Kłamstwo... Nikt niemierzy temperatury na wejściu fo zakładu.

Tak8Nie
Nazwa działu: Produkcja

A możne zamknąć zakład na 2 3 tygodnie palet jest tyle ze niedługo pracownicy będą zostawiali auta na parkingu pchlego targu. co by zaszkodziło zrobić przestój ? chyba ze zyski zakładu są ważniejsze niż zdrowie pracowników. kazdy pracownik z wysoką temp. bedzie przychodzil do pracy bo bedzie sie bal o premie. wiem ze w odpowiedzi ktos z salamandra wstawi komentarz ktory wstawia pod kazdą opinią ze zaklad zapewnil srodki chigieny ze pracowkicy musza dbac o siebie i o innych ALE to my mamy dbac o siebie nie zakład bo przeciez kazdy madry w zamknietym biurze zejdzcie popracowac u nas gdzie nie da sie dezynfekowac calego sprzetu i dopiero sie wypowiadajcie jak powinno byc a jak jest

Tak12Nie1

@Pracownik produkcji

Sytuacja w kraju i w Europie jest poważna. Nikt jej nie bagatelizuje. Wszystkie zakłady produkcyjne Grupy SIP pracują, jak dotychczas. Na szczęście dla nas wszystkich - funkcjonowanie całej Grupy nie jest zachwiane i wszystko przebiega planowo, bez większych zakłóceń. Podobnie sytuacja wygląda u naszych odbiorców, u których produkcja okien nie jest wstrzymana. Oby ten stan trwał jak najdłużej. Zamknięcie zakładu jest ostatecznością.

Tak2Nie8
@Salamander Window & Door Systems S.A.

fantastyczna wiadomość wszystko jest dobrze mozna produkować profile bo odbiorcy nadal robią okna i kupują profile wiec panowie i panie pracujmy nie narzekamy jak juz zaczniemy umierać moze na tydzien w ostateczności zakład wstrzyma produkcję bo dopuki nie bedzie pierwszego potwierdzonego przypadku wirusa wśród pracowników wszyscy są zdrowi nie wierzycie chyba tym kłamcą z telewizji którzy mówią że objawy wirusa pokazują się po tygodniu albo dwóch. PRODUKCJA MUSI ROBIĆ PROFILE BO MAGAZYNY SĄ PUSTE I NIE MA CO SPRZEDAWAĆ.

Tak14Nie

Obietywny
Nazwa działu: Produkcja

Może jeszcze kierownictwo pieluchy ma wam zmieniać? Albo gorącą herbatkę z cytryną do maszyny przynosić? Ludzie!!! Jesteście dorośli. Chorujesz to nie przychodzisz do pracy. Proste? Proste. Chyba zdrowie ważniejsze niż jakaś śmieszna premia. Nic wam nie pasuje. Podejrzewam że piszą tu najwięcej ci, którzy wymagania mają z kosmosu a umiejętności żadne. Tak to zwykle bywa. Pozdrawiam tych nie płaczących jak baby

Tak4Nie4

Dziś na hale został wpuszczony pracownik z wyższa temperaturą ciała , dla czego bo maszyna musi iść . Pomiary temperatury ciala powinny byc robione w pomieszczeniu a nie na dworze ,jak czegos z tym nie zrobicie powiadomie odpowiednie służby w tracie pracy

Tak10Nie3

@Pracownik

Pracownik ten został sprawdzony ponownie. Pomiar wykazał prawidłową temperaturę ciała.

Tak4Nie9
@Salamander Window & Door Systems S.A.

Ponownie robioną mi tez mierzyli temeprature mialem 37.6 po czym powiedziano mi stan tu i znowu zbadamy gdzie wial chłodny wiatr a teraz leze w łóżku na chorobowym

Nowy
Nazwa działu: Magazyn

Jestem nowym pracownikiem, wchodziłem na gowork prędzej, czytałem opinie o tym zakładzie i myślałem że ta firma to lipa i nigdy tu nie będę pracował. Stało się inaczej i od początku mojej pracy jestem zaskakiwany i to bardzo pozytywnie. Kierownik magazynu i brygadzista pokazali mi gdzie będę pracował, od razu dostałem ubranie,buty robocze, szafki śniadaniową i odzieżową.Zaprowadzili mnie do kadr gdzie bardzo miłe panie załatwiły wszelkie formalności,szkolenie BHP się odbyło profesjonalnie a nie tylko tak jak w innych firmach podpisywałem zaświadczenie. Ale nie wszystko było super, przed śniadaniem w umywalni widziałem jak inny pracownik do butelki przelewał z dozownika mydło a na stołówce inny pięścią walił w szafę z batonami. Ludzie piszcie prawdę o zakładzie a nie głópoty. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z pracy tutaj to dzień do nocy w porównaniu do poprzedniego zakładu

Tak11Nie11
były pracownik
@Nowy

to poczekaj pół roku to będziesz chciał odejść

Stary
@były pracownik

Pracuję w tym zakładzie już ponad 5 lat i zgadzam się z tym co pisze Nowy. Sa ludzie którzy chcą pracować i to robią i są tacy dla mnie którym nie chce się pracować i pisza byle pisać, tacy co im się wszystko należy ale od siebie nic nie daja a pracują po kilka miesięcy. Nie dajmy się zwariowac

Tak3Nie3

Pozdrawiam wszystkich serdecznie ????

Tak1Nie
produkcja
Nazwa działu: Produkcja

co pomoże nam nie witanie sie z innymi pracownikami nieprzekazywanie zmiany itd jak trzeba dotykac klawiatury myszki ekrany dotykowe skanery kodów ( mijajac fakt ze mieli to robic tylko pakowacze ale pakowacze sa traktowani wyjatkowo ostatnimi czasy i nie musza prawie nic robic). ok mozna odkazic to wszystko zanim sie uzyje ale czym ? mydlem antybakteryjnym ?? ktore sie konczy wieczorem i nocna zmiana juz nie ma na co liczyc a w weekend to juz w ogole nie ma nic ani mydla ani papieru ale widocznie wirusy maja tez weekend i nie atakuja wtedy. zeszytów dokumentów itp tez raczej sie nie da odkazić. na placu stoi tyle palet ze kilka tygodni produkcja mogla by stanąć przeczekac to cholerstwo ludzie beda przychodzic z temperaturą kaszlem itd bo boja sie ze straca premię i to 3 miesieczna a jak by ktos zachorowal na przelomie kwartału traci premie na pol roku brawo dla tego kto to wymyslil szkoda tylko ze ten przepis dotyczy tylko pracownikow najnizszego szczebla nie tych ktorzy premię maja wieksza niz my wyplaty

Tak13Nie1
Nicki

Dlaczego zakład nie jest zamknięty skoro w każdej chwili ktoś może przyjść zarażony do biura nie chcą wpuszczać ludzi bo się obawiają a reszta co? Inny sort ludzi? Trzeba to zgłosić do sanepidu

Tak18Nie7

@Nicki

Na terenie całej Spółki Salamander obowiązuje ścisła procedura postępowania w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Informacje znajdują się na wszystkich tablicach ogłoszeniowych i są dostępne u brygadzistów i kierowników. Każdy pracownik jest zobowiązany zapoznać się z jej treścią i ją przestrzegać. Dotyczy ona WSZYSTKICH zatrudnionych w firmie, oraz wszystkie osoby ją odwiedzające. Oczywistym jest fakt, że w zależności od miejsca wykonywanej pracy - są różne postępowania. Należy mieć na uwadze fakt, że KAŻDY Z NAS - jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również za współpracowników. Sprawa jest bardzo poważna i nie należy jej bagatelizować.

Tak6Nie9
@Salamander Window & Door Systems S.A.

WCZORAJ PRACOWALA OSOBA Z GORACZKA I WYRAZNIE CHORA. O CO CHODZI. MOZEMY PRZYCHODZIC CHORZY DO PRACY?

Tak9Nie3
Nowa
@pracownik

A dziwcie się, że przychodzi ktoś chory, ja na pewno przyjdę, bo nie chcę mieć zabranej premii na 3 miesiące.

Tak6Nie3

@Nowa

Każdy z nas jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również za najbliższe otoczenie. W Instrukcji Wewnętrznej Salamander, dotyczącej postępowania w sytuacjach zagrożenia koronawirusem jest wyraźnie napisane, że w przypadku widocznych objawów choroby, nie należy przychodzić do pracy i należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym. Obecna sytuacja w kraju jest wyjątkowa i nie należy bagatelizować apeli ze strony władz, jednostek sanitarnych i tworzonych - na podstawie ich wskazówek - instrukcji wewnętrznych w zakładzie.

Tak6Nie6
Alina
@Nicki

I co wtedy zrobisz gdy zamkną zaklad odpoczniesz .Dopiero sie to rozkreca wirus jak ma dopasc to dopadnie każdego z nas

Tak7Nie2
Mqlins
@Alina

Jeszcze pierwszy bedziesz płakał jak się zarazisz w pracy więc nie gadaj tu o odpoczynku ludzie się boją o zdrowie i tyle.

Tak4Nie3

Zostaw opinię o Salamander Window & Door Systems S.A. - Włocławek