Salamander Window & Door Systems S.A.

2 Dodaj merytoryczną opinię
Salamander Window & Door Systems S.A.
counter
2 248 1730 5 1

Opinie o Salamander Window & Door Systems S.A.

PracowNik
Pracownik
 Pytanie

Chodza pogloski w naszym pieknym zakladzie ze maja zatrudniac obcokrajowcow. Malo tego chca zabrac 100 w niedziele a na dziale produkcji operator ma miec 3 maszyny. Czy to prawda ???

Pomocna?
Tak2Nie
Zgłoś
wałesa
Pracownik
@PracowNik

Tak wszystko się zgadza, takie są plany ile z nich wyjdzie zobaczymy

Pomocna?
Tak1Nie
Zgłoś

Pracodawca

@PracowNik

W niedługim czasie pojawi się w naszej Spółce kilka osób z zakładu Salamander w Brześciu na Białorusi. Będą to jednak pracownicy na wymianie wewnątrz Grupy SIP. Obecnie nie są prowadzone, ani nie są planowane masowe zatrudnienia osób z zagranicy. Jeśli się pojawią – to wyłącznie pojedyncze przypadki. Co do kwestii płatności za pracę w niedziele – wszystkie należności wypłacane są zgodnie z literą Kodeksu Pracy, nie inaczej. Na dziale ekstruzji 3 maszyny obsługiwane są przez parę operatorów. Tutaj żadne zmiany nie są przewidziane.

Pomocna?
Tak2Nie2

Pracodawca

@wałesa

Tak, jak pisaliśmy w odpowiedzi na poprzedniego posta - tak i teraz: w niedługim czasie pojawi się w naszej Spółce kilka osób z zakładu Salamander w Brześciu na Białorusi. Będą to jednak pracownicy na wymianie wewnątrz Grupy SIP. Obecnie nie są prowadzone, ani nie są planowane masowe zatrudnienia osób z zagranicy. Jeśli się pojawią – to wyłącznie pojedyncze przypadki. Co do kwestii płatności za pracę w niedziele – wszystkie należności wypłacane są zgodnie z literą Kodeksu Pracy, nie inaczej. Na dziale ekstruzji 3 maszyny obsługiwane są przez parę operatorów. Tutaj żadne zmiany nie są przewidziane.

Pomocna?
Tak2Nie2
staruch
Pracownik
@PracowNik

My kiedyś jeździliśmy do Papenburga A teraz przyjadą do nas też że wschodu.

Pomocna?
Tak4Nie
Zgłoś
Wałęsa Nowy wpis
Pracownik
@PracowNik

A na magazynie setki , pięćdziesiątki,ile kto zapragnie . Tyle pracy mają , tacy biedni ...

Pomocna?
Tak2Nie4
Zgłoś
Ktoś Nowy wpis
Pracownik
@Wałęsa

Zapraszam na magazyn... Nikt nikogo nie trzyma ;-)

Pomocna?
Tak1Nie4
Zgłoś
Obiektywny
Pracownik

Drogi salamanderze jeżeli macie jakieś. Plany co do. Ograniczenia godzin do etatowych i obcięcia nadgodzin i setek w niedzielę, to. Może. Zamiast pozwalać żeby chodziły pogłoski na zakładzie to napiszcie prawdę tu na forum żeby wszyscy pracownicy znali plany. Jeżeli zostaną same godziny etatowe to tylko mam pytanie jaki sens ma. Praca na produkcji w niedzielę i Święta, zaniedbywanie własnych rodzin jak i tak nie mamy za to. Płatne. Powiedzcie poprostu nam. Prawdę żebyśmy wiedzieli czego się spodziewać bo jeśli tak. Ma być to. Część ludzi napewno odejdzie. Czekamy na rzetelne, prawdziwe informacje.

Pomocna?
Tak5Nie1
Zgłoś1
sonic Nowy wpis
Pracownik
 Pytanie
@Obiektywny

A po co mają to robić, żeby ludzie odeszli? Wiadomo, że będą cięcia.

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś
Pracodawca Nowy wpis
Pracownik
@Obiektywny

Firma Salamander jest rzetelnym i konkurencyjnym pracodawcą. Pracownicy zawsze terminowo otrzymują wynagrodzenia i dodatki za czas pracy. Uposażenie pracowników jest naliczane prawidłowo i zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy. Informacje odnośnie obowiązującego systemu czasu pracy, każdy pracownik może uzyskać u swojego kierownika.

Pomocna?
Tak2Nie3
Zgłoś
Pracownik
 Pytanie

Czy w tej firmie będzie kiedyś normalnie zatrudniamy znów jakaś śmieszną firmę która niema zielonego pojęcia o specyfice naszej pracy i znów zarząd niemiecki osmiesza się tym że brak im doświadczenia pracy z ludźmi i brakiem wiedzy o prowadzeniu biznesu gdzie jest (usunięte przez administratora) co nas pogrążył (usunięte przez administratora) co mało im doświadczenia to może niech sami staną przy magazynach pokażą co potrafią

Pomocna?
Tak10Nie
Zgłoś
Teo
Klient
 Pytanie
@Pracownik

I co ta firma ma robić?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś
Nikt
 Pytanie

Witam, jak wygląda praca na magazynie? Czy jest ciężko?

Pomocna?
Tak1Nie1
Zgłoś1
Pikuś
@Nikt

Super super, super !!!!!!!

Pomocna?
Tak9Nie
Zgłoś
Ciekawy
@Pikuś

Gdzie są lepsze warunki pracy. Na magazynie czy na produkcji?

Pomocna?
TakNie
Zgłoś2
Pikuś
@Ciekawy

Wszędzie jest Super !!!!!

Pomocna?
Tak8Nie3
Zgłoś
Rozczarowanie

Chwalicie się zyskami!,a może pochwalić się podejściem do pracowników ? Dla was liczy się tylko kasa,kasa,kasa!!!! Nadmieniam iż dzięki osobą fizycznym macie swoje zyski,ale po cóż dać pracownikowi odpocząć...haha śmiech na sali . Takie tłumaczenie że za młody na urlop wypoczynkowy to jest kpina i wy doskonale o tym wiecie! Cóż pozdrawiam i życzę miłego spokojnego dnia

Pomocna?
Tak14Nie5
Zgłoś2

Pracodawca

@Rozczarowanie

Urlop przysługuje KAŻDEMU, proporcjonalnie do przepracowanego okresu u pracodawcy (od 20 do 26 dni). Szczegóły znajdzie Pan w poszczególnych artykułach działu siódmego, rozdział pierwszy Kodeksu Pracy.

Pomocna?
Tak4Nie8
Magazyn

Czy szanowne kierownictwo mogło by przyjrzeć się sytuacji parkingowej. To jest naprawdę komedia. Zmiana która przychodzi na 14 ma ogromny problem żeby sensownienxaparkowac auta i później trzeba się zrywać ze stanowiska żeby przepakować. Może jeszcze pełne kontenery ustawić wzdłuż P2. Prosimy o ODROBINKĘ pomyślunku. Pozdrawiam.

Pomocna?
Tak19Nie2
Zgłoś
Młody wilk
 Pytanie

Sa może wolne etaty dla kobiet na produkcji czy oklejanie?

Pomocna?
TakNie6
Zgłoś2

Pracodawca

@Młody wilk

Dzień dobry, Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Obecnie nie mamy żadnych wolnych wakatów na działy produkcyjne. Jedyna otwarta rekrutacja odbywa się na stanowisko Inżyniera Procesu.

Pomocna?
TakNie2
Rysiek
 Pytanie

Witam! Czy w firmie jest dział optymalizacji produkcji / dział wdrożenia narzędzi Lean ?

Pomocna?
TakNie6
Zgłoś

Pracodawca

@Rysiek

Dzień dobry, W Spółce Salamander nie ma wyodrębnionego działu, zajmującego się wyłącznie optymalizacją. Jesteśmy w trakcie tworzenia takiej komórki. Obecnie poszukujemy kandydatów na stanowisko Inżyniera Produkcji. Więcej na ten temat na stronie www.swds.eu/kariera

Pomocna?
Tak2Nie2
anonim
 Rekomendacja

(usunięte przez administratora)

Pomocna?
Tak7Nie5
Zgłoś
Ja

Kryzys jest, sprzadaz spadla to co sie dziwic. A wszystko idzie pełna parą!

Pomocna?
Tak7Nie2
Zgłoś
Siemen

To zmień zakład pracy jak się nie podoba

Pomocna?
Tak3Nie9
Zgłoś
staruch

Za czerwiec będzie lepsza. Ha ha ha ha !!!!!!!

Pomocna?
Tak10Nie1
Zgłoś
Jerzy

Witam, czy obecnie można liczyć na zatrudnienie?

Pomocna?
TakNie5
Zgłoś

Pracodawca

@Jerzy

Dzień dobry, Obecnie trwa rekrutacja na stanowiska: MAGAZYNIER oraz INŻYNIER PROCESU. Szczegóły znajdzie Pan pod linkiem: https://www.salamander-windows.com/pl/przedsiebiorstwo/o-nas/kariera Zachęcamy do kontaktu z HR Businnes Partnerem Salamander - p. Olegiem Agashkov.

Pomocna?
Tak2Nie1
XXX

Drodzy koledzy. Magazyn ma duzo pozycji, pracuje juz w soboty, wytłaczarki-produkcja idzie prawie pełną para. Pytanie, jak dział okleinowania czuje się pracując z myślą ze dostanie- 80%?

Pomocna?
Tak24Nie6
Zgłoś1
Siemen

Opary oparami przecież jest spalarnia która nic nawet nie daje a pieniądze poszły w błoto Zawroty w głowie osłabiony organizm od tego smrodu Pozdrowienia Panowie i Panie

Pomocna?
Tak6Nie2
Zgłoś
sonic
@Siemen

kontrola powinna wykazać toksyczność

Pomocna?
Tak3Nie1
Zgłoś

Pracodawca

@sonic

Zgodnie z obowiązującymi przepisami - na terenie naszej Spółki przeprowadzane są kontrole pomiaru czynników szkodliwych na stanowiskach pracy. Na dziale okleinowania nie stwierdzono przekroczenia żadnych stężeń szkodliwych. Ponadto - wszystkie stosowane w SWDS substancje chemiczne - posiadają karty charakterystyki i każdy z pracowników - jeśli tylko wyraża taką chęć - może się z nimi zapoznać. Dostępne są u kierownika działu.

Pomocna?
Tak3Nie5

Pracodawca

@Siemen

Jak pisaliśmy wcześniej - zgodnie z obowiązującymi przepisami - na terenie naszej Spółki przeprowadzane są kontrole pomiaru czynników szkodliwych na stanowiskach pracy. Na dziale okleinowania nie stwierdzono przekroczenia żadnych stężeń szkodliwych. Ponadto - wszystkie stosowane w SWDS substancje chemiczne - posiadają karty charakterystyki i każdy z pracowników - jeśli tylko wyraża taką chęć - może się z nimi zapoznać. Dostępne są u kierownika działu.

Pomocna?
Tak3Nie3
Pracownik
Użytkownicy czekają na odpowiedź 79 dni.
 Pytanie

Drodzy koledzy. Magazyn ma duzo pozycji, bylo pytanie czy przyjda juz w soboty, produkcja idzie prawie pelna para. Pytanie, jak wam sie pracuje z mysla ze dostaniecie 80%?

Pomocna?
Tak21Nie7
Zgłoś1
Lolo
Użytkownicy czekają na odpowiedź 83 dni.
 Pytanie

Pytanie o kwitki od wypłaty zwane u nas Biuletynem Płacowym. Już drugi miesiąc nie są wydawane przez kierownika Działu Okleinowania. Nie ma co pytać o to nic nie wiedzących brygadzistów. Jeśli z jakiś względów stanowi problem rozdanie biuletynu w formie papierowej może warto by umieścić biuletyn w Portalu Pracownika, dając dostęp także z sieci poza firmą.

Pomocna?
Tak8Nie2
Zgłoś
lol

Troche to smutne że odpowiedzi udzielane są tylko na wybrane komentarze...a po za tym nie widziałem w żadnej firmie żeby "góra" wtrącała się do jakichkolwiek komentarzy...żeby nie można było wyrazić swojego zdania żeby komentarze były usuwane...masakra.

Pomocna?
Tak8Nie3
Zgłoś2

Pracodawca

@lol

Tak, jak już pisaliśmy - można wyrażać swoje opinie. Tego nikt nie zabrania. Należy tylko prowadzić kulturalną dyskusję. W regulaminie http://gowork.pl jest to wyraźnie napisane: wszystkie posty, które będą zawierały zwroty, niezgodne z regulaminem GoWork (par. 4 pkt 3 w/w regulaminu), tj. „treści i materiały tekstowe, graficzne, dźwiękowe sprzeczne z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc, nakłaniających do popełnienia przestępstwa, jak również treści wulgarnych, ordynarnych, uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe, naruszających dobra osobiste, a także nieuprawnione korzystanie z cudzego wizerunku, naruszające dobre obyczaje i zasady etykiety” – będą usuwane przez Administratora. tego typu zasady obowiązują na każdym z ważniejszych portali. Wynika to z litery prawa.

Pomocna?
Tak3Nie2
14 lat pracy w firmie .

Szkoda że komentarze są usuwane i nie można swobodnie wypowiedzi się na tematy firmy inwigilacja trwa w najlepsze .

Pomocna?
Tak6Nie2
Zgłoś

Pracodawca

@14 lat pracy w firmie .

Tak, jak pisaliśmy o tym wielokrotnie - można wyrażać swoje opinie. Tego nikt nie zabrania. Należy tylko prowadzić kulturalną dyskusję. W regulaminie http://gowork.pl jest to wyraźnie napisane: wszystkie posty, które będą zawierały zwroty, niezgodne z regulaminem GoWork (par. 4 pkt 3 w/w regulaminu), tj. „treści i materiały tekstowe, graficzne, dźwiękowe sprzeczne z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc, nakłaniających do popełnienia przestępstwa, jak również treści wulgarnych, ordynarnych, uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe, naruszających dobra osobiste, a także nieuprawnione korzystanie z cudzego wizerunku, naruszające dobre obyczaje i zasady etykiety” – będą usuwane przez Administratora. tego typu zasady obowiązują na każdym z ważniejszych portali. Wynika to z litery prawa.

Pomocna?
Tak3Nie1
Pracownik
 Pytanie

Czy w tym roku będą też karty na dzień dziecka?

Pomocna?
Tak3Nie4
Zgłoś

Pracodawca

@Pracownik

Dzień dobry. Tak. Będą.

Pomocna?
Tak4Nie
Pracownik 123
 Pytanie

Witam czy będą w tym roku karty dla dzieci z okazji dnia dziecka?

Pomocna?
TakNie2
Zgłoś

Pracodawca

@Pracownik 123

Dzień dobry. Tak. Będą.

Pomocna?
Tak2Nie
Pracownik z 15 letnim starzem

Zastanawiam sie jak długo potrwa ta sytuacja zostaly odcięte nam wynagrodzenia Ale my też mamy rodziny kredyty i inne zobowiązania finansowe Wiem ze firma ma w (usunięte przez administratora) czy pracownik ma co do gara włożyć jak zawsze najbardziej dostanie ten co jest zwykłym pracownikiem . Przykro ze ile byś nie pracował i tak jesteś dymany przez Firmę i Rząd .

Pomocna?
Tak13Nie4
Zgłoś1

Pracodawca

@Pracownik z 15 letnim starzem

Podjęta decyzja i zmiany w czasie pracy - wynikają WYŁĄCZNIE - z utrzymującej się sytuacji kryzysowej w Polsce i na świecie, spowodowanej pandemią koronawirusa, oraz z tytułu gwałtownego spadku obrotów Spółki. Przewidywany okres utrzymania nowego czasu pracy, oraz niższych wynagrodzeń – to maksymalnie 3 miesiące. Okres ten może ulec skróceniu, pod warunkiem poprawy obrotów Spółki i sytuacji na rynku. Należy podkreślić, że Zarząd SWDS podjął decyzję o obniżeniu wymiaru czasu pracy kierując się DOBREM CAŁEGO ZAKŁADU i utrzymaniem MAKSYMALNEJ LICZBY MIEJSC PRACY.

Pomocna?
Tak6Nie7
Pokrzywdzony
@Salamander Window & Door Systems S.A.

Skoro tak spadły obroty firmy, zamówienia itd. to czemu produkcja idzie na 100%? Obcięte zostały etaty części pracowników, potraktowaliście ich (zwłaszcza tych z 20% cięciami) bardzo niesprawiedliwie. Najpierw Salamander wykopał nas na przymusowy urlop (totalnie sprzecznie z kodeksem pracy), karze się nas za chorobowe i opiekę, a teraz jeszcze to.

Pomocna?
Tak18Nie
Zgłoś
Pr
@Pokrzywdzony

Dokładnie. Samochody wyjeżdżają co chwilę. Plac pełny. Do tego te 20 procent... Oczywiście nie wszystkim. Część ma 90, cześć 95 albo w ogóle bez u cięcia. Kto ma większe plecy i jest ulubieńcem dostał mniejsze uciecie. Taka sprawiedliwość

Pomocna?
Tak8Nie1
Zgłoś
Kandydat
 Pytanie

Witam, chciałem zapytać czy rekrutacja w firmie jest w tej chwili wstrzymana? I jeśli tak to czy przewidują Państwo na jaki czas?

Pomocna?
Tak1Nie3
Zgłoś

Pracodawca

@Kandydat

Dzień dobry, Ze względu na zagrożenie koronawirusem - proces rekrutacji przebiega nieco inaczej, niż dotychczas. Jest mniej dynamiczny. Rozmowy z kandydatami są przeprowadzane online. Terminy odbywanych spotkań - są rozciągnięte w czasie. Mimo to - trwa poszukiwanie osób na stanowiska, takie jak: operator okleiniarki, specjalista do Biura Obsługi Klienta, inżynier procesu. Dokumenty aplikacyjne można wysyłać na adres: rekrutacja@salamander-windows.com, z podaniem nazwy stanowiska, które Państwa interesuje.

Pomocna?
Tak3Nie3
produkcja

na nasza Brygade ma przyjsc pracownik z innej brygady teraz kiedy mamy zakaz zblizania sie do innych brygad. ten pracownik jak i cala jego brygada moze być zakażona i teraz to moze przejsc na nas brawo firma dbacie o nas i super przestrzegacie swoich wlasnych przepisow

Pomocna?
Tak1Nie15
Zgłoś

Pracodawca

@produkcja

W Spółce Salamander nie ma osób zakażonych. Rzeczą normalną jest - że w sytuacji zmian, przesunięć, pracownicy wymieniają się zmianami. I nie dotyczy to wyłącznie naszej firmy, ale ma miejsce we wszystkich zakładach działających w systemach zmianowych. Każdy pracownik musi przestrzegać ustalonych zasad i funkcjonować w sposób odpowiedzialny, nie zależnie w jakim zespole, brygadzie, czy na jakim dziale pracuje.

Pomocna?
Tak14Nie1
KTOS
@produkcja

Tak sobie czytam i żal mi się robi, jak widzę głupotę i poziom depresyjny niektórych wpisujących...

Pomocna?
Tak8Nie3
Zgłoś1
pracownik produkcji
@Salamander Window & Door Systems S.A.

w jaki sposób robione sa testy w zakladzie? puki co mozecie napisac ze nie ma nikogo z objawami wirusa twierdzenie ze 100 procent pracownikow jest zdrowych jest raczej nieodpowiedzialne. dlaczego musimy dezynfekowac rece tymi smrodami jak nie ma nikogo kto zaraża ? dlaczego nie mozemy przebywac w odleglosci mniejszej niz 2 metry jak wszyscy sa zdrowi ? nie mozna przekazywac zmiany bo mamy sie mijac z innymi brygadami teraz dostajemy pracownika z innej brygady nie twierdze ze jest nosicielem wirusa ale moze byc ktos z naszej brygady tez moze byc nie piszcie ze nikt nie jest zarazony bo tego nie mozecie byc pewni

Pomocna?
Tak1Nie7
Zgłoś

Pracodawca

@pracownik produkcji

????? Co to za pytania? Jak to dlaczego? PROFILAKTYCZNIE. TESTY robione są WYŁĄCZNIE przez państwowe jednostki medyczne. Dla przypomnienia: w Spółce Salamander obowiązuje INSTRUKCJA WEWNĘTRZNA POSTĘPOWANIA Faza 0 (tzn. brak potwierdzonego przypadku zachorowania w przedsiębiorstwie). Dla tych, którzy zapomnieli. o czym mowa - jeszcze raz poniżej: 1. Na terenie Salamander Windows & Door Systems S.A. we Włocławku pracownicy nie mają obowiązku noszenia maseczek zakrywających nos i usta w trakcie świadczenia pracy, za wyjątkiem pracowników, którzy: - na stanowiskach pracy nie mogą zachować bezpiecznego odstępu 1,5 metra od innych pracowników, - obsługują klientów/interesantów (kierowcy, dostawcy, usługodawcy i inne osoby z zewnątrz); - korzystają z samochodu służbowego przeznaczonego do użytkowania przez wielu pracowników, - przebywają służbowo poza terenem Spółki, - dokonują kontroli wjazdu/wyjazdu pojazdów na teren Spółki (pracownicy ochrony). 2. Niezależnie od powyższego wszyscy pracownicy Spółki zostali wyposażeni w 2 szt. maseczek wielokrotnego użytkowania – przed kolejnym użyciem maseczki należy ją wcześniej uprać w temperaturze pow. 600C przez okres ok. 1 godz. 3. Zapotrzebowanie na maseczki oraz ich pobieranie należy uzgadniać ze Specjalistą ds. BHP. 4. Na teren zakładu zabrania się wchodzenia oraz wjeżdżania wszystkich osób, nie będących pracownikami, które nie posiadają założonych maseczek zakrywających nos i usta.

Pomocna?
Tak8Nie1
Zwykły pracownik.
@produkcja

Dziwne czasy nastały kiedy człowiek widzi w drugim człowieku jedynie zarazę. ”Ich moralność ich kodeks, to zły żart. Odrzucony przy pierwszych oznakach kłopotów. Są na tyle dobrzy, na ile pozwala im świat. Kiedy spadną żetony, cywilizowani ludzie zjedzą się nawzajem." ten cytat ciekawie obrazuje dzisiejsze czasy i obecną sytuację. Wiadomo, że trzeba przestrzegać zasad dotyczących higieny i bezpieczeństwa, ale nie traćmy przy tym człowieczeństwa. Z pewnością ten pracownik z innej brygady nie jest zbytnio zadowolony z tego, że musi przejść na inną brygade, ale mogę się mylić.

Pomocna?
Tak10Nie
Zgłoś
Nick
@Salamander Window & Door Systems S.A.

no powiem wam ze chyba mam starą pralkę bo nie ma opcji prania w 600 stopniach

Pomocna?
Tak4Nie1
Zgłoś

Zostaw merytoryczną opinię o Salamander Window & Door Systems S.A. - Włocławek

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Salamander Window & Door Systems S.A.