Opinie o PerkinElmer w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy PerkinElmer. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w PerkinElmer o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PerkinElmer w Kraków

PrzyszlyBylyPracownik

Do czasu podziału firmy, było naprawdę dobrze jednak po z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej...

Zgadzam sie
@PrzyszlyBylyPracownik

Zgadzam się z tym, że odkąd powstał nowy Perkin pod nowym właścicielem, to dość szybko dało się zauważyc zmianę na gorsze, ale zakładałam, że to chwilowe przez sprzedaż firmy, ale niestety to się okazał dopiero początek i niewiele zostało z dawnego, lepszego Perkina. Ludzie zaczęli odchodzić, a wielu innych o tym mówi, a zanim znajdą kolejnych to trzeba za nich dodatkowo robić, jak już swojego jest multum. Płaca już nie jest konkurencyjna, podwyżki żadne, komunikacja siadła, prędzej się przyczepią niż pochwalą. Szkoda, bo wcześniej było naprawdę ok :(

anonimowy

Czy na tym portalu są tylko pytania o kase??? Ile można wyciągnąć itd? No Ludzie! Przecież w pracy siedzimy 8h dziennie i nie tylko kasa ma znaczenie! Atmosfera, spoko zespół, wyrozumiały i sprawiedliwy menago - kompetentny. Stabilność zatrudnienia w tych niepewnych czasach... możliwość nauczenia sie nowych rzeczy itd to wszystko podnosi wartość stanowiska jakie zajmujemy... i nasza motywacje. Wiadomo kasa sie liczy, ale perfidnie niemądre jest pisać takie pytania w sieci oczekując, ze ktoś na nie odpowie i to szczerze... Myślicie że HR-y i Management tego nie czytają??? Tym samym mają feedback czego ludzie u nich szukają i chyba takiego kandydata skreślaja na samym początku. No chyba, że ze mną jest coś nie tak i mam jakieś krzywe spojrzenie na kwestię pracy i zajmowanego stanowiska...

Praca to płaca
@anonimowy

@Pracodawca tak, jest cos z roba nie tak. Nie lazdy zawod wzbija nas na wyzyny kreatywnosci a praca typu ksiegowy to konkret: robie swoje i dostaje za to wynagrodzenie. Ludzie poza praca tez zyja i rozwijaja pasje a etat jest potrzebny, zeby ogarnac szara rzeczywistosc

Nowy pracownik

Czy ktoś pracował w dziale finansowym (GL/AP/AR)? Jakie są wasze opinie? Jak wyglądał proces wdrożenia? Czy dużo jest nadgodzin?

Kto tak pisze?
@Pracownik AR

ta opinia zawiewa sztucznością, bo w Perkinie nigdy nie spotkałam się z nadgodzinami, nawet gdyby ktoś chciał je robić odpłatnie, to nie było takiej opcji. Ale najdziwniejsze jest zwrócenie uwagi na to, że "zarząd jest transparentny"? Kto naturalnie wymienia takie zalety w swojej pracy? I ta transparentność ludzi w zarządzie w USA to na czym dokładnie polega i w jaki sposób wpływa to na tyle mocno na Pani/Pana codzienna pracę, że jest wymienione jako jeden z największych pozytywów? Pytam poważnie, bo poza sporadycznym mailem o niczym istotnym (np. kto w US awansował) to ani nie wiem czym się ta transparentność objawia, ani jaki ma pozytywny wpływ na pracę jakiegokolwiek szeregowego pracownika w Polsce.

Arvik

Zupełnie nie rozumiem tych negatywnych działu HR. Dziewczyny są bardzo miłe i każdy problem jest rozwiązywany. Ludzie są bardzo pomocni i widać że firma posiada bardzo dobra kulturę organizacyjną

Dziewczyn z HR i Payroll super

Są bardzo miłe , To nie jest ich wina że odpowiadają z opóźnieniem niestety ale Firma oszczędza na ludziach zamiast zatrudnić dwie trzy osoby na kartce czy płacę to jest jedna osoba więc trudno żeby odpisała wszystkim na bieżąco

pracownikPKI Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 40 dni.

Nie polecam działu AR. Micromanagement na porządku dziennym, bardzo dużo roboty. Może wypadałoby zatrudnić dodatkowe osoby? To chyba nie jest jakiś wielki wydatek dla takiej firmy?

Ona Nowy wpis

Czy wszędzie tak jest ? Czy w zespole Niemieckim gdzie używa się języka niemieckiego jest tak samo ? Da się przeżyć ? Dziękuję z góry za odpowiedź.

AR Nowy wpis
@Ona

w AR jest teraz kontrola wszystkiego. Ile sie robi dziennie, tygodniowo. Każą przychodzić do biura. Nie polecam

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w PerkinElmer?

jest mozliwosc zatrudnienia bez doswiadczenia. Wiaze sie to z mniejszymi zarobkami i stanowiskiem junior ale jak najbardziej jest taka mozliwosc

anonimowy

Olenka
@anonimowy

A ja uwazam ze nalezy publikowac widelki bo wlasnie dzieki temu ludzie wiedza ile moga sie spodziewac a nie zanizac sswoje stawki co tez jest niezbyt madre :)

kandydat
@Olenka

Jasne, nie zaprzeczam. Ale kandydaci chcieliby poczytac tez o innych aspektach pracy - no chybaze ktoś chodzi do pracy zeby przemeczyc te 8h i dostac upragniona kase. Dobrze jest wiedziec cos o srodowisku, mozliwosciach, szkoleniach itd wkońcu spedzamy w pracy tyle czasu.

@kandydat

Na pewno byłoby fajnie dowiedzieć się też czegoś na temat innych aspektów zatrudnienia w firmie PerkinElmer. Może w takim razie napiszesz coś na ten temat? Jak oceniasz atmosferę?

a
@anonimowy

Aha, czyli z kasą kiepsko. A jak atmosfera w takim razie? Bo często jak z kasą źle, to i z atmosferą niedobrze.

@anonimowy

Co się pieklisz? Po pierwsze jak jest dobra kasa to i zazwyczaj atmosfera, inaczej się znosi trudy pracy ze świadomością że wypłata za nią stoi na wysokim poziomie. Po drugie. Pracodawca nie jest moim kolegą, a tym bardziej przyjacielem. O atmosferze się dużo i często mówi ale ludzie mogą być najlepsi na świecia a atmosfera będzie marna bo pracodawca sobie gębę sloganami wyciera...

Praca to płaca
@anonimowy

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie PerkinElmer? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa
Nowy pracownik

Pracownik AR
@Nowy pracownik

Hej, pracuję w Perkinie od ponad 2 lat. W ześniej pracowałam w innych krakowskich korpo i to co wyróżnia Perkina to mega ludzkie podejście i szczere dbanie o work-life Balance. Nadgodziny robię tylko w przypadku gdy np w innym dniu muszę wyjść wcześniej do lekarza, żeby balans godzin się zgadzał. Bardzo wiele osób pracuje tu naprawdę długo myślę, że właśnie ze względu na politykę firmy. Zarząd jest bardzo transparentny. Praca hybrydowa wymaga od pracownika pojawienia się w biurze 2 razy w miesiącu, chyba, że ktoś ma życzenie przychodzić częściej to jest taka opcja. Serio ponadprzeciętna kultura pracodawcy na rynku krakowskim. Polecam.

Ana
@Pracownik AR

Czy pracodawca zezwala na prace z innego kraju EU? Jesli mowa o pracy zdalnej

Hmm
@Pracownik AR

Teraz to już nie jest nic niezwykłego na rynku pracy, że nie musisz robić nadgodzin i że dbają o work-life balance. Perkin miał kiedyś super opinię, ale od czasu sprzedania go innemu właścicielowi opinia poleciała w dół, pod każdym względem - dezorganizacji, już nie konkurencyjnej wypłaty i ogólnego chaosu.

Kto tak pisze?

PrzyszlyBylyPracownik

Byly
@PrzyszlyBylyPracownik

Firma w ogóle nie dba o pracowników, brak jakichkolwiek szkoleń wewnętrznych, słabe podwyżki...pakiet Medicover...a pracy coraz więcej

Zgadzam sie
@PrzyszlyBylyPracownik

Jak w PerkinElmer wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Arvik

To dziwne
@Arvik

Owszem, dziewczyny z HR sa bardzo mile, ale problem jest z szybkoscia zalatwiania spraw. Po wyslaniu maila z zapytanie czy prosba czekasz i czekasz i czekasz i najczesciej trzeba wyslac kolejnego maila, czasem dwa, zeby ktos w koncu sie do niego odniosl. Natomiast mam wrazenie, ze tam pracuja 2-3 osoby na cala firme.

Dziewczyn z HR i Payroll super

Payroll

Hej jak wyglada sytuacja atmosfera w payrollu ??

Anon
@Payroll

Ale o co dokładnie chodzi z atmosferą w payrollu? Bo wypłaty rozlicza firma zewnętrzna, nie Perkin.

Anon

Skąd od razu taki atak i po co? Pytanie o "sytuacje atmosfere" w payrollu nie ma sensu w odnisieniu do pracy w tym dziale w Perkinie, ponieważ tak, jak napisałam, zajmuje się tym inna firma zewnętrzna. Ja odpowiedziałam na pytanie poprawną polszczyzną i ze znakami interpunkcyjnymi, których brakuje w Twojej wypowiedzi, a mi zarzucasz brak znajomości polskiego :D

Czy PerkinElmer ma ściśle ustalone godziny pracy?

anon

Nie, mozna zaczac o dowolnej godzinie miedzy 7 a 10 (tylko jakos tam dac znac TL o ktorej sie bedzie mniej wiecej zaczynalo)

Bylem, widzialem

Firma ogólnie jest spoko, ale mam jeden wielki zarzut, który potwierdzają mi osoby nowo zatrudniane (bo też było sporo odejść kilka miesięcy temu). Mianowicie ta firma nie oferuje żadnego profesjonalnego szkolenia na wstępie. Jeden z pracowników zespołu przez około tydzień ze 4h dziennie zdalnie pokazuje ci jak on pracuje, a potem to już masz sobie sam dopytywać. Po 2 tygodniach dostajesz już swoje obowiązki i później miesiącami dopytujesz albo robisz rzeczy na oślep, mając nadzieję, że dobrze. Nic więcej nie mam do zarzucenia, ale to jest naprawdę stresujące, pracować bez porządnego i poważnego szkolenia. Nie spotkałem się z czymś takim nigdzie indziej.

Ela
@Bylem, widzialem

O jaki konkretnie dział chodzi / zespol ?? CO z przelozonym zgalszalas/es problem braku szkolen??

Ciekawy

Składał ktoś CV na staż i otrzymał odpowiedź?

kandydat
@Ciekawy

W tej firmie proces rekrutacji jest strasznie słaby i wrecz nieelegancki- najpierw sa zainteresowani Toba potem juz nie. Potem odzywaja sie ze jednak tak a ostatecznie nie dostajesz odpowiedzi nawet.

Lila
@kandydat

U mnie proces przebiegl w ciagu jednego miesiaca otrzymalam konkretna oferte i zapowiedz jak beda wygladaly dalsze kroki.Z tego co wiem tych rekrutacji nie ma tak bardzo duzo w firmie, nie spotkalam soe osobiscie z czyms takim.

Byly pracownik
@kandydat

jak nie sa toba zainteresowani w czasie procesu rekrutacji to lepiej bo gorzej jak przezywasz rozczarowanie ze po 3 miesiacach ci dziekuja i nie wiesz nawert dlaczego

neko
@Byly pracownik

kto czeka 3m na odpowiedź? jeśli nikt się nie odzywa do 2 tyg to zapominam o firmie i idę dalej. Nie ma co tak się roztkliwiać

Bylem, widzialem
@neko

W poście powyżej chodziło o to, że po 3 miesiącach próbnych podziękowali bez informacji dlaczego, a nie że czekał ktoś tyle na odpowiedź. Dodany post jako "były pracownik"

No name

Odradzam, po dlugiej rozmowie rektutacyjnej nie było nadano żadnego feedbacku chociaż pod czas samej rozmowy powiedziały że informują kandydata nawet jeżeli wynik jest negatywny. Minęło 2 miesiące i nic.

Workday
@No name

Przecież oni używają workday do aplikacji HR. Jak się rola zamyka to automat wysyła info do każdego odrzuconego kandydata. Sprawdź skrzynkę bo automat się nie myli

Czy jest możliwość pracy w PerkinElmer na część etatu?

tylko staz

TAK

Jak sie dogadasz w pracy to nie ma problemu.

Abc

Firma totalnie nie jest zaufania. Team włoski tak jak ktoś wspomniał na dole-tragedia ! HR nie są pomocne wcale, ani podczas rekrutacji, ani później kiedy jest się już pracownikiem. Każdy wokoło się z tego śmieje, ale nikt nic z tym nie robi. Prace tam prawie przepłaciłam załamaniem nerwowym. Większość osób jest bardzo niekontaktowych, ważne jest żeby zrobić swoją prace od a do z, a w pracy nie jest po to żeby nawiązywać jakiekolwiek przyjaźnie. Jedyny plus firmy to benefity. Maja ich całkiem sporo, ale nie jest to jedyna firma w Krakowie, która oferuje takie rzeczy. Wystarczy dobrze poszukać.

Majonez
@Abc

HR skandaliczne, cięzko w ogóle współpracować z nimi

LKOI
@Majonez

Firma bardzo fajna, ale HR psują atmosfere, że się odechciewa pracować i nikt z tym nic nie robi

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w PerkinElmer? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Świeżak

Ja miałam 2 etapy, wszystko po angielsku. Mam takie doświadczenie ze wszystkich rozmów kwalifikacyjnych, jakie w życiu miałam, że odpowiedź pozytywną dostawałam na drugi dzień, najpóźniej po 2 dniach. Jeśli nie było odpowiedzi w tym czasie, to wiedziałam, że jest lipa. Tutaj pozytywną dostałam po 2 dniach.

Julia
@Świeżak

A to faktycznie nawet szybko się zdecydowali. A tak właściwie to na jakie stanowisko była to rozmowa i te etapy to czym się od siebie różniły?

tomek ~
@Świeżak

Część, Jakie padają pytania merytoryczne na finalnej rozmowie?

Obecnie trwa rekrutacja do zespołu USA, godizny popołudniowe. warto? Czy odpuścić?

tomek ~
@Kandydat

Część, Jakie padają pytania merytoryczne na finalnej rozmowie?

GL v2

Ostatnio faktycznie sporo ogłoszeń do GLa. Na stanowisku senior FA szukają z obcymi językami typu niemiecki, włoski, hiszpański. Taka duża rotacja, czy nowy team jest tworzony?

GL

Polecacie prace w GL? Ostatnio pojawiło się ogłoszenie z włoskim

Zostaw merytoryczną opinię o PerkinElmer - Kraków

• Jak się pracuje w PerkinElmer?

Zobacz opinie na temat firmy PerkinElmer tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PerkinElmer?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 4 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PerkinElmer