counter
1 27 60 5 1

Czytając różne wypowiedzi potwierdza się jedna znana wszystkim zasada, jak w każdej innej firmie, co człowiek to opinia i jeżeli ktoś lubi pracować i lubi to co robi to pracuje tutaj przez wiele lat, są osoby, które pracują u nas całe życie, do emerytury i nawet będąc na emeryturze bardzo chętnie wracają do tej super pracy. Branża spożywcza to branża, w której dzieje się bardzo dużo i dzieje się cały czas na plus, zatem jeżeli ktoś na co dzień w pracy poszukuje satysfakcji i samorozwoju to zapraszamy.

Nowy

Czy ktoś wie, jak odzyskać pieniądze od tej firmy? Czy są prowadzone egzekucje przeciwko firmie?

Nowy

lol
@Nowy

Podpinam się. Sprawa w sądzie, nakaz wydany a pieniędzy na koncie nie ma.

Trr
@Nowy

Już od roku staram się o odzyskanie wypłaty, sprawa w sądzie, komornik na rachunku i tyle, ciągle czekam.

@Nowy

tak,my mieliśmy,wniesliśmy do sądu poprzez firme windykacyjną,

@Nowy

ja też sie z nimi sądziłam ale w końcu odzyskałem ufff nie było łatwo

Trr Nowy wpis
@daro

Jak udało się odzyskać pieniądze? Bo komornik ani skarbówka nie dają rady...

Jaki dress code obowiązuje w Spa Food S.A.?

boloojang Nowy wpis
@Pytanie

biały pasiak, a na śniadanie czarna kawa i suchy chleb

@pracownik

hmm dziwne,żeby tak było kolorowo to by płacili za zakupiony towar,a nie dość ze (usunięte przez administratora) to jeszcze unikają kontaktu i po sądach trzeba z nimi chodzić,

Ależ się uśmiałam!

Mmm Nowy wpis
@pracownik

Oczym ty piszesz. Niepłacicie miesiącami za pracę a tu takie bzdury wypisujesz

Zgon Nowy wpis

Tragedia

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Brutalna prawda

Szczerze odradzam. Pensje są wypłacane nie tylko z opóźnieniem, ale i stawki są bardzo niskie. Brak dodatku nawet na święta. Składane są obietnice bez pokrycia, a o podnoszeniu kwalifikacji i awansie można zapomnieć. Kompetentni pracownicy lawinowo odchodzą, a na ich miejsce nie są zatrudniani nowi. Osoby pozostałe na tym tonącym statku codziennie w godzinach pracy przeglądają oferty pracy w nadziei na lepsze jutro. Dodatkowo firma stawia na Ukraińców, którzy mają niejednokrotnie lepsze warunki od Polaków, nie ma to odzwieciedlenia w wyższych wydajnościach co więcej przyczyniają się do wzrostu reklamacji.

Maja
@Brutalna prawda

Czy znana jest przyczyna tego stanu rzeczy? Może przejściowe problemy finansowe w firmie Spa Food były powodem niskich wynagrodzeń? Jeżeli czujesz, że ilość obowiązków jest nieproporcjonalna do otrzymywanego wynagrodzenia, może warto porozmawiać na ten temat z szefostwem? Myślałeś o tym?

@Maja

ze strony szefa po rozmowie też cisza jak makiem zasiał,efekty zero,bez rezultatów a kasy jak brak tak brak,

Brutalna prawda
@Maja

Polityka firmy jest dla mnie niezrozumiała, inwestuje się w osoby nie mające kwalifikacji ani nawet potencjału. Dodatkowo brak skutecznych handlowców przekuwa się na marne zamowienia. Przejściowe problemy nie ciągną się latami, a w regionie można zarobić więcej niż pensje minimalna wypłacana z opóźnieniem. Szkoda czasu na rozmowy, bo i tak ustalenia nie są wiążące. Szkoda mi tylko ludzi, którzy pozostali, bo nie mają odwagi zawalczyć o lepszy byt.

@Maja

Te "przejściowe" problemy miały miejsce kiedy tam pracowałam, jakieś 7-8 lat temu i trwają do dziś. Nie wiem jak udaje im się prześlizgiwać tyle lat, nie płacąc pracownikom, przewoźnikom, i dostawcom.

Labourzysta
Użytkownicy czekają na odpowiedź 64 dni.
Kandydat

11 marca otrzymaliśmy informację o próbie eksmisji 30 pracowników pochodzących z Afryki, zatrudnionych w fabryce Spa Food w Śmiglu pod Poznaniem, przez agencję pracy tymczasowej. Osoby pochodzące z Rwandy, Kenii, Etiopii i innych krajów afrykańskich, pracowały od lutego na umowach zlecenia w fabryce przy produkcji szaszłyków. Po tym, jak w marcu nie otrzymały pensji, odmówiły dalszej pracy. Wszyscy przyjechali do Polski jako studenci prywatnych uczelni i muszą regularnie opłacać wysokie czesne pod groźbą zawieszenia wiz i deportacji. Agencja jest winna każdemu nawet do kilku tysięcy złotych. W odpowiedzi na protest przedstawiciele agencji nakazali pracownikom natychmiastowe opuszczenie kwater, zapewnianych przez pośrednika. Obie strony sporu wezwały policję, która jednak zdecydowała się stanąć po stronie agencji, wydając polecenie, aby pracownicy "w ciągu 5 minut" wynieśli się z lokalu, albo zakończyli protest i powrócili do pracy (bez gwarancji wypłaty zaległych wynagrodzeń). Pod wpływem presji ze strony policji i agencji 27 osób zdecydowało się na opuszczenie kwater. Wywieziono ich do Kościana, nie gwarantując zatrudnienia ani zakwaterowania. Agencja, wyrzucając zagranicznych pracowników, nie tylko zlekceważyła ich prawa lokatorskie (które wymagają od właściciela lokalu zastosowania odpowiednich procedur), ale także zakaz eksmisji, wprowadzony w jednej z "tarcz antykryzysowych". Naciski ze strony zarówno agencji, jak i policji, aby pracownicy niezwłocznie wynieśli się z miejsca zakwaterowania, nie miały żadnych podstaw prawnych, a opierały się wyłącznie na wykorzystaniu ich niepewnej sytuacji ekonomicznej. Co więcej, trzy osoby, które zdecydowały się nie opuszczać mieszkania, zostały poinformowane, że jeżeli nie podejmą pracy, zostanie przeprowadzona eksmisja przy udziale większych sił policyjnych. Jeden z policjantów miał wprost powiedzieć, że "jeżeli nie mają zatrudnienia, to nie przysługuje im mieszkanie". Dodatkowo funkcjonariusze mieli w trakcie interwencji utrudniać kontakt telefoniczny z prawnikiem i rejestrowanie interwencji. W związku ze zgłoszeniem łamania praw pracowniczych, członkowie i członkinie Federacji Anarchistycznej związani ze związkiem zawodowym Inicjatywa Pracownicza, a także Wielkopolskim Stowarzyszeniem Lokatorów, udali się 12 marca na miejsce zdarzeń. W reakcji agencja pracy znów wezwała policję. Pod hotel robotniczy przyjechał także przedstawiciel agencji, który zapytany "Dlaczego nie płaci pracownikom? ", czym prędzej odjechał. Jednak agencja tego dnia wypłaciła zaliczki w wysokości 500 zł. Resztę obiecano spłacić w przyszłym tygodniu. Dlatego że pracownicy zdecydowali się kontynuować pracę, nie zostali wyrzuceni z mieszkania. Spa Food, fabryka w Śmiglu, w której świadczyli pracę zatrudnieni przez agencje migranci, zajmuje się produkcją wyrobów z mięsa i warzyw. Jak się okazało, łatwo można znaleźć opinie, że Spa Food nie wypłaca pensji na czas. Inicjatywa Pracownicza zaprasza do kontaktu pracowników, zarówno lokalnych jak i migrantów, którzy chcieliby dołączyć do związku i zacząć wspólnie działać na rzecz poprawy warunków pracy: 530 377 534 oraz ip@ozzip. pl.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 100 dni.

Jak długo trwa proces awansu w Spa Food S.A.?

Gloria

Kurcze skoro był wcześniej już problem z regularnością wypłat, to teraz pewnie jest jeszcze gorzej i są większe obsuwy?

Gaga
@Gloria

Żenada wypłaty nie ma od stycznia.... A mamy ostatni dzień kwietnia....

Lol
@Gloria

Tak. Opóźnienia od 3 do 5 miesięcy.

@Gaga

to jak nie ma wypłaty to ja bym nie pracowal ino od razu do windykacji

Karol
Klient

Taka nieuczciwa firma powinna być już dawno zaorana. Wstyd panie Pawle. Wstyd!

Użytkownicy czekają na odpowiedź 201 dni.

Czy zdarzają się nadgodziny w Spa Food S.A.?

Czy w Spa Food S.A. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Xd
@Pytanie

Tak. Później umowa na czas określony i przechodzenie z jednej spółki do drugiej. Nie polecam. Tak firma to same problemy finansowe i brak poszanowania dla pracownika.

były pracownik

Firma nie wypłaca pensji, opóźnienia 2-3 miesięczne. ZUS również nie zapłacony. Traktują człowieka nagannie. Wiele osób się zwolniło bądź zostało zwolnionych dlatego tyle ofert pracy w tej firmie. Nie polecam... Były pracownik!

Olga
@były pracownik

Opóźnienia w wypłatach za pracę brzmią dosyć zniechęcająco. Czy takie sytuacje często się zdarzają? Może to tylko pojedynczy przypadek w Spa Food.

były pracowanik
@Olga

Opóźnienia są od zawsze. Tylko teraz jest dłuższy czas oczekiwania na pensje. Miesiąc albo dwa miesiące trzeba czekać na wypłatę.

Grzegorz
@były pracowanik

No dobrze, ale skąd biorą się te opóźnienia? Nie jest to komfortowe, aby czekać tak długo na wypłatę wynagrodzenia, więc musi być jakiś konkretny powód.

były pracownik
@Grzegorz

Proszę się zapytać osób zarządzających dlaczego są opóźnienia w pensjach.

Gaga
@były pracownik

Proszę pytać prezesa..... Reszta nic nie może....

Użytkownicy czekają na odpowiedź 504 dni.

Czy pracownicy Spa Food S.A. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 604 dni.

Duża jest rotacja ludzi w Spa Food S.A. na Specjalista Ds. Handlu Zagranicznego? Znowu ukazało się ogłoszenie 11 sierpnia na Nuzle.pl. Dlaczego odchodzą?

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w Spa Food S.A.? Widzę, że umieścili kilka ogłoszeń na Nuzle.pl.

ANNA
@Pytanie

OSTRZEGAM. Firma już od trzech miesięcy nie płaci pracownikom wynagrodzeń. Wcześniej wypłacano pobory z dużym opóźnieniem - pod koniec miesiąca.

Iza

Nie jesteście pozytywnie nastawieni do firmy a mnie interesowała praca i teraz zastanawiam się.

Daro

A ja lubię Spaa ,za to że rżną na około wszystkich na kasę.....

bolo

Negatywne opinie o tej firmie są w pełni zasłużone, płacą z opóźnieniem lub w ogóle pracownikom i kontrahentom, firma ma milionowe długi, zresztą niektóre z nich można kupić na giełdzie wierzytelności

ewaewaewa

(usunięte przez administratora)Proszę unikać firmy!

ja
@ewaewaewa

SPA FOOD s.a a SPA sp.z.o.o(produkty są pod logiem SPA FOOD) w miejscowości Śmigiel to dwie różne firmy? Wie ktoś może ?

Kura

Ogólnie to sprzedałem im mięso , wpłacili pół i cisza jak makiem zasiał. Księgowa niedostępna. Czyżby wyjebkowicze? Lubię atmosferę w Spa Food S.A. za: Podoba mi

Tomasz
@Kura

Proszę byś używał w swoich wypowiedziach zwrotów cenzuralnych i takich, które nie są powszechnie uważane za obraźliwe. Jeśli masz zastrzeżenia, co do niesfinalizowanej płatności, może warto poruszyć ten temat z szefostwem? Na forum niewiele osób będzie w stanie Ci pomóc w rozwiązaniu problemu.

@Tomasz

NIESTETY SZEFOSTWO TEŻ JEST NIEOSIAGALNE !!!

Zostaw merytoryczną opinię o Spa Food S.A. - Poznań

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Spa Food S.A.
1/5 Na podstawie 27 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Św. Marcin 29 lok. 8