Opinie o Provident Polska S.A.

Janek

Odpowiedź na Jarosław . Umowy cywilno prawnej nie wypowiada się . To wymysł Provident . Można ją zakończyć w ciągu minuty !!! Powinna dostać tylko jakieś pokwitowanie ze się rozliczyła . Nie wydaje się żadnych Świadectw pracy !!! .

były dk
@Janek 17.12.2015, 11:10

To zależy od formy umowy cywilnoprawnej. Umowa w Providencie wymaga tygodniowego wypowiedzenia. Jest w Polsce wolność zawierania umów zlecenia. Swiadectwa pracy nie będzie, ale zaświadczenie tak, bo jeśli to była jedyna praca to może się przydać do emerytury

radca prawny

Robić jak najmniej to DM zwolnią - was na 100% nie ponieważ brak chętnych w całym kraju nowi po miesiącu odchodzą. I to jest w tym najlepsze jesteś niezastąpiona w prowyzysku.

DK Warszawa Praga

Gdzie należy zgłosić że prawie cała Sekcja nie chce współpracy z DM

Jaroslaw

Witam mam pytanie o co w tym wszystkim chodzi,mianowicie żona pracowała w providencie 2-lata na początku listopada złożyła wypowiedzenie pracy z umowy cywilno-prawnej(taka jest umowa) jest tam zaznaczone że okres wypowiedzenia wynosi 7 dni czyli po 12 listopada nie powinna już być pracownikiem providenta (DK) lecz rzeczywistość ma się inaczej przez cztery tygodnie była zwodzona przez kierownictwo a to brak papierów a to kierownik na urlopie i niech pani przyjdzie za tydzień (oczywiście nie dostała ostatniej wypłaty i świadectwa) i ostatnim razem poinformowano ją aby przyszła na początku stycznia....to kpina jakaś czy niesmaczne żarty ??? zaznaczam żona od listopada pracuje już gdzie indziej na umowęo pracę (normalną) a dzwoniąc do biura głównego w województwie dowiedziała się że dalej jest pracownikiem prowidenta i teraz moje pytanie gdzie to zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy czy do Rzecznika Praw ?

@Jaroslaw 13.12.2015, 16:58

Najlepiej opisać całą historię i wysłać do Warszawy do Biura Głównego Providenta z kopią do Oddziału. Powinno zadziałać. Kierownicy sztucznie utrzymują ilość doradców, bo musieliby rekrutować nowego, a nie ma tylu klientów żeby go obdarować. Za rotację kierownikom obcinają premie, więc jak najdłuzej zwlekają z formalnościami

obserwatorka
@dk 15.12.2015, 20:13

ŻE ta firma jakoś funkcjonuje to cud.Czytam wpisy zarobki po 50 zł kierownicy sztucznie utrzymują doradców. Rotacja pracowników na poziomie 50-60% rocznie.Przychodzą próbują dorobić po miesiącu odchodzą i tak w koło. Klienci ogłupieni po kilka tygodni nikt nie przychodzi po raty więc nie płacą.Przychodzi nowy DK i po miesiącu odchodzi itd. itd.Tylko tych nowych już nie ma pojedyncze osoby itd. itd..Malo kogo stać na doacanie do tej firmy samochód, paliwo, połączenia telefoniczne, kontakt 24/7 a w zamian 50 zł tygodniowo na co to ma starczyć na paliwo nie starcza.I przychodzi nowy itd...

realistka

Jak wyżej Provident nie da zarobić ani dorobić.Tylko 10 % doradcą dorabia ( o zarobku nie ma mowy)Wielka kampania w celu pozyskania 1000 doradców nic nie dała dosłownie zero odzewu.Ludzie ni chcą dawać się wyzyskiwać.Obecnym doradcą oferują 150 zl za namówienie kogoś do tego gooo.... ale polowa dopiero jak przepracuje 6 m-cy.Z nowych 6 m-cy wytrzymuje ok 15%.Możecie mieć mtą prace szeroko w d.... i tak na wasze miejsce nie ma chętnych.Jak już musicie to zawsze myślcie tylko o sobie zero poz7yczek typu 300 - 500 zl niech kierownicy sobie dzwonia piszą maja za to placone i sa na etatach.Wy myślcie aby do tego sy... nie dopłacać

dk

4500 miesięcznie to 1000 zł tygodniowo 1000 zł tygodniowo to 20 000 zł zbiórki x ok 4% wynik 800zł plus rs nc promocje wynik 1000zł netto 20 000 zbiórki / 120 klientów każdy klient płaci 166zł rata i 100% zbiórki.Pogadaj sobie swoim dzieciakom. Z providentem nic wspólnego nie miałeś ani nie miałaś wspólnego a może tak raty po 30 zł.Menty biorą kredyty bo banki nie dadzą.Zarobki 4000zl i stały nabór ciągła rotacja

@dk 06.12.2015, 22:37

Sam takie lajtowe negatywy sobie wystawiasz biurze prasowy providenta.

dk warszawa brudno.

Za realizacje celów cała nasza sekcja dostała samochody służbowe.

DK

Nawet matulu nie spodziewałem się , że atmosfera w pracy jest tak wspaniała i jakie zarobki matulu ,dwa miesiące pracy i 5000 miesięcznie. do pracy rodacy provident czeka.

DORADCA 1 ROK

JA TEŻ JESTEM SZCZĘŚLIWY ZARABIAM 8000 MIESIĘCZNIE I NIC PRAKTYCZNIE NIE ROBIĘ . WSZYSTKO ZA MNIE ROBIĄ PRAKTYCZNIE KIEROWNICY.POLECAM WSZYSTKIM POLAKOM TO BAJKA NIE PRACA.

...

Witam, czytam Państwa opinie i wydaje mi się że wszystkie które są negatywne pochodzą od osób które myślą że za siedzenie w dzisiejszych czasach ktoś im zapłaci. Z pewnością powiedzmy sobie jasno nie jest to praca dla każdego i nie każdy sobie poradzi z obowiązkami. Ja pracuje w firmie od 2 lat jestem dość dobrym doradca który zawsze w zbiórce i sprzedaży wykonuje plany jeżeli chodzi o Nd to jest trochę gorzej al i tak tragedii nie ma. Moje zarobki kształtują się na poziomie ok 4500 zł dodam za pracuje dwa dni w tygodniu i w pozostałe dni to ewentualnie jakieś umowy, obsługuje ok 120 klientów i jest to moja jedyna praca z tego co wiem to pracuje z ludźmi którzy zarabiają jeszcze więcej... do pracy podchodzę rzetelnie nie przyjaźnie się z klientami, egzekwuje od nich to co mi zadeklarowali można powiedzieć że jestem osobą która jest asertywna oczywiście są i tacy którzy nie splacaja swoich zobowiązań ale to się zdarza każdemu. Czytając te opinie mogę wnioskować że czasami kierownik daje bardzo słabych klientów na start stąd takie opinie a nie inne. Jeżeli ktoś będzie chciał zacząć pracę to radzę zorientować się czy dostanie od każdego już pracującego doradcy klientów czy po doradcy który został zwolniony, i tu jest pies pogrzebany jeżeli dostamy klientów po doradcy który został zwolniony to klienci będą dobrzy i nie przebrani jeżeli przychodzi nowa osoba i każdy daje jej coś od siebie to wiemy że ci klienci nie będą dobrzy bo kto by oddawał kure która znosi złote jajka, więc na to proszę zwrócił uwagę dodam że nie jestem typem człowieka że jak klient chce pieniądze to jadę w nocy albo późnym wieczorem są zasady których się trzymam... są też dni kiedy robię tylko tyle ile muszę u nic poza a i tak zarobki są fajne. Ja wychodzę z założenia jeżeli drogi kliencie zdecydowałeś się na zawarcie umowy na takie odsetki to proszę się z niej wywiązać. Mimo że jestem osobą wymagająca od klientów to nie było na mnie skarg i są klienci że mnie zadowoleni. Dodam jak na początku jestem doradca klienta a nie z działu marketingu itp każdy pisze jak jest źle nie dobrze a jedną pracuje dla providenta 9 tys takich osób i dalej są chętni do pracy, umówmy się każdy umie liczyć i jakby tym 9 tys się nie opłacało to by nie pracowali... a nie jest trochę tak że lubimy marudzić jaki to świat zły i nie dobry.... każdemu kto chce zacząć polecam !!!!!!

@... 06.12.2015, 14:25

jASIEK
@felietonista 06.12.2015, 23:01
BIURZE PRASOWY PROVIDENTA TERAZ PEWNIE SIĘ KTOŚ SKUSI NA TĄ PRACE. AŻ TAKIE ZAROBKI?- NO NO. HA HA HA....

Mnie dali w pierwszym miesiącu 7000 zł, więc przepuściłem od razu w tydzień bo nigdy nie widziałem tyle na oczy.Provident mnie zwolnił bo rzekomo te 7000 było zaliczką na pożyczki a na wypłatę miałem w rubryce wynagrodzenie tylko 56 zł. OSZUŚCI.

Jak z Bonami na Swięta .

byłaDK

Provident. Warunki wyglądają tak: 1. Czas pracy przy ok 60 klientach. - Pracodawca mówi: Praca 5 -7 godzin tygodniowo na wszystkie czynności - Realia: 2 godziny na obowiązkowe zebranie tygodniowe 2 godziny na przekazanie pieniędzy co tydzień 3 godziny na windykacje zadłużonych klientów 5-6 godzin na zbieranie rat tygodniowych ok 1 godzina na wykonywane telefony ok 2 godziny na rozlepianie ogłoszeń ok 1 godziny na wizyty u spłaconych klientów Podsumowanie pkt 1: minimum 16 godzin tygodniowo na pracę. 2. Zarobki: - Pracodawca mówi: na początku może być od 5-20 zł tygodniowo ale po około 2-3 tygodniach wzrasta do 150-300. Po pol roku od 300-600 zł tygodniowo. - Realia: przy obsłudze 60 klientów tygodniowo Twoje zarobki osiągają magiczną wartość 130 zł tygodniowo( minus paliwo -samochód -bilety- amortyzacja samochodu-oraz telefon a jak chcesz się ubezpieczyć to zaplać) Podsumowanie. Kiedy kierownik mówi Ci ileż on widzi jak Ci ludzie u niego zarabiają za tak mało spędzonego czasu na prace... Zważ te słowa. Od jednego klienta dostajesz ok 1 zł tygodniowo - o ile płaci ratę na czas. 3. Bezpieczeństwo: - Pracodawca: kiedy napadną Cię nie martw się i oddaj pieniądze - Realia: zgłoś to na policję i proś kogo tam chcesz,by policja odnalazła sprawce lub choć byś miał realne ślady walki na ciele. W przeciwnym razie Twój czek in blanco wystawiony na Provident posłuży jako zwrot pieniędzy do firmy - z Twojej kieszeni oczywiście. Podsumowanie: wiem o 3 morderstwach na przedstawicielkach Provident. A o ilu morderstwach np akwizytorów pasty do zębów Ty słyszałeś? Podsumowanie ogólne: Obsługując ok 60 klientow tygodniowo. Zbierasz pieniadze, windykujesz, dzwonisz za swoje pieniądze, radzisz sie na naradach, szkolisz sie i co z tego masz? 64 godziny pracy miesięcznie za 400 zł. ok 425 czynności do wykonania i każda płatna 0.94 zł (obliczenia statystyczne) Odpowiedz sobie czy warto. Może lepiej zatrudnić się na kilka nocek do sklepu albo roznosić ulotki. Odpowiedzialność mniejsza a nikt nie nazwie Cie windykatorem. O tak. Ludzie nie płacą ale ich znajomi i Twoi znajomi też potencjalnie nie płacą. Długi trzeba spłacać tylko dostaniesz tabliczkę windykator/pies providenta W centrali wiedzą że jest coraz gorzej a nowych do wyzysku brak i tak trzymać

Janek

Nie wiesz . Provident jak pisaliście ma DM , AM , ROMÓW i pewno jeszcze wyżej . Oni Pewno nie mają na paliwo i telefon i pewno na skromną wypłatę . Ktoś musi ciebie rozliczyć i TWOJE WIELKIE wynagrodzenie .

erragon

To jest szczegół zobacz na tabeli opłat rubryka B.

Janek

To Provident nie ma kasy by wam ZWRÓCIĆ kasę za dojazdy i dać służbowy telefon .

janek

Na jaką kwotę dostaniecie bony na święta .

janek

Czy Provident zwraca kasę za dojazdy di klientów .

Docent.

Droga koleżanko czy też kolego w przypadku jaki opisujesz właściwym by było umówienie się na rozmowę z psychologiem, Tu niema się czego wstydzić trzeba sobie pomóc , bo w przeciwnym wypadku wprowadzą do waszej podświadomości tezę. że malejąca popularność providenta to wasza wina i na odprawach jeżeli takie macie na wstępie klęcząc będziecie wypowiadać słowa mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.

Warszawskie Bródno

Skupić się na szkoleniach które teraz zaczynają się w od działach i nie narzekać !!

kicia

Ja tu czegoś nie rozumiem jak taki dobry kierownik i taka dobra praca to co jest nie tak że inni narzekają myślę że o kierowniku pisze dupowlazl.

DK Warszawa Praga

jestem zadowolony z Pracy szczególnie z Mojego Kierownika o by więcej Takich Kierowników . Rośniemy w siłę zdobywamy ND teraz mamy promocję na RS . Zarabiamy Kasę i jesteśmy doceniani za nasz trud .

użytkownik zarejestrowany

wyznawca providenta

Podziękujmy gowork.pl za umożliwienie dokonywania obiektywnych wpisów pochwalnych o firmie provident. Bo na innych portalach to się nie ładnie czyta o korporacji provident a tu zaraz się wykreśla.

janek

Jak jesteście pracownikami to rozumiem ze macie umowę o prace i wszystkie przywileje z urlopem . Czy dostajecie bony na święta.

Janek

A jak z urlopem w tym Provident . Czy daj a wam 13astki i bony na święta .

moooob
@dk 09.11.2015, 16:45
Tak urlop 2 m-ce w roku 13 + 14 pensje + bony + i kolonie dla dzieci premie uznaniowe itp na dziś chętnych po 1000 na 1 etat...

Praca DK nie należy do łatwych. Zaczynając pracę wszystko było wypisane w umowie, wiedziałam na co się piszę. Pracuję na tym stanowisku od ponad roku. Są wzloty i upadki. Raz zrealizuję cele i z promocją wychodzę całkiem nieźle. Innym razem zarobię tylko na zbiórce i to nie za dużo. Ale, przyznaje, nawet w najgorszych momentach nigdy nie dokładałam do pracy. Mnie się wydaje,że wszystko zależy od predyspozycji doradcy i szczęścia. Ja traktuję to jako pracę dodatkową. Klientów trzeba uświadamiać,że należy szanować nasz czas. Na kierownictwo nie mogę narzekać. Dają z siebie tyle ile mogą. Wypowiadam się na podstawie moich doświadczeń z rejonu, w którym pracuje, a nie za ogół. Wszystko zależy od przełożonych. Można trafić na naprawdę świetnych ludzi, a innym razem na takich, którzy nie nadają się na to stanowisko. Pozdrawiam Wszystkich.

@moooob 29.11.2015, 20:00

Brawo takich jak ty potrzeba więcej na takich provident liczy Pracujesz aby nie dopłacać i tutaj jest sedno pokarzcie mi pracę gdzie pracownik pracuję i wychodzi na zero.Tutaj nie ma żadnych gwarantowanych pieniędzy oddajesz do dyspozycji czas paliwo samochód i inne.Niech prosyf zapłaci kilometrówki za przejechane kilometry i już nie ma providenta.To są wyzyskiwacze najlepsze że klientów jest coraz mniej a DK nie podpisują pożyczek na 500/1000 zł. I tak trzymać jak oni nie szanują dk to zaangażowanie na minimum aby nie dokładać do ,,pracy"

Sekcja z Pragi

To nie jest żadna Propaganda tylko szczera Prawda.Firma dba o swoich Pracowników ci co tego nie chcą zobaczyć mają okulary przeciw słoneczne .Najserdeczniejsze Pozdrowienia dla Całego od Działu Warszawa - Praga sekcji F

Wyznawca doradca w provident polska.

Tak- chwalmy PANA za stworzenie providenta, za dobro jakie ta firma na nas zsyła. Nie wierni opisują blużnierstwa na temat działalności w naszej wspólnocie, porównując nas do sekty. Ileż w tym osądzie niesprawiedliwości. To nie My mamy zryte mózgi jak bieżnik w nowej oponie samochodowej, a Ci co Nas szkalują. Chwalmy PANA.

dk

Pracuje 3 lata i jestem zadowolona z pracy i da sie zarobic polecam prace w PROVIDENCIEpozdrawiam

INKA

PRECUJE 3LATA TERENY WIEJSKIE NIE NAZEKAM MOI KLIENCI TEZ DA SIE PRACOWAC JAK ZLE TO LEPIEJ W BIEDRNNCE

DK

Nie za ciekawie to wygląda dla doradców - bardzo rzadko idzie dorobić. W centrali dobrze o tym wiedzą ale zyski korporacji Provident to tylko Polska Słowacja Litwa UK na stratach. Jak dadzą zarobić DK to uciekną zyski. W całym kraju dK są poszukiwani a chętnych brakuje.Nowi po miesiącu uiekają. Praca w providencie to motywacja do poszukiwania czegoś lepszego. Nie polecam za dużo wymagań za groszowe zarobki.

Dk

najlepszy Doradca dla provident to taki co musi na wstępie mieć; posiadać swój samochód + dużo pieniędzy na utrzymanie + dużo pieniędzy na paliwo do dyspozycji 24/7- za darom biegać po domach i zebrać aby wzięli pożyczki jak się uda to Provident wypłaci 36 ZŁOTYCH !!!!! o ile klient pożyczki nie zwróci. Oczywiście za nic nie zwracają a może uda się zarobić 36 złotych.Klienci płaca jak chcą.Musisz zebrać aby wpłacali raty nawet po 10 zl a dojazd bilety paliwo telefony to oczywiście doradca wykłada bo Provident z tych 10 zł da ci 36 GROSZY tak 36 GROSZY.Klient płaci za twoja wizytę Providentowi 5 zl brutto I najważniejsze musisz zastać klienta taka zabawa w ciuciu bakę.Zachorujesz to co masz go........... nic nie masz wylatujesz bo nie ma żadnej umowy.Więc jak macie samochody czas pieniądze na reklamę paliwo telefony i umiecie żebrać to zapraszamy.

Dk

Plecisz bzdury...nie mówie też że doradcy to święte krowy ale za to jakich pracowników zatrudnia się odpowiada dm.. Skoro dm pracuję po 8 h dziennie a żeby zrobić wynik to często po kilkanaście godzin dziennie i w weekendy na telefonie a firma ma to w głębokim poważaniu bo dla niej liczą się cyferki a on póżniej nie ma czasu dla nowych doradców. A co do zarobków to firma nie płaci za czas pracy tylko za dyspozycyjność bo jako dk nie mogę wyłączyć telefonu i powiedziec dobra pracuję powiedzmy piątek sobota po 8 h a resztę tygodnia jestem niedostępny i koniec pracy tylko muszę być po telefonem i walczyć o tego klienta. Czyli powiedzmy , że jestem 10 h dziennie dyspozycyjny przez 7 dni. 350 zl : 70 h daję już 5 zł dyspozycyjności dla firmy. Idąc do innej pracy na 8 h dziennie też przecież się bite 8 h nie pracuje. Nie liczę już eksploatacji auta przy terenach wiejskich bo tu już firma całkowicie umywa ręce.

@Dk 22.10.2015, 23:34

Co za pierdoły wypisujesz Twoi doradcy zarabiają po 350 zł tygodniowo to zbierają co tydzień po ok 10 000zł bo z 1000 zł jest 36 zł. Uzbierać 1000zl to musisz się nabiegać stracić paliwa i zastać!!!! dłużników. Tak można tak zarobić ok 300zł ale 1 raz na 10 tygodni. 10 000 zebrać bez ref. to cud ludziska zadłużeni wpłacają po 20-30-50-100zł Średnio ok 50 zł na klienta x 200 to 10 000 zl. Tylu ludzi obsłużyć to zajmuje cały tydzień i ciągle jeździsz ( paliwo za darmo nie jest samochodu nie ma gdzie zaparkować za )- dzwonisz itd. a samochochód także twój utrzymanie . Tutaj wszystko zostało napisane realia są takie pożyczki są syfiaste oprocentowane na ok 100% rocznie i mało kto to wytrzymuje i po kilku tygodniach są braki. Ci co maja kasę biorą kredyt w Banku. Ciągły nabór na DK świadczy o tym że to jest syfek.Z 10 % doradców zarabia 300 zl tygodniowo ale oni pracują po 5-8 lat. Jestem DK 1,5 roku z sekcji odeszły 4 osoby.Na 1 szkoleniu było nas 8 osób po m-cu już 4 osoby do dziś pracuje 2 ch-je.Chciałam dorobić ale nie da się to są groszówki.Mam nadzieje ze na wiosnę pożegnam się z providentem.Nie ma co polecić.

@Dk 22.10.2015, 23:34

Dodam tylko jedno jesteś na etacie to zapierd... jeździsz samochodem służbowym to nic ce nie kosztuje to możesz żebrać o pożyczki a DK ma biegać po ludziskach i prośić przykładowo odwiedzi 30 osób i sprzeda 1 pożyczkę na 1000zl z tego ma 36 zł / 30 wizyt to za jedną wizytę ok 1,8 zł paliwo i czas stracony.To na co ty liczysz poszukają 1 -2 razy stracą czas pieniądze ile można dopłacać do pracy.Masz etat to zapierdal......... A jak chcesz to zwolnij się i zacznij robić za darmo. Kazdy umie liczyć i ma w d..... bieganie i żebranie o pożyczki a jak się uda to ZAROBI AŻ 36 zl i co za to można kupić 50 l paliwa a może wystarczy na naprawę samochody. Jesteś żenująca i płytka. Szukajcie dalej takich co będą dopłacali do providenta

DM

Jeden Doradca napisał "...Jednym słowem provident żyje z wyzysku Doradców.Na terenach wiejski doradcy potrafią zebrać 0 słownie zero zł z wioski. Siedzę na razie ale przy pierwszej okazji uciekam...." Skoro jest wyzyskiwany to po co siedzi????? Praca nie jest łatwa, praca nie jest lekka, czy to na stanowisku DK czy na stanowiku Kierownika. Też narzekam ale dalej pracuje ponieważ warunki pracy są dobre. Narzekanie natura ludzka. Wynagrodzenie Doradcy: U mnie Doradca średnio tygodniowo zarabia 350zł netto po odliczeniu paliwa - pracuje 0d 12-16 godzin tygodniowo - nie pracuje od-do - czyli stawka godzinowa wynosi 21-29zł. Jeśli stawka godzinowa jest zbyt mała zawsze można isć do łopaty za parę groszy na cały dzień. I pytanie na które od 8 lat nie mogę znaleść odpowiedzi - może ktoś odpowie: Dlaczego DK pracuje: - na umowe zlecenie -10 godzin dziennie, czasami zmianowo, - zarabia 5zł netto za godzine - czyli w tygodniu pracuje 50 godzin i zarobi 250zł netto pracuje w takiej firmie a u mnie za 12-16 godzin pracy tygodniowo zarabia 300-370zł? Jesli dodatkowo przeznaczyła by dodatkowe 10 godzin na poszukiwanie klienta wynagrodzenie wzrosło by o drugie tyle???? W ciągu 2015 roku było bardzo duzo promocji, gdzie za Klienta płaciliśmy od 100 do 500zł + podstawa zł (pożyczka w kwocie min 500-600zł). Tylko niewielu Doradców zarabia naprawde dużą kase. A Doradcy Ci narzekający na małe zarobki co zrobili żeby pozyskać Klienta odpowiadają: "No kierowniku....eeee..aaaaa..." czyli nie zrobili nic, inni wykonali 3 telefony w 10 minut i odwiedzili 2 Klientów pod tym samym adresem. Teraz wszedzie jest walka o każdego Klienta i jeśli ktoś mysli ze pozyska Klienta przy takich działaniach to jest w błędzie. Przeliczają czas pracy na poszukiwanie Klienta w czasie promocji: - 6 godzin pracy = 2 Klientów = wynagrodzenie 300zł (promocja + podstawa) - 12 godzin pracy = 4 Klientów = wynagrodzenie 800zł (promocja + podstawa) - 18 godzin pracy = 8 Klientów = wynagrodzenie 2200zł (promocja + podstawa) czyli 122zł za 18 godzin pracy. A promocje trwają po 2-3tygodnie i następna Gdzie tyle zapłacą??? W markecie na kasie??? Praca z Klientem nie należy do łatwych, ale tylko trochę chęci.... i zarobić się da. Żeby firma mogła prosperować musi sprzedawać i realizować założone cele, a jeśli ktoś idzie po najprostszej linii (wpłaci to dobrze jak nie wpłaci to też dobrze), sprzedają zapyta: - Pani Kasiu nie chce Pani pozyczki co? - No nie - To do widzenia. To nikt nie zarobi a opinia będzie jaka jest. Klient oczekuje wysokiej jakości obsługi (my też jako klienci tego oczekujemy).... więc zanim zaczniemy narzekać popracujmy jeśli nie na rynku jest dużo pracodawców.... Pozdrawiam

erragon

A ja słyszałem że ma wejść prowizja i kasa za ND od segmentacji DK.

Doradca

Nie wiem czy wiecie,że w kilku oddziałach wprowadzili i testują od 1.10.2015 prowizję od zbiórki 4% brutto ,czyli na rękę będzie 2.5%.

Doradca

dk

W centrali dobrze wiedzą że jest ciągła rotacja i brak chętnych. Bezrobocie zacznie spadać minimalna pensja w górę to i brak chętnych. Wielka akcja promocyjna 1000 DK nic nie dała. Jak nie zwiększą prowizji z 3,7-4% netto na min 5% to będzie dalsza ucieczka a na 100% tego nie zrobią. Jednym słowem provident żyje z wyzysku Doradców.Na terenach wiejski doradcy potrafią zebrać 0 słownie zero zł z wioski. Siedzę na razie ale przy pierwszej okazji uciekam. Provident nic nie oferuje to zwykły syfek. Nikt z DK nie ma do tego przywiązania i ciągła rotacja. NAJLEPSZE Z TEGO TO KAZDA UMOWA PROMOCJA TO DLA WAS 5% za NOWEGO 50ZŁ a w RZECZYWISTOŚCI netto 3,7%- 4% DLA PICU ZAWSZE PODAJĄ BRUTTO. Powoli jest coraz gorzej.

Warszawskie Bródno

Proszę wymienić Miasto .Mentor Bezpieczeństwa w moim od dziale działa bardzo dobrze.Jeżeli narzekacie to czemu jeszcze pracujecie. Kierownik jest tylko człowiekiem czasem ma gorszy dzień tak jak każdy człowiek żyjący .Jak doradca może mieszkać w innym rejonie i zbierać kasę w innym chyba że na terenach wiejskich . Pozdrawiam DK- Warszawa Praga

fgh

pewnie szukają frajerów którzy beda biegali za pare złotych do klientów ktorzy nie płacą najlepiej jak mieszkasz w tym samym rejonie tak aby mogli cały czas ciebie scigac bo inni doradcy ktorzy zarabiaja lepiej mieszkaja w innych rejonach maja lepszych klientow i sa nierozpoznawalni w rejonach ktorych zbieraja kase i kierownicy dbaja o ich bezpieczenstwo i przyjezdzaja tylko raz po kase i zarabiaja duza prowizje a ty człowieku mieszkasz blisko i kierownik karze biegac kilka razy w tygodniu trzeba pytac sie sasiadów co jest z danym klientem karze byc nachalnym ale ty nosisz kase i nikt nie dba o twoja anonimowosc kwestia czasu kiedy jestes przegrany w swoim miejscu zamieszkania tak w tej firmie dbaja o pracownikow bez ktorych ta firma nie istnieje albo ustawisz sie z kierownikiem albo jestes przegrany powodzenia

lole

aha nadmieniam że niedługo rezygnuje bo nie będę zarabiał 25 zł tygodniowo i miał nad głowa podpisany weksel

lole

jestem Dk od 3 miesięcy ta praca to dno mam 40 klientów ze zbiórek mam 25 zł na czysto, bo nikt nie chce płacić , nikomu nie polecam tej pracy nawet wrogowi, kilnetów im ubywa, aha 25 zł na czysto i jeszcze opłać z tych pieniędzy paliwo dobrze ludzie gadaj że to nie robta tylko chlam, te debile co pisza o wielkich zarobkach to porostu nakręcają i sa z providenta policzcie sobie sami 40 klintow jak macie i połowa wam nie zaplaci i macie z tego %% ile wam wyjdzie, a po 200 klintów to maja ludzie co robia tam z 10 lat i to do najnizeszj nie moga dociagnąć, powiem tak roznoszenie ulotek przy tym to jakporównać syrenke do ferrari ta praca to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

Provident

@anonim 27.09.2015, 22:46
Provident

Resztę wpisu wykreślili ?.

nezastapiony

Szanowni doradcy Kilka tygodni temu Provident ruszył z kampanią zatrudnimy 1000 DK. W gazetach i na portalach wykupili reklamy oraz sms do klientów jak to fajnie w Providencie. Efekt zero zainteresowania pieniądze w błoto. Nikt nie chce wiązać się z Providentem.Jesteście niezastąpieni i w centrali jest problem.Podwyżek nie dadzą bo to firma wyzyskiwacz a DK z zarobionych groszówek opłacają paliwo samochód reklamę telefony itp.Do pracy przychodzą na próbę z nadzieja na dorobienie ale rzeczywistość jest całkiem inna. Więc ciągły nabór a będzie gorzej z nowym narybkiem.

Warszawskie Bródno

Nie ze swojej winny nie ma czasu jak dobrze wiesz

dama

Każdy pracuje dla siebie i każdy ma prawo do własnych opinii ale bez przesady nie ma co chwalić bo wszystko musimy robić sami nawet po zaległości nie ma czasu DM pojeździć i braków dużo.

Warszawskie Bródno

Nikt Nikogo na siłę nie trzyma nie podoba się można nie pracować można zgłosić się do konkurencji ja nie powiem złego Słowa na odział AM ,DM a co do połączeń 3 grosze za minutę czy to tak wiele ?

wyznawca PP.
@Warszawskie Bródno 16.09.2015, 13:00

Warszawskie Bródno

Myślę że działasz na zlecenie os trzecich drogi były DK.

@Warszawskie Bródno 15.09.2015, 21:57
Myślę że działasz na zlecenie os trzecich drogi były DK.

na tyle cię stać a jest tak : 8 000 osób na śmieciowych umowach bez żadnych zabezpieczeń socjalnych. Gdy zaczynasz współprace nie prace z provident to : kup sobie samochód ( musisz dojechać do klientów i zebrać o raty), odłóż na paliwo - tak jak wyżej, oraz na połączenia telefoniczne - aby wydzwaniać i prosić, na reklamę plakaty ulotki - według ciebie można wynająć a za darmo nikt nie pracuje no chyba ze w providencie bo za reklamę także nie płacą i wtedy zaczniecie zarabiać a jeszcze pozyczkę na 99% u nich i wtedy sa zadowoleni ....

Warszawskie Bródno

Szkolenia są zazwyczaj w tym sam dniu co rozliczenia,Sekcja spotyka się w tym sam dniu co tygodniowe rozliczenia .Ulotki można zastosować model że złożyć się po 10 zł i wynająć osobę do plakatowania .Nie wiem jak jest w innych oddziałach mogę wypowiadać się w swoim własnym imieniu .Nikt na siłę nikogo nie trzyma jeżeli ktoś ma ochotę to odchodzi . Tylko potem wraca........

@Warszawskie Bródno 12.09.2015, 12:41

,,Szkolenia są zazwyczaj w tym sam dniu co rozliczenia,Sekcja spotyka się w tym sam dniu co tygodniowe rozliczenia ." ile zapłacili lub ile płacą ci za to że udajesz się na szkolenia bilet MZK także dostajesz za darmo ?? Ulotki można zastosować model że złożyć się po 10 zł i wynająć osobę do plakatowania . TAK TAK wykładasz pieniądze twojej rodziny na reklmę Providenta jak wcześniej jednoznacznie potwierdzasz to DK utrzymują Providenta i ,,pracują" dopłacając a następnie po 1 - 2 miesiącach wykorzystuje się następnych. Przykład Pracownik zostaje zatrudniony do fabryki ale musi zakupić ze swoich pieniędzy maszyny i urządzenia oraz sprzedać wytworzony towar a pieniądze zabiera zatrudniający.Dodatkowo cześć DK bierze te lichwiarskie pożyczki i z tego Provident dodatkowo zarabia na DK. To jest bardzo dobrze pomyślany wyzysk DK którzy aby ,,,pracować"" muszą posiadać samochód pieniądze na utrzymanie samochodu płacić za rozmowy telefoniczne - wynajmować osoby do plakatowania bezpłatne szkolenia bankowanie pieniędzy. A co takiego daje wam prowident - Czysty wyzysk. Nowy nie zawracajcie sobie głowy nie dadzą wam zarobić. Jak stać was na dopłacanie do korporacji to zatrudniajcie się.

Warszawskie Bródno

Bardzo Piękny cytat z Talmudu to prawda nie będę pisał czy wypowiedzi te są prawdziwe czy nie mogę opierać się na tym co jest w oddziale Warszawa - Praga a czegoś takiego nie ma .DK Irmina którą pozdrawiam pisze o swoich subiektywnych odczuciach tak jak ja. DK , DM zmieniają się jedni odchodzą inni przychodzą w Oddziale są osoby które pracują od 10 czy więcej lat więc jakoś wytrzymują . Pozdrawiam

była dk
@Warszawskie Bródno 09.09.2015, 09:16

Zapraszamy do rzeczowej dyskusji na temat ,,pracy' i wyzysku w providencie zadam ci pytanie ile dostałaś podaj kwotę za obowiązkowe szkolenia spotkania sekcji itp Podaj kwotę ile zwrócili ci za poświęcone długie godziny oraz za dojazdy bo musiałaś zapewne dojechać.Bo mi przez lata zapłacili aż 0 zł słownie ZERO złotych a jak roznosiłaś ulotki to ile płacą za 1 szt także zero.Za rozwieszanie plakatów tak samo jak wcześniej ) zł.To wyzyskiwacze i tyle. jeżeli tobie płacą to napisz ile i za co to jak także wracam do Provident.Jak wcześniej jeden ostrzeżony i nie wykorzystany to już sukces. Zapraszamy do opisywania jak wygląda ,,praca" w Providencie

@była dk 09.09.2015, 10:19

Co tu opisywać jak zaraz wykreślą.A chwalić niema co.

Irmina

była dk
@Irmina 08.09.2015, 09:55
Zastanawiam się jaki cel ma krytyka - i komu służy i kto sieje zamęt .

Droga Irmino (imię fikcyjne)z centrali Forum gowork jest do wyrażania rzetelnych i prawdziwych opinii o pracodawcach o providencie napisano całą prawdę tylko nie wiem czy to jest pracodawca ? Provident 8000 doradców - windykatorów zatrudnia na śmieciowe umowy nikt z tej grupy 8000 ludzi nigdy nie otrzyma 1 dnia płatnego urlopu-stażowego-urlopowego-dopłat do paczek dla dzieci itp.Ta firma to patologia żyjącą z wyzysku grupy 8000 ludzi.Należny skończyć z tym w naszym kraju.I ty za śmieszną pensyjkę zadajesz pytanie ,,komu służy "należy pisać tylko prawdę to jest 8000 osób na smieciówkach nie wiem czy w kraju zatrudnia ktoś więcej osób. Ci doradcy za swoje pieniądze swoimi samochodami pracują za grosze jako windykatorzy.Firma szczyci się czym że nie stać ich na opłacanie rozmów tych że doradców z klientami to proszę odpowiedzieć co to za firma..... a polowa wpisów jest usówana a szkoda

DK- były region Lublin.
@Irmina 08.09.2015, 09:55
Zastanawiam się jaki cel ma krytyka - i komu służy i kto sieje zamęt .

Pytasz jaki cel ma krytyka - już Ci odpowiem. O prawdziwej krytyce dotyczącej zatrudnienia w korporacji provident na tym forum nie poczytasz z tego prostego względu, że macie możliwość usuwania niewygodnych wpisów. Pytasz komu mogła by posłużyć wiedza o pracy w providencie, oczywiście ta bez waszej cenzury - już Ci odpowiem. Mogła by posłużyć wszystkim osobom którzy chcą popełnić ten błąd życiowy jak My byli doradcy klienta i przyjąć się do pracy w tej korporacji Pytasz kto sieje zamęt,chodzi rozumiem oto kto próbuje opisać prawdę - już Ci odpowiem. Wypowiadają się w kwestii zatrudnienia na tym forum byli i jeszcze aktywni pracownicy etatowi jak i Ci na umowach śmieciowych. Reasumując szanowny biurze prasowy providenta, jeżeli uda nam się uratować choć jedno osobę przed utratą zdrowia psychicznego w trakcie ewentualnej pracy w tej korporacji, to będzie nasz osobisty sukces. BO KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE RATUJE CAŁY ŚWAT.

Zostaw opinię o Provident Polska S.A. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Provident Polska S.A.