BZWBK

Bydgoszcz

Opinie o BZWBK

Lukas00

Plusem niewątpliwie są niezłe jak nasze, chore polskie realia zarobki. Doradca klienta zarabia średnio 2500zł netto /m-c (całe 600 euro). Ci bardziej pracowici na pewno nie będą zawiedzeni. Kilku pracowników w placówce gdzie jest przygotowanych więcej stanowisk sprawia, iż na prawdę jest co robić. To się nie zmieni - liczy się EFEKTYWNOŚĆ, czyli dochód oddziału podzielony na liczbę pracowników. I to na tyle dobrych stron. No może dla kogoś to jeszcze jakiś prestiż jest! Minusów niestety jest na pewno nie mniej. Olbrzymi nacisk na sprzedaż, plany sprzedażowe etc. (wmuszanie rodzinie, znajomym kredytów, kart kredytowych itp. stało się chyba taką codziennością, że nikt nie ma do nikogo pretensji.. po prostu koniec miesiąca, koniec tygodnia - trzeba zrobić sprzedaż, a klientów chociażby spod ziemi wyciągnąć - matce, ojcu wcisnąć kolejny kredyt na spłatę poprzedniego itp.) Godziny pracy - oddziały są różnie otwarte... Przeważnie pracujemy od 8:30 do 16:30 (oddział czynny 9-16) i jak miło to wygląda na papierze... w rzeczywistości: częste zebrania o 7:30 czasem o 8:00, zaś wyjście z banku do domu o 16:30 ? Istnieje legenda, że ktoś kiedyś wyszedł o tej porze z pracy... Zazwyczaj kończymy pracę o 17:30 - 18:00, ale zdarza się, że i wówczas odbieramy telefon od pani dyrektor, która już w domu siedzi z "prośbą" o wykonanie jeszcze 10 telefonów (trzeba dzwonić po klientach i wciskać produkty). Mobbing również nie jest nam obcym pojęciem. To niestety nie jest sytuacja wyjątkowa, to niestety jest powtarzalne i to w wielu oddziałach. Chore, by pracować dosłownie cały dzień. I oczywiście można sobie powtarzać: nie dajmy się wykorzystywać, zmieńmy pracę itp. Ale wszyscy, którzy mamy na głowie 1000zł kredytu hipotecznego 500zł czynszu i co najmniej drugie tyle innych comiesięcznych wydatków wiemy, że nie jest to takie proste i żyjemy dalej jak tacy niewolnicy korporacji... Więc jeśli ktoś taki chętny, niechaj się 5 razy zastanowi zanim w to wdepnie..

Zostaw opinię o BZWBK - Bydgoszcz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BZWBK