Opinie o Alfa Home Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Alfa Home Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Alfa Home Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednicy w obrocie nieruchomościami
Pośrednicy w obrocie nieruchomościami Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alfa Home Sp. z o.o. w Warszawa

Widziałem na stronie internetowej, że szukają agentów, piszą, że ich wdrożeni pracownicy zarabiają min. 10 000 zł miesięcznie. Potraficie tak mniej więcej określić, po jakim czasie pracownik jest "wdrożony" i takie zarobki są realne do osiągnięcia. Wiadomo, że to zależy od osoby, ale załóżmy, że chodzi o kogoś ambitnego, z doświadczeniem w sprzedaży, ale nie stricte w nieruchomościach:) Niby ktoś niżej pisał, że nie ma tu takich osób, ale agencja jest bardzo duża, więc czy to możliwe? Plus rynek nieruchomości trochę się zmienił przez ten czas, mam wrażenie, że teraz każdy planuje kupno mieszkania, weszły kredyty 2%. Dajcie znać, czy dobrze mi się wydaje, że teraz warto przyjąć się tu za agenta.

Administrator Nowy wpis

Obecnie firma Alfa Home Sp. z o.o. poszukuje na stanowiska brak. Czy ktoś składa CV?

Gil Nowy wpis

Tak, złożyłam miesiąc temu i niedawno otrzymałam telefon z propozycją pracy i zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Firma od razu przedstawia fakt że praca składa się głównie z dzwonienia do klienta, a zarobki to czysta prowizja bez podstawy.

@Gil

I co, pracujesz tam? Ile jest się w stanie wyciągnąć, pracując w tym miejscu przez cały miesiąc przez min. 8h dziennie? Jesteś w stanie podać takie widełki?

Gall Anonim

Oj od czego by tu zacząć? Przede wszystkim każdemu kto ma choć trochę sumienia i empatii odradzam pracę w jakiejkolwiek agencji nieruchomości. Prawda jest taka, że % ludzi którzy faktycznie mogą potrzebować agencji do sprzedaży swojej własności to może 5-10% rynku, a jako agent wydzwaniasz każdego i gadasz (usunięte przez administratora)przez telefon tylko po to żeby ktoś łaskawie się zgodził spotkać. Ilość wykonanych telefonów do faktycznych spotkań to pewnie 100 do 1, a ze spotkań do umowy pewnie jakieś 30 do 1, więc jak ktoś lubi (usunięte przez administratora)przez telefon to droga wolna. Co do samej firmy. Już sam początek był mocno podejrzany. W ogłoszeniu było napisane jasno, umowa zlecenie i podana kwota ((usunięte przez administratora), na spotkaniu okazało się że(usunięte przez administratora) tak by nowa osoba nie odeszła po 2 miesiącach nie mając na chleb? Nie wiem i chyba oni sami nie wiedzą, a nie przepraszam oczywiście że jest potrzebna na wypadek kontroli. Brak auta albo chociaż zwrotu za paliwo. Stare rozklekotane laptopy i jeszcze gorsze telefony (usunięte przez administratora) Na początku pracy nie masz nic, ani jakiejkolwiek podstawy, ani auta, ani paliwa, a po czasie nie masz już nawet honoru. Załóżmy jednak że ktoś po tak pięknym przedstawieniu "zalet" zdecyduje się na pracę tam to czego może oczekiwać? Prócz braku tego co napisałem wyżej również braku szkolenia. 1-2 dni ktoś z góry słucha czy ładnie (usunięte przez administratora)I tyle. Oczywiście pomoc dostaniesz jak poprosisz ale mina osoby która ci pomaga (prócz jednej choć nie wiem czy dalej pracuje) zdecydowanie nie zachęca do artykułowania dalszych próśb. (usunięte przez administratora) ludzie decydujący się na skorzystanie z usług firmy nie potrafią liczyć, mają zerową samoocenę, nie potrafią używać wyszukiwarki by porównać ceny z okolicy albo dali się złapać na piękne słówka. Mam też wrażenie graniczące z pewnością, że brak(usunięte przez administratora) powoduje szybką rotację. Nikt z ekipy przed moją nie pracuje i nikt z czasów gdy ja tam pracowałem też nie pracuje, oprócz dwóch udziałowców na stałe pracuje tam tylko 1 osoba. Moim guilty pleasure jest wchodzenie na stronę by zobaczyć aktualną ekipę, by zobaczyć jak nowi (usunięte przez administratora)(tak jak ja) uciekają. A uciekają szybko (usunięte przez administratora)). Tylko że taka sytuacja jest na rękę (usunięte przez administratora). Albo nie zarobisz nic i tylko spalisz paliwo i resztki swojej godności albo uda ci się pozyskać 1 lub 2 mieszkania, które i tak z powodu ogromnej prowizji wiszą pod tobą po wsze czasy lub do momentu aż odejdziesz. Wtedy to co już pozyskałeś idzie do szefostwa. To co się dzieje dalej możecie się sami domyśleć. Ja bym jednak pochopnych wniosków nie wyciagał :). Także podsumowując. Przyjdziecie, załamiecie się bezsensownością pracy agenta, spalicie paliwo, a nawet jak coś pozyskacie to i tak nie zarobicie bo wcześniej odejdziecie bo jednak wynajem mieszkania i jedzenie kosztuje.

@Gall Anonim

Powiedz mi najpierw jedną rzecz. Jak to nie ma podstawy? Co to znaczy, że umowa jest prowizyjna wyłącznie czy coś w tym stylu? Spotkałam się z czymś takim w życiu, ale nie wiem, czy o tym mówisz.

Gall Anonim
@Barbara

Dokładnie, nie ma żadnej podstawy. Pieniądze dostaniesz dopiero po sfinalizowaniu sprzedaży pozyskanej nieruchomości. Czyli nie wiadomo kiedy. Może być po 3 miesiącach pracy, może być i pół roku.

Julia

Nikt tam nie zarabia 10 tys jak jest w ogłoszeniu - lepsza sytuacja - ostatnio wszyscy Agenci się zwolnili i została jedna osoba. i wszystko jasne.

Sylwia
@Julia

Że jest najlepsza? Do dziś taki stan się utrzymuje czy zatrudnili już innych na puste miejsca?

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Alfa Home Sp. z o.o. kandydat na stanowisko Doradca ds. Nieruchomości ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Starszy Specjalista ds. Komercjalizacji
RWS Investment Group Sp. z o.o.
Ananas

Jak wyglada obecnie praca w tej firmie? Jest ktoś na umowie zleceniu?

miśka

Pracuje już jakiś czas i nie wiem skąd wzięły się poprzednie komentarze. Firma ma nowe naprawdę wypasione biuro, sprzątaczka sprząta w weekendy i nie widziałam żeby ktoś doradców sprzątał biuro. Narzędzia służbowe raczej na wypasie, biznesowe laptopy dell, stacje dokujące i wielkie monitory. Smartfony też nowe. Wszystko możesz zabrać do domu i korzystać z tego 24H nawet prywata. Byłam na kilku rozmowach w nieruchomościach i przekonało mnie podejście Pana który mnie rekrutował oraz biuro które było najnowocześniejsze i najładniejsze ze wszystkich. Praca wygląda tak jak mi ja przedstawili, czyli głownie dzwonisz i jeździsz do Klienta. Widziałam jak ludzie odchodzą, ale to raczej norma w pracy na prowizji, nie każdy daje sobie radę. Doświadczeni, ogarniają i z tego co widać na podsumowaniach zarabiają naprawdę duże pieniądze. Mam nadzieję, ze uda mi się przetrwać trudne początki :DDD

Qwerty
@miśka

Sprzątaczka sprząta w weekendy? Kto sprząta w ciągu dnia? Ile osób liczy to "wypasione" biuro, skoro nie ma serwisu sprzątającego po całym dniu?

Mariusz

Czyli nie ma nadal sprzątaczek? Pracownicy sprzątają ?

Czy od czasu dodania ostatniej opinii poziom wynagrodzeń w Alfa Home Sp. z o.o. uległ zmianie?

Plet

Nie. Jest jak powyżej.

Szok

@Andrew serio pracownicy biurowi mają sprzątać biuro???

Ex-pracownik
@Szok

Tak, to nie są żarty.

Barbara

Rozumiem, że to musi być dla Ciebie frustrujące. Ja jednak chętnie dowiedziałabym się czegoś na temat wynagrodzenia, jakie oferuje pracownikom firma Alfa Home. Czy (usunięte przez administratora) można tam liczyć na jakieś dodatki do pensji, premie, itp.?

Olka

Nie stać na zatrudnienie sprzątaczki ? Czlowieku. Może najpierw porozmawiaj z kimś, kto obecnie tam pracuje, czy to właśnie o to chodzi w tym sprzątaniu ;) łatwo się wypowiadać nie wiedząc jaka jest prawda.

@Olka

Dzięki za wpis, dawno nikt nie pisał nic o pracy w Alfa Home. A możesz wyjaśnić, jaki jest cel tego, by pracownicy sami sprzątali biuro? Rozumiem, że to element kultury organizacyjnej tej firmy?

Olka
@Barbara

Tak, element kultury organizacyjnej , ale również o to, że nikogo nie zbawi godzina poświęcona jednego dnia w tygodniu na wykonanie jednej czynności. Zadania rozdzielane są na wszystkich pracowników, więc jedna osoba przetrze kurze, jedna odkurzy, trzecia zmyje podloge. Nie jest to męczące a pracownikowi korona z głowy nie spadnie. Jest przy Tym dużo śmiechu, oraz organizacji, integracji. Poza tym kiedy samemu się posprząta, każdy później dba o czystość. Rozleje, wytrze, idzie na fajka, weźmie śmieci. Jeśli byłaby do tego osoba zatrudniona , nikt aż tak nie docenialby porządku bo byłoby jasne że przyjdzie ktoś kto zrobi to za niego. Ja uważam, że to akurat jest plus tej firmy.

ABC

Stanowczo odradzam, jeśli nie chcesz sie zawieść obietnicami z rozmowy kwalifikacynej. Firma liczy zaledwie kilka osób, zastanawia mnie tez skad poniżej aż tyle komentarzy. (usunięte przez administratora) Przykro mi, ale naprawdę przestrzegam, w szczególności młodych ludzi. Nowy pracownik dostaje materiały? Owszem, stary telefon i komputer do dyspozycji. Poruszasz się włąsnym samochodem, za który nie zwracali paliwa, a gdy przeszedłeś "okres próbny" okazało się "oferują ci" wziąć w leasing na siebie i twoją jednoosobową firmę. Warto o to zapytać na rozmowie, aby uniknąć niedomówień. Prowizja ktora proponowana jest potencjalnym sprzedawcom mieszkania jest tak wysoka, ze w 95% przypadkach spotkasz sie z odmową, bądź cichym wyśmianiem, gdyż większe/znane biura nieruchomości oferują znacznie mniejszy procent. Mam nadzieję, ze mój komentarz okaże się pomocy, gdyż wcześniejsze negatywne opinie, nie wiem jak, ale zostały usuwane.

nick
@ABC

Sama prawda, nic dziwnego że wpis został "oflagowany" już 50 razy...Ktos się gotuje ze złości i stara usunąć całą prawde

Iza M.

Praca w Alfa Home była moja pierwsza poważną pracą po studiach. Przyszłam kompletnie bez doświadczenia i bez znajomości rynku. Tam, dzięki regularnym szkoleniom nauczyłam sie wszystkiego, co wiem. W dodatku dostałam potrzebne ku temu narzędzia ( firmowy telefon, tablet, komputer ) i oczywiście wsparcie ze strony Przełożonych i całego Zespołu. Zawsze mogłam liczyć na pomoc i nigdy nie zostałam sama z jakimkolwiek problemem czy wątpliwościami. Z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce młodym i ambitnym ludziom, którzy chcą juz na starcie oprócz ciekawej pracy, w przyjemnej atmosferze, mieć również godne wynagrodzenie. Swoja droga jestem tam do dziś zatem być może do zobaczenia ????

Widziałem, że firma obecnie prowadzi rekrutację. Zastanawiam się nad złożeniem aplikacji i rozpoczęciem pracy w nieruchomościach. Przeczytałem komentarze, czy któryś z obecnych pracowników mógłby się wypowiedzieć jak aktualnie wygląda praca w Alfa Home ?

Wiem, że to bardzo dobra firma i zastanawiam się czy trudno dostać się do pracy?

Xl

Po kilku tygodniach współpracy zdecydowanie Polecam!!! Fajna atmosfera i bardzo przyjemne zarobki ;-)

Jolanta

@JureQ, dziękuję za Twoją odpowiedź. Jesteś w stanie przedstawić, jak w późniejszym okresie wyglądają warunki socjalne, które oferuje firma Alfa Home swoim najlepszym pracownikom? Można liczyć na prywatną opiekę medyczną bądź jakieś inne przywileje? Napisz, co wiesz na ten temat. @Kasia, do czego odnosi się Twój komentarz? Nie skomentowałaś w żaden sposób, co konkretnie określasz słowem "żenada". Sprecyzuj swoją wypowiedź.

Jolanta

@JureQ, czy poleciłbyś pracę w firmie Alfa Home dla osób młodych, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę na rynku pracy i kształcenie w charakterze pośrednika nieruchomości? Czy jest to raczej dobre miejsce pracy, dla osób, które posiadają już jakieś doświadczenie w tej branży? Pracując w firmie Alfa Home można liczyć na cenne i merytoryczne szkolenia przygotowujące do zawodu i poprawiające umiejętności negocjacyjne?

JureQ
@Jolanta

Praca jest bardzo dobra, dla osób zaczynających przygode w nieruchomościach. Firma zajmuje sie wąskim zakresem, sprzedaż mieszkan, rybek wtorny. Przygotowanie, szkolenie, narzedzia, wszystko zapewniaja.

JureQ

Czy osoby które się tu wypowiadają wiedzą w ogóle jak wygląda praca jako Pośrednik nieruchomości ? Jeśli ktoś szuka posadki przy biurku, gdzie przerzuca się oferty mieszkań, dostaje Ipada, super telefon, samochód etc. , wybiera mieszkanie które mu sie podoba, jedzie do klienta, podpisuje umowę, wraca do biura, pije kawe i czeka az przyjdą klienci, którzy odrazu kupią mieszkanie, a za dwa dni pojawią się tysiące na jego koncie, bo przecież to praca w nieruchomościach. Ludzie. Praca jest wymagająca, dla osób systematycznych, zawziętych i wytrwałych. Trzeba włożyć dużo pracy i zaangażowania, żeby praca zaczęła owocować. Na poczatku jest to duużo telefonów, spotkań, ale im więcej ich, tym większa szansa na pozysk. Masz już swoją baze, klienci polecają Cię, wtedy dopiero praca wygląda inaczej, ale na początku każdy, nawet najlepszy agent musiał przez to przejść, żeby być tu gdzie jest. Firma zapewnia pomoc od A do Z. Jest na każdym kroku, dostajesz narzedzi, na początku podstawowe, a z czasem 'zapracowywujesz' sobie na lepsze. Na firme naprawde nie można powiedzieć nic złego. A zarobki zależą już tylko od nakładu pracy i poświęcenia. Nie ma sufitu finansowego, ale jeśli liczysz, że juz w pierwszym miesiącu zarobisz nie wiadomo ile, to błąd, o ile w ogole coś zarobisz, bo niestety, najczesciej zarabia się od 2 miesiąca, dlatego warto mieć poduszke finansową, bo warto poczekać. Ja firmę polecam, mają dobre warunki, fajną atmosferę i duże możliwości!

Jolanta

@ja ogarniam, dziękuję za przedstawienie, jak wygląda praca w firmie Alfa Home. Czy jest to dobre miejsce pracy dla osób, które są zmotywowane do pracy, posiadają łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz ponadprzeciętne umiejętności sprzedażowe? Taka osoba może uzyskać stabilne i pewne zatrudnienie w tej firmie? Wyraź swoje zdanie na ten temat.

ja ogarniam

Warunki pracy: wdrożony doradca dostaje wszystkie narzędzia w tym nowy iPad do prezentacji , fotograf i architekt do dyspozycji każdego doradcy, jak ogarniasz sprzedaż to naprawdę zarobisz dużo, bez większych problemów po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Część ludzi daje sobie radę i zostaje część stwierdza, że to nie dla nich, odchodzi i wylewa swoje frustracje bo się im nie udało. Standard w każdej firmie gdzie trzeba sprzedawać. Atmosfera spoko, rozliczenia bezproblemowe, $ zawsze na czas. Pozdro dla tych którzy dają radę i zarabiają dużo :D

Zostaw merytoryczną opinię o Alfa Home Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Alfa Home Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alfa Home Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alfa Home Sp. z o.o.?

Alfa Home Sp. z o.o.
3.6/5 Na podstawie 44 ocen.
  • Łabiszyńska 21A lok. D
    03-204 Warszawa